PDA

Zobacz pełną wersję : A WOKOŁO JEST WESOŁO.........



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15

lewakk
06-10-2007, 22:14
Ale wiem, że są pewne parametry, bez których człowiek cywilizowany wyglada głupio i ich brak znaczy, że albo kontestuje nonszolancko, albo nie nadąża, albo - jest dziwakiem. Jeszcze wiek temu człowiek żył sobie spokojnie bez czytania i mycia, teraz kiepsko jest bez konta w banku (tak płacą za pracę najemną), obsługi kompa, samodzielnego przemieszczania się czy takich tam.


, jesteś prawdziwym facetem, dżentelmenem w każdym

Na chwilkę wrócę do pasjonującej dyskusji o tym jak wazne dla niektórych jest posiadanie konta, prawa jazdy ect...

W sumie zazdroszczę forumowej elycie kobiecej zasad na bycie facetem, a nawet gentelmenem..., zazdroszczę bycia tak prostym, dziś to wielki dar a może nawet feng shui...


Usłyszałem w RAdiu Zet że Ś.P. Kopaliński (na pewno Mtom znajdzie na niego papiery, Mtom ma na każdego teczke :lol: :lol: :lol: ), ale wróćmy do Kopalińskiego do śmierci nie używał ani maszyny do pisania ani kompa.... był zatem "dziwakiem"????

może nie miał także konta w PKO BP, a jeżeli nie miał też prawa jazdy???

Był dziwakiem, nie był facetem??? Panie to rozstrzygną....


Waldemar Pawlak o Tusku "Tusk mówi że trzeba mówić o samochodach. o prawie jazdy, o koncie bankowym. To jest materializm" Mylisz się Waldek, to nie jest materializm to wyznaczniki dla elyt kobiet gentelmenii, wielkie konto to jest to.....


Maziarski o Kaczyńskim "Mało kto wie, ale jak Jarek miał pieniądze, to zawsze je rozdawał je biedniejszym, choć nigdy nie lubił się tym chwalić" i to jest wielki błąd, u tych pań nigdy nie zdobędzie uznania, bo jak prawdziwy facet ma kase i konto trzeba o tym trąbic, trąbić na cały świat....

lewakk
06-10-2007, 22:22
A dlaczego lustracja w kościele nie ma sensu???


Odpowiesz raz na pytanie?
Jesteś za lustracją w kościele?? A za lustracją polityków czy dziennikarzy???

No dobra wróćmy do Ciamciaramciii

Bronek powiedział ze w Wawie rządy bedą takie same jak w kraju koalicji PO i LID:):):)

Bezapelacyjnym liderem „kolekcjonerów", jak w Warszawie nazywa się już samorządowców platformy, jest członek regionalnych władz PO Robert Soszyński. Na swoim koncie miał do niedawna aż pięć stanowisk. Obecnie ma ich cztery: jest radnym wojewódzkim, przewodniczącym sejmiku, burmistrzem Mokotowa i członkiem rady nadzorczej Pałacu Kultury i Nauki. Z piątego musiał zrezygnować, bo prawo nie pozwala na łączenie aż tylu funkcji.
W urzędach podległych Hannie Gronkiewicz-Waltz zatrudnienie znajdują także całe rodziny lokalnych działaczy PO. Przykładem jest małżeństwo Łaptaszyńskich. Ona jest dzielnicową radną oraz pracownikiem departamentu funduszy strukturalnych i pomocowych urzędu marszałkowskiego województwa, on – wicedyrektorem jednego z departamentów w tym samym urzędzie. Inny radny platformy, Piotr Wertenstein–Żuławski, załatwił swojej matce stanowisko rzecznika prasowego w urzędzie dzielnicy Ochota. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja w Urzędzie Stanu Cywilnego. Jego szefową została niedawno Iwona Basior, prywatnie żona niedoszłego radnego platformy. Kierownicze stanowisko w USC półtora miesiąca temu otrzymała także była radna PO Hanna Kardaszewicz. Z kolei jej męża zatrudnił u siebie rekordzista wśród „kolekcjonerów" Robert Soszyński. Z partyjno-rodzinnego klucza skorzystała też radna PO Joanna Tucholska. Załatwiła swojej matce pracę w… miejskiej bibliotece, którą kieruje były poseł PSL Michał Strąk.
Na tym jednak nie koniec. Na eksponowane stanowiska w ratuszu przyjmowani są ludzie z pominięciem procedury konkursowej. W taki sposób pracę znalazł na przykład Mirosław Sielatycki, który został niedawno p.o. wicedyrektora biura edukacji urzędu. Z prośbą wyjaśnienie tej sprawy do prezydent Warszawy zwróciło się już nawet MSWiA.
- Gronkiewicz-Waltz jak odkurzacz wciąga swoich ludzi do ratusza i innych urzędów. Biorąc pod uwagę, że część tych ludzi to działacze SLD, to trzeba stwierdzić, że na naszych oczach odtwarza się układ warszawski.

http://www.wprost.pl/ar/?O=107993

Brawo PO

ponury63
07-10-2007, 00:10
"Polskie ciekawostki"
cz. kolejna i - zapewne - nie ostatnia ;)

Wycofano środki zapobiegawcze wobec Kornatowskiego
Były szef Policji Konrad Kornatowski, zatrzymany w sprawie przecieku w dotyczącym akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa, nie musi wpłacać kaucji. Wycofano również środki zapobiegawcze wobec niego, w tym zakaz opuszczania kraju.
>>> http://www.rzeczpospolita.pl/news.rol?newsId=24100


a ten facet to naprawde jest chory...
O cześć suki
Saby, suki marszałka, cześć śpiewaj Bogini - tak zacząć by trzeba heroiczną opowieść o najbardziej znanym psie postkwaśniewskiej Polski
>>> http://blog.rp.pl/wildstein/2007/10/06/o-czesc-suki/

ponury63
07-10-2007, 00:41
[...] im źródłu bliżej do GW i tvn, tym PO ma się lepiej. Wg Wprost i Rzepy PiS rządzi samo :roll:
to standard
nie na darmo mówią na Rzepę "Pispospolita", a na Dziennik - gadzinówka :lol:
Wprost to dawna czerwonka

a sondaże już inne ;)
walka poszła dość nisko w dół i zakładam się, że część respondentów zwyczajnie kłamie ;)
w końcu skoro rządzącym wolno, no to hulaj dusza, piekła nie ma :P

Sondaż SMG/KRC: PO i PiS mają po 31 proc.
Z sondażu przeprowadzonego przez SMG/KRC dla Faktów TVN wynika, że do Sejmu weszłyby 4 partie. Poparcie dla PO i PiS deklaruje po 31 proc. wyborców. LiD mógłby liczyć na 15 proc. głosów, a PSL na 6.
Sondaż przeprowadzono 5 i 6 października na grupie 1000 osób.
>>> http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,4554076.html


oto słowo czarne
>>> http://www.e-polityka.pl/a.10861.d.139.Agitacja_wyborcza_PiS_u_w_Radiu_Mary ja.html

mTom
07-10-2007, 07:10
Bogusław napisałeś, że lustracja ma dzisiaj znaczenie głównie wobec dziennikarzy oraz wyższych stanowisk związanych z władzą ustawodawczą, wykonawczą i sadowniczą.
Dałem Ci przykład jak wygląda sytuacja w ugrupowaniu rządzącym odnośnie tychże stanowisk właśnie. Aż się tam roi od partyjnych aparatczyków. Nie rżnij wiec głupa i nie relatywizuj boś nie lewak. Obaj dobrze wiemy o co chodzi, daj sobie więc spokój z unikami i tekstami o milionowych rzeszach PZPR. Sprzątanie zaczyna się od siebie. Zawsze.


Polactwo niestety nie dokonało oczyszczenia władzy z chwastów....
Nie ma to jak szacunek do własnego narodu. :evil:

I znów się Boguś pogubiłeś. Wiedz, że pewnych rzeczy obronić się nie da. 8) :lol: :lol:

boguslaw
07-10-2007, 09:24
MTom. Kolego! Lustracja a dekomunizacja to dwie całkowicie odrębne sprawy.

Odnośnie partii.
Istniała kolosalna różnica pomiędzy szeregowymi członkami PZPR a jej ścisłym kierownictwem pomiędzy szeregowymi członkami a animatorami zakłamywania rzeczywistości tamtych czasów.
Jasiński, Marcin Wolski i inni z pewnością nie byli realizatorami linii Kremla i nie korzystali z instrukcji moskiewskich.

Ilu z wymienionych było nadal członkami partii po wprowadzeniu stanu wjennego?
Ilu z wymienionych było członkami partii w roku 1989?
Ilu z wymienionych posiada jakiś ogromny majątek , z którego nie jest w stanie się wytłumaczyc?
Co działo się z wymienionymi w latach 1989 do roku 2005?
Czy odnieśli jakąś korzyś z faktu bycia w PZPR?
Czy po roku 1989 wymienieni należeli do jakiegokolwiek ugrupowania lewicowego?

Lustracja kolego.
Nie myl świadomie pojęc !! :evil:

-------------------------------------------------------------------------
Media są w istocie wladzą pierwszą, gdyż są niczym nieograniczone. Gdy obserwuję sposób funkcjonowania mediów, nieodparcie nasuwa mi się słowo "sfora".
Szybkość podchwytywania tematów a przede wszystkim powszechnie obowiązującej interpretacji faktów jest imponująca.
Myślę jednak, że jest to działanie często do pewnego stopnia automatyczne.
Obowiązuje zasada: "dziel i rządź" divide et impera. Władza wykonawcza jak i każda inna jest naturalnym przeciwnikiem czwartej władzy, władzy mediów. Ze zgrozą oserwuję jak inteligentni dziennikarze napuszczają polityków wzajemnie na siebie i skłócają, skłócają, osłabiają, wykończają....
Bawią się, jak kot z myszką a "politykierzy" boją sie zaprotestować....
Polityka i muchę można zabić gazetą...
A dziennikarza? Jest nietykalny.
Solidarność polityków nie istnieje , a solidarność dziennikarzy? Przeogromna.
Środowisko dziennikarzy jest jedynym, które dokładnie bym zlustrował. Resztę a szczególnie Kościół i świat nauki olałbym całkowicie.
Kiedyś rozmawiałem z byłym esbekiem z północy. Ośmiu z jego podopiecznych dziennikarzy pracuje do dzisiaj w różnych mediach.... Jak widać śledzi ich losy.
Skrzywienie zawodowe?
.........Sfora

07-10-2007, 09:25
Bogusław - sama juz nie wiem, czy ty jesteś za lustracją czy też nie :o
Lustracja księży ma o tyle sens, że są to bądź co bądź ludzie zatrudnieni w charakterze autorytetu moralnego :wink: i kazda nieszczerość czy bagienko wśród nich wykryte ma dla tego kościoła bardzo kiepskie skutki. Można chociażby podać przykład Irlandii - tam też były pełne kościoły, a latami skrywane skandale pedofilskie i nie tylko je opróżniły... Taktyka zamiatania pod dywan teraz bardziej szkodzi niż pomaga - ludzie mają dostęp do bardzo wielu informacji - w tym plotek i oczywistych głupot, a brak zdecydowanej reakcji takie ploty sankcjonuje. Także jestem za lustracją i zburzeniem nieprawdziwego obrazu kościoła niezłomnego - w większości takie były postawy, ale byli też ludzie mniej kryształowi i to trzeba pokazać. I to nie w sensie czy taka osoba "rządzi" czymś czy nie - bardziej ze zwykłej uczciwości. Skoro sie kogoś uczy jak ma żyć, trzeba pokazać, jak nauczyciele reagują na własne błędy i porażki :-?
Dziennikarze - weźmy chociaż Kapuścińskiego. Wyszła jego współpraca "ze służbami". I co? I NIC. Dalej go kocham :) i wiem jak było...

