PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie stropu parter/piętro - czy ma to sens?



Ma-2005
03-12-2006, 18:15
Witam,
nad parterem jest strop monolityczny betonowy. Na piętrze jest 8 cm styropianu FS 20 i 7 cm jastrychu. Na parterze jest wykonany stelaż pod płyty gk- sufit będzie obnizany o ok 10-20 cm.

Czy ma sens rozłożenie wełny mineralnej gr 5 cm (przed przykręceniem płyt gk) ażeby wytłumić przenoszenie dzwięków z piętra? czy pusta przestrzeń nie będzie wzmacniać i przenosić odgłosów z góry???

Pawel78
03-12-2006, 18:20
a po co tyle styropianu wystarczy 4cm i 4 jastrychu

beton44
03-12-2006, 18:24
a ten tynk kartonowo - gipsowy na stropie żelbetonowym monolitycznym to też jakies udziwnienie

zamiast normalnego tynku


będą prawdopodobnie problemy same samemu stworzone:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=87572

:o

marcelin
03-12-2006, 19:38
Witam,
nad parterem jest strop monolityczny betonowy. Na piętrze jest 8 cm styropianu FS 20 i 7 cm jastrychu. Na parterze jest wykonany stelaż pod płyty gk- sufit będzie obnizany o ok 10-20 cm.

Czy ma sens rozłożenie wełny mineralnej gr 5 cm (przed przykręceniem płyt gk) ażeby wytłumić przenoszenie dzwięków z piętra? czy pusta przestrzeń nie będzie wzmacniać i przenosić odgłosów z góry???

Nie warto rozkładać wełny , lepiej też obniżyć sufit tylko kilka centymentrów, chyba,że idą nad nim jakieś grube rury kanalizy,kanały wentylacji itp.

Andrzej Wilhelmi
03-12-2006, 20:27
A co jest na piętrze? Jak pomieszczenia mieszkalne to wełna zbyteczna, jak nieużytkowy strych to wełna konieczna. Pozdrawiam.

beton44
04-12-2006, 04:10
Jak pomieszczenia mieszkalne to wełna zbyteczna, jak nieużytkowy strych to wełna konieczna.


brawa za śmiałą nowatorską koncepcję ocieplania "od środka" :-?

Ma-2005
04-12-2006, 04:53
Pod stropem poprowadziłem kanały wentylacyjne, dlatego jest na całości obniżany. Poddasze jest użytkowe. Wem że pakowanie wełny dla ocieplenia stropu jest bez sensu , ale zastanawiam się nad przenoszeniem dzwięków... :-? Czy pustka pomiiędzy stropem a s
ufitem nie będzie działało jak tuba, taki swego rodzaju "wzmacniacz"?
Może ma ktoś jakieś doświadczenia lub zna się lepiej na tym?

Pozdrawiam i proszę o uwagi.

ksieciu
04-12-2006, 08:32
Jak pomieszczenia mieszkalne to wełna zbyteczna, jak nieużytkowy strych to wełna konieczna.


brawa za śmiałą nowatorską koncepcję ocieplania "od środka" :-?

No właśnie proszę o wytłumaczenie.
U mnie dom parterowy, poddasze nieuzytkowe. Na strop parteru ułożony mam styropian 15 cm a na to 4-5 cm wylewki. Dachu teraz nie ocieplam bo i nie widze takiej potrzeby. Ciepło chciałabym zatrzymać na parterze.
Czy to dobre rozwiązanie? czy powinnam jeszcze na to wełne ułożyć?
Zaznaczam że chciałabym móc wejść na poddasze i zostawić tam np niepotrzebne kartony ect...

Andrzej Wilhelmi
04-12-2006, 12:34
15 cm styropianu to na poziomej przegrodzie nie jest zbyt dużo w miejscach gdzie nie będzie katonów i innych sprzętów można rozścielić min. 5 cm wełny.
Kolega beton44 trochę nie doczytał bądź nie zrozumiał, o czym świadczy zatroskana mina. 8 cm styropianu to mało na ocieplenie poziomej powierzchni w przypadku nieużytkowego poddasza. Wykorzystanie obniżenia sufitu na docieplenie wełną max. 10 cm i zamknięcie folią paroizolacyjną nie będzie błędem, gdyż w tej warstwie nie pojawi się tzw. punkt rosy i nie wystąpi kondensacja pary wodnej. A jak poddasze użytkowe to nie ma sprawy. I to tyle :wink: . Pozdrawiam.

beton44
04-12-2006, 18:47
tym niemniej

koncepcja ocieplania stropu z dwóch stron...


jest delikatnie mówiąc bez sensu... :o

Pawel78
04-12-2006, 19:53
Co tu gdybać? Strop żelbetowy, podłoga pływająca a ktoś chce kłaść wełne od dołu by wyciszyć strop?! A mnie uczyli,żeby strop nie przenosił dzwięków musi być ciężki(czyli np.żelbet) i styropian i jest OK.

