PDA

Zobacz pełną wersję : KOSZT UZBROJENIA DZIAłKI



danders
03-12-2006, 12:28
Witam !! Kupiłem ostatnio działkę i jest ona niestety nieuzbrojona. Proszę o informacje ile kosztuje uzbrojenie działki. W odległości 20-30 metrów od mojej działki znajdują się domy, a słupy elektryczne idą przy działce. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

sailor_ro
03-12-2006, 12:42
Hey
U mnie uzbrojenie wyglada tak:

woda-mapka jakies 200 zł,projekt 300 zł,budowa glownej nitki wodociagu 1500 zl,przylacze do dzialki 1200 zl
z tym ze gmina zwroci nam 800 zł(koszt materialow budowy glownej nitki),czyli woda wyjdzie jakies 2400 i bedzie na dzialce,wykonawca zaczyna od poniedzialku,odleglosc jest jakies 150-200 metrow;

prąd-to ze sa slupy to nie wszystko,bo nie wiadomo ile jest rezerwy na istniejacym transformatorze,ja mam slup jakies 60 metrow od dzialki i niestety pradu nie mam,na tymczasowy dali takie warunki w Enerdze,ze wykonawca chcial za to jakies 10 tys. zł,generalnie Energa dala warunki ze rozbuduje siec postawi nową trafostację,ale musi byc minimum 13 chetnych osób,brakuje nam ... jednej osoby,a koszt przylacza standardowy 1800 zł za 11 kW,z tym ze ja chyba wezme 12 kW;

kanalizacji nie ma;

gaz jest z 1000 metrow od naszej dzialki,ale na dzien dzisiejszy to chyba tylko ja jeden chce;

pozdrawiam

Bikerus
03-12-2006, 12:47
Pełne media to koszt od ok. 8 000 do 15 000 zł jesli nie ma problemów natury technicznej.

Rozrzut potrafi byc spory w zaleznosci od gminy i warunkow.
Np. u mnie koszt kanalizy to 1400 zł jesli dzialka jest zabudowana domem lub 2500 zł jesli jest pusta.

danders
03-12-2006, 13:02
dzięki wielkie, troche mi naświetliliście sprawe

ruskowa
04-12-2006, 11:43
No nieżle, u nas w wodociągach miejskich to kosztuje 100zł za mb

EZS
04-12-2006, 12:59
Witam !! Kupiłem ostatnio działkę i jest ona niestety nieuzbrojona. Proszę o informacje ile kosztuje uzbrojenie działki. W odległości 20-30 metrów od mojej działki znajdują się domy, a słupy elektryczne idą przy działce. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Nic ci nie naświetlili. cena zależy od miejsca zamieszkania, regionu, odległości od mediów, warunków zabudowy/planu.
Ja np mam w planie zagospodarowania gaz i muszę go ciągnąć (ok 6-8 000). Mam też kanalizację i na nią wydam ok 12 000, choć rura idzie w ulicy. Ale jest asfalt i trzeba robić przecisk lub dziurę w drodze. Jak nie masz kanalizacji to musisz mieć cos - POŚ albo szmbo - cena jest inna. Inaczej zapłacisz, jak musisz na swój koszt stawiać słup i np transformator, bo jak będziesz czekał na zakład to prąd możesz mieć za 10 lat. Ja mam słup w rogu działki, prąd kosztował mnie coś koło 3500 ze wszystkim (łącznie z mapką i geodetą). Ale znajomi mają słup obok działki i nie mogą się pod niego podpiąć, muszą stawiać nowy. A wodociąg jest czy kopiesz studnię?
Jak widzisz, na razie nic nie wiesz.
Dowiesz się, jak złożysz papiery o WZ i warunki przyłączy i pogadasz z sąsiadami, co oni robili a czego nie.
Pa

sailor_ro
04-12-2006, 19:08
mpoplaw napisał:
co takiego ?? za 200 mb wodociągu PE FI-110 masz zapłacić 1500 zł ?? podaj mi szybko telefon do twojego wykonawcy, bo ja musze zapłącić 15 tyś za 23 mb

posluchaj sparawa wyglada tak,że jest 20 dzialek,a 14 chetnych,14 x 1500= 21 000,tyle kosztuje pociagniecie tego kawalka,czyli tak czy tak 100 zł za mb.,gmina oddaje nam po 800 zł na glowe(czyli w sumie 11200 tj. koszt materialu),a przylacze do dzialki od glownego wezla kosztuje 1200 zl.co do telefonu do mojego wykonawcy to jesli Cie interesuje gosc spod Wejherowa to pisz na priv,w najblizszym czasie wezme namiary od mamy lub taty,ktorzy sa w domu i maja z gosciem kontakt,ja niestety za gramanicą musze najpierw na ten dom zarobic :)

ruskowa
05-12-2006, 07:09
Niestety. 100,00 zł tylko za wykop i ułożenie "rureczek"

sailor_ro
05-12-2006, 13:07
u mnie za te pieniadze,masz wszystko,kompleksowe wykonawstwo,z odbiorem,podsypka,badaniem wody itd.
pozdrawiam

Wiosna2007
11-12-2006, 12:27
u nas jeszcze do tych wszystkich kosztów związanych z wykonastwem, papierologią i biurokracją dojdą prawdopodobnie koszty 'odstępnego'

jeśli słup, rura wodna czy gazowa znajduje się na działce należącej do kogoś innego, żeby cokolwiek zrobić, musisz posiadać zgodę właściciela na wejście na jego teren
ostatnio - wobec boomu budowlanego na obrzeżach miast - praktyką stało się żądanie konkretnego finansowego wynagrodzenia za podpisanie takiej zgody
u nas za możliwość podpięcia się do słupa stojącego jedną nogą na terenie działki ornej właścicielka zażądała 2000 pln :evil:
b.