Dropsiak
07-10-2007, 09:53
Wolne media zawsze przeszkadzają rządzącym.
Każda władza woli, żeby były swoje...i takie nazywa obiektywnymi, wciskając, że chwalenie aktualnej waaadzy to propaństwowosc a jakakolwiek krytyka to obraza boska /krytyka winna być konstruktywna, po co to po co tamto, komu to słuzy itp/
Ja tam wolę jak mam info z rożnych stron niż tylko od naszych pożal sie Boże politykierów. Gdyby nie media wiele spraw w ostatnich latach nie ujrzałoby światła dziennego. Między innymi dzięki solidarności polityków.
I jeszcze jedno: media wyławiają oszołomów. Jednak gdyby nie promowały ich partie to szybko popadliby w niebyt - patrz wczesny Gosiu i niezapomniany Zawisza. Ten pierwszy został wycofany. Ten drugi jak wyszedł z PARTII to znikł. Dziennikarze go do debat i komisji bankowej nie wciskali.

boguslaw
07-10-2007, 13:36
Baba. Nie da się lustrowac wszystkich. Trzeba określic aktualną potencjalną szkodliwoś czejegoś dawnego zobowiązania, szczególnie w kontekście bezpieczeństaw państwa.
Kleryk, który kiedyś posuwał drugiego kleryka może by co najwyżej okrzyknięty pedałem, można jego zachowanie piętnowa w kategoriach moralnych, lecz tego właśnie bym unikał.
Życie intymne tego kleryka ma zerowy wpływ na np. bezpieczeństwo energetyczne państwa czego bym nie powiedział w sytuacji gdy prezeciw nam gra dziennikarz lub co gorsza , zespół dziennikarzy.
----------------------------------------

Obowiązuje zasada: "dziel i rządź" divide et impera. Władza wykonawcza jak i każda inna jest naturalnym przeciwnikiem czwartej władzy, władzy mediów.
Każda władza, czy to PIS, czy to PO, czy to SLD ędzie naturalnym przeciwnikiem mediów, gdyż tylko przy słabej władzy wykonawczej i jak największym rozbiciu sceny politycznej można do woli manipulowac społeczeństwem. Dla nieograniczonej władzy mediów najlepiej byłoby, gdyby było kilkanaście - dziesiąt, wzajemnie się zwalczających partii politycznych.
--------------------------------------------

To dzięki mediom zajmujecie sie pierdołami czwarto- i dziesięciorzędnymi. :lol:
uważając że uczestniczycie w centrum życia politycznego.

mTom
07-10-2007, 13:44
MTom. Kolego! Lustracja a dekomunizacja to dwie całkowicie odrębne sprawy.
Boguś, Ty mi tu nie ściemniaj. Powtarzam po raz drugi - partia, która chce dokonywać rozliczeń z przeszłością, sama musi być czysta jak łza. Zauważ, że sam używałeś słowa rozliczenia, a nie dekomunizacja czy lustracja, bądźże wiec poważny.
Ktoś Ci napisał, że zawyżasz poziom jak na pisowca, bo kierujesz się w ogóle jakąś logiką.
Nie mogę się nie zgodzić, jak dla mnie to kalizm w czystej postaci.


Bogusław - sama juz nie wiem, czy ty jesteś za lustracją czy też nie
Bogusław jest i nie jest za. Jak chodzi o swoich, to jest przeciw. Jak chodzi o rozliczanie opozycji czy mediów, to oczywiście jest za.

Nie da się lustrowac wszystkich.

Przy okazji, jak Ci się podoba ręczne sterowanie wiadomościami TVP i to co wyprawia Kotecka?

Dropsiak
07-10-2007, 14:56
Alez mtom nie bądź małostkowy :D nie wytykaj niekonsekwencji, bo niektórzy nigdy jej nie popełniaja nawet jak popełniają. :) Naucz sie wreszcie, że jak lustruje się łonych to dobrze, jakby maiało dotknąc aktualnych naszych to żle. Że jak media krytykuja łonych to dobrze, jak naszych to żle, ze jak łoni obsadzaja stołki swoimi to żle, bo to kolesiostwo a jak nasi to czyszczenie układu, jak my mijamy się z prawda to nie kłamstwo bo to dla kraju, jak łoni to.... itd
Tyle nauk wielonicka na marne, wstydź się:P :P
I nie zajmuj się więcej pierdołami dzisięcirzednymi typu: , budżet, podatki, pokreconeprawo,służbą zdrowia itp. czyli tym co cię dotyka bezpośrednio .
Zajmij się lepiej chwalbą misji i wizji J.K. oraz zwalczaniem tych co JEGO krytykują.
To jest sprawa wagi nadrzędnej :D :D :D
ps. Kotecka rzecz jasna niczym nie steruje, to plugawe oszczerstwo układu, który cię :D zmanipulował. Kotecka podobnie jak prezes Urbański uprawia niezależne dziennikarstwo stąd bezprzykładny atak nią.Wiadomych środowisk rzecz jasna Oczywiście :lol: :lol: oczywiście.
To jest właściwa logika.
Wolna od układów i sieci. :wink: :wink:

07-10-2007, 15:28
Kleryk, który kiedyś posuwał drugiego kleryka może by co najwyżej okrzyknięty pedałem, można jego zachowanie piętnowa w kategoriach moralnych, lecz tego właśnie bym unikał.


A ja bym nie unikała - taki ktoś nie ma prawa oceniać mojej moralności :roll: To już jest typowy podwójny standard i totalna hipokryzja.
A obecny kleryk kiedyś może być biskupem, a jego brudne sprawki można wtedy z szafy wyciągnąć i kazać być grzecznym.
Jak się rozliczać z przeszłością, to rzetelnie, a nie uznaniowo. I nie tylko niewygodnych, tych swoich i uzytecznych też

tomek1950
07-10-2007, 16:14
A ja kiedyś poznałem bp. Poetza. Wielu mam na to świadków. :wink: :D

wilcza75
07-10-2007, 16:50
Istniała kolosalna różnica pomiędzy szeregowymi członkami PZPR a jej ścisłym kierownictwem pomiędzy szeregowymi członkami a animatorami zakłamywania rzeczywistości tamtych czasów.
Jasiński, Marcin Wolski i inni z pewnością nie byli realizatorami linii Kremla i nie korzystali z instrukcji moskiewskich.


ja tam żadnej różnicy nie widziałem i z perspektywy 18 lat nadal nie mogę dostrzec,
od lat 60-tych, a już na pewno 70-tych jedynym motywem wstąpienia do partii był gnidowaty konformizm, bo łatwiej było dostać awans, lepsze wczasy, kiełbasę która nie śmierdziała mączką rybną i jeszcze była do kupienia bez kolejki, posiedzieć na zebraniu zamiast iść do roboty, dostać przydział na mieszkanie po 5latach czekania lub talon na malucha - po dwóch i dziesiątki mniejszych i większych profitów ........
a to że niektórzy awansowali w strukturach partyjnych i stawali się "realizatorami linii Kremla" , to było tylko niespelnione marzenie i powód do zazdrości dla takich Jasińskich, Kryże czy Wolskich...

boguslaw
07-10-2007, 19:39
Czyli pomiędzy Marcinem Wolskim a Jerzym Urbanem nie ma żadnej wilca różnicy?? :o :o :o


to że niektórzy awansowali w strukturach partyjnych i stawali się "realizatorami linii Kremla" , to było tylko niespelnione marzenie i powód do zazdrości dla takich Jasińskich, Kryże czy Wolskich...

Czyli Marcin Wolski był za cienki by awansować na zausznika Kremla? :o


Lustracja a dekomunizacja to dwie całkowicie odrębne sprawy.

Nie da się lustrowac jednocześnie wszystkich. Trzeba określic aktualną potencjalną szkodliwośc czyjegoś dawnego zobowiązania, szczególnie w kontekście bezpieczeństaw państwa.

boguslaw
07-10-2007, 19:41
Życie intymne tego kleryka ma zerowy wpływ na np. bezpieczeństwo energetyczne państwa czego bym nie powiedział w sytuacji gdy prezeciw nam gra dziennikarz lub co gorsza , zespół dziennikarzy.

boguslaw
07-10-2007, 19:42
Obowiązuje zasada: "dziel i rządź" divide et impera. Władza wykonawcza jak i każda inna jest naturalnym przeciwnikiem czwartej władzy, władzy mediów.
Każda władza, czy to PIS, czy to PO, czy to SLD ędzie naturalnym przeciwnikiem mediów, gdyż tylko przy słabej władzy wykonawczej i jak największym rozbiciu sceny politycznej można do woli manipulowac społeczeństwem. Dla nieograniczonej władzy mediów najlepiej byłoby, gdyby było kilkanaście - dziesiąt, wzajemnie się zwalczających partii politycznych.

boguslaw
07-10-2007, 19:50
Żadne ugrupowanie nie jest moim zdaniem uprawnione do dokonywania moralnej oceny przebiegu czyjegoś życia i dlatego tzw. dane wrażliwe zdecydowanie winny być wyłączone od wglądu i od upubliczniania.

Kto jest bez winy niech rzuci kamieniem....

Kto z kim sypiał, zdrady, zwyczaje seksualne, nałogi itp. itp. grzechy młodości.
To może interesować tylko tych, których własne życie uczuciowe szwankuje, których ekscytuje życie innych i swoiste podglądactwo.
Takich zapraszam do Big Brothera......

tomek1950
07-10-2007, 19:51
Bogusławie, pisałem już o tym wcześniej. W Polsce nie ma rozdziału na władzę ustawodawczą i wykonawczą. Wielu członków rządu zasiada w ławach sejmowych.

boguslaw
07-10-2007, 19:54
Kiedyś rozmawiałem z byłym esbekiem z północy. Ośmiu z jego podopiecznych dziennikarzy pracuje do dzisiaj w różnych mediach....

Rozumiecie czy też rżniecie głupa? :evil:
Od przeszło osiemnastu lat do dzisiaj.
Do dzisiaj !!!!!

wilcza75
07-10-2007, 19:58
bogusławie, czyżbyś i Ty .......... ?

jakaś przynależność ?........,

no tak szczerze

boguslaw
07-10-2007, 20:01
W Polsce nie ma rozdziału na władzę ustawodawczą i wykonawczą. Wielu członków rządu zasiada w ławach sejmowych.

Dotyczy to tego rządu jak i wszystkich rządów z przeszlości.
Taka jest w Polsce praktyka.
Wszyscy kiszą się we własnym wąskim kręgu.

Posłem się jest a ministrem się bywa. Czasem bardzo, bardzo krótko....

07-10-2007, 20:06
Bogusław - nie odpowiadasz na parę niewygodnych pytań, pewnie przez przeoczenie i Ogromna Wagę Pozostałych Kwestii (np bezpieczeństwo energetyczne kraju 8) )

tomek1950
07-10-2007, 20:23
W Polsce nie ma rozdziału na władzę ustawodawczą i wykonawczą. Wielu członków rządu zasiada w ławach sejmowych.

Dotyczy to tego rządu jak i wszystkich rządów z przeszlości.
Taka jest w Polsce praktyka.
Wszyscy kiszą się we własnym wąskim kręgu.

Posłem się jest a ministrem się bywa. Czasem bardzo, bardzo krótko....

To bardzo zła praktyka.
A złą praktykę dobry parlament powinien zmienić.
Zmusiłoby to partie, które liczą na zwycięztwo, do "zachowania" liderów w celu utworzenia rządu, a to "odkisić" by mogło wąski krąg. :)

lewakk
07-10-2007, 20:36
[...] im źródłu bliżej do GW i tvn, tym PO ma się lepiej. Wg Wprost i Rzepy PiS rządzi samo :roll:
to standard


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ciekawe to czy to celowo manipulacja, czy po prostu kłamią bo muszą, czy to naturalne że rżną głłupa...., a może wszystko na raz??? :lol: :lol: :lol: :lol:

Przypomnijmy, wiele, wiele miesięcy PO prewadziło, już nawet pobąkiwali o samodzielnych rządach:):):)...., nawet wszyscy nowe wybory poparli (przecież było pewne że PIS będzie tylko spadać), aż tu nagle pierwsza wyborcza opublikowała sondaż że PIS prowadzi...., a co ciekawe PIS psioczy że to prowokacje że wyborcza non stop PIS preferuje na 1 miejscu :lol: :lol: :lol:

http://www.tvn24.pl/12690,1520159,wiadomosc.html

lewakk
07-10-2007, 20:43
Wolne media zawsze przeszkadzają rządzącym.
Każda władza woli, żeby były swoje...i takie nazywa obiektywnymi, wciskając, że chwalenie aktualnej waaadzy to propaństwowosc a jakakolwiek krytyka to obraza boska /krytyka winna być konstruktywna, po co to po co tamto, komu to słuzy itp/
Ja tam wolę jak mam info z rożnych stron niż tylko od naszych pożal sie Boże politykierów.

