PDA

Zobacz pełną wersję : Bramy Wiśniowski czy Hormann?



Bigsister
07-12-2006, 12:30
Brama segmentowa do garażu z napędem firmy Wiśniowski jest o 1.000.- tańsza od takiej samej Hormanna.
Można brać Wiśniowskiego, czy lepiej dołożyć do Hormanna?

bog
07-12-2006, 12:44
Ja wiąłem Krispol.
Przy podobnej cenie jak Horman (standardowy kolor, grubość 2cm) mam kolor złoty dąb i grubość 4cm.

Sugerowałem się opiniami z forum. Krispol miał lepsze opinie niż Wiśniowski. Też tak uważał mój instalator a sprzedawał obie firmy.

rafal9
07-12-2006, 12:57
Ja też wziąłem Krispol.
Na razie (rok czasu) działa bez zarzutu.
Dodatkowym atutem na ich korzyść był duży wybór oklein (np. machoń) no i przede wszystkim cena.

DOLCE
07-12-2006, 13:18
Bardzo dobrym produktem są też bramy firmy NORMSTHAL.
Są konkurencyjne jakościowo jak i cenowo.
Wiem bo sam ten temat przerabiałem

Woodyy
07-12-2006, 14:04
Brama Wiśniowski jest kiepska. Takie moje zdanie, mam taką i używam ok. 5 miesięcy. Brama jest segmentowa bez automatyki w kolorze białym.
Usterki:
- przy otwieraniu skrzypi jak stare taczki,
- wkładka zamka pękła, pewnie była zrobiona z jakiegoś G,
- klamka do otwierana jest tak przymocowana, że lata jak by się miała zaraz oderwać, jak by się tak ktoś dobrze wk.. to by ja wyrwał razem z kawałkiem bramy. Przykręcona jest na dwie śrubki podobne do przykręcania kartongipsu.

Zapłaciłem za nią 2 tys.

Daj sobie z tym spokój.

Sąsiad ma NORMSTHAL od liku lat i działa jak pszczółka

Woodyy

WanKon
07-12-2006, 16:28
Juz sie boję, zapłaciłem za segmentową Wisniowskiego, na wiosnę montaż.
Ale naped tej firmy odradzał mi sam sprzedawca. Maja jakieś niemieckie, w tej cenie a podobno lepsze. Na razie napęd manualny

mc
07-12-2006, 16:46
Od 4-ch lat mam segmentową Wiśniowskiego.Nic nie skrzypi,nic nie pękło,działa jak należy.

WanKon
07-12-2006, 16:55
Dzięki, i tak jest ze wszystkim jednemu skrzypi a drugiemu nie, jeden ma papę a drugi folię. Pozdrawiam

Rav
07-12-2006, 21:00
Dokładnie.
Jak jakiś matoł montował to od razu sprzęd do d..py...?!
Mam Wiśniowskiego. Od dłuższego czasu go używam z powodzeniem. Montowałem sobie sam, z ojcem.
Działa znakomicie. Tylko, że wszystko z poziomicą, miarką i porządnie nasmarowane.
Koledze "mistrzowie" poleceni przez producenta zamontowali Hormanna. Otwiera się gorzej niż kontener ze śmieciami... I co, to znaczy, że brama do d...py?!
Bramy segmentowe to specyficzny rodzaj bram, ponieważ wyjątkowo czuły na wady montażu. Szyny muszą być idealnie w pionie, poziomie i równolegle.
W przeciwnym wypadku będzie do d...py! :D

Ja Wiśniowskiego polecam z czystym sumieniem.

goha
07-12-2006, 22:07
Wolałabym Hormanna. Składa się toto jak klocki lego, ale CCC...więć zobaczę.

P.e.t.e.
08-12-2006, 07:09
Zerknij na brame Normstahl'a z serii Euro.
Okucia WK2 i niestandardowy kolor (w tym dwa kolory oklein debu) w postawowej cenie bramy.

10-12-2006, 10:14
Ja mam od 2 lat segemntową Wiśniowski szerokość 4,5m bez napędu.
Działa bez zarzutu, podnoszę ręcznie i wcale nie potrzeba do tego dużej siły więc nie czuję dyskomfortu że nie mam napędu. Polecam.

ksetvipb
10-12-2006, 12:23
Brama segmentowa do garażu z napędem firmy Wiśniowski jest o 1.000.- tańsza od takiej samej Hormanna.
Można brać Wiśniowskiego, czy lepiej dołożyć do Hormanna?

