PDA

Zobacz pełną wersję : Konwalia



baba
05-05-2003, 17:20
Czy ktoś się zna na konwaliach? Czy konwalia o liściach w paski ma kwiaty zwykłe czy pełne?

pi_ngwinek
14-10-2003, 14:24
chyba wszystkie konwalie maja takie dzwoneczki

ziaba
14-10-2003, 18:09
Służę uprzejmie ,przez długi czas uprawiałam konwalie w szklarni zimą[tzw pędzenie]i wiem trochę..Opis konwali w paski może być jedynie efektem przenawożenia,dlatego często wygląda na inną odmianę,niż jest.Podam sposób na uzyskanie w zimę kwiatów- korzeń rośnie jak perz:dzieli się na tzw.perzówkę[ten cieniutki ostatni w przyroście],dwuletni i kwiatowy.Ten zaś jest taki grubasek-jak go przeciąć,to widać zalążek kwiatu.Ale nie wszystkie kwiatowe nadają się do"pędzenia"-ale to szczegół techniczny.Wykopujemy właśnie teraz kłącze, odcinamy część kwiatową[reszta do ziemi] płuczemy korzonki...i do plastikowego worka.Lekko zamykamy i stawiamy w nieogrzewanym pomieszczeniu.Musi przemarznąć-ale nie -10.W styczniu wkładamy taki pęczek[10-15sztuk] do donicy z torfem mocno podlewamy i trzymamy gdzie najcieplej.Prorokuję,że za pierwszym razem uda się na 60%...Udanej zabawy!

15-10-2003, 17:59
Zawsze myślałem,że to trudniejsze!

ewa
16-10-2003, 06:55
Kupiłam wczoraj Kwietnik - tam też było o pędzeniu.
Wygląda łatwo tylko teraz trzeba się wybrać do lasu po konwalie, zanim je śnieg przysypie.