Drops ma jak zwykle rację :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Wolne media mamy. Za to jeszcze nie dawno wolne media polegały na tym że wszyscy mieli zakaz puszczenia pary o tym co się działo z Kwasem (twarzą LID) w Charkowie..., gdyby nie obecnośc BBC..., gdyby jednak kilka dni później pary nie piścił LIS....

"Rzygówka" wybiórcza do dziś swoim zwolnionym z myślenia czytelnikom nie dała tej informacji, pewnie dlatego nie widzą w tym co się stało nad grobami nic złego......, no ale przecież ta powstała z kasy Solidarności gazecina, składała hołdy Kiszczakowi, Jaruzelowi i nie mogła zepsuć image poliglocie :lol: :lol:

tomek1950
07-10-2007, 20:49
Lewakk, takim wpisem schodzisz poniżej poziomu Faktu. Brakuje tylko DUŻYCH liter w tytule.

lewakk
07-10-2007, 21:13
Lewakk, takim wpisem schodzisz poniżej poziomu Faktu. Brakuje tylko DUŻYCH liter w tytule.

Mam pytanie, z zaznaczeniem, bo typowe w tej dyskusji jest że gdy się zapyta o PO, czy Tuska, czy LID, zawsze nie odpowiada się na pytanie a odbija piłeczkę że Kaczka tamto albo PIS siamto..., byś tak nie zrobił...

Tomku gdy jeden z dyslutantów w każdej wypowiedzi uzywał przekleńst to Ci nie przeszkadzało, OK rozumiem, gdy obecnego premiera obrazano stekiem obelg to Cię też nie obraża.....

Więc skoro ja zszedłem poniżej poziomu (a wiadomo o Lewakku wszystko co najgorsze już powiedziano i zaraz drops i mtom ten co wie o wszystkich wszystko przypomną)..., co powiesz o takich wypowiedziach jak poniżej, tylko prosba nie pisz o PIS czy Kaczyńskich....


zwierzęca agresja premiera --- pokrętne kłamstewka i głupkowato-chamskie wypowiedzi --- neobolszewicy, tchórze i szaleńcy --- powinni pójść do piekła --- psychiatry dla premiera, pilnie! --- trzeba chyba gumowy młotek sprezentować premierowi, żeby puknął się w łeb --- w chorym umyśle J.Kaczyńskiego rodzi się pomysł… --- piana na ustach Kaczyńskiego --- wściekłość taka, że człowiek aż patrzy, czy piana z ust nie cieknie --- wyjątkowo podła kreatura i wyjątkowy idiota --- kłamliwo-chamowaty styl uprawiania polityki --- jeżeli odrzucimy tezę, że J.Kaczyński kłamie, pozostanie jedynie wytłumaczenie medyczne --- takich metod nie powstydziło by się nawet KGB --- rzecz z gatunku obrzydliwości politycznych


Powyżej cytaty z publicznych wypowiedzi parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej (T.Głogowskiego, B.Komorowskiego, J.Palikota i S.Niesiołowskiego) z ostatnich dni.

Żeby nie było, że tylko PiS jest obiektem nieprzyzwoitych, niemerytorycznych ataków - poniżej nieuczciwa, krzywdząca i jawnie tendencyjna wypowiedź na temat Platformy. Tak niegodziwa, że przypuszczalnie autorowi owych słów, w chwili gdy je wypowiadał, "z ust ciekła piana": PO najprawdopodobniej skończy tak jak wszystkie ruchy, które spaja jedynie cynizm, hipokryzja i konformizm. Liberałowie udowodnili, że nie mają żadnych, najmniejszych kwalifikacji ekonomicznych, i nigdy w żadnej koalicji – gdyby do takiej kiedykolwiek doszło – nie mogą obejmować resortów ekonomicznych, bo zrujnują kraj. Platforma jest przede wszystkim wielką mistyfikacją. Mamy do czynienia z elegancko opakowaną recydywą tymińszczyzny lub nowym wydaniem Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, której kilku liderów znakomicie się odnalazło w PO. Uważam, że PO to twór sztuczny i pełen hipokryzji. Oni nie mają właściwie żadnego programu. Udają, że wprowadzają nową jakość, że są tam nowi ludzie.



Oops! To znowu Stefan Niesiołowski (PO). Tyle, że w dniach, gdy zabiegał o pierwsze miejsce na liście PiS w Łodzi (2001).


Powyższe za blogiem GAlby

retrofood
07-10-2007, 21:27
A ja kiedyś poznałem bp. Poetza. Wielu mam na to świadków. :wink: :D
Tomek, na Boga! Mam nadzieję, że bez świadków niczego nie było ... :oops:

tomek1950
07-10-2007, 21:49
A ja kiedyś poznałem bp. Poetza. Wielu mam na to świadków. :wink: :D
Tomek, na Boga! Mam nadzieję, że bez świadków niczego nie było ... :oops:

Jego Eminencja odszedł ze świadkami :D

tomek1950
07-10-2007, 21:52
"Rzygówka" wybiórcza do dziś swoim zwolnionym z myślenia czytelnikom nie dała tej informacji, pewnie dlatego nie widzą w tym co się stało nad grobami nic złego......, no ale przecież ta powstała z kasy Solidarności gazecina, składała hołdy Kiszczakowi, Jaruzelowi i nie mogła zepsuć image poliglocie :lol: :lol:

Myślę, że stać Cię na wyższy poziom wypowiedzi.

Tedii
07-10-2007, 22:45
Troszkę mnie zamurowało,jak Premier stwierdził że Tusk wprowadził chamstwo do polityki.
Doskonałe odwrócenie kota ogonem.
No ale cóż ,co jak co ale Premier to na kotach się zna (być może tylko na kotach) :wink:

rrmi
08-10-2007, 06:39
:o :o :o
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4555963.html

ci ludzie nie sa normalni :-?

08-10-2007, 07:13
:o :o :o
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4555963.html

ci ludzie nie sa normalni :-?

To jest od początku do końca totalnie chora sprawa. A najmniej liczy się główna bohaterka, czyli dziecko, o które wszyscy się tak bardzo troszczą. Kubły pomyj na głowę i komplet tabloidów wyłażących z lodówki od urodzenia praktycznie :roll:

boguslaw
08-10-2007, 07:59
A moze p. 1000 będzie się cieczyć mając świadomość, że jej dziecko rośnie, rozwija się, uśmiecha się do niej, rozmawia z nią, uczy się i dorasta......
Gdy sobie w końcu uświadomi, że ta oto mała istotka mogła skończyć w kuble z odpadkami z sali zabiegowej?
Wiele potencjalnych matek, już po dokonaniu skrobanki ma problem do końca swojego życia....
Nawet te krzyczące wpierw: Odwalcie się od mojej macicy!!!

mTom
08-10-2007, 08:04
Kiedyś rozmawiałem z byłym esbekiem z północy. Ośmiu z jego podopiecznych dziennikarzy pracuje do dzisiaj w różnych mediach....
Słuchałem premiera. Jedna z partii, którą dopuścił do władzy została założona przez byłych SB-eków. :wink:

Wyobraźmy sobie posła czy ministra, który miał jakieś tam grzeszki w przeszłości. Podpisał lojalkę, zdradził żonę, prowadził po pijaku. Generalnie był w kręgu zainteresowań SB. Jest wiedzą powszechnie znaną, że część teczek w cudowny sposób zniknęła pod koniec lat 80-tych i na początku 90-tych, ba znika nawet teraz. Mało tego, wiadomo, Bogusławie, że kopie teczek leżą sobie spokojnie na Kremlu. Wyobraźmy sobie teraz, że ów polityk stoi przed podjęciem bardzo ważnej (dla kraju) decyzji i... dostaje tajemniczy telefon, który pomaga mu ją podjąć.

Reasumując, lustrujmy wszystkich, którzy rządzą: media, polityków, sędziów, wysokich urzędników. Ale róbmy to wg pewnych standardów i traktujmy wszystkich jednakowo. Nie róbmy, Bogusławie wyjątków w stylu:
- bo moja teczka jest sfałszowana,
- bo on jest nasz i jego nie tykamy.

PS. Całe szczęście, że Ty Boguś nie masz wpływu na kształt prawa w RP. :wink:

retrofood
08-10-2007, 08:11
A moze p. 1000 będzie się cieczyć mając świadomość, że jej dziecko rośnie, rozwija się, uśmiecha się do niej, rozmawia z nią, uczy się i dorasta......
Można również inaczej poteoretyzować:
... zostaje narkomanem, bandytą, terroryzuje matkę i resztę rodziny, zabija innych ludzi, a matka nie może mu pomóc, bo przy jego urodzeniu straciła wzrok, przed czym ją ostrzegano. Z tej samej przyczyny w rynsztoku skończyły jej wcześniej urodzone dzieci.



Wiele potencjalnych matek, już po dokonaniu skrobanki ma problem do końca swojego życia....
Nawet te krzyczące wpierw: Odwalcie się od mojej macicy!!!

mają wszystkie, nie tylko wiele. Ale to nie daje nam prawa do wymądrzania się nad nimi i ich pouczania.

rrmi
08-10-2007, 08:24
A moze p. 1000 będzie się cieczyć mając świadomość, że jej dziecko rośnie, rozwija się, uśmiecha się do niej, rozmawia z nią, uczy się i dorasta......
Gdy sobie w końcu uświadomi, że ta oto mała istotka mogła skończyć w kuble z odpadkami z sali zabiegowej?
Wiele potencjalnych matek, już po dokonaniu skrobanki ma problem do końca swojego życia....
Nawet te krzyczące wpierw: Odwalcie się od mojej macicy!!!
wiesz co ?
Przeciez tu nie chodzi o to , zeby usuwanie ciazy traktowac jako srodek antykoncepcyjny , no nie mow , ze nie wiesz , bo strace wiare w to ze myslisz.
Potencjalne matki i ich sumienia zostaw moze im samym.
Nie jest to twoj biznes :evil: :evil:
Ani tez nie jest to sprawa zadnego starego capa usilujacego o tym decydowac.
Za przeproszeniem :evil: :evil:

08-10-2007, 08:38
A tu jak wdzięcznie premier robi uniki :lol:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,4557043.html

Ciekawe na jakich sondażach będzie oparta estymacja wyniku debaty? No ale sprawa jest zrozumiała, czasem trzeba dobrze gospodarować :lol: . I oczywiście o żadnym trzęsieniu portkami nie może być mowy ;)

boguslaw
08-10-2007, 08:39
Reasumując, lustrujmy wszystkich, którzy rządzą: media, polityków, sędziów, wysokich urzędników. Ale róbmy to wg pewnych standardów i traktujmy wszystkich jednakowo

To jest oczywiste. Lecz kto ma ustalić te standardy?
Jak umoczeni reprezentanci wszystkich rodzajów władzy wraz z mediami, mają ustanowić dobre prawo i stosować dobrą praktykę jego przestrzegania?

Całe szczęście, że Ty mTom nie masz wpływu na kształt prawa w RP...

boguslaw
08-10-2007, 08:41
Potencjalne matki i ich sumienia zostaw moze im samym.

No właśnie rrmi. Nie Twój biznes.

A moze p. 1000 będzie się cieczyć mając świadomość, że jej dziecko rośnie, rozwija się, uśmiecha się do niej, rozmawia z nią, uczy się i dorasta......
Gdy sobie w końcu uświadomi, że ta oto mała istotka mogła skończyć w kuble z odpadkami z sali zabiegowej?

08-10-2007, 08:42
Reasumując, lustrujmy wszystkich, którzy rządzą: media, polityków, sędziów, wysokich urzędników. Ale róbmy to wg pewnych standardów i traktujmy wszystkich jednakowo

To jest oczywiste. Lecz kto ma ustalić te standardy?
Jak umoczeni reprezentanci wszystkich rodzajów władzy wraz z mediami, mają ustanowić dobre prawo i stosować dobrą praktykę jego przestrzegania?

Całe szczęście, że Ty mTom nie masz wpływu na kształt prawa w RP...

Ja się zgadzam - całe środowisko skupione w okolicach ośrodków władzy w Polsce i nie tylko jest do wymiany. Ci ludzie nie mają odpowiednich kompetencji żeby dobrze rządzić państwem i stanowić dobre prawo zamiast totalnych bubli.

Tylko - na kogo ich wymienić :roll: . Mi do tego cyrku nie śpieszno, większości rozsądnych ludzi też. Ta zabawa przyciąga trzeci sort, frustratów, karierowiczów i znudzonych biznesmenów. Na całym świecie...

08-10-2007, 08:58
Aha - jeśli planujecie dyskusję okołoaborcyjną, proponowałabym osobny wątek, bo ta kwestia skutecznie rozwali ten ;)

mTom
08-10-2007, 09:17
To jest oczywiste. Lecz kto ma ustalić te standardy?
Jak umoczeni reprezentanci wszystkich rodzajów władzy wraz z mediami, mają ustanowić dobre prawo i stosować dobrą praktykę jego przestrzegania?

Całe szczęście, że Ty mTom nie masz wpływu na kształt prawa w RP...
Bogusław, ruszże głową. Stać Cię na własną uszczypliwość. :lol: :lol:

A standardy... ma ustalać reprezentacja narodu w wyniku debaty. Rok temu prezydent ogłosił, że to on będzie ustalał, kto był dobrym, a kto złym ubekiem czy PZPR-owcem. Tego nie akceptuję, jest to bardzo w putinowskim stylu. I to mi się nie podba - dlatego nie chciałbym, żebyś sprawował władzę. A co Tobie się u mnie nie podoba?

I tak oto Bogusław doszedł w końcu, do tego, że po raz kolejny zaprzeczył sam sobie. :lol: :lol: :lol:


Bogusław, ma do Ciebie, jako do lekarza, kardiologa, pytanie - jak Ci się podobają dokonania PiS związane ze służbą zdrowia?

Dropsiak
08-10-2007, 09:22
Reasumując, lustrujmy wszystkich, którzy rządzą: media, polityków, sędziów, wysokich urzędników. Ale róbmy to wg pewnych standardów i traktujmy wszystkich jednakowo

To jest oczywiste. Lecz kto ma ustalić te standardy?
...
Jak to kto :o- jedyni prawi uczciwi i z zasadami. Tylko oni przywrócą ład moralny.Oni odnowią Polskę!! Dlatego oni moga ustalac standardy i oceniac ludzkie sumienia oraz wydawac certyfikaty - kto dobry kto zly. Reszta jest niepotrzebna.
A media to tylko takie w stylu gazetek finansowanych przez urzedy gmin. :-? :-?
Wtedy będzie wspaniale!!! 8)

rrmi
08-10-2007, 09:42
Aha - jeśli planujecie dyskusję okołoaborcyjną, proponowałabym osobny wątek, bo ta kwestia skutecznie rozwali ten ;)Masz racje , z tym , ze ja nie planuje , bo i nie ma o czym dyskutowac.
Musialabym uslyszec naprawde sensowne argumenty , zeby zdanie zmienic

Drospsiak
Czy Ty aby nieo Chinach mowisz ?

retrofood
08-10-2007, 09:50
...
Małgorzata Bujara: W sondażu, który na nasze zlecenie przeprowadził PBS, zdecydowanie wygrywa PiS. Wręcz pogrąża PO, LiD i PSL. Samoobrona i LPR praktycznie nie istnieją. Wrzodak nie ma szans na mandat

Prof. Jerzy Chłopecki: Ten sondaż pokazuje, czym w gruncie rzeczy są w Polsce wybory. Że nie polegają na wybieraniu ludzi sprawdzonych, takich, którzy coś dobrego zrobili. Nie jest u nas tak jak w krajach dojrzałych demokracji, w których, żeby w ogóle dostać się na listę kandydatów, trzeba się czymś wcześniej wykazać. Tam są wybory oddolne.

My w Polsce stworzyliśmy czapę partyjną, to partie naznaczają kandydatów. U nas są wybory odgórne. Bo kim jest Wrzodak? On jest dla mnie postacią symbolizującą to, czym są właśnie w naszym kraju wybory.

Czemu Wrzodak nie startuje w Ursusie, z którym był przez lata związany? Podejrzewam, że tam by go nie wybrali nawet na dozorcę domu. A tu jest człowiekiem z zewnątrz, "spadochroniarzem". O tym, że go dotąd Rzeszowszczyzna wybierała, decydowało nie to, co zrobił, tylko to, co mówi i jakie siły go popierają.

Jeśli chodzi o Prawo i Sprawiedliwość, znacząca jest dla mnie geografia przedwyborczych podróży liderów. Prezydent Lech Kaczyński pojechał do USA, tam, gdzie żyje stara emigracja, wrażliwa na symbole narodowościowe i podatna na pewien rodzaj sentymentalnych, nostalgicznych emocji. Przyjmowany był entuzjastycznie. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że inaczej byłby przyjmowany w Londynie czy Dublinie. Ten dowcip "zabierz babci okulary"...

Dowód. "Zabierz babci dowód" - tak brzmi ten dowcip.

- O, przepraszam, niechcący stworzyłem nową odmianę tego dowcipu. Ten dowcip w pewnym sensie trafia jednak w dziesiątkę. PiS to pierwsza ekipa, która jest odwrócona plecami do młodych ludzi. Dlaczego? Bo młode pokolenie jest niewrażliwe na tropienie agentów, epatowanie symbolami martyrologicznymi, na myślenie kategoriami układów i spisków. Młode pokolenie jest podatne na wpływ racji, a nie emocji.

A PiS eksploatuje emocje, na które podatni są ludzie z niższym wykształceniem, starsi, i bardziej wieś niż miasto. Przy czym ja tego nie wartościuję, ale takie są fakty. Urbanizacja osłabia ten typ wrażliwości, ona raczej człowieka racjonalizuje. A PiS po mistrzowsku rozgrywa emocje.

Poza tym tu, na Podkarpaciu, słucha się autorytetu ambony. A Jarosław Kaczyński, proszę zauważyć, narazi się kardynałowi Dziwiszowi, ale nie zadrze z Rydzykiem.
...

http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,4552465.html

boguslaw
08-10-2007, 09:59
tak oto Bogusław doszedł w końcu, do tego, że po raz kolejny zaprzeczył sam sobie.

Czemu nie zauważasz mTom, że pieprzysz trzy po trzy?

markus_gdynia
08-10-2007, 10:00
A propos lustracji ............

BOGUSŁAWIE - albo wszyscy będziemy podlegali lustracji albo nikt. Jak dziennikarz będzie sprzedajny i zechce napisać artykuł sponsorowany za odpowiednio wysoką gratyfikację to go napisze bez względu na to czy był donosicielem czy jest młodym, gniewnym i (teoretycznie) nieskażonym.

Dlaczego niby kler ma być wyłączony spod ustawy lustracyjnej?
Skoro hierarchowie nie mają oprów przed wchodzeniem w życie publiczne i formułowaniem opinii politycznych. Ba, roszczą sobie prawo do wpływania na decyzje wyborcze.
Dlaczego osądowi publicznemu nie ma polegać instytucja będąca największym właścicielem ziemskim w Polsce i największym beneficjentem unijnych dopłat rolnych? Czy w tej dziedzinie nie należałoby zadbać o bezpieczeństwo Państwa?

2112wojtek
08-10-2007, 10:03
To ja nieaborcyjnie i nielustracyjnie :D
Chwaliliscie, ze rzady PiSu maja jedyny sukces nie wtracajac sie do gospodarki.
Okazuje sie , ze nic podobnego a sprawa dotyczy takze budujacych i wyposazajacych nowe domy.
Ceny drewna maja niebawem skoczyc o min. 25% , sytuacja jest dramatyczna i nie oznacza to też wcale , ze sprowadzimy sobie tansze drewno importowane.Cena mebli i produktow drzewnych moze wzrosnac nawet do ponad 30%.
Rozmawialem wczoraj z producentem mebli, spory i dosyc znany w Europie zakład.
Od 2 lat ta branza przestała calkowicie inwestowac, prace porzucilo ok.15-20% zalóg wynoszac sie glownie na Wyspy, pracodawcy nie sa w stanie utrzymac juz pracownikow na poziomie plac nawet odrobine zblizonym do tych za granica /jesli ktos nie wie czemu, to polecam zapoznac sie rownież z proporcjami zyskow do nakladow w tej branzy w systemie produkcyjnym/. Zatrudnienie azjatow, poki co, nie ma jeszcze sensu, pracodawcy skupiaja sie glownie na utrzymaniu najlepszych fachowcow.
Tanieja u nas mieszkania. Tak, tak :D Mlodzi chyba nie mysla o powrocie.
Kilka zakladow z mojej okolicy zaczeło a parę innych przymierza sie do przeniesienia produkcji na Ukraine i Słowacje.Czemu? Pewnie oligarchowie sie przestraszyli.
Uslugowcy tez zacieraja rece. Ich praca w Polsce i tak jest konkurencyjna do tej zachodniej. Cena za towar tez :D :D Hmmm szkoda, ze taka cena niedostepna jest dla smiertelnika tutaj.
Brawo! Bezrobocie spada, bo czesc zwalnianych tez zamierza wyjechac chocby na pobliską Słowację czy Czechy a polskie meble kupimy sobie na Wegrzech,bo na wloskie czy niemieckie nie bedzie juz stac praktycznie nikogo.
Ja tez sie ciesze, bo w moim fachu bylo dosyc trudno tam o prace w zawodzie ,chyba , ze fizyczną np na zmywaku, a tu jednak i mnie bracia dają szanse na wyzsze zarobki :D
Glosuje na PiS , bo tylko czlowiek inteligentny glosuje na uczciwych .
Z powazaniem
Polak, patryjota

boguslaw
08-10-2007, 10:17
Przeciez tu nie chodzi o to , zeby usuwanie ciazy traktowac jako srodek antykoncepcyjny

Niestety wiele środowisk tak właśnie skrobanki traktuje.
Swego czasu asystowałem przy dziesiątkach skrobanek wykonywanych taśmowo przez jednego z adiunktów.
Robił je na czas ustanawiając swoje własne rekordy.
Średni czas jednej od wejścia do wyjścia pacjentki wynosił nieco ponad dziesięć minut !
Tak było za komuny.
Skrobanki "e indicationibus socionibus" robiło się "na żądanie".
Wracając do p. 1000. Jej pogorszenie wzroku było jedynie prawdopodobne
natomiast skrobanka była czymś nieodwracalnym.
Można było pilnować się podczas ciąży, dieta, elektrolity, unikanie stresu, poród przez cięcie c. itd.
Nie bylo podstaw by robić z tego zadymę na całą Europę.

Sumienie. Problem skrupułów, sumienia powstaje wyłącznie wówczas, gdy powstaje wątpliwość co do czynu. Jeśli tej wątpliwości nie ma, problemu sumienia nie ma.
Kto ma wątpliwość naganności jakiegoś czynu rozbudzać?
Każdy sobie czy też pewna obowiązująca daną społeczność norma moralna?
Jeśli każdy sam sobie to na czym ma się oprzeć?
..................................................
Odrębna społeczność.
Czy Arabowie obcinający głowy zakladnikom mają wątpliwości?
A zatem czy mają kłopoty z sumieniem?

mTom
08-10-2007, 10:21
tak oto Bogusław doszedł w końcu, do tego, że po raz kolejny zaprzeczył sam sobie.