Wiśniowski...

aresior
10-12-2006, 15:57
Brama segmentowa do garażu z napędem firmy Wiśniowski jest o 1.000.- tańsza od takiej samej Hormanna.

cześc,
dziwne u nas inaczej i hormann jest tańszy. problem w tym, że lokalny i jedyny dystrybutor bram wiśniowski to burak, który nie wie co to sprzedaż towaru z usługa montażową na 7% VAT.
dlatego u nas będzie hormann złoty dąb 4,5 m x 2,1 m. Widziałem na żywo obie bramy i nie wiem czy to złudzenie ale ta od wiśniowskiego wydawała mi się jakaś blada ale to pewnie efekt tzw. kwaśnych winogron.
obie firmy są ok przyjmując, że sprzęt prawidłowo zamontowany.

pozdr.

aresior

dodi
10-12-2006, 20:05
Mam hormana od 3 miesiecy, jeszcze nie mieszkamy tylko uzywamy go sporadycznie. Brama montowana przez przedstawiciela. Skrzypi jak cholera, nie rowno sie domyka. Moze ktos powie ze wystarczy naoliwic i wyregulowac, ale to juz jest "to coś" że trzeba przy niej robić. Zadna rewelacja.

dodi

Artur K.
10-12-2006, 20:21
Prawdę mówiąc jakość działania bramy w dużej mierze zależy od jej montażu. Montaż musi być bardzzo precyzyjny. Niewielkie skrzywienie prowadnic będzie objawiało się zacinaniem, skrzypieniem. Porównując ofertę cenową i dodatków, kolorystyki itp elementów to obecnie najlepiej wypada Krispol. Ale to jest już inwidualna sprawa nabywcy.

slawturo
10-12-2006, 20:52
Od roku mam dwie bramy Wiśniowskiego, kolor złoty dąb. Na razie bez napędów ( gotówka potrzebna na inne cele). Grubość 4 cm !!! Żona otwiera i zamyka jedną ręką. Żadnych problemów.

edyryt
13-12-2006, 12:45
polecam krispol

kaczorek.
13-12-2006, 13:54
a co lepsze św. bożego narodzenia czy wielkanoc... ??

ja kupiłem wiśniowskiego z napedem dlaczego ...?
tylko dlatego że była tańsza a miała wszystko to co horman działa bezproblemowo - narazie (zobaczymy za 2-3 lata wtedy będzie można ocenić czy brama jest dobra czy kiepska) natomiast porównywać moze ten kto miał obie te bramy...

jak bys mi zadał pytanie czy bym ja kupił jeszcze raz odpowiedzial bym TAK

zgodzę się z niektórymi przedpiscami ze wiele zalezy czynnika ludzkiego
- i tak jest ze wszystkim nie tylko z bramami - kiepski monter kiepska brama, kiepski murarz kiepskie ściany - kiepski mechanik itp itd ... ;)

-jak coś jest droższe musi być lepsze ;)?? ... czasami

wybor ostateczny i tak pozostanie na twojej głowie pamietaj że mało jest ludzi którzy otwarcie powiedzą że mają coś co jest do dupy i nie dziala :(
spotkasz się z tym na forum kazdy noo prawie kazdy wyłączając wyjątki swoje będzie chwalić...

Moja brama Wisniowskiego jest super chyba najlepsza z bram dostepnych na polskim rynku :lol: :wink: i na dodatek super tania :P

Kryspin
20-03-2007, 07:03
Podepnę się pod temat.

Mam ofertę na Hormana i krispola. Segmentowe.
Cena ta sama - odpowiednio 2580 i 2500 plnów

Ale:

Horman grubość 20 mm
Krispol grubość 40 mm

Horman podaje że dla bramy 10 m2 współczynnik gotowej bramy jest 1,8 przy grubości 20 i 1,3 przy grubości 42 mm (ale przy tej grubości jest już 400 pln różnicy w stosunku do Krispolu)

Krispol natomiast wogóle nie podaje współczynnika bramy.

Tak więc co lepiej cieńszy Horman (1,8) czy grubszy Krispol (?,?) ???

I jeszcze może ktoś się orientuje jak drogie są części zamienne do obu bram. Zaniepokoiła mnie wypowiedź sprzedawcy: "...jak się Horman popsuje trzeba zapłacić ciut więcej niż w przypadku konkurencji ale..."
Ktoś coś wymieniał, ma jakieś porównanie???