Ma-2005
06-12-2006, 05:03
Szanowni Panowie,
winien jestem chyba wyjaśnienie:

Betonn 44 - jeżeli dobrze przeczytasz moje pytanie to chodziło mi o położenie wełny aby ewentualnie wyciszyć a nie ocieplić przestrzeń pomiędzy parterem a poddaszem.

paweł 78- Jeżeli się nie mylę to nawet najćięższe i najgrubsze przegrody będą "super" przenosiły dzwięk. Wszystko załatwić ma styropian? Nie sądżę, czasami starczy mały błąd i ... :roll:

Pozdrawiam i oczywiście dziękuję za wszystkie uwagi :wink:

beton44
06-12-2006, 07:19
U mnie dom parterowy, poddasze nieuzytkowe. Na strop parteru ułożony mam styropian 15 cm a na to 4-5 cm wylewki. Dachu teraz nie ocieplam bo i nie widze takiej potrzeby. Ciepło chciałabym zatrzymać na parterze.


hmmm może też chodzi i o termoizolację :o przy okazji

Ma-2005
06-12-2006, 15:02
Cytat:
U mnie dom parterowy, poddasze nieuzytkowe. Na strop parteru ułożony mam styropian 15 cm a na to 4-5 cm wylewki. Dachu teraz nie ocieplam bo i nie widze takiej potrzeby. Ciepło chciałabym zatrzymać na parterze.



hmmm może też chodzi i o termoizolację przy okazji


No, a to już nie moja chatka :D [/quote]

Cpt_Q
06-12-2006, 20:20
Szanowni Panowie,
winien jestem chyba wyjaśnienie:

Betonn 44 - jeżeli dobrze przeczytasz moje pytanie to chodziło mi o położenie wełny aby ewentualnie wyciszyć a nie ocieplić przestrzeń pomiędzy parterem a poddaszem.


A tytuł wątku brzmi "Ocieplenie stropu parter/piętro - czy ma to sens"

czy ma to sens? :lol:

Ja sie też nad tym zastanawiam, czy ocieplić sufity, bo funduję sąsiadom u góry swego rodzaju "podłogówkę". Jaka jest ucieczka ciepła przez sufit, jeżeli mieszkanie nade mną jest też ogrzewane?

Wojtek R
07-12-2006, 07:36
Szanowni Panowie,
winien jestem chyba wyjaśnienie:

Betonn 44 - jeżeli dobrze przeczytasz moje pytanie to chodziło mi o położenie wełny aby ewentualnie wyciszyć a nie ocieplić przestrzeń pomiędzy parterem a poddaszem.

paweł 78- Jeżeli się nie mylę to nawet najćięższe i najgrubsze przegrody będą "super" przenosiły dzwięk. Wszystko załatwić ma styropian? Nie sądżę, czasami starczy mały błąd i ... :roll:

Pozdrawiam i oczywiście dziękuję za wszystkie uwagi :wink:


jak dla mni całkowicie głupi pomysł !!!

u mnie 4 cm styropianu na monlicie + 7cm wylewki i nic nie słychać

a co do obniżania sufitu to trzeba było myśleć o wentylacji trochę cześniej i rury puścić właśnie nad stropem a nie obniżać sobie na dole pomieszczenia

Ma-2005
07-12-2006, 20:55
Do Wojtek R:

Gratulacje, na pewno jest to ekstra rozwiązanie jeżeli mam poddasze użytkowe :lol: :lol: :lol:

Co do wysokości, to starczyło że podniosłem parter o jedna warstwę bloczków i teraz jest miejsce na obniżenie
:wink:

Wojtek R
08-12-2006, 07:02
Do Wojtek R:

Gratulacje, na pewno jest to ekstra rozwiązanie jeżeli mam poddasze użytkowe :lol: :lol: :lol:

Co do wysokości, to starczyło że podniosłem parter o jedna warstwę bloczków i teraz jest miejsce na obniżenie
:wink:

na koniec załóż jeszcze sobie metr ocieplenia na skosach i będziesz mógł ogrzewać dom świeczką :lol: :lol:

piszę o praktyce u mnie nic nie słychać !!!!! więc po co przepłacać .... kupujesz materiały Ty czy firma , która stawia Ci dom ?

Ma-2005
18-12-2006, 19:57
Do WojteR - Ja po prostu buduję dla siebie....
A Ty ile masz zamiar wywalać co roku na ogrzewanie? :wink: Mnie nie stać na taką rozrzutność. Dzięki dzisiaj wpakowanym pieniądzom w przyszlości mam zamiar oszczędzać.
Sądzę że przesadne "oszczędzanie" wyjdzie mi na dobre. Ale to jest tylko i wyłącznie moje zdanie.