PDA

Zobacz pełną wersję : Plyta GK rownolegle czy prostopadle do krokwii na skosach?



DaroMan..
29-11-2006, 23:41
jak w temacie?

D.

Zavadcoff
30-11-2006, 06:50
Rigips w materiałach na www poleca równolegle do krokwi, a w praktyce różnie to wygląda, bo łatwiej jest mocować stelaż prostopadle do krokwi.
Pozdrawiam

krzysztofh
30-11-2006, 07:20
Stelaż to jedno, a pozycja płyty KG to co innego w przypadku skosów. Na suficie ma to ścisły związek bo płyty układa się równolegle do stelażu rozmieszczonego max co 40cm.
Na skosach ten rozstaw stelarzu też powinien taki być. Wiadomo, że będzie on prostopadły do krokwi i równoległy do podłogi, ale płyty powinny być montowane pionowo. To są zalecenia doradców technicznych Rigipsa. Argumentacja - płyta KG w pionie i poziomie ma inną wytrzymałość.

pawelurb
30-11-2006, 08:53
a jak powinno wyglądać połączenie płyt i montaz profili w miejscu gdzie skos poddasza przechodzi w sufit ?

Andrzej Wilhelmi
30-11-2006, 17:08
A co ma piernik do wiatraka? Stelaż co 40 cm i płyta tak jak pasuje! Płyta jest zbrojona włóknem i jest materiałem jednolitym. Plyta gipsowa to nie OSB! Jak doradca rygipsu tak doradza to ja radzę tych płyt nie kupować! Pozdrawiam.

siwy z gosławic
30-11-2006, 20:11
a jak powinno wyglądać połączenie płyt i montaz profili w miejscu gdzie skos poddasza przechodzi w sufit ?


tutaj profil skrajny sufitu i skosu muszą być maksymalnie blisko siebie (najgorsza robota) Po przykręceniu płyty na suficie płytę skosu musisz ściąć pod odpowiednim kątem. Następnie dociskając ją do stalaża skosu podsuwasz ją do płyty sufitu na styk i przykręcasz. Postaraj się aby nie wyszła Ci szpara i przy przykręcaniu nie pękła płyta. To połączenie nie szpachlujesz i po zagruntowaniu płyt przeciągasz je akrylem. Jeżeli to Ci się nie uda to szpachlujesz po płycie skosu dajac fizelinę tak aby stykała do płyty sufitu.
[/url]

Andrzej Wilhelmi
01-12-2006, 19:49
Nie powinno się montować płyt na styk! Szpara w tym miejscu jest właśnie wskazana i powinna być wypełniona gipsem z włóknami. Na połączeniu płyt najlepiej zastosować narożnik metalowopapierowy (w rolce), pozwala idealnie ustawić linię połączenia i na 100% nie będzie pęknięć. Pozdrawiam

siwy z gosławic
01-12-2006, 20:51
To powiedz mi gdzie taki można kupić we Wrocławiu lub podaj linka.

Rezi
01-12-2006, 21:00
taką taśmę ma w swojej ofercie każdy producent systemu GK