PDA

Zobacz pełną wersję : Narzędzia niezbędne w DOMU



Magda25
05-12-2006, 10:24
Mam prośbę, do tych z Was, którzy już mieszkają i doświadczyli jakie narzędzia przydaja się w domu? Napiszcie proszę od czego trzeba zacząć uzupełnianie domowej skrzynki z narzędziami? :D
Do tej pory mieszkamy z rodzicami, więc nawet nie mamy pojęcia jakie usterki będą na nas czyhały we własnym DOMU...
Ponieważ zbliżają się święta pomyślałam o taki prezencie dla męża - skrzynka z narzędziami, ale niestety do głowy przychodzi mi tylko młotek :wink:

Pozdrawiam
Magda

retrofood
05-12-2006, 10:34
... Bo jak Zosia powiada wszystko przydać się może!

beton44
05-12-2006, 10:37
http://www.budujemydom.pl/artykuly/666_skrzynka_z_narzedziami/

05-12-2006, 10:41
kup mu spawarke, okulary i klucz francuski ... na pewno sie ucieszy ...

Jerzysio
05-12-2006, 10:51
Podstawowe :
- walizkowy zestaw narzędzi ręcznych,
- markowa wkrętarko-wiertarka,
- wiertarka udarowa,
- szlifierka oscylacyjna,
- miernik elektr.
- dobra latarka,
- przedłużacz ( nawet 40 m )
...
pewnie o czymś zapomniałem, ale na początek ....
J

michal_m
05-12-2006, 10:52
Trochę zależy od tego, czy mąż lubi/potrafi dłubać, czy nie :wink:

retrofood
05-12-2006, 11:02
Trochę zależy od tego, czy mąż lubi/potrafi dłubać, czy nie :wink:

I gdzie, znaczy :oops: w czym.

Magda25
05-12-2006, 11:02
Na pewno będzie musiał polubić! No chyba, że nie będzie mu przeszkadzało, że będę prosiła o pomoc miłego sąsiada :wink:

jabko
05-12-2006, 11:23
Jak ma dwie lewe ręce to nawet super Boshowskie narzędzia za kilka tysięcy na nic się zdadzą.
jak umie i lubi majsterkować to sam bedzie wiedział stokrotnie lepiej od Ciebie co ma sobie kupić.

Nie wyopbrażam sobie jak żona miałaby kupic mi spawarkę. :roll:

Magda25
05-12-2006, 11:38
Dlaczego od razu spawarkę? A nawet jeśli, to chyba i to nie byłoby problemem :wink: Dobra, widzę, że pomysł z takim prezentem wcale się panom nie podoba. Skorzystam z kilku podpowiedzi Jerzysia, a ze spawarki raczej zrezygnuję :lol:

sebo8877
05-12-2006, 11:40
Jak macie kominek to mu kup dobra siekiere o taką np:

http://www.arsen.pl/Zdj_sklep/Fiskars/12160.jpg

co by sie mógł narąbać - jak będzie potrzeba :wink:

Sebo8877

jabko
05-12-2006, 11:49
Nie rozumiesz .
Jaką spawarkę ? jakiej firmy. na jaki prąd ?
Z uzwojeniem miedzianym czy aluminiowym
Z chłodzeniem czy bez.

nawet prostą łopatę.
Z metalowym czy drewnianym uchwytem ?
Sam szpadel obciskany na trzpieniu czy przykręcany ?
A w ogóle szpadel czy sercówkę ?

Chodzi o to że tecznicznie nie wiesz jakie narzędzie mąż chce.

Gryfpc
05-12-2006, 11:53
Po prostu:
przebiera się kobita za Śnieżynkę i zabiera mężusia do sklepu dla majsterkowiczów i mówi:
"Masz tu chłopczyku 5 koła na zabewczki..."

;) :) :D

Magda25
05-12-2006, 12:27
Jabko - czy mi się wydaje, czy traktujesz mnie jak "głupią blondynkę", bo mam problem z interpretacją Twoich postów.

AldonkaS
05-12-2006, 12:33
MAgda - u mnie zasada w domu jest prosta - Narzędzia itp. - to domena chłopa (dużo robi sam, lubi to i wie czego chce), bibeloty, firanki, kolorystyka, obrazy, itp. - ja - i wara :evil: :evil: :evil: każdemu kto chciałby tu wsadzić swój nos (a w szczególności mój chłop :):):) ).

Na szczęście te zasady już dawno ustaliliśmy i tak na prawdę obojgu nam to odpowiada :):):).

Proponuję jak wyżej - niech narzędzia kupuje sobie sam.

Z tego co zauważyłam - mój chłop teraz kupuje narzędzia markowe (przejechał się na TOPEX'ach, itp.).

michal_m
05-12-2006, 12:46
Magda, jabko mądrze gada. Ja sam często nie wiem co wybrać dla siebie. Prawdopodobnie jak kupisz mężowi narzędzia, to i tak on sobie kupi inne.

