PDA

Zobacz pełną wersję : Vaillant-pierwsze uruchomienie



Acent
30-11-2006, 16:49
Jak to wyglądało u Was?

mdzalewscy
30-11-2006, 17:04
Beretta kondensat, pierwsze uruchomienie gratis,


ale nie chciałem czekać i sam całą elektronikę podpiąłem, raptem 20 kabelków, znaczy się spiołem kociołek z zasobnikiem, modułem 2 stref grzewczych, zasilaniem, programatorem, potem poczytałem instrukcję i ustawiłem kocioł jak należy i śmiga aż miło, i zadziwił mnie ekonomiką. Gwarancja jest od momentu odpalenia na 3 lata (2+1), ale nie więcej niż 36 miesięcy od daty zakupu, serwisanta wezwałem po pół roku działania, więc jest 6 miesięcy gwarancji gratis

Acent
30-11-2006, 17:10
Instalator który montował moją kotłownie nie ma akurat autoryzacji na Vaillanta.
Serwisant ,który przyjechał za odpalenie dwóch kotłów :
Turbo i kondensata obsługującego dwa obiegi skasował mnie na 650- :-? Wszystko miał naszykowane.Wpiął właśnie kabelki do sterowania,czujników i pogodówki....

mdzalewscy
30-11-2006, 17:20
Turbo i kondensata obsługującego dwa obiegi skasował mnie na 650- :-? Wszystko miał naszykowane.Wpiął właśnie kabelki do sterowania,czujników i pogodówki....

ja pitole :o :o :o :o :evil: :evil: :evil: :evil: , chyba go pogieło

Acent
30-11-2006, 17:25
Też mam takie odczucia ,delikatnie mówiąc :(

Mały
30-11-2006, 19:04
Beretta kondensat, pierwsze uruchomienie gratis,


ale nie chciałem czekać i sam całą elektronikę podpiąłem, raptem 20 kabelków, znaczy się spiołem kociołek z zasobnikiem, modułem 2 stref grzewczych, zasilaniem, programatorem, potem poczytałem instrukcję i ustawiłem kocioł jak należy i śmiga aż miło, i zadziwił mnie ekonomiką. Gwarancja jest od momentu odpalenia na 3 lata (2+1), ale nie więcej niż 36 miesięcy od daty zakupu, serwisanta wezwałem po pół roku działania, więc jest 6 miesięcy gwarancji gratis
Na Twoim miejscu bym się tak nie chwalił, bo zaraz się może okazać że masz gwarancji...0 dni. Samodzielne grzebanie w kociołku jest niedozwolone pod rygorem utraty gwarancji.

Acent
30-11-2006, 19:25
Mały ,wiem że montujesz ten sprzęt .Takie stawki to norma?

Mały
30-11-2006, 19:31
Mały ,wiem że montujesz ten sprzęt .Takie stawki to norma?
Ja montuę Viessmanna - przy wszelakich wisielcach to jest gratis włącznie z kablami i wtyczkami.

rafslusarczyk
30-11-2006, 20:12
Instalator który montował moją kotłownie nie ma akurat autoryzacji na Vaillanta.
Serwisant ,który przyjechał za odpalenie dwóch kotłów :
Turbo i kondensata obsługującego dwa obiegi skasował mnie na 650- :-? Wszystko miał naszykowane.Wpiął właśnie kabelki do sterowania,czujników i pogodówki....

no tos sie WYROLOWAŁ

wszelkie kotły wiszące w każdej firmie są uruchamiane za DARMO

ewentualny zwrot kosztów dojazdu

z stojakami już inna sprawa w zależności od firmy ale też z reguły za darmo

mdzalewscy
01-12-2006, 07:20
Na Twoim miejscu bym się tak nie chwalił, bo zaraz się może okazać że masz gwarancji...0 dni. Samodzielne grzebanie w kociołku jest niedozwolone pod rygorem utraty gwarancji.

no co ty był i nic nie mówił..... podbił co trzeba, ogólnie o kociołku pogadaliśmy i pojechał

Wojtek R
01-12-2006, 09:40
Jak to wyglądało u Was?

całkowicie bezpłatnie !!!

