PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z centralą "Satel" Integra- > pytanie d



darekola
06-12-2006, 16:23
Witam - może ktoś z szanownych użytkowników/instalatorów cenral "Integra" spotkał się z podobnym problememe, a mianowicie na manipulatorze miga lampka "awaria". Jak poszukam głębiej to pisze, że brak akumulatora.
Problem w tym, że akumulator jest. I to sprawny, napięciee zmierzone miernikiem ok. 14,00V.
Bezpiecznik jest też O.K.
Jak wyłączę zasilanie sieciowe - to akumulator nie podtrzymuje...
Jak odepnę akumulator - to centrala w ogóle nie reaguje - lampka awaria ciągle świeci.
Napięcie zmierzone na kabelkach wychodzących z centarli /tych od akumulatora/ to ok. 13,2 V.


Aha, centarla to "Intergra 32". Oczywiście przez pierwsze 4 mies. nie było żadnego problemu.

Co może być przyczyną??? :roll:

D.

JANK
06-12-2006, 17:58
A skąd wiesz, że akumulator sprawny ? Napięcie 14V na akumulatorze wcale nie mówi o tym, że sprawny. Bardzo prawdopodobne, że akumulator nie ma pojemności (można to sprawdzić np. podłączając żarówkę samochodową do akumulatora i mierząc na nim napięcie) :wink:

darekola
06-12-2006, 18:26
O.K. sprawdzę.


D.P.

lukol-bis
06-12-2006, 19:16
Na 99% akumulator jest padnięty. Pomiar napięcia na akumulatorze bez obciązenia o niczym nie świadczy.
Pozdrawiam.

radomik
06-12-2006, 19:22
Nie wim jak w Integrze, ale w ca64 jest jeszcze bezpiecznik akumulatora (przy kabelkach wwychodzących z płyty gł. do akumulatora)

Może on się przepalił???

radomik
06-12-2006, 19:27
Napięcie zmierzone na kabelkach wychodzących z centarli /tych od akumulatora/ to ok. 13,2 V.


D.
oj nie doczytałem :-)

to nie bezpiecznik

siwy z gosławic
06-12-2006, 19:42
Napięcie akumulatora mierzy się specjalnym przyrządem, ktory daje odpowiednie obciążenie i patrzymy sobie jak V spadają. Poniżej 10 aku jest do bani.

darekola
07-12-2006, 07:33
Nie mam specjalnego przyrządu, aby zmierzyć napięcie akumulatora w funkkcji obciążenia (albo odwrotnie). Ale podłączyłem
na klika minut żarówkę 12V, 21W i świeci nimalże lepiej niż żarówka 220V.
Napięcie na akumulatorze nie spadło.

Podejrzewam jednak, że chyba jakiś układ wejściowy z akumulatora na płycie
centrali jest walnięty.
Albo "ten typ tak ma".

Trochę to dziwne, bo cała centrala jako taka działa O.K.

D.

marcin_u
07-12-2006, 07:39
Nie mam specjalnego przyrządu, aby zmierzyć napięcie akumulatora w funkkcji obciążenia (albo odwrotnie). Ale podłączyłem
na klika minut żarówkę 12V, 21W i świeci nimalże lepiej niż żarówka 220V.
Napięcie na akumulatorze nie spadło.

Podejrzewam jednak, że chyba jakiś układ wejściowy z akumulatora na płycie
centrali jest walnięty.
Albo "ten typ tak ma".

Trochę to dziwne, bo cała centrala jako taka działa O.K.

D.

wez najtanszy miernik z marketu za 20zł i zmierz napiecie na akumulatorze podpietym do centrali przy podlaczonym zasilaniu sieciowym i po odlaczeniu zasilania sieciowego.

JANK
07-12-2006, 09:26
Przecież darekola napisał :



Jak wyłączę zasilanie sieciowe - to akumulator nie podtrzymuje...


Stawiam na uszkodzenie płyty centrali ( jak są sprawne bezpieczniki) :wink:

siwy z gosławic
07-12-2006, 10:48
Weż akumulator z samochodu i podłłącz na chwilę a sprawa się wyjaśni