PDA

Zobacz pełną wersję : I ETAP BUDOWY



bomba34
04-12-2006, 20:04
Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami pozwolenia na budowę!!!

Interesuje mnie I etap budowy, podłączenie na plac budowy wody i prądu (media mamy w granicy działki), wytyczanie przez geodetę. W biurze geodezyjnym powiedzieli mi, że jeśli będą media + wytyczenie budynku jednocześnie to wyjdzie dużo taniej. Czy jest to wkonalne - zgranie papierologii, robót w terenie....

Rozpoczynamy budowę na wiosnę 2007, kiedy powinniśmy rozpocząć przygotowania i co po kolei robić?

Co przydaje się na budowie na początku? co powinniśmy zorganizować, może jakieś pojemniki, narzędzia itd

Będziemy wdzięczni za wszelkie wskazówki!!!

pedzelito
04-12-2006, 20:33
...i tak do znudzenia...
WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=47119

ppp.j
04-12-2006, 21:34
Widzisz to forum to takie bogactwo wiedzy, że o co nie zapytasz to zawsze usłyszysz poszukaj, już było. I rzeczywiście jest to trochę irytujące powtarzanie tych samych rzeczy w kółko. Z drugiej strony pamiętam, jaki miałem mętlik w głowie będąc nowicjuszem. Każdy to kiedyś przeszedł więc i Ty się nie zrażaj. :D
Wracając do meritum. Zaczynaj organizować wszystko jak najwcześniej, bo może się okazać, że katar dziecka jakiejś urzędniczki może pokrzyżować Twoje koronkowe plany, tym bardziej ze aura Ci sprzyja. Rozglądaj się za ekipą i poczyń wstępne ustalenia, co do ceny, terminów, organizacji pracy itp. Wyszukaj kierownika budowy, który Ci będzie ją prowadził i niech on zgra czynności związane z rozpoczęciem i zaproponuje geodetę do wytyczenia fundamentów. Doprowadź media zgodnie z ich sugestią i wytycz prowizorycznie (sam) obrys domu, (jeżeli masz miejsce to możesz trochę nim pojeździć po placu). Obleć okoliczne składy budowlane, zorientuj się w cenach (zimą zawsze taniej) i ewentualnie zamów materiał na wiosnę po cenach zimowych. Czytaj forum, bo to kopalnia wiedzy i lekarstwo na stres. I najważniejsze targuj się, targuj się, targuj się (nie wstydź się pytać o upusty i pamiętaj, że jak nie będziesz ich żądał to oni pomyślą o Tobie jak o frajerze). Jest zasada, że ile byś nie utargował to zawsze sprzedawca ma na tym zysk i staraj się z nim tymi pieniędzmi podzielić, no chyba, że Ci na tym nie zależy. Powodzenia

pawelurb
05-12-2006, 08:29
przedewszystkim zapewnij sobie ekipe wykonawców , kierownika , zorganizuj prad i wodę ( wodę w dużej ilości - najlepiej studnia ) , nie wiem jak masz zamiar budowac, jak bedzie robiła jakaś ekipa , to powinni mieć własny sprzęt.