PDA

Zobacz pełną wersję : robiliście wylewkę z miksokreta?



inga77
06-12-2006, 16:32
Ja zrobiłam i jestem bardzo zadowolona.
Super sprawa w jeden dzień, równo. Nie potrzeba nic poprawiać ani wyrównywać. Duża oszczędność czasu i pieniędzy. Wychodzi taniej niż ręcznie.
Pozdrawiam :D

Rezi
06-12-2006, 16:37
serio ? ? ?
nie wiedziałem :evil:

inga77
06-12-2006, 17:06
Co to za krytyka?
Może niektórzy niedawno się o tym dowiedzieli. :P
Np ja.
I co ty na to?
:roll:
Nie wszyscy są tacy wszechwiedzący. :x

Pozdrawiam

rusek007
06-12-2006, 18:31
Widzisz Rezi zawstydziła :oops: Cię dziewczyna :D
Inga77 musisz przywyknąć do klimatu tego forum :wink: A Rezi wie dużo , może nawet za dużo :D

Rezi
06-12-2006, 18:40
serio ? ? ?
nie wiedziałem :evil:

żartowałem, nie musicie odrazu siadac na mnie
:oops:

rusek007
06-12-2006, 18:45
Rezi może i żartowłeś, ale na fotce jesteś wyjątkowo poważny :D

ula@
06-12-2006, 18:59
Inga 77 to supe@! a jaka powierzchnia i ile Cię łacznie kosztowało?u.

radomik
06-12-2006, 19:31
Rezi może i żartowłeś, ale na fotce jesteś wyjątkowo poważny :D

rusek, odtłuść czcionkę

A ja się przykleję do tematu i zapytam: czy do takiej wylewki daje się jeszcze siatkę stalową? (dotyczy garażu i pom. mieszkalnych)

DaroMan..
06-12-2006, 19:34
Widzisz Rezi zawstydziła :oops: Cię dziewczyna :D
Inga77 musisz przywyknąć do klimatu tego forum :wink: A Rezi wie dużo , może nawet za dużo :D



....ale tez bywa czesto bardzo pomocny :D

D

jabko
06-12-2006, 19:35
Nie
Siatka stalowa (oczka około 10cm, średnica drutu około 3mm) stosowana jest przeciwskurczowo a nie jako zbrojenie.
Przeciwskurczowo dajesz tą siatkę albo włókna PP.

Jak chcesz zazbroić wylewkę w garażu to sa do kupienia "rozproszone zbrojenia stalowe" czyli takie igiełki.

A tak dodatkowo:
"Równość" wylewki nie zależy od tego czy jest miksokret czy betoniarka tylko od tego misia co równa. Więc nie piszcie bzdur ze jak nie z miksokreta to od razu będzie krzywo.

radomik
06-12-2006, 19:49
jesszcze jedno pytanko:
czy wylewka z miksokreta nadaje się nad podłogówkę i czy do tego stosuje się jeszcze plastyfikatory?

jabko
06-12-2006, 19:54
Oczywiscie że się nadaje.
W sumie jest to ta sama mieszanka co z betoniarki tylko "lepiej wymieszana, suchsza i nie musi być wożona taczkami"

Acent
06-12-2006, 20:18
jesszcze jedno pytanko:
czy wylewka z miksokreta nadaje się nad podłogówkę i czy do tego stosuje się jeszcze plastyfikatory?
Stosuje się

janzar
06-12-2006, 22:31
Ja zrobiłam i jestem bardzo zadowolona.
Super sprawa w jeden dzień, równo. Nie potrzeba nic poprawiać ani wyrównywać. Duża oszczędność czasu i pieniędzy. Wychodzi taniej niż ręcznie.
Pozdrawiam :D

w odpowiedzi
my robimy to tak;

http://images2.fotosik.pl/281/4aeb076518017d31.jpg (www.fotosik.pl)

http://images3.fotosik.pl/280/411db892b6843f08.jpg (www.fotosik.pl)

http://images4.fotosik.pl/237/014561da0ce53a6b.jpg (www.fotosik.pl)

pozdrawiam janzar

andrzejek.ch
07-12-2006, 09:10
witam.powiedzcie mi o co chodzi z tym miksokretem?? słysze o tym pierwszy raz.co to za technologia,na czym to polega????wielkie dzięki i pozdrawiam

