PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie fundametów



Bazylka76
06-05-2003, 13:28
Witam Drodzy Forumowicze, proszę o radę jak najlepiej ocieplić fundament; w projekcie jest propozycja styropian 10-tka i papa na klej.Na jaki klej przykleja się papę do styropianu? Co Wy radzicie? Pozdrawiam

Drozdek
03-08-2003, 18:48
są już gotowe płyty styropianowe z naklejoną papą....

Mikus
10-04-2005, 04:37
Drogi Drozdku ! Też mam ten sam dylemat jesli chodzi o docieplenie fundamentu , rózne metody juz slyszalem ale o styropianie z pzpa jeszcze ni . Czy mógłbys cos wiecej o tym powiedziec? Bazylke tez to pewnie zainteresuje ? Powiedz jak wykonczyc takie cos ponad powierzchnia gruntu ? Jak sie to nazywa itd. ?

Sp5es
11-04-2005, 00:49
Do poczytania

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=42610&highlight=ocieplenie+fundamentu
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=42197&highlight=ocieplenie+fundamentu

artu25
13-04-2005, 17:58
A ja od wykonawcy usłyszałem, że nie ma sensu ocieplać fundamentu poniżej gruntu jeżeli nie ma piwnicy, tylko ponad powierzchnią ziemi i oczywiście podłoga.
Czy to wystarczy?
Czy to jakaś bzdura?
Fundament typowy: stopa fundamentowa i ściany żelbetowe.
Czy muszę styropianem zejść do samej stopy?
Czym najlepiej ocieplić.
I czym teraz izoluje się najlepiej przeciwwilgociowo?
Chcemy z żoną wykonać to sami. Słyszałem, że dobre są powłoki którymi maluje się jednowarstwowo, ale jak póżniej do tego styropian?
Proszę doświadczonych forumowiczów o uwagi.
Termin rozpoczęcia budowy się zbliża...
Musimy jak najwięcej zrobić sami (...oczywiście ze względów ekonomicznych...), zadecydować co zlecić a co nam się uda. Jesteśmy twardzi i wykonamy wszystko , tylko trzeba wiedzieć jak.

Sp5es
17-04-2005, 10:01
Poczytaj powyższe wątki z archiwum.

Ocieplenie przy braku piwnicy na sens, ale do 60 cm w głąb, nie więcej.
Styropian wytłaczany tzw.XPS, styrofoam, styrodur. na kleje bezrozpuszczalnikowe bitumiczne np, dysperbit.

marciniak
03-05-2005, 19:19
WITAM
ocieplenie niema sesu jesli fundamenty budujecie z bloczków keramzytowych
OPTIROK ale tylko o szerokosci 36 cm.jesli 24cm. to jest zalecane ocieolenie
od samych ław .Wymiary bloczka keramzytowego wysokość 24cm.
szerokość24cm.
długość 36cm
jak widzisie z wymiarów mozna z nich stawiac fundamentygrubosci 24cm
lub36cm.
pozdrawiam

jacekot
15-03-2007, 10:16
xx