Czemu nie zauważasz mTom, że pieprzysz trzy po trzy?
Boguś, wygłupiłeś się z tą wybiórczą lustracją i tyle... :lol:
Aby to zatuszować, jak zwykle stajesz się chamski. :-?

boguslaw
08-10-2007, 10:46
Nie koleżko...
Tylko nie da się zlustrować na raz wszystkich.
Jest jednak rozdział państwa od Kościoła.
Kościół powinien się tak czy inaczej zlustrować wewnętrznie.
Jak tego nie zrobi należy go sobie zostawić na deser.

Przede wszystkim jednak ci wszyscy, których jakakolwiek podległość może
zagrażać bezpieczeństwu państwa lecz też wolnemu rynkowi czy też suwerenności, niezależności podejmowania wszelkiego rodzaju istotnych decyzji.
Lustracja jest związana ściśle z wyeliminowaniem jednego z aspektów nieprawidłowego wplywu na podejmowanie decyzji.

mTom
08-10-2007, 11:23
Bogusław, przeczytaj wszystkie swoje posty na temat lustracji.

Ja się Ciebie staram traktować poważnie... 8)

kroyena
08-10-2007, 11:47
No dobra przyznawać siękto jeździł na OHP za granicę?
:lol: 8) :lol:

kroyena
08-10-2007, 11:54
Co do Pani o nazwisku Tysiąc, które się jednozancznie kojarzy, to odpowiem tak.

Uwaga będzie brutalnie.

Panienka o Takim nazwisku mająca już zapewnioną prokreację rodu Tysiąców nie powinna rżnąć su(y)frażystki, która nie wie że dzieci przynoszą bociany.
Skoro Pani, a nie Panienka wie że jej bocian przynosi jeno wybrakowane sztuki, to ona jako szyja, albo też głowa rodu, wiedziala w co się bawią.
Więc niech nie wkładają ludziom do głowy, że są pokrzywdzeni przez los bo bociany im się podobają jedynie te co przynoszą potomnów w 100 % dajmy na to aryjskich.
Pani wraz z małżonkiem wymyśliła sobie sposób na robienie kasy i sama wierzy w to, że została pokrzywdzona przez Państwo Polskie, a nie przez własną głupotę lub męża jurność. Pani ta oczywiście wcześniej nie wiedziała, że istnieje coś takiego jak ogumienie, zapalstylkowanie się lub oszczepienie męża, albo idąc w skrajność zabieg chirurgiczny u dowolnej osoby (znacznie tańsze niż wychowywanie chorego dziecka i pozostawienie niepełnosprawnego na tym łez padole.
Tego to Pani nie wiedziała, ale że można po sądach łazić i pieniądze wydawać to Pani wie. Nawet o zagranicznych sądach już wie i nieodpłatnie tych wywiadów udziela. Wot taki sposób na życie.
Odpuście ten wątek dyskusji i nie dajcie się robić w bambusa.

Bo do mnie nie przemówi też argument, że chcieli mieć własne zdrowe dziecko. No bo niby co? By tak długo próbowali w cyklu zapłodnienie-badanie-zabieg-zapłodnieni, aż wyszłoby zdrowe? Przecież to chore.

Dodam że chore na umyśle. :-?

retrofood
08-10-2007, 12:14
Skoro Pani, a nie Panienka wie że jej bocian przynosi jeno wybrakowane sztuki, to ona jako szyja, albo też głowa rodu, wiedziala w co się bawią.
Więc niech nie wkładają ludziom do głowy, że są pokrzywdzeni przez los bo bociany im się podobają jedynie te co przynoszą potomnów w 100 % dajmy na to aryjskich.
kroyena, czy na pewno wiesz o czym piszesz?
Bo mnie się wydaje, że to chodziło o zdrowie i życie Pani, która o niebezpieczeństwie ich utraty dowiedziała się już po poczęciu. Więc chciała wychować te, które już żyją.
Więc twoje uwagi "lekko" idą w płot.

kroyena
08-10-2007, 12:19
A do mnie z mediów dotarło, że Pani ma więcej potomstwa obciążonego wadą genetyczną.

Więc może rzeczywiście nie wiem o czym piszę.

kroyena
08-10-2007, 12:29
O popratrz retro coś jednak do mnie dotarło, ale nie szczegółowo:
http://www.geocities.com/humanizm_w_polsce/Sprawa_Alicji_Tysiac.html
"Alicję Tysiąc zmuszono do urodzenia dziecka. W wyniku ciąży została inwalidką pierwszej grupy. Ta historia pozornie przypomina wiele innych, jakie do tej pory wydarzyły się w Polsce. Pozornie, bo będzie miała swój ciąg dalszy w Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu.
To pierwszy taki przypadek, gdy Polka złożyła skargę na działanie tzw. ustawy antyaborcyjnej i trybunał zdecydował się na jej rozpatrzenie.
Gdyby takich kobiecych głosów było więcej, może dałoby to politykom do myślenia. A tak niedawno musiała umrzeć kolejna młoda kobieta, bo zamiast ratować jej życie, lekarze skupili się na ochronie ciąży - mówi Alicja Tysiąc. Jej historia jest bardzo podobna. - To była moja trzecia ciąża. Lekarze wspominali, że istnieje ryzyko pęknięcia siatkówki i mogę stracić wzrok. Takie zagrożenie było już przy poprzedniej ciąży, kolejna nie powinna się była zdarzyć. Jednak w moim przypadku żadna antykoncepcja hormonalna nie wchodzi w grę. Zawiodła prezerwatywa. "
Więc mogę odklikać ogumienie. Moim zdaniem Pani powinna takze doskarżyc firmę - producenta ogumienia.
24. tys. euro to koło 100.tys. zł. Odejmujemy działkę dla papugi, jakieś 10% i mamy 90.000 tys.
Dziewczynka ma 6 lat no to do 18 pozostało 12. dzielimy przez 12 i mamy 7.500 zł rocznie dzielimy przez następne 12 i mamy 625 zł miesięcznie czyli zupa a nie pieniadz dla 4 osobowej niepełnej rodziny.

kroyena
08-10-2007, 12:31
No to mogę jeszcze skorygować bociana, chociaż pewnie cześć zagrożenia z matki przechodzi na dzieci oraz wykluczyć opastylkowanie.
No i odklikać w część świadome postępowanie, ale tylko w części.
I ten akapit o cyklu.

Ale CAŁA reszta pozostaje.
:roll:

boguslaw
08-10-2007, 12:40
Nie o zdrowie i życie lecz o mozliwość pogorszenia już kiepskiego wzroku.
Ktoś się nią posłużył i tyle.
Chyba, że wzrost cisnienia śródczaszkowego i gra hormonalna powstała przy kolejnej ciąży spowodowała olśnienie.

MTom. Właśnie właśnie. Ja też staram się Ciebie traktować poważnie, zatem bardzo proszę nie mkanipuluj moich wypowiedzi.
Mądrej glowie dość dwie slowie.
Chyba nie muszę ściślej wyoślać o co mi chodzi? Co?

Postępowanie lekarskie przebiega wedlug zasady: najpierw zabiegi ratujące życie, później współistniejące schorzenia a dopiero na końcu ewentualne defekty.
Z lustracją i z każdym innym działaniem należy postąpić tak samo.
Ustalenie hierarchii potencjalnej szkodliwości dla państwa to chyba żadna trudność?
A może chciałbyś lustrować losowo?
Kto ma być najpierw?
Bo jak mi powiesz, że wszyscy to powtórzę to co już powiedziałem.....

Dropsiak
08-10-2007, 14:13
...
Drospsiak
Czy Ty aby nieo Chinach mowisz ?
A nie, moja droga :D Ja tylko postanowiłam potraktować serio to, co nam serwuje WÓDZ z otoczką. Włącznie z tą forumową.

I mówisz, ze to brzmi jak o Chinach :o :o :o :o :o ???
Dziwne, nie? :)
:P :P :P
ps. Jesli chodzi o p. Tysiąc, to uwazam, ze niektórzy celowo mieszają wszystko ze wszystkim. Bo tak wygodniej. A sprawa ma chyba charakter prawny: kobita w świetle prawa miała podstawy do aborcji. Odmówiono i nie miała się gdzie odwołać. Za to rząd ma bulić o ile dobrze rozumiem.
Sumienie tej pani to jej sprawa. Wielu niestety się ostatnio objawiło moralistów zajmujących się cudzym a nie swoim sumieniem.
No ale oni dla dobra POLSKI i naszego rzecz jasna....
ps. mtom pisałm juz: naucz sie wreszcie, że niektórzy NIGDY nie są niekonsekwentni. Nawet jak są. Uznaj to za aksjomat, od razu pojmiesz rozmówcę. A tak? Karci cie delikatnie, a ty o inwektywach...wstydź się... :oops: :oops: :P

tomek1950
08-10-2007, 14:28
Nie o zdrowie i życie lecz o mozliwość pogorszenia już kiepskiego wzroku.
Ktoś się nią posłużył i tyle.
Chyba, że wzrost cisnienia śródczaszkowego i gra hormonalna powstała przy kolejnej ciąży spowodowała olśnienie.





Bogusławie, kompletnie nie rozumiem Twojej wypowiedzi. Jeśli nie o zdrowie, a możliwość pogorszenia (lub całkowitej utraty wzroku - dopisek mój na podstawie tego co pisała prasa) to według Ciebie nie jest pogorszenie stanu zdrowia? Czy jako lekarz jesteś w stanie wyrokować ze 100% pewnością?
Znam przypadek, gdy pacjent po wykonaniu EKG (wynik bardzo dobry) zmarł na zawał zanim się ubrał po badaniu.

08-10-2007, 14:49
Państwo w trosce o nasze dobro chciałoby uregulować wszystko. Ale są przypadki, z których powinno się cichutko wycofać i przymknąć buzię. Ten do takich należał. Na pewno nie powinni takich dramatów rozstrzygać tani moralizatorzy czy inni aktywiści :roll: i to na forum publicznym.
Do tego najgłośniej krzyczący udają, że nie widzą podwójnych standardów w polsce obowiązujących. Gdyby p. Alicja załatwiła wszystko "jak trzeba" czyli skorzystała z podziemia, nikt by o niczym nie słyszał. Bo podziemie czuje się wyśmienicie, aborcję można załatwić w pół dnia w państwowym szpitalu. Nie tak znowu drogo :roll: . Po okiem CBA, ABW i innych Rydzyków ;)
Także obie strony głosno przerzucają się fikcjami, naród łyka i nie myśli o innych drobiazgach, życie normalne biegnie zupełnie innym torem, a najbardziej szkoda mi tego dzieciaka. Ja osobiście nigdy bym takiego cyrku swojemu nie zafundowała. Bo realnie odczywające ten dramat osoby to ta rodzina, reszta tylko żeruje :evil:
Żeby wyprzedzić pytanie - ja jestem aty-anty aborcji ;)

Dropsiak
08-10-2007, 14:58
No bo oprócz Kalego, Aniela Dulska to kolejny bohater naszych moralistów.
ps.
Złota myśl pani doradczyni :D :D
..Warto stawiać na kobiety - wtórowała premierowi Nelly Rokita. - My konserwatywne kobiety potrzebujemy wsparcia mężczyzn, za każdą kobietą stoi mężczyzna, niech nam nie mówią kobiety lewicowe, że potrafią to wszystko zrobić bez mężczyzn - podkreśliła...
http://www.tvn24.pl/-1,1524029,wiadomosc.html

wilcza75
08-10-2007, 19:51
kroyeno i bogusławie, w sprawie Alicja T - Polska istotą sporu nie jest światopogląd, aborcja, moralność, rzecz rozgrywa się wokół Przestrzegania przez nasze Państwo prawa, które samo uchwaliło. Kobieta ma prawo do badań prenatalnych i w określonych sytuacjach do usunięcia ciąży , ale poprzez swojego "urzednika" - lekarza Państwo nie zagwarantowało powódce mozliwości zrealizowania tego prawa.
Co innego gdyby polskie prawo nie przewidywało możliwości takiego wyboru przez kobietę,a więc byłby zakaz badań i całkowity zakaz aborcji - lekarz nie mógłby spełnić jej prośby ponieważ ta byłaby niezgodna z prawem.

