PDA

Zobacz pełną wersję : CO ROBIĆ??????!!!! PILNE!



grer
05-12-2006, 14:56
Witam,
proszę o pilna radę, co zrobić w sytuacji, kiedy wczoraj kierownik budowy odebrał stan surowy otwarty mojego domu pod moją nieobecność - akurat tego dnia nie mogłem przyjechac na budowę. A mam kilka poważnych zastrzeżeń co do wykonania (np. balkon na elewacji przesunięty o 7 cm w bok, ścianka pod schodami nie została zbudowana, fugi na kominie nie są wykonane, otwór na okno balkonowe jest o 4cm za wąski i na dodatek niesymetrycznie wobec kalenicy) - nie wiem jak to możliwe, żeby kierownik tego nie zauważył. Kierownik wyjechał gdzieś do soboty, wykonanwca upomina się o pieniądze, bo twierdzi, że kierownik odebrał. A w umowie jest, że wszelkie odbiory mają być w obecności inwestora. Na dodatek wykonawca zabrał ze sobą dziennik budowy - niby pod pretekstem, żeby go ktoś nie ukradł z kontenera, ale ja podejrzewam, że będzie go traktował jako kartę przetargową: oddam jak mi wszystko zapłacicie. Czy majster w ogóle ma prawo przetrzymywać dziennik budowy?

Z góry dzięki za pomoc!

zarka
05-12-2006, 15:03
jeżeli w umowie było że odbiera inwestor to nie ma się czym martwić. Dziennik budowy powinien być zawsze dostępny na budowie i nikt nie ma prawa go brać do domu, a skoro wykonawca jeszcze pieniędzy nie dostał to jednak Twoja karta przetargowa jest lepsza :wink:

Acent
05-12-2006, 15:05
Jezeli w umowie zapisane ,że w twojej obecności to nie płać.Wykonawca nie ma prawa zabierać twojego dziennika.Wg prawa ma być przechowywany na budowie .Jeśli masz świadkow to zgloś kradzież.Porozmawiaj z poważnie kierownikiem.

JANK
05-12-2006, 15:33
A jak rozliczasz się z kierownikiem budowy? Ja przynajmniej kierownikowi na razie bym nie zapłacił a w przyszłości zmienił na innego (kierownik powinien być Twoją prawą ręką) :o