PDA

Zobacz pełną wersję : Resztki eternitu



welniak
06-12-2006, 14:24
Witam!

Mam pytanie: jak pozbyć się kilku płyt eternitu?

Sprawa jest wygląda tak, że dom, którego remont zaczynamy był kiedyś pokryty eternitem. Kilkanaście lat temu pokrycie zostało zmienione przez poprzednich właścicieli. Niestety na strychu zostawili oni kilka płyt eternitu, jak przypuszczam na "w razie czego".

Chciełbym się teraz tego pozbyć i nie bardzo wiem co zrobić. Czy jak zawzwę taką specjalistyczną firmę do 6 płyt, to nie uznają tego przypadkiem za żart?

A w ogóle, to ile to może kosztować?

Pozdrawiam
Welniak

rusek007
06-12-2006, 14:39
Jesteś z wa-wy zadzwoń to się dowiesz wszystkiego

Az Best Sp. z o.o.
02-928 Warszawa, ul. Locci 30 - woj. mazowieckie
tel. 022 742 08 16, fax 022 842 60 35

artureski
06-12-2006, 19:59
Pierwsze rozwiązanie - j.w. Drugie- wykop dół, zawiń etrernit w folię, najlepiej 2,3 warstwy i zasyp min 0,5m warstwą ziemi. Przed całą operacją załóż rekawice i maskę a płyty spryskaj wodą żeby nie pyliły.
Generalnie można tak zrobić z niewielkimi ilościami, nie zagraża to ani tobie ani środowisku. Zanim ekolodzy zakrzyczą mnie - sposób przedyskutowany z ekspertem d/s azbestu.

wodzio
07-12-2006, 07:22
też uważam że jak nie chcesz przepłacać to zakop te parę płyt nikomu to nie będzie zagrażało. Ja jestem właśnie po rozbiórce dału z eternitu, i wiem że to dużo zachodu o nic. W ziemi jest jeszcze dużo rur wody pitnej z eternitu i nic się z tym nie dzieje.

wodzio
07-12-2006, 07:24
po rozbiórce dachu (coś mi się źle napisało). :lol:

długi
07-12-2006, 09:14
U mnie na wsi było tak : jak z dachu to trzeba brac wyspecjalizowaną firmę i gmina częściowo zwraca koszty(ja musiałbym dopłacić ok.700 PLN). W przypadku płyt nie zamontowanych i zabierali za darmochę.
Efekt był taki ,że wynająłem dwóch miejscowych " fachowców" i przez jeden dzień ściągnęli z dachu 80 m2 płyty nie uszkadzając żadnej i ułożyli ładnie na kupeczkę .Gmina zabrała następnego dnia . Koszt 2x50 PLN.