PDA

Zobacz pełną wersję : Przyłącza a wpisy do dziennika



Krisker
05-12-2006, 07:47
Witam.
Pytanie brzmi: jeśli projekt budowlany zawiera projekty branżowe przyłącza wodnego wraz z wykonaniem fragmentu wodociągu, a także projekt przyłącza kanalizacyjnego i montażu zbiornika bezodpływowego, to czy kierownik budowy może/musi dokonywać wpisów o zakończeniu wykonywania tych przyłączy i montażu zbiornika? A może, jako że roboty te nie wymagają pozwolenia, nie musi tego robić mimo, że są w projekcie budowlanym? Jeśli ktoś poda dodatkowo podstawę prawną, to będę jeszcze bardziej wdzięczny :) Oczywiście własne doświadczenia jak najbardziej mile widziane.

Trochę zagmatwałem, ale pytanie powinno być zrozumiałe ;)

05-12-2006, 10:05
Witam.
Pytanie brzmi: jeśli projekt budowlany zawiera projekty branżowe przyłącza wodnego wraz z wykonaniem fragmentu wodociągu, a także projekt przyłącza kanalizacyjnego i montażu zbiornika bezodpływowego, to czy kierownik budowy może/musi dokonywać wpisów o zakończeniu wykonywania tych przyłączy i montażu zbiornika? A może, jako że roboty te nie wymagają pozwolenia, nie musi tego robić mimo, że są w projekcie budowlanym? Jeśli ktoś poda dodatkowo podstawę prawną, to będę jeszcze bardziej wdzięczny :) Oczywiście własne doświadczenia jak najbardziej mile widziane.

Trochę zagmatwałem, ale pytanie powinno być zrozumiałe ;)

Do dziennika wpisujesz wykonanie instalacji gazowej w domu i wykonanie badania szczelności + odpowiedni protokół.
Reszta przyłączy - robisz inwentaryzację powykonawczą (geodeta), niektóre gminy wymagają jeszcze protokołów odbioru poszczególnych przyłączy (moja np wymaga, można taki dokument dostać od ręki w elektrowni, gazowni itp)
Jeśli kierownik wpisze, że przyłącze zostałow ykonane i przez kogo, nic wielkiego się nie stanie 8)
Najlepiej pójdź do PINBu, dostaniesz spis dokumentów potrzebnych do odbioru

ubek
05-12-2006, 11:59
Komplet dokumentów to jedna sprawa a wpisy w dzienniku to druga. Po mojemu aby kierownik dokonał wpisu o zakończeniu budowy muszą być też wcześniejsze wpisy o rozwiązaniu problemu zaopatrzenia budynku w media jak i pozbywania się ścieków. przynajmniej tak było u nas. Inną sprawą jest,ze zmienialiśmy pozwolenie na budowę, bo w wersji pierwotnej było szambo a w ostateczności mamy POŚ.