Cypek
07-12-2006, 09:20
I owszem, wychodzi ładnie.
Oczywiście wszystko zależy od ekipy, Ci od mikso też potrafią spartolić :)

Senser
07-12-2006, 09:47
Ja zrobiłam i jestem bardzo zadowolona.
Super sprawa w jeden dzień, równo. Nie potrzeba nic poprawiać ani wyrównywać. Duża oszczędność czasu i pieniędzy. Wychodzi taniej niż ręcznie.
Pozdrawiam :D

Poważnie?? :lol:
A Świstaki....

07-12-2006, 10:44
witam.powiedzcie mi o co chodzi z tym miksokretem?? słysze o tym pierwszy raz.co to za technologia,na czym to polega????wielkie dzięki i pozdrawiam
na tym, ze zaprawa mieszana /zamiast w betoniarce/ agregatem jest w mare jednolita w każdej partii, a transport zamiast wiadrami czy taczkami odbywa sie wężem ...

pzdr

Senser
07-12-2006, 12:12
Nie powiedziałeś jescze o jednej a istotnej kwesti!
Mieszanka betonowa z Mixokreta ma minimalną ilość wody, co jest istotne przy obecnych potrzebach szybkiego zamieszkania...

jabko
07-12-2006, 13:01
Oczywiscie że się nadaje.
W sumie jest to ta sama mieszanka co z betoniarki tylko "lepiej wymieszana, suchsza i nie musi być wożona taczkami"
Senserku powiedzieliśmy :lol:

Senser
07-12-2006, 13:35
No, to dobrze!
Porządek musi być!! :lol:

zezo
07-12-2006, 14:09
Może ktoś podana jakieś ceny takiej imprezy z tym miksokretem?

Edgar the liar
07-12-2006, 14:12
W sumie jest to ta sama mieszanka co z betoniarki tylko "lepiej wymieszana, suchsza i nie musi być wożona taczkami"

To taka sama czy lepiej wymieszana i suchsza?

Senser
07-12-2006, 16:13
Ma trochę mniej bazyli i oregano :-) :lol:

inga77
07-12-2006, 16:22
Cena nie jest zbyt wygórowana ok 12zł za m2 + 2,5zł za dodanie włókna do mieszanki zamiast siatki - przynajmniej ja tyle zapłaciłam.
Teraz będę robić chudziaka z mixokreta na parterze.
Pozdrawiam :wink: [/list]

07-12-2006, 17:13
Nie powiedziałeś jescze o jednej a istotnej kwesti!
Mieszanka betonowa z Mixokreta ma minimalną ilość wody, co jest istotne przy obecnych potrzebach szybkiego zamieszkania...
Senser
oczywiście napisałes bzdury bo do betoniarki moge nalac te sama lub mniejsza ilość wody co do agregatu
widac ze nigdy nie mieszałeś w betoniarce ...

jesli istotne jest az tak szybkie zamieszkanie to owszem te 10 - 15 min ma wyłumaczenie dla przepłacania

pzdr

Duży Boban
08-12-2006, 09:03
oczywiście napisałes bzdury bo do betoniarki moge nalac te sama lub mniejsza ilość wody co do agregatu


No ale agregat do uzyskania jednorodnej masy potrzebuje mniej wody niż wolnoobrotowa betoniarka.

08-12-2006, 09:28
No ale agregat do uzyskania jednorodnej masy potrzebuje mniej wody niż wolnoobrotowa betoniarka.

nie,
aby uzyskac ten sam efekt przy podobnych ilosciach wody w betoniarce trzeba mieszac dłuzej w mniejszych porcjach /po pól betoniarki - powiedzmy/

pzdr

janzar
08-12-2006, 09:51
witam.powiedzcie mi o co chodzi z tym miksokretem?? słysze o tym pierwszy raz.co to za technologia,na czym to polega????wielkie dzięki i pozdrawiam

oto MIKSOKRET czyli pompa do zapraw jastrychowych
pozdrawiam JZ

http://images2.fotosik.pl/283/af7771d761d7ffbd.jpg (www.fotosik.pl)

Duży Boban
08-12-2006, 10:10
nie,
aby uzyskac ten sam efekt przy podobnych ilosciach wody w betoniarce trzeba mieszac dłuzej w mniejszych porcjach /po pól betoniarki - powiedzmy/

pzdr

Teoretyzujesz. W praktyce zasypuje się całe betoniarki i leje wody więcej niż potrzeba, żeby się dobrze urobiło.

Senser
08-12-2006, 12:18
oczywiście napisałes bzdury bo do betoniarki moge nalac te sama lub mniejsza ilość wody co do agregatu


No ale agregat do uzyskania jednorodnej masy potrzebuje mniej wody niż wolnoobrotowa betoniarka.

No właśnie, i z tego powodu Brzoza pisze oczywist bzdury!
Pokaż mi betoniarke, która w kilka minut wymiesza (tak wymiesza) taką ilość betonu!!?? No chyba, że chcesz wylewać jedną betoniarkę na godzinę...
Pewnie wszystko można betoniarką, możesz sobie nawet ciasto zrobić...
Niektórzy do dziś sierpem w polu robią...tylko po co??

jabko
08-12-2006, 12:36
...
Niektórzy do dziś sierpem w polu robią...tylko po co??
A ja Ci powiem po co.
Bo taniej a efekt ten sam (no prawie ten sam)
Powiedzmy że murawa troszke słabsza ale i tak kilkukrotnie przewyższajaca wymagania.

O to samo można sięspierać przy ręcznym kopaniu pod ławy, laniu chudziaka z betoniarki itp itd

Edgar the liar
08-12-2006, 14:54
no to ten sam czy prawie ten sam?

Acent
08-12-2006, 14:59
...
Niektórzy do dziś sierpem w polu robią...tylko po co??
A ja Ci powiem po co.
Bo taniej a efekt ten sam (no prawie ten sam)
Powiedzmy że murawa troszke słabsza ale i tak kilkukrotnie przewyższajaca wymagania.

O to samo można sięspierać przy ręcznym kopaniu pod ławy, laniu chudziaka z betoniarki itp itd
Szukam chętnych żeby mi trochę ręcznie ułupali klińca pod kostkę .Efekt ten sam.Czas nie gra roli :lol:

Senser
08-12-2006, 15:10
Szukam chętnych żeby mi trochę ręcznie ułupali klińca pod kostkę .Efekt ten sam.Czas nie gra roli :lol:
Ano właśnie, i weź tu wytumacz, że jest róznica i to zasadnicza...a tu mówią, że prawie żadna....tylko jak to w reklamie, prawie robi wielką różnicę...

08-12-2006, 15:14
nie,
aby uzyskac ten sam efekt przy podobnych ilosciach wody w betoniarce trzeba mieszac dłuzej w mniejszych porcjach /po pól betoniarki - powiedzmy/

pzdr

Teoretyzujesz. W praktyce zasypuje się całe betoniarki i leje wody więcej niż potrzeba, żeby się dobrze urobiło.

nie teoretyzuje - to akurat z praktyki
mieszając po poł betoniarki i tak wykonywałem jastrych szybciej niz był w stanie ułożyc i zatrzec go jeden posadzkarz
mogłem mieszac jastrych zarówno szybciej i lejac do oporu wode ... ale po co ?
zasypałbym go braja a nie cementową zaprawą :)
nie neguje zalet wykonania jastrychu agregatem ale tez nie demonizuje tego
bo wykonanie zalezy od ludzi a nie od tego czym sie miesza

Nie powiedziałeś jescze o jednej a istotnej kwesti!
Mieszanka betonowa z Mixokreta ma minimalną ilość wody, co jest istotne przy obecnych potrzebach szybkiego zamieszkania...
przyjmuje sie schniecie posadzki 1 cm w jeden tydzień i mozna to uzależniac od pory roku ... czy w zimie czy w lecie ... jesienia czy wiosna,ogrzewamy pomieszczenia czy nie ogrzewamy, wietrzymy czy nakrywamy jastrych folią a nie od tego czy beton był mieszany w betoniarce czy w agregacie ...

w teorie, ze zamieszkamy szybciej w domu w którym posadzki wykonywane były z miksokreta - moze uwierzy ktoś kto wolo mysli, a bardzo mu sie spieszy do zamieszkania ...
ja - nie


pzdr

Acent
08-12-2006, 15:53
Dokładnie wszystko zalezy od ludzi.Moja ekipa przyjechala z miejscowości oddalonej o 140 km.
Na wstepie bardzo sie zmartwili.Szef stwierdził,że moje 320m2 to za mało na dwa dni roboty a za dużo na 1.Jak zobaczyki baterię halogenów w garazu, to humor im sie poprawil i rano zostal po nich tylko porzadek na placu.(niesamowici).

Majkel_B
08-12-2006, 15:59
ja ostatnio usłyszałem opinię, że posadzki z miksokreta są tak gładkie, że aż za gładkie pod płytki podłogowe. I że nie powinno się robić tak gładkiej podłogi, gdyż klej nie złapie. :o

Zaznaczam, że to nie moja opinia tylko słyszałem od kogoś >

- Czy ktoś kto robił posadzke z miksokreta i płytki podłogowe może to skomentować?

Acent
08-12-2006, 16:02
ja ostatnio usłyszałem opinię, że posadzki z miksokreta są tak gładkie, że aż za gładkie pod płytki podłogowe. I że nie powinno się robić tak gładkiej podłogi, gdyż klej nie złapie. :o

Zaznaczam, że to nie moja opinia tylko słyszałem od kogoś >

- Czy ktoś kto robił posadzke z miksokreta i płytki podłogowe może to skomentować?
Gładkość zależy od piachu (grubości) i operatora pacy(jak przyłoży się do za cierania).Możesz sobie zażyczyć baranka :lol:

GL35
08-12-2006, 18:31
ja ostatnio usłyszałem opinię, że posadzki z miksokreta są tak gładkie, że aż za gładkie pod płytki podłogowe. I że nie powinno się robić tak gładkiej podłogi, gdyż klej nie złapie. :o

Zaznaczam, że to nie moja opinia tylko słyszałem od kogoś >

- Czy ktoś kto robił posadzke z miksokreta i płytki podłogowe może to skomentować?

Płytki z powodzeniem można przykleić do starych płytek, a takiej gładkości nigdy się nie uzyska. No może lastryko ale to nie o tym.

Senser
11-12-2006, 08:21
Brzoza, mówisz że i tak szybciej zrobisz wylewki niż Mixokret??
Powiedz, ile by ci zajeło wylanie 248 m2 betonu o grubości średnio 8 cm??
Mi ekipa zrobiła to w dwa dni....

11-12-2006, 08:52
Brzoza, mówisz że i tak szybciej zrobisz wylewki niż Mixokret??

