PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki montaż C.O. wybrac



markopolo
06-12-2006, 10:07
Witam mam pytanie rozmawiałem z róznymi majstrami róznie mówili mam zamiar załozyc c.o. posiadam piec na paliwa stałe ( węgiel )jeden majster mówi tak dwa układy dwie pompy dla pieca układ otwarty oraz zastosowac wymiennik płytowy i zbiornik cisnieniowy a dla kaloryferów układ zamkniety drugi majster odwrotnie jeden układ otwarty zbiornik wyrównawczy powyżej kaloryferów kogo słuchac co Wy o tym myślicie

sebo8877
06-12-2006, 10:18
Kocioł na paliwo stąłe zawsze w układzie otwartym (naczynie wzbiorvcze na samej górze) kocioł gazowy wpięty poprzez wymiennik płytowy w instalacji zamkniętej (ciśnieniowej)
Jak wstawisz kalowryfery czy do jednego czy do drugiego - obojetne - ja jednak jestem zwolennikiem by kaloryfery wsztawiac w układzie otwartym.

Sebo8877

beton44
06-12-2006, 10:43
masz tutaj dialektyczną sprzeczność:


1. kocioł węglowy - musi być otwarta instalacja CO...

2. grzejniki o ile <nowoczesne> "blaszaki" to raczej producenci
zalecają zamkniętą instalację CO coby nie rdzewiały...

ubek
06-12-2006, 11:37
... posiadam piec na paliwa stałe ( węgiel )jeden majster mówi tak dwa układy dwie pompy dla pieca układ otwarty oraz zastosowac wymiennik płytowy i zbiornik cisnieniowy a dla kaloryferów układ zamkniety ....
Ja tak mam i jestem zadowolony. mam jeszcze do tego drugi układ otwarty - z kominkiem. Oba układy otwarte z naczyniem przelewowym wpięte do układu zamkniętego poprzez wspomniany wymiennik.