PDA

Zobacz pełną wersję : Szerokość ławy fundamentowej??



anSi
03-12-2006, 20:49
Wyszło na to, ze i ja stałam się listopadowo - grudniową fundamentalistką :-? I od razu problem: w projekcie stoi, że ława powinna mieć szerokośc 50cm, a majster twierdzi, że musimy poszerzyć do... 80 cm, bo grunt gliniasty (gliny plastyczne i miękkoplastyczne zalegające do gębokości 5 m - tak mówią badania geotechnicze, no ale przecież architekt adaptujący nasz projekt widział te badania) Na dodatek budujemy z silki, a jeśli dojdą do tego jeszcze przewidziane w projekcie dachówki cementowe to wg majstra ławy "będą jeździć" - cokolwiek by to miało znaczyć roll:
Jakiej więc szerokości powinny być te nasze ławy? Wszelkie sugestie mile widziane, do jutra muszę podjąć jakąś decyzję

Kris2222
03-12-2006, 21:15
Ławy w projekcie miałem 55cm na głebokość 30cm.
Zmienilismy na 70cm i 40cm , teren piaszczysty.

anSi
03-12-2006, 21:27
Kris2222 powiedz mi dlaczego zdecydowałes się na taka zmianę? U nas szerokość ław ma być- jak pisałam 80, wysokość 30 cm, ale maja być dodatkowo zbrojone. Czy tak jest dobrze?

Pietrov
03-12-2006, 21:32
80cm? co to za budynek? kurde bele. od kiedy to majster "oblicza" szerokość ławy anie konstruktor? Jest projekt? Jest opis? Mein Gott! co mają "dachówki cementowe" do ław?

anSi
03-12-2006, 21:37
80cm? co to za budynek? kurde bele. od kiedy to majster "oblicza" szerokość ławy anie konstruktor? Jest projekt? Jest opis? Mein Gott! co mają "dachówki cementowe" do ław?

No własnie :-? konstruktor obliczył po uwzględnieniu badania gootechnicznego gruntu i wyszło że ławy mają być 50 x30 cm. Tez tak mi sie wydaje, że bloku to ja raczej nie stawiam...ale ponoc "sa dziwy na ziemi i niebie, o ktrorych ani snilo sie naszym filozofom:. Dlatego pytam...

Anisia3
03-12-2006, 21:37
Budujesz wieżowiec?