Senser, zacytuj jesli coś takiego napisałem
owszem pisałem ze byłem w stanie przygotowac mase czyli jastych szybciej niz był w stanie ułozyc i zatrzec go posadzkarz
natomiast cos mi sie wydaje ze Ci sie myli w tej dyskusji rola miksokreta z rola "helikoptera" - czyli maszyny do zacierania jastychu ... której tu nie rozpatrujemy

Powiedz, ile by ci zajeło wylanie 248 m2 betonu o grubości średnio 8 cm??
Mi ekipa zrobiła to w dwa dni....
Senser
nigdy nie interesowało mnie bicie rekordów z epoki Stalina czy Bieruta -
moze jakbyś wskrzesił Pstrowskiego czy Stachanowa to zrobili by ci w poł dnia :D - mnie robienie wylewek na czas nigdy nie pasjonowało ...
stawiam na dokładnośc i jakość i niemarnotrawienie materiału
dlatego, ze robiłem, dokładnie, wolno, betoniarką, z zastosowaniem plastyfikatora i włókien polipropylenowych, styropian i folie układałem sam - nie musiałem ładowac az 8 cm jastychu, a około połowe z tego ...
i nie musiałem sie bac, o to ze pod byle jak ułozonym styropianem - w pośpiechu "na hura" i szybko zamaskowanym przez ekipe narzucona folia - wylewka bedzie sie uginac i trzeba jej dac 2 razy grubiej /na wszelki wypadek/zeby zamaskowac fuszerki ...
dlatego ze władowali Ci az 2 razy grusza warstwa jastrychu - w domu miałes 2 razy wiecej wody zarobowj niz ja .... :D
/wiesz ile to tygodni dłużej musiało schnąć ?:o/
tak wiec Twoja argumentacja co do szybszego zamieszkania w domu z wylewkami z miksokreta - jest co najmniej naciagana
a pospiech ... wiesz kiedy jest wskazany ? :wink:

pzdr

Senser
11-12-2006, 09:00
No to poleciałeś...
Eidmund, ty tak ukrywasz fuszerki??
Widzsz...tak się składa, że u mnie ekipy robią dokładnie tyle i co ja chce...a nie co im się chcę...no ale masz racje, możesz robić inaczej...

Bicie rekordów mnie też nie interesuje, akurat Staliny i inne Mołotowy to zły przykład...tam robili szybko, ale tylko robili, jakości zero. U mnie trochę inaczej...ale czasem odnoszę wrażenie, że ty wiesz lepiej...

11-12-2006, 09:06
z jednym miałes cholerne szczeście
EIMUND i Jego ekipa to mistrzowie od posadzek ! :D
jesli Oni robili - to wierze ze nie sfuszerowali Twoich pasadzek
straciłes tylko 2 krotnie wiecej czasu na schniecie, 2 razy drozej za materiał (bo grubiej) nie wiem ile drożej za robocizne niz ja ... ale reszta masz OK :D


pzdr

inga77
14-12-2006, 15:00
Cześć.
Czyli jednak z Mixokreta lepiej :D
Dobrze, że poruszyłam ten temat bo jeszcze niektórzy dowiedzieli się czegoś nowego - włącznie ze mną.
Pozdrawiam

14-12-2006, 19:25
Cześć.
Czyli jednak z Mixokreta lepiej :D

cześć
lżej na kieszeń :D

Edgar the liar
14-12-2006, 23:21
i lepiej

jabko
15-12-2006, 07:42
...
Szukam chętnych żeby mi trochę ręcznie ułupali klińca pod kostkę .Efekt ten sam.Czas nie gra roli :lol:
W starych filmach można zobaczyć jak w kamieniołomach pracowali więźniowie. Bez koparek i młotów udarowych.

Problem w tym ze oczywiscie o wiele łatwiej i szybciej pójdzie z koparką ale nie o to chodzi.
Wy twierdzicie ze podsypka z kamienia ułupanego koparka będzie lepsza niz ta z kamienia ułupanego ręcznie.
I to jest głupota.

Brzoza próbuje wam wytłumaczyc że miksokret zastępuje betoniarkę (mieszanie medium) i taczkę (transport na miejsce)
Nie zastępuje natomiast ułożenia i zacierania czyli jakośc wykonanej posadzki nie zależy od miksokreta tylko od pracownika.