Wojtek R
01-12-2006, 09:45
Instalator który montował moją kotłownie nie ma akurat autoryzacji na Vaillanta.
Serwisant ,który przyjechał za odpalenie dwóch kotłów :
Turbo i kondensata obsługującego dwa obiegi skasował mnie na 650- :-? Wszystko miał naszykowane.Wpiął właśnie kabelki do sterowania,czujników i pogodówki....


niestety muszę być złośliwy , myślenie ponoć nie boli , nie chciało Ci się zadzwonić do serwisu Vaillanta , bo nie bardzo rozumiem

za połowę tej kwoty autoryzowany serwisant przyjechałby i pocałowałby jeszcze w tyłek

A co z gwarancją ?????

Musiała Cię chyba ogarnąć jakaś totalna pomroczność , że dałeś się tak zrobić w balona :lol:

Acent
01-12-2006, 10:49
To był autoryzowany serwisant Vaillanta.Podbil wszystkie papiery......O uruchomienie pytałem w hurtowni w której kupowalem kotły.Powiedzieli,że platne....

mdzalewscy
01-12-2006, 11:09
oj bym się strasznie zdenerwował.

Jak masz w warunkach gwarancji zapis o pierwszym uruchomieniu ? i zadzwoń do waillanta spytaj jak to oficjalnie wygląda.

no dobra zadzowoniłem do Vaillanta

bezpłatne jest tylko: wyregulowanie kotła i analiza spalin

reszta, znaczy się dojazd, podpięcie kabelków, inne wszeleakie usługi są płatne według cennika danego instalatora

:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

Acent
01-12-2006, 11:16
Informacja z Vaillanta:
Podbicie gwarancji i czynności regulacyjne kotła sa bezplatne.Serwisant ma prawo policzyć za dojazd i ew czynności montażowe(u mnie podpiecie kabelków)
Policzył sobie średnio 100 zł za godzinę pracy .
Miał autoryzację i jest jedyny w mojej okolicy.
W ten sposób Vaillant pracuje na swoją opinię.
Następnym razem przywiozę serwisanta z Krakowa.(wyjdzie na jedno).
Postwili mnie przed murem ,ale każdy kto pracuje na swój rachunek wie ,że klient da się zrobić w balona tylko raz.
To tak ku przestrodze dla innych.Juz mnie trochę odpuścilo
:D

mdzalewscy
01-12-2006, 11:50
Podbicie gwarancji..... sa bezplatne.

mi to też powiedzieli, chyba ich naprawdę pomroczyło w vaillancie

Acent
01-12-2006, 12:33
Instalator który montował moją kotłownie nie ma akurat autoryzacji na Vaillanta.
Serwisant ,który przyjechał za odpalenie dwóch kotłów :
Turbo i kondensata obsługującego dwa obiegi skasował mnie na 650- :-? Wszystko miał naszykowane.Wpiął właśnie kabelki do sterowania,czujników i pogodówki....


niestety muszę być złośliwy , myślenie ponoć nie boli , nie chciało Ci się zadzwonić do serwisu Vaillanta , bo nie bardzo rozumiem

za połowę tej kwoty autoryzowany serwisant przyjechałby i pocałowałby jeszcze w tyłek

A co z gwarancją ?????

Musiała Cię chyba ogarnąć jakaś totalna pomroczność , że dałeś się tak zrobić w balona :lol: Cała ta akcja po to, żeby nie stracić gwarancji.
Gdybym był zlosliwy wysłałbym cię na kurs czytania ze zrozumieniem :D Bez urazy :wink:

VPS
01-12-2006, 12:44
Nie rozumiem dlaczego tak bardzo krytykujecie serwisanta i przy okazji firmę Vaillant.
Skoro serwisant stracił 6,5 godz na prace przy podłączeniu kabelków to musi mieć za to zapłacone. Inna sprawa że powinien poinformować ile będzie kosztowała roboczogodzina.
Przykładowe ceny konkurencyjnej firmy:
Pierwsze uruchomienie Bezpłatne, klient opłaca jedynie dojazd serwisanta
Przegląd coroczny kocioł atmosferyczny lub turbo od 150 zł netto + VAT
(cena zależna od zabrudzenia) kocioł kondensacyjny od 250 zł netto + VAT
Roboczo-godzina pracy 100,00 zł netto + VAT
Dojazd serwisu 1,00 zł netto + VAT za 1 km

Acent
01-12-2006, 12:56
Zajelo mu to 6,5 godziny bo przez wiekszość czasu studiowal czytelne zresztą schematy podłączeniowe.
Firma jest nie w porządku ,bo nie ma czytelnych standardów dotyczacych montażu (co jest za darmo ,co płatne).Serwis gwarancyjny podobnie jak np w motoryzacji powinien być oparty na przejrzystym cenniku, a nie oparty na uznaniowosci lokalnego instalatora.

