PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie kominkowe - system DGP, co z ciepłą wodą?



gonzosc
05-12-2006, 15:37
Witam!
Jestem aktualnie na etapie wybierania projektu i podoba mi się projekt LMB 41.

Myślę nad zastosowaniem w nim ogrzewania kominkowego z nadmuchem powietrza.

Problem polega na tym, że przy takim ogrzewaniu nie wiem jak rozwiązać problem ogrzewania wody. Z tego co się orientuję to w grę wchodzi tylko dodatkowy piec, a to mnie nie satysfakcjonuje.


Szukałem systemu DGP z możliwością ogrzewania wody, ale niestety nic nie znalazłem. Może ktoś z Was widział lub ma zastosowane coś takiego?

Jeśli najlepszym wyjściem jest zamontowanie dodatkowego pieca lub jakiegoś podgrzewacza to jaki powinienem wybrać (gazowy, elektryczny, ...)?

Chcę aby DGP był jedynym systemem ogrzewania pomieszczeń.


Link do projektu:
http://www.ciepledomy.pl/project.xml?id=54509&page=1

Zmiany jakie planuję to zamienić pomieszczenia 1.4 na 1.6 tak aby kuchnia była otwarta.

Acent
05-12-2006, 15:54
Chcę aby DGP był jedynym systemem ogrzewania pomieszczeń.


Zły pomysł

sSiwy12
05-12-2006, 15:55
Ogrzewanie tylko kominkiem nie przejdzie - przepisy.

eRaf
05-12-2006, 16:01
Witam!
Jestem aktualnie na etapie wybierania projektu i podoba mi się projekt LMB 41.

Myślę nad zastosowaniem w nim ogrzewania kominkowego z nadmuchem powietrza.

Problem polega na tym, że przy takim ogrzewaniu nie wiem jak rozwiązać problem ogrzewania wody. Z tego co się orientuję to w grę wchodzi tylko dodatkowy piec, a to mnie nie satysfakcjonuje.


Szukałem systemu DGP z możliwością ogrzewania wody, ale niestety nic nie znalazłem. Może ktoś z Was widział lub ma zastosowane coś takiego?

Jeśli najlepszym wyjściem jest zamontowanie dodatkowego pieca lub jakiegoś podgrzewacza to jaki powinienem wybrać (gazowy, elektryczny, ...)?

Chcę aby DGP był jedynym systemem ogrzewania pomieszczeń.


Link do projektu:
http://www.ciepledomy.pl/project.xml?id=54509&page=1

Zmiany jakie planuję to zamienić pomieszczenia 1.4 na 1.6 tak aby kuchnia była otwarta.

może to Cię zainteresuje:
http://www.pawpol.pl/nagrzewnica.php
zapewne znajdziesz takie "cuś" także w innych firmach
Pzdr

Acent
05-12-2006, 16:23
W lecie przy 30 st C tez będziesz ogrzewal wode paląc w kominku :wink:

gonzosc
05-12-2006, 17:20
Ogrzewanie tylko kominkiem nie przejdzie - przepisy.

Jak rozmawiałem z biurem projektowym to powiedzieli mi, że nie ma żadnego ograniczenia przepisami aby stosować tylko ogrzewanie kominkowe.




W lecie przy 30 st C tez będziesz ogrzewal wode paląc w kominku :wink:

Cenna uwaga !!!!!!!!

Poradźcie jak najtaniej ogrzać wodę. Na działce nie będzie przyłącza gazowego.

Beaty
05-12-2006, 17:58
Mam w domu kominek z dgp i jako jedyne ogrzewanie domu- przeszło papierologię odbioru domu.
Dom ma 77 m kw powierzchni, jest ocieplony i ma rok.
Moje pierwsze zapytanie na forum dotyczyło właśnie sposobu ogrzewania domu oraz podgrzewania wody. Muszę przyznać, że niewielu wierzyło w to, że dom można wydajnie ogrzać tylko kominkiem :( Muszę przyznać, że można. W domu temperatura utrzymuje się na poziomie 23-26 st. przy normalnym paleniu. Wieczorem (godz. 23) nakładamy trzy pniaki, a rano ( godz.6-7) jest żar, co pozwala na błyskawiczne zapalenie dołożonych szczap drzewa, potem znowu pniaki i jak wracamy z pracy jest żar.
Wodę do kąpieli podgrzewamy w 100 l podgrzewaczu wody. Wodę ciepła w kuchni mamy z przepływowego podgrzewacza wody, korzystam ze zmywarki.
Rachunek za prąd przyjdzie do zapłaty za zużyte 4007 kw- mieszkamy od czerwca. Za 15 kubików drzewa z dębu, grabu i brzozy zapłaciliśmy 2000 zł. Stanowimy rodzinę 2+1 :D

Acent
05-12-2006, 18:15
Nie twierdzę ,że jest to niemożliwe ,ale na dłuższą metę uciążliwe.

Acent
05-12-2006, 18:17
Mam DGP ale mam też zautomatyzowaną kotłownię gazową i solary.Ciągłe palenie w kominku kręci przez pierwszy rok......

Beaty
05-12-2006, 18:30
Mieszkałam przez 20 lat w domu ogrzewanym centralnym piecem na węgiel- wiem co to znaczy znieść węgiel do piwnicy, narąbać drzewa, wynieść popiół itd
i w swoim domu wybrałam ŚWIADOMIE kominek
bo to jest tak, że jedni z nas lubią plaże w tropikachi , a drudzy - jazdę na nartach :D
pzd

mariobros35
05-12-2006, 19:49
gonzosc można u ciebie zainstalować specjalną nasadkę z płaszczem wodnym na wylot spalin z kominka powietrznego dgp a wodę nagrzaną w tej nasadce poprzez pąpę c.o przegonić do zbiornika z 2 wężownicami z tymże jedną z wężownic podłonczyć pod nasadkę a drógą pod solary np: hewalexsa kąplet 5500 netto + VAT.A dodatkowo można zamówić sam zbiornik w wersij z grzałkami elektrycznymi i masz zapewnioną wodę i zimą i latem a nawet kiedy nie ma słońca i nie palisz w kominku bo podgrzewaną grzałkami elektrycznymi. 8) [/url]