PDA

Zobacz pełną wersję : niechciane slupy elektryczne na dzialce



dante112
07-12-2006, 17:42
witam
jestem nieszczesliwym posiadaczem dwoch slupow elektrycznycz na mojej dzialce. jeden znajduje sie na poczatku dzialki drugi (koncowy) na koncu. wiec pytam sie czy ktos wie jak sie ich pozbyc za rozsadne pieniadze? sasiad ma podobna sytuacje i elektrownia zaspiewala mu 7 tys zl. za wkopanie lini elektrycznej. A TE DRUCISKA PRZESZKADZAJA MI W ROZPOCZECIU BUDOWY DOMU BO BIEGNA PRZEZ POLOWE DZIALKI :evil:

a_kacper
07-12-2006, 19:00
Z tego co się orientuje to jeżeli w księdze wieczystej nie ma wpisu o "służebności" na rzecz ZE to możesz prosić ZE o usunięcie na ich koszt tych słupów bo jest to ich samowola. Możesz wystopić o odszkodowanie do 10lat wstecz. Warunek jest jeden brak wpisu do księgi wieczystej oraz braku zgody poprzedniego właściciela oraz że słupy nie stoją dłużej niż 25lat.
Jednak poradź się jakiegoś prawnika bo w tej sprawie warto.

rusek007
07-12-2006, 19:46
Dante112, myślę, że te słupy, to raczej same nie urosły. Pewnie kupiłeś działkę z takim prezentem. Jle to już razy czytaliśmy takie posty. Nasuwa się pytanie, nie widziały gały co brały? :o Najczęściej przyszły inwestor kupuje prawie w ciemno taką działkę a dopiero potem wpada w popłoch i kombinuje jak pozbyć się takiego dziedzictwa. O naiwności nasza.. :evil: