PDA

Zobacz pełną wersję : wycena dachu - zwariować można



stiff
04-12-2006, 17:39
Zbliżam się do krycia dachu więc jeżdżę sobie po hurtowniach i zbieram oferty na mój dach.Dziwna jest jednak nie rozpiętość cenowa - bo to chyba normalne ale rozpiętość materiałowa - mam na razie 4 oferty z różnych hurtowni które obliczały jednocześnie zapotrzebowanie materiału na dach i tak dachówka podstawowa - od 1400 poprzez 1730 do 1930 szt,dachówka lewa i prawa od 62,63 do 67 szt.Najatrakcyjniejsza jest oczywiście ta oferta która ma najmniejszą ilość dachówek :lol: i zastanawiam się czy nie jest to przypadkiem lep na to aby u nich kupić bo niby tanio a potem i tak się do tej hurtowni wróci jak zabraknie materiału i cena wyjdzie duzo większa.Z drugiej jednak strony po co kupować więcej a potem nie mieć co z tym zrobić.Czy u Was było podobnie - też takie rozpietości ?

zender
04-12-2006, 17:58
Zbliżam się do krycia dachu więc jeżdżę sobie po hurtowniach i zbieram oferty na mój dach.Dziwna jest jednak nie rozpiętość cenowa - bo to chyba normalne ale rozpiętość materiałowa - mam na razie 4 oferty z różnych hurtowni które obliczały jednocześnie zapotrzebowanie materiału na dach i tak dachówka podstawowa - od 1400 poprzez 1730 do 1930 szt,dachówka lewa i prawa od 62,63 do 67 szt.Najatrakcyjniejsza jest oczywiście ta oferta która ma najmniejszą ilość dachówek :lol: i zastanawiam się czy nie jest to przypadkiem lep na to aby u nich kupić bo niby tanio a potem i tak się do tej hurtowni wróci jak zabraknie materiału i cena wyjdzie duzo większa.Z drugiej jednak strony po co kupować więcej a potem nie mieć co z tym zrobić.Czy u Was było podobnie - też takie rozpietości ?

Witam
Ja tez wlasnie szukam ale materjalu na krycie dachu domu kotergo jeszcze niema :D hahha ale poki co to widze ze rady Ani sprawdzaja sie w 100% nie ma jak loklne wsparcie. Creatona mam w tej samej cenie co L15 Koramica ! :D
wybor chyba jest jasny tym bardziej ze to creaton to - dachowka (angoba)barwoina w masie i wypalan w 1100C

pozd. i zycze trafnych wyborow
zender

ave!
04-12-2006, 19:04
[
która ma najmniejszą ilość dachówek :lol: i zastanawiam się czy nie jest to przypadkiem lep na to aby u nich kupić bo niby tanio a potem i tak się do tej hurtowni wróci jak zabraknie materiału i cena wyjdzie duzo większa.Z drugiej jednak strony po co kupować więcej a potem nie mieć co z tym zrobić.Czy u Was było podobnie - też takie rozpietości ?

chyba tak jest - zaniżanie ilości tych droższych dachówek (brzegowych wentylacyjnych gasiorów etc) spójrz więc na ceny jednostkowe! szczególnie dachówek droższych u mnie sporo zostało (duzo podstawowych i innych też ) wszystko przyjęto, nawet resztki takich... taśm z fredzelkami :oops: :oops: :oops: (litości!!! nie znam sie na dachówkach!!!) blachy do obróbek - jedna została bo była porysowana, resztki rynn.... zwrotu było na ok 1100 zł
zwrot bez jęczenia - przyjechali , policzyli ,zabrali :D

jabko
04-12-2006, 19:52
Każdy nawet najgłupszy dekarz policzy Ci szybciutko ilość gąsiorków czy dachówek wiatrowych (ewentualnie dwufal).
W najgorszym wypadku policz sam i już mniej więcej będziesz wiedział którzy liczą dobrze a którz źle.

A o cenach gada się tak:

Kupuje cały dach.
Ile za m2 dachówki (ile za 1szt)
Ile za gąsior
Ile za wiatrową.

P.S. - Mi się nie ostał nawet jeden gąsior i ani jedna dachówka dwufalowa (kończąca zamiast wiatrowej).
Dachówki podstawowej musiałem dowieźć 63szt własnym autem.
Tak chopaki liczyli. (z tym że ja mam prościutki dach :lol: )

benyś
06-12-2006, 22:03
To że Ci nic nie zostało nie świadczy zbytnio o Twojej mądrości a raczej o Twojej oszczędności lub głupocie (do wyboru)

vanderbobo
06-12-2006, 22:08
uważaj bo często w hurtowniach spoecjalnie nie doszacowują ilości żeby wyszła lepsza oferta, najlepije idź tam gdzie najtaniej ale przy zakupie zaznacz że jeśli czegoś zabraknie to hurtownia dodaje na swój koszt, i nie daj sobie wmówić że to wina dekarza bo żle robi, najlepiej weź dekarza do hurtowni ze sobą

wartownik
07-12-2006, 06:59
dachówka lewa i prawa od 62,63 do 67 szt.
Bardziej od ilosci dziwi mnie parzystosc i nieparzystosc :roll:

Ludzie w hurtowniach znaja sie na wszystkim i na niczym , zobaczcie ile maja madrych ksiazek w szufladkach :D

Cypek
07-12-2006, 07:23
Porównij ceny jednostkowe, zamów materiały wg najmniejszego wyliczenia. Dokupić zawsze zdążysz, a ze zwrotami różnie bywa. Zostaw na zapas po kilka szt dachówki jakby któraś pękła w czasie montażu np. satelitarki.

stiff
07-12-2006, 09:44
dachówka lewa i prawa od 62,63 do 67 szt.
Bardziej od ilosci dziwi mnie parzystosc i nieparzystosc :roll:
:D

Wynik jednak może być nieparzysty lub parzysty bo z boku domku mam garaż z jednospadowym dachem więc może byc że bedzie prawej np. 63 i lewej 63.pozd.

przempior
08-12-2006, 08:43
A może różnice w ilości wynikają też z rozmiarów dachówek. Co hurtownia to inny towar, inny producent. A wymiary dachówek (tak sobie myślę) nie zawsze muszą być jednakowe.
Może stąd te różnice. Pozdróweczka

stiff
08-12-2006, 08:54
A może różnice w ilości wynikają też z rozmiarów dachówek. Co hurtownia to inny towar, inny producent. A wymiary dachówek (tak sobie myślę) nie zawsze muszą być jednakowe.
Może stąd te różnice. Pozdróweczka

To fakt - robiłem wycenę dla brassa i euronitu ale z tego co wiem to obie dachówki mają taką samą wielkość i w obu przypadkach wychodzi 10 szt/m2.pozdr.

jabko
08-12-2006, 09:14
To że Ci nic nie zostało nie świadczy zbytnio o Twojej mądrości a raczej o Twojej oszczędności lub głupocie (do wyboru)
Głupotą pseudodekarzu nie rozpoznający dachówek byłoby gdybym trzymał na stryszku 10 gąsiorów, 200 dachówek podstawowych, 12 wiatrowych, 3 krokwie, 4 jętki, 20m2 folii, 30 cegieł na komin, 50 pustaków, 3m3 styropiany, 3 rolki wełny, 6mb rynny, jedno okno, 3 worki cementu, wiadro tynku, 30m rurki do podłogówki, 2 grzejniki, zapasową brame garażową itp.

Dachówki było na styk tylko pare odrzucono wiec dowiozłem.
Dach jest Robena plus czyli coś co zaczęli robić w tym roku i na pewno przez jeszcze kilka lat nie będzie problemu z dokupieniem.
Hurtownie mam 20km od domu.

Dachówki będę jeszcze po zimie kupował na taras wiec ewentualnie jak będę chciał zapasu to wtedy zostawie pare sztuk

Na pewno dla pseudodekara partacza wygodne jest mieć materiału dwukrotnie ponad stan. W końcu jak źle dotnie to inwestor nawet nie zauważy a inaczej musiałby powiedzieć że brakuje i inwestor by wiedział ze tyle gąsiorów zniszczył.

malmuc
08-12-2006, 11:51
Creatona mam w tej samej cenie co L15 Koramica ! :D
wybor chyba jest jasny tym bardziej ze to creaton to - dachowka (angoba)barwoina w masie i wypalan w 1100C

pozd. i zycze trafnych wyborow
zender

A jaka ta dachówka Creatona??? podaj ceny!
No i gdzie takie ceny mają?

Pozdrawiam

piotr.o
08-12-2006, 12:26
Mam mercedesa w cenie malucha.
Tak wyglada porównanie Creatona z Koramikiem.
NIemożliwa jest taka sama cena przy jednakowym rabacie dwóch dachówek z tej samej pólki. Jesli tak to niech "Zender" poda cenę za dachówke podstawowa, dachówkę szczytową, gąsior oraz powierzchnię dachu.

Twierdzę, że taka cena za dachówke w tym samym gatunku jest niemożliwa.

Pozdrawiam Piotr

benyś
08-12-2006, 20:15
Jabko Ty jesteś nawet głupszy niż pierwotnie myślałem zaraz Ci wyjaśnię dlaczego ,otóż miałem ci ja raz takiego sknero-mądralę jak Ty kapitana żeglugi wielkiej ktory z racji zawodu myślał że już wszystkie rozumy zjadł ze zna się również na budowlance itd, do rzeczy. kupił Braasa staroniemiecką zostalo mu z 10 szt. pomimo że ostrzegałem oddal wszystkie do hurtowni bo po co mu jak dach ma już zrobiony :lol: a że dom miał postawiony tuż pod skarpą to pewnego razu dzieci urządziły sobie zabawę kto uceluje w jego okno dachowe nie trafiły ale połamały mu w kilka godzin ok 50 sztuk dziurawiąc przy okazji jego cudowny Tyvek :lol: i co ? ano to że zap.... na drugi koniec miasta do hurtowni a oni mu na to panie Altdeutsche ? zapomnij pan na placu nie mamy tego prawie nikt nie bierze mozemy ściągnąć z Niemiec bedą za dwa tygodnie no i biegał pan wszechwiedzący z kawałkami papy po całym dachu :lol: a wystarczyło posłuchać tego niedouczonego pseudo dekarza :lol: ale po co ? jak pan kapitan przeczytał wszystkie muratory i jest mądrzejszy od telewizora. Podobnie jest u Ciebie dlatego napisałem że albo jesteś sknera albo Lotosu w głowie nie masz :lol: najprawdopodobniej i jedno i drugie :lol:

jabko
08-12-2006, 20:37
...
Dach jest Robena plus czyli coś co zaczęli robić w tym roku i na pewno przez jeszcze kilka lat nie będzie problemu z dokupieniem.
Hurtownie mam 20km od domu.

Dachówki będę jeszcze po zimie kupował na taras wiec ewentualnie jak będę chciał zapasu to wtedy zostawie pare sztuk

....
Ja nie oddawałem dachówek tylko po prostu nie pozostał po budowie zapas.
A mam chyba najbardziej popularną dachówkę i to wytwarzaną w kraju.
I czy dobrze rozpoznałeś Brassa tego gościa bo jak widzielismy pseudodekarzu z 40letnim stażem masz kłopoty z rozpoznawaniem dachówki. Raz to już udowodniłeś.

Widzisz pajacu ze po prostu nie mam o czym z Tobą rozmawiać ?

Choć mam przekonanie że czowiek nie staje się mądry po szkole to niektórzy pseudodekarze zmieniają mój pogląd.


Pewnego razu dzieci urządziły sobie zabawę i rozbiły komuś na dachu 50 dachówek ...
Debilna bajka.


A pewnego razu mojemu koledze rozbili szybe w oknie.
To co głupcze ? Ma trzymać na strychu zapasowe szyby ?

wartownik
08-12-2006, 20:49
Luzik panowie , nikt tu nie jest glupi , oboje macie racje , stad te iskry.

benyś
08-12-2006, 20:54
Bajki to ty możesz swojej starej wstawiać ile to razy mozesz w ciągu nocy :lol:

jabko
08-12-2006, 21:56
Bajki to ty możesz swojej starej wstawiać ile to razy mozesz w ciągu nocy :lol:
W tym róznica między nami pseudodekarzu z 50-letnim stażem że ja mam dopiero 29 lat.

Wiec bujaj się dziadku :lol:

demex
09-12-2006, 09:48
Kurka wodna.. w tym to specjalista jest podobno pAN pOSEŁ Ł....K :) :) On to podobno może... :)

Dajcie spokój. Lepiej mi powiedzcie czy zaimpregnować drewno ciśnieniowo, czy "zwyczajnie', czy lepiej kupić sobie tego BORANA C30, czy jakoś tak się to nazywa, i samemu sobie nie pomalować?

Co lepsze? Drewno mi mają przywieść za ok. 10 dni. Będzie wtedy jeszcze ciepło - dodatnie temperatury (ten Boram się rozpuszcza w wodzie). Opłaca się??

zender
09-12-2006, 20:03
Mam mercedesa w cenie malucha.
Tak wyglada porównanie Creatona z Koramikiem.
NIemożliwa jest taka sama cena przy jednakowym rabacie dwóch dachówek z tej samej pólki. Jesli tak to niech "Zender" poda cenę za dachówke podstawowa, dachówkę szczytową, gąsior oraz powierzchnię dachu.