Romanus
20-03-2007, 09:21
Ja mam brame Hormana o grubości 42mm o wym 2500x2150. Cenowo byla troche droższa od Krispolu, Dromy czy Wisniowskiego - ok 1000zl.
Ale: porownywałem jakość wykonania, serwis, integracje napędu brama garażowa + brama wjazdowa ( tak, aby był jeden pilot) - i wyszło na plus dla Hormana.

Jest jeszcze kwestia wypełnienia paneli pianką - z 4 wymienionych bram Horman ma zdecydowanie lepszą.

androzek
20-03-2007, 11:34
A może jednak Normstahl.

holusio
20-03-2007, 19:38
*diluje* he he hormanna i nomstahla izdecydowanie wskazuje na tego drugiego ze wzgledu na jakosc pewnosc cene i zdecydowanie bogatsze wyposazenie w standarzdie oraz mozliwosc wyboru trzech oklein drewnopodobnych oraz 15 innych kolorow z palety ral w jednej cenie
rowniez wzory przetloczen sa ujete pod jednym cennikiem

jesli chodzi o pytanie tematyczne to wisnia nie ma dobrej opinii w srodowisku-ogolnie i szczegolowo rzecz ujmujac

no ale kazdy oczy i rozum swoj ma wiec do rozeznania zapraszam :wink:

Ronam
20-03-2007, 22:32
Polecam EFAFLEX bardzo dobre.............

Kryspin
21-03-2007, 08:17
W efekcie padł wybór na bramę firmy Krispol.

Cena ta same co Horman ale dzięki transakcji łączonej uzyskałem duży rabat na patio do salonu.

A poza tym Horman w tej samej cenie ma współczynnik 1,8 a Krispol 1,2 co jest sporą różnicą tym bardziej, że garaż jest częścią budynku i zależy mi na ciepłym garażu.

Co do jakości bram to podstawa to właściwy montaż.
Czy ktoś może wskazać na co zwrócić uwagę, czego dopilnować w tym temacie??

Rapit
21-03-2007, 10:16
...Co do jakości bram to podstawa to właściwy montaż.
Czy ktoś może wskazać na co zwrócić uwagę, czego dopilnować w tym temacie??

Ja też się dołączam i liczę na porady

21-03-2007, 10:33
Mam od 2,5 roku Wiśniowskiego i nie mam zastrzeżeń.

Mają często promocje na typowe wymiary - popytaj bo może taniej kupisz niż coś innego...

Kryspin
21-03-2007, 11:17
Pozbierałem też trochę opini od znajomych użytkujących bramy segmentowe.
I w zasadzie jedyne problemy z bramami czy to Hormana, Wiśniowskiego czy też Krispola wynikały ze złego (może nie tyle nawet co ze złego ale z niedokładnego) montażu.

Dlatego właśnie najistotniejszy w całe zabawie jest montaż.

Czy ktoś może wrzucić wskazówki, albo chciarz niech urzytkownicy którzy mieli problem z bramą pomontażaowy niech napiszą co było skopane i dlaczego.

holusio
21-03-2007, 17:29
ciezko pisac na co macie zwrocic uwage
brama musi po prostu dzialac bez zarzutu recznie bo to jest podstawa oceny
jesli zastosujecie automat i nie bedzie chcial zamykac lub otwierac to znaczy ze wasza ocena o prawidlowej pracy w trybie recznym jest mylna
reasumujac jesli automat pracuje poprawnie to montaz jest ok-nalezy jednak pamietac ze ma byc to automat dostosowany do bramy a nie taki ktory" zezre" wszystko co mu sie podlaczy

jesli chodzi o podstawowe punkty do sprawadzenia to pion poziom i przekatne
podpowiem ze poziom prowadnic podsufitowych powinien byc oszukany z tendencja w kierunku zamykania bramy


w przypadku stosowania napedu naciag sprezyn powi nien byc ustawiony tak aby brama od 3/4 wysokosci sama sie domykala
robi sie tak poniewaz automaty lubia "ciagnac" a nie pchac :lol:
pozdr :wink:

Hubert ostrow
03-01-2013, 16:16
Witam serdecznie stoje przed wyborem bramy segmentowej,mam zrobione wyceny wymiar 5000mmx2125mm,kolor antracyt:
Hormann 7960zł z montażem napęd Super matic E,2 piloty
Wiśniowski 7034zł z montażem napęd Normstahl Magic 1000,2 piloty

Chciałbym poprosić czy ceny są adekwatne do jakości oraz czym się kierować przy wyborze,na co zwrócić uwage dodam,że obie ocieplone.