To podobnie jak prawo do informowania aresztowanego o przysługujących mu uprawnieniach, lub wręcz odebrania mu któregoś z uprawnień /spotkanie z adwokatem/, tak skrupulatnie przestrzegane np. w USA. Otóż złamanie tego prawa przez Panstwo nawet wobec zwyrodnialca złapanego na gorącym uczynku, było wystarczającym powodem wypuszczenia go na wolność.

Jeśli Państwo wymaga od obywateli, nie może /przez swoich przedstawicieli/ łamać praw tychże. Maksyma o Duralexie dotyczy obu stron.
Szkoda tylko, że nieznana jest polskiej partii z "prawem" w nazwie, kierowanej przez "doktórów" prawa i komunistycznych prokuratorów i sędziów. Dla Kaczyńskich, Ziobry, Waserwanny czy Kryże , jedyne prawo , to prawo Pawlakowe: sąd, sadem , ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie

boguslaw
08-10-2007, 20:15
tomasz
zacytowałem:


kroyena, czy na pewno wiesz o czym piszesz?
Bo mnie się wydaje, że to chodziło o zdrowie i życie Pani, która

Możliwość pogorszenia wzroku to nie jest zagrożenie życia.

Zadam Ci takie pytanie, a może niech wszyscy zadadzą sobie takie pytanie...
czy z powodu możliwości pogorszenia wzroku zabilibyście swoje dziecko ?

A może tak... co mi z dziecka jak je nigdy nie zobaczę?
Czy tak myślala p.1000 ?
---------------------------------------------------------------

coTy to piszesz baba? :o


Gdyby p. Alicja załatwiła wszystko "jak trzeba" czyli skorzystała z podziemia, nikt by o niczym nie słyszał. Bo podziemie czuje się wyśmienicie, aborcję można załatwić w pół dnia w państwowym szpitalu. Nie tak znowu drogo . Po okiem CBA, ABW i innych Rydzyków


Ach tak.........................................
I wówczas byłoby po krzyku . Ach tak. No no.....
A to ci baba.......



Sumienie. Problem skrupułów, sumienia powstaje wyłącznie wówczas, gdy powstaje wątpliwość co do czynu. Jeśli tej wątpliwości nie ma, problemu sumienia nie ma.

Tomek_J
08-10-2007, 20:48
treściowo - zero
ortograficznie - zero

A umysłowo ? ;)

lewakk
08-10-2007, 20:49
Aha - jeśli planujecie dyskusję okołoaborcyjną, proponowałabym osobny wątek, bo ta kwestia skutecznie rozwali ten ;)

Bodajże w ostatniej Niedzieli przed wyborami prezydenckimi, był wywiad z Tuuskiem, naprawdę rozczulił mnie gdy rozprawiał nad swoją przemianą moralną, jak to on jako katolik jest przeciw aborcji i eutanazji, jakie to obrzydliwe ect..., słusznie, to normalne że katolik ma katolickie zasady...

ale łatwo mu jako rządzącemu nie będzie w tej Europie, w jednym z przekrojów przeczytałem że aborcja to po prostu prawo do antykoncepcji...

Z innej strony, rozumiem UE jako wspólnotę gospodarczą, ale dlaczego narzuca przymusowy światopogląd moralny???

lewakk
08-10-2007, 20:58
Tylko - na kogo ich wymienić :roll: . Mi do tego cyrku nie śpieszno, większości rozsądnych ludzi też. Ta zabawa przyciąga trzeci sort, frustratów, karierowiczów i znudzonych biznesmenów. Na całym świecie...

Może na uczciwych i z zasadami???

Może na KAlisza, Szmajdzińskiego, Tuska, Nikolskiego, Schetyne, CZarzastego, Kwasa ludzi sprawdzonych w wielu rządach którzy doprowadzili Polskę do cudu gospodarczego (jak wiadomo obecny rozwój gospodarczy to n9ie zasługa PIS a poprzedników), do prostego systemu podatkowego, do zakładania firmy w jeden dzień oraz za ich czasów newsy w gazetach były ciekawsze, co dzień to afera....
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


FAcet to kompleksy:
http://wiadomosci.onet.pl/wybory2007/1619708,news.html

wilcza75
08-10-2007, 21:03
Z innej strony, rozumiem UE jako wspólnotę gospodarczą, ale dlaczego narzuca przymusowy światopogląd moralny???

po pierwsze co dokładnie narzuca w dziedzinie światopogladu?
konkretnie lewakk

po drugie widziały gały co brały, ok 70% rodaków w referendum głosowało za UE /i chce jej nadal/ więc mamy być trochę w tym małżeństwie, czy lepiej odrobinę być z UE w chcianej ciąży?

lewakk
08-10-2007, 21:18
Alicję Tysiąc zmuszono do urodzenia dziecka. .

Możliwość pogorszenia wzroku kontra życie a konkretnie śliczna dziewczynak, która istnieje....

Ile takich ślicznych zdrowych dziewczynek, albo zarąbistych chłopczyków zabito w imię możliwości pogorszenia zdrowia...., przecież każda ciąża niesie ryzyko....

Ciekawe że przeciwnicy kary śmierci, obrońcy zycia, jakoś nie chcą bronić życia tej konkretnej osoby, tej dziewczynki...

lewakk
08-10-2007, 21:29
po pierwsze co dokładnie narzuca w dziedzinie światopogladu?
konkretnie lewakk



W USA każdy stan sam stanowi co do kary śmierci, w UE NIE.
Weź w dłoń jakiś dziennik urzędowy UE normują długość ogórków w Rumunii z Brukseli...

Chyba nawet za sojuza, państwa satelickie mialy więcej do samostanowienia...

Zochna
08-10-2007, 21:33
Możliwość pogorszenia wzroku kontra życie a konkretnie śliczna dziewczynak, która istnieje....

Ile takich ślicznych zdrowych dziewczynek, albo zarąbistych chłopczyków zabito w imię możliwości pogorszenia zdrowia...., przecież każda ciąża niesie ryzyko....



co za demagogia :roll:
czy to dotyczy tez kostropatych czy tylko tych slicznych ?

wilcza75
08-10-2007, 21:46
po pierwsze co dokładnie narzuca w dziedzinie światopogladu?
konkretnie lewakk



W USA każdy stan sam stanowi co do kary śmierci, w UE NIE.
Weź w dłoń jakiś dziennik urzędowy UE normują długość ogórków w Rumunii z Brukseli...

Chyba nawet za sojuza, państwa satelickie mialy więcej do samostanowienia...

nie kompromituj się

lewakk
08-10-2007, 22:09
Zosia i Wilcza w dyskusji.... :lol: :lol: :lol: :lol:

to nie jest miejsce na dyskusje na te tematy...

Tomek_J
08-10-2007, 22:26
Lewuś, weż do serca słowa swego wielkiego wodza: "spieprzaj, dziadu !"

mTom
09-10-2007, 06:52
MTom. Właśnie właśnie. Ja też staram się Ciebie traktować poważnie, zatem bardzo proszę nie mkanipuluj moich wypowiedzi.
Mądrej glowie dość dwie slowie.
Chyba nie muszę ściślej wyoślać o co mi chodzi? Co?
Bogusławie drogi, ja się staram tylko uporządkować dyskusję. Prosiłem Cię abyś poczytał sam siebie. Będziesz miał wtedy jak na dłoni, to że sam sobie zaprzeczasz. Z tego co widzę wszyscy dyskutanci mają problem z odczytaniem Twoich poglądów w sprawie lustracji. Raz jesteś za, innym razem przeciw, by potem być za lustracją ograniczoną i wybiórczą. Nie uchodzi panie lekarzu, nie uchodzi. :wink:
Byłoby uczciwiej gdybyś wreszcie napisał to wprost - tak, lustrować trzeba tylko wybranych, a wybierać ich będą ci co się obecnie dorwali do koryta. Pamiętaj jednak, że kiedyś role się odwrócą. Dojdzie do władzy Kwas lub znienawidzony Tusk i z przyjemnością wykorzystają wszystkie antydemokratyczne mechanizmy stworzone przez PiS. Wykorzysta przeciw PiS-owi. 8)

A tymczasem publiczna pisTV ma się coraz gorzej. Spada oglądalność, spadają zyski, atmosfera jest wyjątkowo zła, odchodzą kolejne znane twarze. A upartyjnienie sięga zenitu, przyjmowani są kolejni niekompetentni menadżerowie, którzy przyjmują kolejnych niekompetentnych. Urbiński się martwi, cieszą się stacje komercyjne... 8) :lol: :lol: :lol:

naLeśnik
09-10-2007, 07:20
...... Urbiński się martwi, cieszą się stacje komercyjne... 8) :lol: :lol: :lol:
Z tym cieszeniem sie stacji komercyjnych aż tak bardzo bym nie przesadzał ;) ...mimo wszystko TVP ma wciąż największy zasięg, a to wystarczy by społeczeństwu wciskać jaki to PIS jest cacy a reszta beeeee ;)

Wczoraj w "Teraz My" nawet były prezes TVP przyznał że nie podoba mu sie upolitycznienie TVP, tylko co z tego?? ..................wróbelki ćwierkają że w piątek starcie gigantów, prezes wreszcie sie zdecydował na debatę z "pomocnikiem" ;)

mTom
09-10-2007, 07:48
Wczoraj w "Teraz My" nawet były prezes TVP przyznał że nie podoba mu sie upolitycznienie TVP, tylko co z tego?? ..................wróbelki ćwierkają że w piątek starcie gigantów, prezes wreszcie sie zdecydował na debatę z "pomocnikiem" ;)
To było wiadome od początku. Chodziło tylko o upokorzenie przeciwnika. Typowe w stylu Kaczyńskiego kopanie po kostkach.

09-10-2007, 09:31
coTy to piszesz baba? :o


Gdyby p. Alicja załatwiła wszystko "jak trzeba" czyli skorzystała z podziemia, nikt by o niczym nie słyszał. Bo podziemie czuje się wyśmienicie, aborcję można załatwić w pół dnia w państwowym szpitalu. Nie tak znowu drogo . Po okiem CBA, ABW i innych Rydzyków


Ach tak.........................................
I wówczas byłoby po krzyku . Ach tak. No no.....
A to ci baba.......



Sumienie. Problem skrupułów, sumienia powstaje wyłącznie wówczas, gdy powstaje wątpliwość co do czynu. Jeśli tej wątpliwości nie ma, problemu sumienia nie ma.

Bogusław - czytaj ze zrozumieniem :evil: . Pisałam to mówiąc o hipokryzji i podwójnych standardach. I tak wydawało mi się, że piszę za bardzo łopatologicznie...

Dropsiak
09-10-2007, 10:50
Babo pisałas zrozumiale i jednoznacznie. Tylko zauwaz - wyjęto fragment twej wypowiedzi /nie zaznaczając skrótu/z kontekstu i przypisano ci opinie skrajnie rózną od tej która wyraziłas.W celu zrobienia z ciebie....no ...kogo???? :-? .
Czy to aby nie klasyczna manipulacja???