ubek
05-12-2006, 12:50
Narzędzia w domu to tak rozległy temat jak ....
Ja na przykład ostatnio sobie sprawiłem komplet narzędzi do lutowania elementów instalacji miedzianych (instalator nie miał bliskich terminów więc wziąłem sprawy w swoje ręce).
Poza tym mam cały arsenał kluczy (płaskich, oczkowych, nasadowych, rurkowych), wkrętaków, młotków. Tego nigdy za wiele.
Różne szczypce (w tym uniwersalne - kombinerki). Klucze nastawne to też podstawa - najlepiej kilka w różnych rozmiarach.
Siekiery - ta co pokazał sebo8877 jest fantastyczna, ale sporo kosztuje. Są brzydsze alke tańsze.
Elektronarzedzia: wiertarka z regulają obrotów, wiertarko-młot z uchwytem sds (taki za 250 z castoramy wystarczy), wkrętarka, szliferka kątowa (najlepiej dwie: o średnicy tarczy 230 mm i 125 mm), p[iła tarczowa ręczna, piła łancuchowa (może być tańsza elektryczna - do cięcia drewna do kominka)
poziomnice: zwykła 80 cm i laserowa do wyznaczania linii wieszania luster, obrazków, itp
piła ręczna do metalu, drewna oraz tarniki do obróbki tychże
lutownica transformatorowa 40-75 watt, miernik uniwersalny (pomiar napięcia, prądu i ciągłości obwodu)
łopaty, kilof, szpadle, sercówki itp.
......
można by jeszcze długo

Magda25
05-12-2006, 13:01
Rety, ale namieszałam... :oops: chodziło mi o podpowiedź, jakie podstawowe narzędzia powinny znaleźć się w każdym domu. Mąż nie zna się na tym, bo nie musi, ale jak trzeba będzie coś przykręcić, wyrównać, przybić, itp. to przydałyby się jednak te "podstawowe" narzędzia... :roll:

Wciornastek
05-12-2006, 13:01
A ja kupuję małzowi co Gwiazdkę jakieś narzędzia. Nie kupuje jakiś markowych tylko tzw. jednorazówki bo do drobnych robót domowych takie absolutnie wystarczą.
W tym roku kolej na piłę tarczową :oops: :wink:

pattaya
05-12-2006, 14:22
-Korkociąg
-otwieracz do butelek z ulubioną pozytywką
-przenośna lodówka na baterie

JarL
05-12-2006, 15:06
Kombinerki, śrubokręty, klucze francuskie, obcęgi, piła ręczna, kablówka,
młotek większy, mniejszy.

Ale jak wyżej stwierdzono, facetowi największą frajdę sprawia fakt że może sobie sam taki sprzęt wybrać, nie mówiąc już o elektronarzędziach.
Są produkty które się rozsypują po kilkukrotnym użyciu i są lepsze

ksetvipb
09-12-2006, 11:40
kup mu łopatę i siekierę

tylko koniecznie Fiskars!!!

ksetvipb
09-12-2006, 11:40
wiertarkę, wyżynarkę, zestaw narzędzi

ksetvipb
09-12-2006, 11:41
jedź do OBI i poproś sprzedawcę o pomoc
na pewno doradzi

Leesou
24-01-2007, 00:21
Pewnie trochę poniewczasie ale dobrym prezentem jest sprzęt VICTORINOX. Nie chcę uprawiać tu kryptoreklamy ale ma 2 rzeczy bez których nie wyobrażam sobie funkcjonowania:
1. Multitool - wielofunkcyjne narzędzie Iscyzoryk, kombinerki, nożyczki, śrubokręty itp) - kosztował ok. 300 zł ale warto
2. Malutki scyzoryk o długości ok. 50mm w którym jest:
scyzoryk, nożyczki, pilniczek, śrubokręt płaski i krzyżakowy, pęsetka i wykałaczka
Noszę go przy kluczykach od samochodu - to jest sprzet bez którego nie mogę się obyć niemal codziennie. Ten kosztował ok. 50zł
Jak dałem koledze taki w prezencie komentarz był taki: "hmm... scyzoryk... chyba dla lalek. Dzięki :("
Po jakimś czasie ten sam kolega powiedział: ten Twój scyzoryk to rewelacja. Nie ma dnia żebym się bez niego mógł obejść.

mc
24-01-2007, 19:45
Zadziwiłeś mnie.Szczególnie wykałaczką.
To jest dopiero niezbędna narzędzie.

mik99
24-01-2007, 19:58
gaśnicę sąsiad ma do samobrony, a ja tak na wszelki wypadek :wink:

bob budowniczy junior
25-01-2007, 08:48
bez młota nie robota - kup Mu młotek

Heath
25-01-2007, 09:35
Bez łoma nie wychodź z doma.. :D


Do podanych powyżej narzędzi dorzucił bym jeszcze ręczną piłę tarczową i zszywacz tapicerski.

Ps. czy jesteś pewna że to go uszczęsliwi? Ja np. mam 2 lewe ręce i wszystko by leżało odłogiem.

ania
25-01-2007, 09:39
Najważniejsze jest WD-40.

prosciu
28-01-2007, 22:53
zobaczylibyście warsztacik mojego taty :lol:

wiertarki kolumnowe
spawarki szt 3- gazowa , mała elektryczna i duża na kołach
2 kompresory
2 piły staołowe - mała i duża
tokarka
frezarka
betoniarka
rusztowania
agregat tynkarki - 2 razy używany
pilarki wiertarki szlifierki prostowniki wycinarki otwornice młoty udarowe wibrator do pustaków i pompy do wody maszyna do cięcia blach i gięcia , maszyna do gięcia drutu

a ja i tak połowy nie umiem obsługiwać
:oops:

jacekp71
28-01-2007, 22:57
ja jeszcze nie mieszkam, a juz wiem ze musze miec poreczna siekierke ;-)

przempior
30-01-2007, 20:18
ja proponuję igłę, nici i tamborek (takie kółko do naciągania płótna) :lol: :lol:
Jak nic się nie będzie psólo to chłop będzie mógł zająć się haftowaniem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: