PDA

Zobacz pełną wersję : unigrunt teraz?



yama
07-12-2006, 20:18
witam
chciałem zagruntować klej na elewacji robionej 10dni temu , ale dowiedziałem sie ze klej przed nałożeniem unigruntu powinien miec czas na wyschnięcie minimum dwa tyg i to pod warunkiem że jest ładna pogoda a teraz troche pada
z tego co sie dowiedziałem to jak sie posmaruje gruntem klej który ma jeszcze w sobie wode to ta woda w zimie moze spowodowac pękanie spoiny klejowej ,
i teraz mam dylemat , czy zostawić niezabezpieczony klej do wiosny czy posmarowć unigruntem ?

klej CHEMI
unigrunt NOWALIT

poradzcie prosze

Sp5es
07-12-2006, 21:17
Klej może popękac jak ma wodę i dostanie mrozu.
Woda może być zarobowa, lub opadowa (również po zaschnięciu , jak popada).
Jak się chce tynkować na wiosnę, to trzeba zagruntować, aby nie brało wody opadowej. Zarobowa przy dzisiejszych temperaturach nie jest groźna.

Ale Unigrunt to wogóle preparat do tego celu. Wziąć grunt przewidziany przez producenta pod jego tynk.

yama
09-12-2006, 10:02
no i chciałem zagruntować , ale do południa ściany są wilgotne po południu troche jaśnieją tylko czy na tyle żebym mógł je pomalować ?
są opinie że jak zamkne wode w kleju gruntem to efekt będzie gorszy od zostawienia niezagruntowanego kleju
kompletnie nie wiem co robić , grunt juz kupiony pogoda jeszcze w miare tylko ta wilgoć
zaznaczam że kupiłem grunt do silikatów

Rezi
09-12-2006, 10:16
jezeli grunt jest ssytemowy do elewacji silikatowej m,ozesz malowac z zstrzeżeniem temp minimalnej


są opinie że jak zamkne wode w kleju gruntem to efekt będzie gorszy od zostawienia niezagruntowanego kleju
dla mnie bzdurne, grunt nie ma zmiejszyc chłonnosc ale ułatwic nakłądanie tynku cieńkowarstwowego, ( zwiększyć przyczepnośc tynku, wyrównac kolor)