Ale mnie to nie dziwi, wcale.......

wilcza75
09-10-2007, 12:03
elektorat PIS: http://www.onet.tv/30121,7692,19,2745649,1,1,0,0,wideo.html
czyż nie myli się matka_ kurka w swoich diagnozach?

oto są prawdziwi Polacy, patrioci, solidarni, nasza przyszłość, jasny lud, tacy to co potrafią dać odpór jakiejś tam lumpenliberałce, wykształciuchowi, a na pewno ..... podstępnej oligarchini medialnej :-? :roll:

boguslaw
09-10-2007, 14:32
Wilcza75.
Tak jakoś, po niektórych Twoich dawniejszych wypowiedziach, przesyconych agresją i nienawiścią do inaczej od Ciebie myślącego, tak samo mniej więcej sobie Ciebie wyobrażam..... :P
A co myślą szalikowcy idący z nożami na kibiców innej drużyny ? :o
Na kibiców zawodów sportowych !

boguslaw
09-10-2007, 14:47
Baba. Nie wątpię w Twoje dobre intencje.

Nie ma takiego prawa, które zadowoliłoby wszystkich.
Swoimi wypowiedziami staram się pokazać niuanse rozmaitych kwestii....
Tobie chciałem też pokazać, że z Twojej wypowiedzi można wysnuć całkowicie inne od Twoich zamierzeń wnioski.
Analogicznie Ty wysnułąś inne wnioski z moich wypowiedzi.
Zawężąjąc ogląd sprawy do jednostkowego przypadku, zawsze można udowodnić tezę, która w tym jednostkowym przypadku jest słuszna.

Oczywiście, jestem jak najdalszy od mniemania, że taki jest Twój pogląd jak w przywolanym cytacie.
Odczytanie treści w dużym stopniu zależy od intencji czytającego.
Dlatego lepiej mówić do swoich niż do obcych......
W tym wątku większość uczestników czyta moje wypowiedzi ze złą wolą.
Cóż, jest to w końcu towarzystwo wzajemnej adoracji, które swoje poglądy
uzgadnia wspólnie od dluższego czasu.

Dropsiak
09-10-2007, 15:01
Tak tak... wszędzie, wszędzie czai się układ i szara sieć powiązań....... na forum tez.....
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
to oczywiście oczywiste.... :wink: :wink:

09-10-2007, 15:09
Baba. Nie wątpię w Twoje dobre intencje.

Nie ma takiego prawa, które zadowoliłoby wszystkich.
Swoimi wypowiedziami staram się pokazać niuanse rozmaitych kwestii....
Tobie chciałem też pokazać, że z Twojej wypowiedzi można wysnuć całkowicie inne od Twoich zamierzeń wnioski.
Analogicznie Ty wysnułąś inne wnioski z moich wypowiedzi.
Zawężąjąc ogląd sprawy do jednostkowego przypadku, zawsze można udowodnić tezę, która w tym jednostkowym przypadku jest słuszna.

Oczywiście, jestem jak najdalszy od mniemania, że taki jest Twój pogląd jak w przywolanym cytacie.
Odczytanie treści w dużym stopniu zależy od intencji czytającego.
Dlatego lepiej mówić do swoich niż do obcych......
W tym wątku większość uczestników czyta moje wypowiedzi ze złą wolą.
Cóż, jest to w końcu towarzystwo wzajemnej adoracji, które swoje poglądy
uzgadnia wspólnie od dluższego czasu.

Nie, Bogusław - po prostu wystarczy czytelnie przedstawić swoje poglądy bez próby obrażenia rozmówcy, a zwłaszcza uzywania fragmentów jego wypowiedzi dla odwrócenia kota ogonem :roll:
Prawda, trudno się rozmawia z większym gronem o poglądach z drugiego bieguna, ale przy odrobinie dobrej woli to może być sympatyczne doświadczenie. Na pewno ciekawsze niż wzajemne przytakiwanie sobie wśród "swoich" ;)

kroyena
09-10-2007, 15:09
tutaj to nawet admin nie zaglada.

No dobra przynajmniej do sąsiedniego wątku, akze o kobietach.


A co dopiero CBA i ABC. :roll:

09-10-2007, 15:10
tutaj to nawet admin nie zaglada.

No dobra przynajmniej do sąsiedniego wątku, akze o kobietach.


A co dopiero CBA i ABC. :roll:

Nie wiedziałeś, że polityczni to był zawsze najcięższy oddział w większości psychiatryków 8) ?

kroyena
09-10-2007, 15:13
nie no co ty.

Tutaj panuje taka letkość słowa.

Klika sięa następnego dnia już nieaktualne, bo uletło.


I gdyby nie lewuś (patrz jaka ciekawa zbieżność dla ABC, lewuś jak Lew, Lew jak Rywin 8) ), który ma twardo zakotwiczone poglądy to by dopiero ten wąteczek zmiennym był. :D

mTom
09-10-2007, 15:34
Tak tak... wszędzie, wszędzie czai się układ i szara sieć powiązań....... na forum tez.....
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
to oczywiście oczywiste.... :wink: :wink:
I ten wstrętny antypisowy układ nakazuje Bogusławowi manipulować wypowiedziami innych.


W tym wątku większość uczestników czyta moje wypowiedzi ze złą wolą.
Cóż, jest to w końcu towarzystwo wzajemnej adoracji, które swoje poglądy
uzgadnia wspólnie od dluższego czasu.
Nie Boguś. Chodzi o to, że ściemniasz. Udajesz osobę niezależną i zdystansowaną, a na każdym kroku wychodzi z Ciebie PiS-owiec. Uczciwiej byłoby to przyznać, przecież to nie boli, a i żaden to wstyd. Wtedy dyskusja wyglądałaby zupełnie inaczej. I w sprawie lustracji (w wersji wybiórczej) lepiej bym Cię lepiej zrozumiał. :wink:

ponury63
09-10-2007, 16:15
[...] jest to w końcu towarzystwo wzajemnej adoracji, które swoje poglądy uzgadnia wspólnie od dluższego czasu.
:o :lol:
widzę, że z wielką zawziętością walczysz z lewakkiem o tytuł "Mistrza Obciachu" :lol:

ta bufoniastość LiDera to jakaś wysoce zaraźliwa jest ;)
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,wid,9280449,wiadomosc.html



i chwilowy return do meritum wewontku ;)



http://img.interia.pl/hostessy/856_11910923115369m.jpg


http://img.interia.pl/hostessy/524_11917892606327m.jpg


http://img.interia.pl/hostessy/0_11914962217480m.jpg


http://img.interia.pl/hostessy/370_11916022404058m.jpg




http://img.interia.pl/hostessy/612_11919092961601m.jpg


http://img.interia.pl/hostessy/997_11918793256530m.jpg


http://img.interia.pl/hostessy/495_11918664842028m.jpg




http://img.interia.pl/hostessy/163_11909984391867m.jpg




http://img.interia.pl/hostessy/128_11917785846116m.jpg


http://img.interia.pl/hostessy/156_11918351728521m.jpg


więcej >>> http://komiks.interia.pl/fakty

mTom
09-10-2007, 16:26
[...] jest to w końcu towarzystwo wzajemnej adoracji, które swoje poglądy uzgadnia wspólnie od dluższego czasu.
:o :lol:
widzę, że z wielką zawziętością walczysz z lewakkiem o tytuł "Mistrza Obciachu" :lol:
Ale on ma rację. My uzgadniamy swoje poglądy, spotykamy się... Bo niby skąd się brała aż taka (patrz ankieta (http://forum.muratordom.pl/forumowe-prawybory,t114155.htm)) jednomyślność forumowiczów Muratora?
:lol: :lol: :lol:

ponury63
09-10-2007, 16:32
wynik jak wśród wyborców z Wysp
okolo 50% za normalnością ;)


aha, takie coś znalazłem w Sieci
>>> DLACZEGO JESTEM WYBORCĄ PO (http://www.tvn24.pl/1,251,8,35436322,96244714,4178391,0,forum.html)

jakby ktoś nie wiedział, co z głosem zrobić, to może skorzystać, o copyright'ach tam nic nie ma ;)

aaaa... i bardzo chętnie popatrzę na kubełki pomyj bezsilności ;)

wilcza75
09-10-2007, 18:15
Wilcza75.
Tak jakoś, po niektórych Twoich dawniejszych wypowiedziach, przesyconych agresją i nienawiścią do inaczej od Ciebie myślącego ........

gdzie i kiedy ?


Panie kolego, gdy po wielu miesiącach nieobecności, kilka dni temu wróciłeś do polityki na Forum, Twoje wypowiedzi tak sympatycznie kontrastowały ze spamem ob. lewakka, że szczerze chciałem podziękować Ci za ten powrót.
W tym czasie wyraziłem swoje zdanie w sprawie Alicji T - nie uzyskałem odpowiedzi, i zadałem pytanie co w kwestii światopoglądu narzuca nam UE / odpowiedział mi lewakk - długość ogórków w Rumunii :o 8) /
........ rzeczywiście w moich wypowiedziach pełno było "agresji i nienawiści do inaczej myślącego" , zwłaszcza wytłuszczenie "światopogląd" i "ogórki"

Rozumiem bogusławie, że wpadasz w kompleksy nie potrafiąc mi odpowiedzieć /jak zwykle/, więc nie odpowiadaj wcale, miast zarzucać mi rzeczy których nie robię
t

mTom
09-10-2007, 19:25
Powinniśmy sobie dokładnie zapamiętać nowe deklaracje, zapewnienia i przedwyborcze obietnice premiera:

* Cud gospodarczy to jest to co dzieje się teraz.
* Musimy dążyć do tego, żeby Polska stawała się jednością.
* Wszystko było całkowicie legalne (o interesach PC).
* Jesteśmy partią nowoczesnego tradycjonalizmu.
* Zwycięstwo PiS jest jedyną szansą na rząd spokojnej i konsekwentnej kontynuacji.
* PO pod wodzą Tuska wprowadziło LiD do życia publicznego.
* Jest pewne, że zdążymy (o Euro 2012).
* CBA otrzymało różnego rodzaju uprawnienia... bo bez tych uprawnień nie mogłoby funkcjonować. O żadnym łamaniu konstytucji i praw obywatelskich nie ma tutaj mowy.
* Gdyby pani Blida ....zdecydowała się na inną opcję,...to sądzę, że dzisiaj by żyła.
* Jesteśmy jedyną ekipą rządową, która ma politykę gospodarczą.
* Będziemy twardo bronić: polskiego przemysłu petrochemicznego, polskich kopalń, polskiego rolnictwa, służby zdrowia, a także - twardo bronić całego polskiego społeczeństwa.
*Zwycięstwo PiS szansą na rząd spokojnej kontynuacji.
* Dla interesu Polski gotowi jesteśmy zapominać niesprawiedliwe oceny.
* Idziemy szeroko i z wyciągnięta ręką.
* Wszystko co robimy ma na celu dobro ludzi.

Ile z tego jest prawdą...? :roll:

boguslaw
09-10-2007, 19:25
Cóż właśnie kiedyś dawniej jak i też całkiem niedawno pozwoliłeś sobie gardzić w sposób oczywisty kimś kto ma inny pogląd.
Nie jesteś w tym wątku odosobniony.
Nie rób tego, możemy się spierać pokojowo a zostaniemy kolegami..

Ja jestem zwolennikiem złotego środka.

mimo, ze pewnie większość z uczestnikow tego wątku to pewnie ateiści aż prosi się przytoczyć ewangeliczną przypowieść o źdźble w oku bliźniego
i nie zauważaniu belki w oku swoim.....
Kalizm za kalizmem, kalizm pogania. Kalizm plus manipulacja.

Zirytowany odpowiadam tym samym. Jak Kuba Bogu ......

a nikt z Was na to nie reaguje?


Tomek_J Wysłany: Pon Paź 08, 2007 10:26 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Lewuś, weż do serca słowa swego wielkiego wodza: "spieprzaj, dziadu


Przemilczamy zwykłe chamstwo ??
Moraliści od siedmiu boleści.... :lol:

boguslaw
09-10-2007, 19:39
baba napisała:

Nie, Bogusław - po prostu wystarczy czytelnie przedstawić swoje poglądy bez próby obrażenia rozmówcy, a zwłaszcza uzywania fragmentów jego wypowiedzi dla odwrócenia kota ogonem


No cóż, próbuję sie dostosować do wątkowego sposobu prowadzenia "dyskusji"




Prawda, trudno się rozmawia z większym gronem o poglądach z drugiego bieguna, ale przy odrobinie dobrej woli to może być sympatyczne doświadczenie. Na pewno ciekawsze niż wzajemne przytakiwanie sobie wśród "swoich"

Powiedz to "swoim". Nikt nikogo do niczego nie przekona, gdyż każdego poglądy powstaly na bazie indywidualnego doświadczenia oraz rodzinnej tradycji.
Gdyby ktoś miał wątpliwości, zmodyfikowaby swe poglądy, jeśli ich nie ma szuka ewentualnie potwierdzenia w otoczeniu, że dobrze myśli.

