PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z prądem !!!



krzysiek309
07-12-2006, 05:14
Ostatnimi czasy jeżdżę po murarzach o wyceny za robociznę. Znalazłem niezłego fachowca, ale jest jeden mankament. Na mojej działce nie ma jeszcze prądu i przez najblizszy czas nie będzie. Murarz miał załatwić agregat i też lipa z tego wyszła. Zastanawiam się nad zakupem agregatu, który by pociągnął betoniarkę na siłę, ale nie bardzo wiem za jakim się rozglądać. Drugie to opcja wkopania w ziemię kabla od niedaleko mieszkającego sąsiada, ale to tez jest prawie 200m kabla i koszt niebagatelny. Może ktoś już przeszedł przez takie problemy, może ktoś ma na sprzedaż stary kabel siłowy, lub niepotrzebny agregat. Proszę poradźcie coś :cry:

krzysztofh
07-12-2006, 06:16
Chyba jednak agregat. Ja miałem podobną sytuację tylko tego kabla potrzebowałem ok 60m i staneło na kablu.

doli
07-12-2006, 12:08
Witaj,

Ja miałam identyczna sytuację. mamy około 250 - 300 m. kabla siłowego ciągnęliśmy go razem z sąsiadem do najbliższego sąsiada i to rozwiązanie Ci polecam.

Niestety nie mogę sprzedać tego kabla bo jeszcze nie mamy przyłacza docelowego i ciągle z niego korzystamy (prawdopodobnie do lutego).
Przemyśl taka sytuację, że wybudujesz dom i nie będziesz miał jeszcze prrądu - i co będziesz mieszkał na agregacie ? Jeśli kupisz kabel (nasz ileśtam żyłowy - chyba 5 długości około 300 m kosztował blisko 2000 zł.- nie był to największy koszt budowy). Przewód ten możesz później wykorzystać do pionu instalacji elektrycznej w domu lub sprzedac - każdy elektryk chętnie kupi po "okazyjnej cenie".

Pzdr
Dorota

krzysiek309
07-12-2006, 18:16
Ja raczej zdecyduje się na agregacik z betoniarką na 220V. Zanim zamieszkamy w domu to prąd do tego czasu już doprowadzą. Planuję tak, że cały przyszły rok budowa i wprowadzka w 2009 roku latem. Agregat dostanę za jakieś 800PLN i o dobrych parametrach. Rozmawiałem z kilkoma murarzami, między innymi z moim wykonawcą i będzi "chyba" OK. :roll:

siwy z gosławic
07-12-2006, 18:47
Tylko ile taki agregat pożre paliwa ?
Może zwrócić się za kabel i jeszcze zostać na piwko :D

sailor_ro
09-12-2006, 17:44
dobra a ja mam takie pytanie,posiadam agregat o mocy 0.8 kW,220 V.
A jaki potrzeba zeby poszla na nim betoniarka(mieszalnik)220v, 60-80 litrow pojemnosc?bo cos mi sie wydaje ze na tym moim to nie pojdzie,a moze sie myle ... pozdrawiam
ps. co do paliwa to zgadza sie idzie,wiem bo jak nie mialem pradu na parkingu strzezonym to w nocy z tego malego ciagnalem oswietleniowke i paliwko konsumowal,ale na budowie, umieszasz i agregat wylaczasz.

siwy z gosławic
09-12-2006, 18:07
Zobacz ile KW ma betoniarka i bedziesz wiedział.
Tutaj dochodzi jeszcze rozruch bo wtedy betoniarka bierze więcej ale to pytaj już elektryków ile.[/img][/b]

bezele
09-12-2006, 18:42
Ja tez byłem w podobnej sytuacji wybrałem kabel chociasz mam go około 400m dł. Zakopałem w ziemi i juz prawie dwa latka tak ciagne a prad docelowy dopiero za rok :(

plamiak
09-12-2006, 19:00
Betoniarka na agregacie 230 V za 800 zł - nie ma szans!

MateuszCCS
09-12-2006, 20:35
Węgierska betoniarka 130l z marketu goni jak glupia na agregacie za 300zl z Allegro :lol: Sasiedzi dzis zalewali takim zestawem słupki pod plot ...

sailor_ro
09-12-2006, 22:17
no to ta za 300 zł,nie jest nic lepsza(w sensie mocy) od mojej,musze (jak przyjade na swieta do domu)to srobowac puscic betoniare i zobaczyc.