Można więc pisać ze jest szybciej i łatwiej (ale trzeba za to zapłacić) ale nie że jest lepiej. A jak z betoniarki to od razu gorzej.
Pojęcia nie macie co piszecie boście w życiu nie widzieli wykonywania posadzki z betoniarki a tylko na swojej budowie napatrzyliscie się jak to równo wychodzi z miksokreta.

marjucha
15-12-2006, 08:17
...
Szukam chętnych żeby mi trochę ręcznie ułupali klińca pod kostkę .Efekt ten sam.Czas nie gra roli :lol:
W starych filmach można zobaczyć jak w kamieniołomach pracowali więźniowie. Bez koparek i młotów udarowych.

Problem w tym ze oczywiscie o wiele łatwiej i szybciej pójdzie z koparką ale nie o to chodzi.
Wy twierdzicie ze podsypka z kamienia ułupanego koparka będzie lepsza niz ta z kamienia ułupanego ręcznie.
I to jest głupota.

Brzoza próbuje wam wytłumaczyc że miksokret zastępuje betoniarkę (mieszanie medium) i taczkę (transport na miejsce)
Nie zastępuje natomiast ułożenia i zacierania czyli jakośc wykonanej posadzki nie zależy od miksokreta tylko od pracownika.

Można więc pisać ze jest szybciej i łatwiej (ale trzeba za to zapłacić) ale nie że jest lepiej. A jak z betoniarki to od razu gorzej.
Pojęcia nie macie co piszecie boście w życiu nie widzieli wykonywania posadzki z betoniarki a tylko na swojej budowie napatrzyliscie się jak to równo wychodzi z miksokreta.
Podoba mi się Twoje nastawienie. Też uważam, że różnica w jakości nie zależy od miksokreta czy betoniarki, a od staranności wykonania. Oczywiście, że też wolałbym z miksokreta gdyby ktoś zrobił to za mnie i nie musiałbym zapłacić.A tak pozostaje betoniarka, zakasać rękawy i robić samemu, bo coś pieniążków mi szkoda. Sknera jestem :wink:

jabko
15-12-2006, 09:11
Gdybyś miał płacić za wykonanie robotnikom to wtedy i tak opłaca się miksokret. Za robocizne przy betniarce i tak wezmą swoje.

Ale jak masz robicsam to faktycznie cos tam zaoszczędzisz. Ale niewiele chyba.

tomek_ant
15-12-2006, 09:35
No to gwoli uporządkowania :D
Technologia jest mało istotna z punktu widzenia wykonawcy gdy płaci za DOBRZE wykonaną pracę. Jeśłi ma dostęp do betoniarki i wykona sobie wylewkę samodzielnie półsuchą zaprawą (da się bo sam tak robiłem i można to zrobić) problem w tym żeby dopilnować ekipę od wylewek aby nie dała za dużo wody bo będzie wyłaźić przy zacieraniu i dupa z całej wylewki - będą dziury
Reasumując - miksokret jest wygodny dla ekipy która robi posadzkę a nie dla inwestora - bo wtedy wykonawca nie musi się martwić o jakość betonu - inna sprawa że z tego właśnie powodu inwestor może być spokojniejszy bo wie że beton jest jednolity i półsuchy i POWINIEN się dobrze zatrzeć lecz to zależy od zacierającego i jego chęci jak się nie przyłoży to żaden miksokret mu nie pomoże
pozdrawiam

Senser
15-12-2006, 10:33
Gdybyś miał płacić za wykonanie robotnikom to wtedy i tak opłaca się miksokret. Za robocizne przy betniarce i tak wezmą swoje.

Ale jak masz robicsam to faktycznie cos tam zaoszczędzisz. Ale niewiele chyba.
Ano dokładnie....i to jest istota sprawy.

Acent
15-12-2006, 11:11
...
Szukam chętnych żeby mi trochę ręcznie ułupali klińca pod kostkę .Efekt ten sam.Czas nie gra roli :lol:
W starych filmach można zobaczyć jak w kamieniołomach pracowali więźniowie. Bez koparek i młotów udarowych.

