PDA

Zobacz pełną wersję : "Zmagania" z projektantem



M3
02-12-2006, 13:16
Mam pytanie:
Jak załatwialiście sprawę projektanta?
Dzis rozmawiałem z jednym poleconym przez przyszłego sąsiada specem. Jak zeznał, za
- ew. niekluczowe zmiany w wybranym projekcie gotowym;
- wtórnik geodezyjny (tzn. mapkę od geodety z nanisionym rozmieszczeniem wszelakim);
- pośrednictwo przy uzyskaniu warunków z wodociagów;
- projekty przyłączy (gazowe, energetyczne, wodociagowe);
- ogarnięcie wszystkiego wraz ze skutecznym załatwieniem pozwolenia na budowę (w terminie na początek marca)

życzy sobie PLN 3.600,- + Vat - jesli mi zalezy na rachunku.

Moje kolejne pytania: czy cena OK? Czy z takim projektantem podpisuje się umowę z wykazem rzeczy, które zobowiązuje sie załatwić? Moze dysponujecie wzorem takiej umowy? Czy coś jeszcze mógłby/powinien pomóc zrobić taki projektant? Warto brać rachunek czy umowa bedzie dostatecznym pupochronem gdyby chciał się niewywiązać z ustaleń?
Over

Acent
02-12-2006, 13:19
Na umowie wykaz +czas w jakim zobowiazuje się to załatwić.Jest wprawiony powinien sie okrwslić.Cena wg mnie OK.

troj
02-12-2006, 20:37
Zapytaj ile ewentualne wieksze zmiany, "ogarnięcie wszystkiegowraz ze skutecznym załatwieniem pozwolenia na budowę" - rozumiem że w tym też jest plan zagospodarowania działki. Zapytaj czy jest mozliwość zapłaty w ratach (np 3X1200zł z ostatnią ratą przy odebraniu pozwolenia na budowe)

cena według mnie jak najbardziej OK