PDA

Zobacz pełną wersję : jak zerwac kafelki? a pozniej polyzc panele



zoomone
29-11-2006, 22:45
Witam

Zaczynam remont i zapewne bede potrzebowal pare rad. Moj pierwszy post dotyczy wlasnie zmiany podlogi.

Mianowicie mieszkam w bloku i zamierzam wymienic dotychczasowe kafelki na panele. Nie wiem jednak jak skuc dotychczasowa warste. Czy latwo jest oderwac kafelki? i w jaki sposob to zrobic.. Problem jest w tym ze mam pod nimi ogrzewanie podlogowe i nie chce go uszkodzic.

Nastpena sprawa dotyczy polozenia paneli. Czy da sie tak oderwac kafelki aby powieszchnia byla wystarczajaca rowna? jesli nie to czy konieczna bedzie wylewka czy moze jakas inna metoda? chce miec jednolita wysokosc podlog we wszystkich pomieszczeniach i dlatego prosze o rady.

retrofood
30-11-2006, 07:53
Niestety nie wiem jak i czym kafelki były mocowane. Po prostu nie czuję :lol: jak mocno sie trzymaja.

jabko
30-11-2006, 09:51
Zostaw te kafelki pod spodem

Sgt.Highway
30-11-2006, 12:39
Dokładnie tak jak pisze jabko - zostaw kafelki i połóż na nie panele. Też mieszkam w bloku i zrobiłem tak w kuchni. Nie mam wprawdzie ogrzewania podłogowego, ale myślę, że nie powinno zbytnio się przez to osłabić jego działanie.

zoomone
30-11-2006, 14:37
no myslalem nad zostawieniem kafelkow.. ale wtedy ta podloga bedzie duzo wyzsza niz pozostale, juz w tej chwili jest nieco wyzej. dodanie kolejnej warstwy chyba nie wchodzi w gre. a jaka grubosc moga miec panele + gabka czy jakis tam podklad?

co do tego jak kafle byly monotowane i jak gleboko zamontowane jest ogrzewanie podlogowe to ja tez nie wiem bo dostalem je w takim stanie jakie jest dzisiaj.

retrofood
30-11-2006, 16:49
kafle powinny się rozbijać po lekkim uderaniu młotkiem, bez uszkodzeń wylewki. problemem będą tylko pewnie spoiny, ale to trzeba będzie ściąć majzlem. Nie sadzę, żeby były większe problemy, no chyba, że kafle kładzione na supercement.