blablaluga
01-12-2006, 13:05
czegoś tu nie kumam, kilka tygodni temu.... autoryzowany serwisant vailanta przyjechał ładnych kilometrów kilka, spędził nawet kilka godzin, popodłączał kabelki, posprawdzał, poinstruował,podbił co trzeba, było miło, fachowo a na końcu podziękował i życzył wszystkiego najlepszego i to wszystko kosztowało mnie 0 zł....., jednocześnie polecił swoje usługi w przyszłości mówiąc że za kilkadziesiąt złoty, może obsługiwać mnie serwisowo raz w roku jako przegląd, najpierw gwarancyjny, a potem pogwarancyjny...

Acent
01-12-2006, 13:29
czegoś tu nie kumam, kilka tygodni temu.... autoryzowany serwisant vailanta przyjechał ładnych kilometrów kilka, spędził nawet kilka godzin, popodłączał kabelki, posprawdzał, poinstruował,podbił co trzeba, było miło, fachowo a na końcu podziękował i życzył wszystkiego najlepszego i to wszystko kosztowało mnie 0 zł....., jednocześnie polecił swoje usługi w przyszłości mówiąc że za kilkadziesiąt złoty, może obsługiwać mnie serwisowo raz w roku jako przegląd, najpierw gwarancyjny, a potem pogwarancyjny...


Pozazdroscić profesjonalisty.
Widzisz i mój serwisant i twój mieli autoryzacje Vaillanta......

blablaluga
01-12-2006, 14:52
myślę że po prostu swoim zachowaniem zapewnił sobie klienta na wiele lat, a Twój swoim zachowaniem stracił klienta raz na zawsze..., dzis Twój zarobił... ale czy ktokolwiek da mu zarobić jutro???

z vailanta jestem bardzo zadowolony i polecam gazówki tej firmy....

gdybym jeszcze wiedział jak zrobić max ciepła a min spalania gazu :):):):)

KAS01
01-12-2006, 15:47
Mój instalator, też przyjeżdza w przyszłym tygodniu uruchomić mi Vaillanta. I również nic za to nie chce. Jak do tej pory jestem bardzo zadowolony z jego usług (robił też u moich rodziców), więc w przyszłości bedzie serwisował mój kocioł. Ceny ma niewygórowane (ja uważam, że nawet dość niskie, np za zrobienie wszystkich instalacji w domu wziął 3000zł, a za zrobienie zewnętrznej instalacji gazowej (35mb) - 600zł; wszystko na rachunek). Ale u nas serwisantów Vaillanta jest 6ciu, więc jest w czym wybierać.
pozdrawiam
Konrad

mdzalewscy
01-12-2006, 15:55
Zajelo mu to 6,5 godziny bo przez wiekszość czasu studiowal czytelne zresztą schematy podłączeniowe.
Firma jest nie w porządku ,bo nie ma czytelnych standardów dotyczacych montażu (co jest za darmo ,co płatne).Serwis gwarancyjny podobnie jak np w motoryzacji powinien być oparty na przejrzystym cenniku, a nie oparty na uznaniowosci lokalnego instalatora.

jak już pisałem według mnie to karygodne, takie schematy to wykwalfikowany serwisant powiniem mieć jako poglądowe, a nie za Twoje pieniądze się uczuć fachu ze schematów, uczuć ze schematów to mogłem się ja,.... podejrzewam iż serwisant pewnie miał problemy z odpaleniem kotła (albo ściamniał i godziny nabijał), ale co to Ciebie w zasadzie obchodzi, problemy z kotłem, skoro to nowe kotły. Według mnie tak nie powinno być i jeśli już jest opłata to powinna być z góry ustalona, zryczałtowana (np. 100-150zł + dojazd) i serwisant ma prawo co najwyżej wziąść mniej, w ramach dalszej wspópracy. Niestety trzeba przy zakupie zwracać uwagę na takie sprawy, bo w sasadzie to podraża zakup kotła. Mnie najbardziej dobiło stwierdzenie Pana z infolini waillanta, że podbicie gwarancji jest darmowe :o :o.

Acent
01-12-2006, 22:59
Najświeższe wiadomości:
Autoryzowany serwisant zamienił mi kable Przy zaworach sterujacych obiegami :(podpiął na odwrót) .Teraz już wiem dlaczego Vailant udziela im autoryzacji na rok.... :-?