PDA

Zobacz pełną wersję : POŁĄCZENIE Rekuperator + DPG schemat wentylacji



sezam
30-11-2006, 21:51
Witam wszystkich zwracam się z prośbą o korektę projektu wentylacji oraz pomoc przy dobraniu średnic przewodów REKU aby wszystko działało jak należy.
Wszystkie rady będą mile widziane !!!http://republika.pl/sezamdom/images/wentylacja1.jpg

Graczyk
01-12-2006, 07:49
Nie jestem specjalistą ale zrezygnowałbym z wywiewu w pomieszczeniach 7 i 8 i pozostawił tam tylko nawiew i szczelinę wentylacyjną pod drzwiami.
W łazience zrezygnowałbym z nawiewu a pozostawił tylko wywiew i szczelinę. Po co ma Ci wiać chłodnym powietrzem przy kompieli.
Jeśli pomieszczenie 5 to garderoba to tam umieściłbym wywiew alby wyciągał smrodki i wilgoć i oczywiście szczelina.
Salon moim zdaniem powinieneś poprawić czyli nawiew dać w miejscu wyciągu i odwrotnie, a DGP przesunąć do samego narożnika a nie tylko do połowy okna tarasowego.
Kuchnia do przemyślenia, obydwa nawiewy (reku i DGP) wypuściłbym do samych narożników tak aby nie były blizko kuchenki gdzie będzie wyciąg. Odzysk powietrza przesunąłbym pod ścianę łączącą kuchnię z przedpokojem.

sSiwy12
01-12-2006, 09:02
Witam. Strasznie skomplikowany ten projekt. Nie wiem kto go robił, ale ma jedną zasadnicza wadę - bedzie trudny do ustawienia.
Może podam zasady najprostsze.
1. Wyloty wentylacji mechanicznej (odzysk powietrza) zawsze w "brudnych" pomieszczeniach tj, łazienka, WC i kuchnia - co jest zrobione, ale moim zdaniem w łazience powinien być umieszczony bardziej w prawo, bo robi się strefa nie wentylowana. W kuchni druga kratka gdzieś nad stołem jadalni.

2. Wloty (nawiew) w pozostałych - co też jest, tyle że znów "martwe pole" i kratki (nawiew) powinny być bliżej ściany z oknem. I ewentualnie druga kratka (nawiew) w salonie.

Masz doskonały układ pomieszczeń do zrobienia klasycznej wentylacji (pkt. 1 i 2). Tuch powietrza z pomieszczeń "czystych" do "brudnych" jest niczym nie utrudniony. Moim zdaniem powinieneś "uprościć" ten projekt. Zlikwiduj te kratki które są (moim zdaniem) zdędne, a otrzymasz wentylację skuteczną, prostą i dobrze "regulowalną"

sezam
02-12-2006, 20:08
Witam. Strasznie skomplikowany ten projekt. Nie wiem kto go robił, ale ma jedną zasadnicza wadę - bedzie trudny do ustawienia.
Może podam zasady najprostsze.
1. Wyloty wentylacji mechanicznej (odzysk powietrza) zawsze w "brudnych" pomieszczeniach tj, łazienka, WC i kuchnia - co jest zrobione, ale moim zdaniem w łazience powinien być umieszczony bardziej w prawo, bo robi się strefa nie wentylowana. W kuchni druga kratka gdzieś nad stołem jadalni.

2. Wloty (nawiew) w pozostałych - co też jest, tyle że znów "martwe pole" i kratki (nawiew) powinny być bliżej ściany z oknem. I ewentualnie druga kratka (nawiew) w salonie.

Masz doskonały układ pomieszczeń do zrobienia klasycznej wentylacji (pkt. 1 i 2). Tuch powietrza z pomieszczeń "czystych" do "brudnych" jest niczym nie utrudniony. Moim zdaniem powinieneś "uprościć" ten projekt. Zlikwiduj te kratki które są (moim zdaniem) zdędne, a otrzymasz wentylację skuteczną, prostą i dobrze "regulowalną"
dziękuję za radę które kratki mam zlikwidować?

sezam
03-12-2006, 21:15
układ jest taki gdyż kanały będą położone wzdłuż ścian nie chcę podwieszać sufitu na całej przestrzeni też zastanawiam się nad jego uproszczeniem ?

sezam
04-12-2006, 12:41
poprawione oznaczenia wentylacjihttp://republika.pl/sezamdom/images/wentylacja2.jpg