MateuszCCS
09-12-2006, 23:19
Mala betoniarka na 230V pobiera 600-700W ...

krzysiek309
10-12-2006, 10:27
Decydując się na przeciągnięcie kabla trzeba mieć jakieś pozwolenie?? Musiał bym położyć kabel tuż przy drodze lub ciągnąć przez trzy działki, jeszcze chyba nie sprzedane?? Sam nie wiem co robić.

sailor_ro
10-12-2006, 10:27
dzieki wielkie za info.pozdrawiam

partner
10-12-2006, 10:43
Decydując się na przeciągnięcie kabla trzeba mieć jakieś pozwolenie?? Musiał bym położyć kabel tuż przy drodze lub ciągnąć przez trzy działki, jeszcze chyba nie sprzedane?? Sam nie wiem co robić.

MóJ znajomy położył kabel od sąsiada na dziko przez czyjąś działkę i pod drogą - na głębokości 15 cm. Tylko że pewnego dnia kładli kable telekomunikacyjne i zerali ten kabelek, zrobił się spinol, sąsiedzi którzy użyczyli prądu zadzwonili po pogotowie energetyczne że nie ma prądu i wyszła mała afera: samowola budowlana bez spełnienia wymogów.
na dziś jeszcze nie wiem jak to się skończyło.
moim zdaniem lepiej kupić agregacik.

sailor_ro
10-12-2006, 11:09
sprawa polega na tym,że w Enerdze sa dwie taryfy C i G.gospodarstwa domowe maja G,na budowe dostaje sie C(drozszy prad).jesli pociagniesz prad od klienta ktory ma G i na tym budujesz domek,to powstaje cos takiego jak naduzycie energetyczne(czy jakos tak).Koles z energi mowil mi ze jezdza i sprawdzaja,na ile skutecznie nie wiem.Moja sasiadka buduje w ten sposob i poki co nie ma problemu,tyle,ze ja np. nielubie byc od kogos zalezny,gosciowi cos odwali,czy powiedzmy sposob rozliczania,no krotko mowiac wole chyba agregat.

siwy z gosławic
10-12-2006, 19:04
Ja ciągnołem 50 m i było git.
Nawet w energetyce się tym pochwaliłem :)
Gość powiedział że jak ten (jakieś nazwisko) się dowie to bedzie dym :)
Ale mam już swój i płacę co miesiąc złodzieją 2 zł z przesył 1kw :evil:

dodi
10-12-2006, 19:46
Ja miałem podoną sytuacje, kupiłem kabel do betoniarki (3-fazowa) oklo 250mb, kabel był wpiety u sąsiada (dosyć daleko) i leżał u niego pod balkonem ,codziennie rano budowlańcy rozciągali sobie kabel to nie zajmowało więcej niż 10 minut. Agregat jak Cię stać na paliwo to ok, wkopywanie kabla głupota.. Postaw flaszke budowlańcom i powiedz ze prosisz ich o codzienne rozwijanie kabla, i że po zakonczeniu budowy dołożysz drugą.

dodi

Artur K.
10-12-2006, 19:47
Początkowo wystarczy Ci agregat, ale odrazu pomyśl nad takim o mocy przynajmniej 1,5 do 2 kW. Abyś miał możliwość włączenia większej wiertarki na budowie. Nie wiem w jakiej technologi stawiać będziesz dom, gdyż w niektórych wypadkach betoniarki praktycznie na budowie się nie używa. Większość zapraw masz gotową w workach, tylko rozmieszać z wodą, a duże ilości betonu taniej wychodzi zamówić w wytwórni niż kręcić samemu, ma lepsze parametry jednolite dla całej masy, i poda Ci za pomocą pompy w dowolne miejsce na budynku. Szybciej są wykonywane prace. Szczegolnie ważne jest to przy laniu fundamentów i stropu. Beton w betoniarce za każdym wsypem będzie miał inne parametry - więcej cementu, mniej piasku i odwrotnie, i na styku tych różnych mas z biegiem czasu mogą powstawać pęknięcia.

krzysiek309
11-12-2006, 08:34
Co do technologi, to buduję z superexu. Fundament i strop oczywiście będzie zalewany z gruszki, a agregat który chcę kupić ma moc 2,5KW.