Problem w tym ze oczywiscie o wiele łatwiej i szybciej pójdzie z koparką ale nie o to chodzi.
Wy twierdzicie ze podsypka z kamienia ułupanego koparka będzie lepsza niz ta z kamienia ułupanego ręcznie.
I to jest głupota.

Brzoza próbuje wam wytłumaczyc że miksokret zastępuje betoniarkę (mieszanie medium) i taczkę (transport na miejsce)
Nie zastępuje natomiast ułożenia i zacierania czyli jakośc wykonanej posadzki nie zależy od miksokreta tylko od pracownika.

Można więc pisać ze jest szybciej i łatwiej (ale trzeba za to zapłacić) ale nie że jest lepiej. A jak z betoniarki to od razu gorzej.
Pojęcia nie macie co piszecie boście w życiu nie widzieli wykonywania posadzki z betoniarki a tylko na swojej budowie napatrzyliscie się jak to równo wychodzi z miksokreta.
Widziałem trochę wiecej niz ci sie wydaje.
Miałem posadzki z miksokreta w calym domu z wyjątkiem kotlowni.(instalator nire zdazył połozyć wszystkich rurek)Tą brakujaca kotłownie dwóch ludzi kęcilo mi z betoniarki przez caly dzień ......A Dlatego że byla na pięterku i trzeba było to jakoś wtargać.Tego nikt nie bierze pod uwagę orły wy moje :lol:

katerhasser
15-12-2006, 11:20
lepiej z mixokreta bo:
- szybciej
- równiej
- mniej mokro (przy ogrzewaniu podłogowym posadzka i tak musi mieć swoją grubość więc ręcznie też trzeba te 5 cm. nad rurki wychlapać)
ale czasami nie musi się to opłacać - zależy od warunków i powierzchni.
Teraz robota bardzo podrożała i brakuje rąk nawet do łopaty. Murarz niech zajmie się prędzej murarką a wylewki niech robią mixokreciarze.
Jeśli przyjąć teraz dniówkę człowieka, któryby ręcznie wylewał np. 300 m2, plus koszt betoniarki, to 2 ludzi po 200 zł/dzień przez 5 dni machania łopata i taczkowania oraz ganiania z wiadrami (piętro) = 2000 zeta za samą robotę. Chociaż wątpię czy zdążyliby :)

Ale nie wszędzie jest mixokret na zawołanie i nieraz są wolne ręce do pracy za pół ceny. No i jeszcze się nie spieszy, więc można podłubać się przy tym parę dni dłużej i "podpakować" mięśniory.

inga77
15-12-2006, 16:06
Cześć.

Może i nie za bardzo się na tym znam, ale korzystałam z usług tej samej ekipy co moja sąsiadka, której ręcznie robiono wylewki - i właśnie to ona powiedziała mi żebym zamówiła mixokreta, bo u niej nie było zbyt równo. Ona niestety o mixokrecie dowiedziała się po fakcie i nie było odwrotu.
W porównaniu z nią wyszło mi troszkę taniej (ale równiej).

Pozdrawiam :) [/list]

16-12-2006, 09:20
lepiej z mixokreta bo:
- szybciej

zgoda

- równiej

bzdura
mógłys wyjasnic co ma piernik do wiatraka czyli agregat wykonujacy mase jastrychowa do równosci posadzki ?

- mniej mokro
bzdura
wode leje człowiek - nie maszyna
a plastyfikator mozna wlac zarówno do betoniarki jak i miksokreta

Cześć.