Twierdzę, że taka cena za dachówke w tym samym gatunku jest niemożliwa.

Pozdrawiam Piotr


witam
odpowiadam hymm ciezko troche ,cena za CREATON „KERA – PFANNE” ANTRACYT ANGOBA 32 000 zl brutto z rabatem ???? % (niby ze 20%)

cena za KORAMIC KARPIÓWKA ANTRACYT. ANG. 31 100 zl brutto z rabatem 15%

cena za WIEKOR L15 PL GRAFITOWA 23 800zl brutto z rabetem 15%


i teraz jak wszyscy widza cena jest rozna i to bradzo
L15 nieche bo bo slyszlaem zle opinie o niej na formu. Za to bardzo podoba mi sie dach kryty karpiowka cena jest ta sama co creatona praktycznie!

Mam problem bo nie widzialem karpiowki na dacho o kacie 30 stopni i nie wiem jak sie bedzie prezentowac moze juz nie bedzie taki super !

prosze o rade co wybrac KORAMIC KARPIÓWKA czy „KERA – PFANNE”
a przeznam ze najabrdziej istotne w tym wyobrze jest dla mnie jakosc niechce miec zadnych problemow w przyszlsoci. Zapomianil bym dach 275m2 sklada sie z 2 dachow kopertowych + 1 dach dwo spadowy do tego dochodza 3 wykusze trojkatne na dachu kopetowym domu
pozdr. zender

piotr.o
10-12-2006, 08:28
Tak jak wspomniałem jest to niemożliwe i mam rację. porównujemy dwa rodzaje dachówek. Karpiówkę i zakładkową. karpiówka zawsze będzie droższa niż dachówki zakładkowe. Wykonanie dachu z karpiówki będzie również droższe niż z zakładkowej ( większe przekroje drewna na więźbę, większy ciężąr dachówki więcej elementów dodatkowych itd. ) o walorach wizualnych nie można sie wypowiadać wiadomo gusta. a tak na marginesie porównanie karpiówki Koramika czyli angobowana naturalna dachówka ( wszelkie zadrapania cięcia będą w kolorze ceglastym ) Kera pfanne barwiona w masie i spiekana. Co do jakości wykonania proponuję położyć obie dachówki obok siebie i porównać powierzchnię.
Pozdrawiam Piotr

zender
10-12-2006, 13:54
Tak jak wspomniałem jest to niemożliwe i mam rację. porównujemy dwa rodzaje dachówek. Karpiówkę i zakładkową. karpiówka zawsze będzie droższa niż dachówki zakładkowe. Wykonanie dachu z karpiówki będzie również droższe niż z zakładkowej ( większe przekroje drewna na więźbę, większy ciężąr dachówki więcej elementów dodatkowych itd. ) o walorach wizualnych nie można sie wypowiadać wiadomo gusta. a tak na marginesie porównanie karpiówki Koramika czyli angobowana naturalna dachówka ( wszelkie zadrapania cięcia będą w kolorze ceglastym ) Kera pfanne barwiona w masie i spiekana. Co do jakości wykonania proponuję położyć obie dachówki obok siebie i porównać powierzchnię.
Pozdrawiam Piotr

dzieki za odp. decyzja utrzymala sie na Kera Pfanne :) i nie zaluje bo widzialem karpiowke na dachu o kacie 30 stopni i juz tak atakcyjnie nie wyglada

pozdr. zender

Świerzak
11-12-2006, 19:59
cena za KORAMIC KARPIÓWKA ANTRACYT. ANG. 31 100 zl brutto z rabatem 15%

cena za WIEKOR L15 PL GRAFITOWA 23 800zl brutto z rabetem 15%



hmm.. cos mi tu nie gra... czy Wiekor to nie istnieje już.. tylko zamiast niego jest Koramic?
piszesz że masz 275 m2 dachu.. to faktycznie sporo...ale ja miałem 250 m2.. koperta bez jaskółek z wychodzącym garażem... imiałem wycene na Koramica na 13.500 pln... ale przywieźli mi uszkodzonąi chcieli ja wcisnąć!! więc kupiłem ruup ceramika sirius grafitowa angoba... w tej samej cenie... juz leży


dowiedziałem się też że przy "kopecie" jest najwięcej odpadów... z tym że w twoim przypadku można je ulokować na jaskółkach których ja nie posiadam..

pozdrawiam i życze trafnych wyborów