PDA

Zobacz pełną wersję : Odbiór mieszkania



KasiaSzyBa
30-11-2006, 12:24
Witam,
wkrótce będę odbierała nowe mieszkanie od developera.
Czy możecie mi podpowiedzieć na co zwrócić uwagę, żeby potem nie zaczynać wykańczania od poprawek po budowlańcach?
Słyszałam już o krzywych podlogach, krzywo wstawionych oknach i braku kątów prostych w łazience, co uniemożliwiało proste i symetryczne położenie kafelków. Czy macie może jeszcze jakieś doświadczenia? Chciałabym pójść na odbiór z listą najczęściej pojawiających się błedów i usterek :D i sprawdzić wszystko po kolei.
Dzięki za pomoc,
Kasia

kabietka
30-11-2006, 13:18
Witam,
wkrótce będę odbierała nowe mieszkanie od developera.
Czy możecie mi podpowiedzieć na co zwrócić uwagę, żeby potem nie zaczynać wykańczania od poprawek po budowlańcach?
Słyszałam już o krzywych podlogach, krzywo wstawionych oknach i braku kątów prostych w łazience, co uniemożliwiało proste i symetryczne położenie kafelków. Czy macie może jeszcze jakieś doświadczenia? Chciałabym pójść na odbiór z listą najczęściej pojawiających się błedów i usterek :D i sprawdzić wszystko po kolei.
Dzięki za pomoc,
Kasia

Odkręć kran i sprawdż czy dobrze podłączono -biegunami wodę zimną i ciepła :)
Gdy myśmy sie wprowadzali do naszego M to pod prysznicem wpozycji ciepłej wody płynęła zimna i na odwrót :o
Sprawdż działanie pieca czy grzejniki grzeją,czy gazówka jest sprawna góra i dół.Oczywiscie o ile to wyposażenie już jest na stanie :D
Sprawdż czy wszystkie okna się domykają .Nie zapomnij o drzwiach balkonowych aby je sprawdzić.
To na tyle co mi przyszło do głowy :o
Pozdrawiam i gratuluję własnego M :D

KasiaSzyBa
05-12-2006, 06:52
Dziękuję za wskazówki :lol: .
Tylko napisz jeszcze, co to znaczy "gazówka sprawna góra i dół" :o .
Podłączenie wody ciepłej i zimnej już widziałam - zanim położyli tynki. Okna faktycznie muszę sprawdzić.

Czy ktoś ma może jeszcze jakieś doświadczenia?

Pozdrawiam,
Kasia

kabietka
05-12-2006, 11:47
Dziękuję za wskazówki :lol: .
Tylko napisz jeszcze, co to znaczy "gazówka sprawna góra i dół" :o .
Podłączenie wody ciepłej i zimnej już widziałam - zanim położyli tynki. Okna faktycznie muszę sprawdzić.

Czy ktoś ma może jeszcze jakieś doświadczenia?

Pozdrawiam,
Kasia

Gazówka góra-palniki ,dół-piekarnik :D

madoox
13-12-2006, 13:38
prosz poczytać...http://www.softax.pl/prywatne/marcink/mieszkanie/mieszkanie_odbior albo http://www.pinezka.pl/content/view/315/ albo http://www.mieszkanie.info.pl/?art=23
pozdrawiam serdecznie...

KasiaSzyBa
13-12-2006, 18:08
Super! Bardzo się przyda :D
Pozdrawiam,
Kasia

Piotr-Krk
13-12-2006, 21:30
Madox mam nadzieję ze nie będziemy musieli przeklinać naszego developera :wink:

Powiedz, bierzesz ze sobą na odbiór jakiegoś fachowca?

Pozdrawiam
Piotr

madoox
14-12-2006, 14:53
owszem, biore caly zestaw fachowcow:))). Poziomice, cos do mierzenia, do sprawdzania kątów, oprawki z żarówkami do sprawdzenia instalacji elektrycznej, projekt mieszkania, wszystkie zmiany które zleciłem i gestapowskie oczy azeby niczego nie przeoczyć, mniemam ze dziewczyna mi w tym nie pomoże:) więc musze radzic sobie sam:-))), w razie czego mam wykształcenie w kierunku budowlanym wiec pewnie sobie poradze:), bądz co badz jak coś schrzanili NIE PODPISZE ODBIORU:)...mam czas:)

orzeszek
17-01-2007, 13:05
- koniecznie sprawdź szyby - często są porysowane (jeśli tak, żądaj wymiany),
- zapytaj, czy została przeprowadzona próba ciśnieniowa (sprawdza szczelność instalacji c.o. - unikniesz problemów w ogrzewaniu/zalania mieszkania) i najlepiej jest dostać to na piśmie
Powodzenia!

Amciek
18-01-2007, 20:50
zmierz sobie tez poziom sufitow, ja mialem w lazience na 2 metrach 2 centymetry roznicy i jak poszly plytki do samego sufitu to okazalo sie ze jest krzywo i rownalismy sufit,

a