Może i nie za bardzo się na tym znam, ale korzystałam z usług tej samej ekipy co moja sąsiadka, której ręcznie robiono wylewki - i właśnie to ona powiedziała mi żebym zamówiła mixokreta, bo u niej nie było zbyt równo ...
Inga77 - nikt nie jest omnibusem i nie musi sie na wszystkim znac
ale niepotrzebnie mieszasz i wprowadzasz w bład forumowiczów ...
:-?
ja moze tłumacze skrótowo ale Jabko wyjasnił to jasno i zrozumiale
...miksokret zastępuje betoniarkę (mieszanie medium) i taczkę (transport na miejsce)
Nie zastępuje natomiast ułożenia i zacierania czyli jakośc wykonanej posadzki nie zależy od miksokreta tylko od pracownika.... (pogrubienie moje)

to, ze u Twojej sąsiadki wyszło nierówno
a u Ciebie równiej ozncza tylko to, ze u niej sp ... lili
a u Ciebie nie sp ... lili

pzdr

Acent
19-12-2006, 11:09
Ja widze to tak:
Ludzie ktorzy zainwestowali w miksokreta i osprzęt przeważnie zajmują sie w sezonie tylko i wyłącznie wylewkami.Sa zainteresowani wykonaniem pracy szybko i w miarę dobrze.(jesli dobrze trafisz) bo od tego zalezy ich zarobek.Działają na małym obszarze (do 150 km) i nie chca sobie paprać opini.Prawdopodobienstwo ,że coś spieprzą(wciąz wysokie) jest jednak mniejsze niz przy przypadkowych ludziach przy betoniarce,których jedynym wkładem w firmę jest łopata.

Heath
19-12-2006, 12:27
No dobra, a jak w praktyce wygląda transport towaru z betoniarki przy rozłożonym ogrzewaniu podłogowym?

Acent
19-12-2006, 16:03
Weżykiem,wężykiem :lol: :lol: :lol:

08-03-2007, 12:38
Majkel_B napisał:

Gładkość zależy od piachu (grubości)
Czyli jaka powinna być grubość piachu? Czy może być drobny jak do tynków?

adrian
08-03-2007, 15:36
Piach do wylewki powinien być grubszy - 2mm bodajże. Takiego zażyczyli sobie "mixokreciarze" :lol: którzy robili wylewki u mnie.

08-03-2007, 20:12
Witam
Dzięki :lol: właśnie mój wykonawca też powiedział, że 2 a nawet 4.
pozdrawiam
justa

slavus
08-03-2007, 20:45
Posadzkarz (mixokret) dal mi zestawienie materialu i piach ma frakcje 0-6mm, ale kupilem 0-2mm i powiedzial ze bedzie ok. W poniedzialek wylewam. Podajcie jakie macie ceny poszczegolnych materialow. Ja mam nastepujace podaje netto:

- piasek 0-2mm =30Pln./t
- cement =278Pln./t
- folia 0,2mm =0,70Pln.
- tasma dylatacyjna =32Pln./100mb
- plastyfikator Sikament BV 3 =5,15Pln./5,0L
- wlokna polipropylenowe =18Pln./0,9kg (co starcza na 1m3 posadzki)
- styropian FS20 Swisspor =138Pln./m3
- styropian Fono Swisspor =115Pln./m3
- robocizna 10Pln/m2 + 1Pln./m2 ulozenia styropianu
- izolacja papa termozgrzwalna w piwnicy wykonuje osobisie zgodnie ze wskazowkami forumowicza "janzar" :)

Pozdrawiam z malowniczego Ustronia !

piotru7
13-03-2007, 11:43
A jak to jest ze niektorzy daja do wylewek zwir?
I jeszcze jedno ile powinno byc cementu
w stosunku do piasku 1:3 czy 1:4 ?

13-03-2007, 13:17
A jak to jest ze niektorzy daja do wylewek zwir?

dzieki temu jest wylewka mocniejsza

elais
06-08-2007, 12:58
A mozecie mi powiedzieć jaka jest róznica w cenie wylewki z betoniarki i z miksokreta? Jakie są teraz ceny za wylanie maetra kwadratowego?

demex
06-08-2007, 20:16
Ja z miksokreta jestem umówiony na 9 zł za m2 z położeniem styropianu i folii - termin 19 sierpnia.

michcioizi
01-01-2008, 19:52
szulkam ekipy do miksokreta - śląska mam do zrobienia 120 m2