PDA

Zobacz pełną wersję : Dyble do montażu stelarza pod sufiz z płyt K-G



groobcio
03-12-2006, 22:47
Witam,

Mam pytanko odnośnie dybli jakimi się montuje wieszaki do profili nośnych do sufitu z płyt K-G. Przeczytałem że to mają być metalowe dyble, i teraz nie do końca wiem jakie mają na myśli pisząc metalowe. Czy to znaczy że kołki plastikowe z metalowymi śrubkami szybkiego montażu nie mogą być ? Czy chodzi o to żeby cały kołek był z metalu ? Zrobiłem już większość sufitów i dopiero teraz zwróciłem uwage że pisza o metalowych.

Czy mogę spać spokojnie czy raczej poprawić ??

I mam jeszcze jedno pytanie. Robiłem też konstrukcje na wieszakach (blaszki w kształcie U) i mocowałem do stropu jednym kołkiem. Czy wystarczy jeden kołek ? Mocowania sa co 50 cm / 100 cm

Pozdrawiam i dzieki za pomoc
Paweł

arturo1960
04-12-2006, 21:10
metalowe tzn.że "koszulka" jest metalowa a nie z tworzywa jak w zwykłych kołkach,w kazdej hurtowni z płytami g/k powinni je mieć,ale mocowanie nimi ma sens przy stropach pełnych nie teriwy itp.

groobcio
04-12-2006, 21:57
Nie rozumiem tego ze stropami terivy. O co chodzi ?

Czy takie kołki pastikowe wytrzymają ? Próbowałem własnym ciężarem sprawdzić i pędzej profile się wyginają niż kołeczki wychodzą więc chyba OK ??

arturo1960
05-12-2006, 17:30
chodzi o to że w stropie typu teriwa możesz natrafić na pustą przestrzeń i wtedy taki kołek nie trzyma