PDA

Zobacz pełną wersję : Wywiązanie się z warunków umowy kredytowej



bendzamin
05-12-2006, 20:25
Pytanie do osób które brały kredyt na budowe domu.
Czy w umowie macie zawarte cos takiego jak wywiazaniem się z umowy kredytowej należy odebrac dom do uzytku w przeciagu określonego czasu..

i teraz jaki macie czas u siebie żeby sie wywiazac zniej i co należy rozumiec pod pojeciem odebrac dom do uzytku? a mianowicie czy nalezy wykonac wszystko w domu aby tylko mieszka c czy mozna np wykonac kuchnie pokój i toalete i tą czesc tylko odebrac i czy to tez bedzie sie zaliczało do dotrzymania warunków umowy?

bendzamin
06-12-2006, 10:00
naprawde nikt nie brał kredytu :roll:

ubek
06-12-2006, 12:30
Wydaje mi sie,ze powinno wywiązać się prtzede wszystkim z kasy: Jezeli w kosztorysie (u mnie elementy scalone) był zapis,ze bank kredytuje np kafelki w łazience, to przy odbiorze robót inżynier działający na rzecz banku sprawdzi,czy transza (tu ostatnia) została wykorzystana zgodnie z przeznaczeniem. To jedna kwestia. Druga to odebranie budynku czyli oddanie do eksploatacji. Wtedy to zazwyczaj następuje konwersja kredytu z budowlanego na hipoteczny.

ania_g
07-12-2006, 07:25
Brałam kredyt i też miałam taki warunek. Mieszkamy od miesiąca - stan: zamkniety, ocieplony z zewnątrz, otynkowany - brak podbitki.
W środku - tynki, podłogi, łazienka, kominek z DGP, brak kuchni-w sensie brak mebli i instalacji płyty grzewczej, piekarnika i zlewozmywaka. Woda i szambo OK. Do tego niewykończony w środku garaż i brak podjazdu do garazu. Ogółem nie mogę jeszcze wjechać samochodem do środka-garaż jest w bryle budynku.
Do odbioru budynku musisz mieć: umowę z wodociągiem (sorry za skrót myślowy), oświadczenie elektryka (musi mieć uprawnienia), że instalacja jest zgodna z polską normą itp, aktualną mapkę geodezyjną z wrysowanym budynkiem, wypełniony dziennik budowy, zaświadczenie kominiarza o drozności wentylacji i wypełniony formularz o zgłoszeniu budynku do odbioru. Procedura była bezbolesna, trwała ok 1 tygodnia (wszystkie dokumenty w naszym imieniu składała pani z nadzoru budowlanego, my je tylko kompletowaliśmy).
Pozdrawiam
Ania

bendzamin
07-12-2006, 17:08
a juz sie przeraziłem bo jeden typek z banku bph nie wiem czy nie wiedział o czym mowie czy był za młody zebym mu takie pytania zadawał widziałem w jego oczach przerażenie :o i chwile zastanowienia i odpowiedz była pełna jasna i logiczna "dom musi byc zbudowany cały" hehe nie źle :wink:

pozdro którzy biorą kredyt i sa w okresie szukania jego 8)