Ja jestem przykładem, ze można mieć nieco inne, indywidualne zdanie w wiellu kwestiach. Program PIS jest dla mnie jako Polaka bardziej czytelny,
choć uważam że ilość fuszerek, jakie zostały popełnione jest ogromna.

PO bez Tuska i jego świty byłoby też do przyjęcia.
Tuskowi nie wierzę i już. Jego ciąg do władzy jest obrzydliwy.
Podejrzewam, że móglby robić laskę samemu diablu, byleby osiągnąć upragnione zwycięstwo.
Tusk i Kaczyński, z naciskiem na Tuska są przykładem na trafność starej maksymy: "Concordia res parvae crescunt, discordia maximae dilabuntur"

PO-PIS małby wiekszość konstytucyjną i dopiero wtedy szlibyśmy jak burza.
A tak to jeden próbuje iść a drugi go z tylu trzyma za koszulę i kopie po kostkach....

mTom
09-10-2007, 19:39
mimo, ze pewnie większość z uczestnikow tego wątku to pewnie ateiści
Kolejna manipulacja. Bogusław, naprawdę nie potrafisz normalnie dyskutować? Na argumenty?


Przemilczamy zwykłe chamstwo ??
Moraliści od siedmiu boleści....
A co do chamstwa prezydenta niejakiego Lecha Kaczyńskiwgo w stosunku do obywatela RP nie jeden już raz protestowałem.

PS. Widzę, ze dyskusja niezbyt dobrze Ci się układa, co? :wink: :lol: :lol:

boguslaw
09-10-2007, 19:46
Mam przytaczać kolejno moje poprzednie wypowiedzi, po ktorych przeczekiwałeś taktycznie? :lol:



mimo, ze pewnie większość z uczestnikow tego wątku to pewnie ateiści

Takie jest moje koleżko zdanie, biorąc pod uwagę dominujący w wielu wypowiedziach ton ?
TAKIE JEST MOJE ZDANIE !!
Masz coś przeciw? :wink:

Mirek_Lewandowski
09-10-2007, 19:52
mimo, ze pewnie większość z uczestnikow tego wątku to pewnie ateiści

To jakieś "gorsze ludzie" niby? Bo jakoś tak zrozumiałem.

mTom
09-10-2007, 19:53
Mam. Twoje zdanie pewnie jest fałszywe w założeniach.

No jak tam panie moralisto? Protestowałeś na oryginał "spieprzaj dziadu"?

mTom
09-10-2007, 19:55
mimo, ze pewnie większość z uczestnikow tego wątku to pewnie ateiści

To jakieś "gorsze ludzie" niby? Bo jakoś tak zrozumiałem.
Powiedzmy, że Boguś nieprecyzyjnie się wyraził lub my zastosowaliśmy nadużycie semantyczne. 8)
Przecież tylko on ma licencję na rację.

boguslaw
09-10-2007, 19:58
A co do chamstwa prezydenta niejakiego Lecha Kaczyńskiwgo w stosunku do obywatela RP nie jeden już raz protestowałem.


A ja go rozumiem
Prezydent też czlowiek.
Tak sobie myślę, że większość z nas, zajętych jakimś ważnym obowiązkiem, gdyby naraz zaczął się wieszać na nas zarzygany, bełkocący pener, nie powiedziałoby:
" Oj, Oj przyjacielu, środek dnia a Ty taki naperfumowany, masz tu na flaszkę, dziabnij sobie na moje zdrowie " :P
Myślę, jednak że większość z nas puściłoby jakąś znacznie barwniejszą wiąchę.

Mirek_Lewandowski
09-10-2007, 20:03
Chyba nie warto się upierać, coby sprecyzował...

mTom
09-10-2007, 20:05
A co do chamstwa prezydenta niejakiego Lecha Kaczyńskiwgo w stosunku do obywatela RP nie jeden już raz protestowałem.


A ja go rozumiem
Prezydent też czlowiek.

Panie Kalisławie, a Tomka J nie rozumiesz, któren to nie wytrzymał i zareagował cytatem klasyka na chamstwo pewnego wielonicka? Ciekawe są te podwójne standardy...
Pytanie kojene, dlaczego przemilczasz chamstwo lewaka i nie reagujesz, hę?


Tak sobie myślę, że większość z nas, zajętych jakimś ważnym obowiązkiem, gdyby naraz zaczął się wieszać na nas zarzygany, bełkocący pener, nie powiedziałoby:
" Oj, Oj przyjacielu, środek dnia a Ty taki naperfumowany, masz tu na flaszkę, dziabnij sobie na moje zdrowie " :P
Myślę, jednak że większość z nas puściłoby jakąś znacznie barwniejszą wiąchę.
I tu się z Tobą zgadzam. Tymczasem pan premier Kaczyński zaprosił takiego na debatę. A fe. 8)

Mirek_Lewandowski
09-10-2007, 20:14
Tymczasem pan premier Kaczyński zaprosił takiego na debatę. A fe. 8)

Ludzki pan.

2112wojtek
09-10-2007, 20:20
mimo, ze pewnie większość z uczestnikow tego wątku to pewnie ateiści

To jakieś "gorsze ludzie" niby? Bo jakoś tak zrozumiałem.

Oczywiscie!.
Ateista to wybryk natury, przy kreacji ktorego, w przeciwienstwie do tzw. polskiego katolika, Pan Bog nie mial najmniejszego udzialu.
Dziwne tylko, ze ten wartosciowszy czlowiek z namszczenia i woli bozej powstaly, stosuje wykladnie wartosci do innych na podstawie pogladow politycznych.
Np.
Tusk be, bo wzial slub katolicki przed wyborami , Dorn, Szczypinska, Gosiewski cacy - bo sie przed wyborami rozwiedli :D :D .

Ale co tam!
Wodz naczelny rzekl byl dzisiaj do narodu
władza jest dla narodu, a nie dla elit

To bardzo ciekawe spostrzezenie dotyczace demokracji , szczegolnie tej ludowej.

mTom
09-10-2007, 20:21
Zgadzam się, ludzki. :D
Tyle, że widzę tu pewną niekonsekwencję. Jednego pijaka się obraża, drugiego policja ściga po całym kraju, a trzeci jest zapraszany na salony na debatę.
A premier dzisiaj powiedział: władza dla ludu, a nie dla elit.

Teraz pytanie (merytoryczne) do Bogusława: co Ci się w tym czytelnym dla Polaka programie PiS podoba najbardziej? I czyn program byłby również czytelny dla Niemca?

09-10-2007, 20:31
Przepraszam, czy ta dyskusja dotyczy sfery wiary czy polityki :o :o ?
Czyżby polityka polska już na dobre zakotwiczyła się w sferze metafizycznej?
Niektórzy politycy próbują powiązać popieranie ich z szerzej pojętą moralnością - dla mnie z marniutkim skutkiem :lol:

Mirek_Lewandowski
09-10-2007, 20:44
Przepraszam, czy ta dyskusja dotyczy sfery wiary czy polityki :o :o ?
Czyżby polityka polska już na dobre zakotwiczyła się w sferze metafizycznej?
Niektórzy politycy próbują powiązać popieranie ich z szerzej pojętą moralnością - dla mnie z marniutkim skutkiem :lol:
A to u nas się da rozdzielić?

lewakk
09-10-2007, 20:51
90% wypowiedzi mtoma (dowód patrz powyżej) oraz większość pozostałych jest personalnie o Bogusławie, stały schemat, gdy brak argumentów wchodzą w personalne chamstwo..., by za kilka stron napisać że oni w przeciwieństwie do innych nigdy nie piszą personalnie... KALI MTOM :lol:

dodajmy do tego jeszcze TOmka_J który każdą stronę okrasza przekleństwami, a dopiero co płakał że jakiś księzulo coś brzydko powiedział i trzeba dbać o kulturę języka.....

filozof co się ledwo w butelce nie utopił nawklejał zdjęć w myśl zasady, wklejac, wklejać zaraz zarzuci inym że wklejają

generalnie patrząc na tą nerwowość widać że naprawde jest dobrze, a jeszcze paru takich mtomowych wilczych ponurych smutasów w PIS wygra w cuglach :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

boguslaw
09-10-2007, 20:52
No to już mTom przeginasz pomału...

To Ty właśnie reagujesz na slowa prezydenta a nie reagujesz na słowa forumowicza :evil:
Właśnie ja to wytknąłem, koleżko.... :evil:

boguslaw
09-10-2007, 21:04
:
mimo, ze pewnie większość z uczestnikow tego wątku to pewnie ateiści


To jakieś "gorsze ludzie" niby? Bo jakoś tak zrozumiałem.

To źle zrozumiałeś....
Ludzie jak ludzie. :roll:

Jednakże "liberałom" dość daleko do Kościoła.....
A w końcu POplecznicy Tuska dominują w tym wątku.
A Tusk to KLD.

Liberałowie.
Raczej bliżej kasa, mamona, szmal, dutki, egoizm, egocentryzm.
Jak najmniej wspólnoty, jak najwięcej sobiepaństwa w polskim wydaniu.
Patologiczne przewrażliwienie na punkcie osobistej wolności jako celu samego w sobie.
Nikt nie ma prawa nami rządzić!
Wiara nie bedzie nas ograniczać!

Wolnoć Tomku w swoim domku! - to powinno być hasło wyborcze Tuska.
i jeszcze:
Niech rozwija się Kogutkowo!
Kogutki wszystkich krajów łączcie się!

lewakk
09-10-2007, 21:09
elektorat PIS:
czyż nie myli się matka_ kurka w swoich diagnozach?

oto są prawdziwi Polacy, patrioci, solidarni, nasza przyszłość, jasny lud, tacy to co potrafią dać odpór jakiejś tam lumpenliberałce, wykształciuchowi, a na pewno ..... podstępnej oligarchini medialnej :-? :roll:

Zastanawia mnie skąd w tej głowie bierze się az tyle bełkotu :D :D :D




czyż nie myli się matka_ kurka w swoich diagnozach?


ale na poważnie...

MAtka Kurak jest genialna...., czy dobrze pamiętam że zamiats wyborów zaproponowała koalicję PO, Samoobrony, LPR i SLD???
A jeden chory oszołom to chyba to na forum przepisał....???? no cóż Tusk z Lepperem trafna diagnoza...




oto są prawdziwi Polacy, patrioci, solidarni, nasza przyszłość, jasny lud, tacy to co potrafią dać odpór jakiejś tam lumpenliberałce

a oto przedstawiciel:
http://video.interia.pl/obejrzyj,film,72453

lewakk
09-10-2007, 21:16
:
mimo, ze pewnie większość z uczestnikow tego wątku to pewnie ateiści


To jakieś "gorsze ludzie" niby? Bo jakoś tak zrozumiałem.

To źle zrozumiałeś....
Ludzie jak ludzie. :roll:

Jednakże "liberałom" dość daleko do Kościoła.....
A w końcu POplecznicy Tuska dominują w tym wątku.
A Tusk to KLD.
.....

Bogusławie..., no co Ty, Donald na potrzeby kampanii wyborczej prezydenckiej to nawet przeciwko aborcji, eutanazji jest..., a teraz to nawet mu bardzo zależy na słuchaczach Radia Maryja... z powodu wielkiego szacunku do nich....

Boguś, zauważ smutasy i nerwuski już przestają z Tobą rozmawiać a wchodza w swoje ulubione rozmowy o Tobie..., taka kultura :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ale co zrobić gdy argumentów nie mają 8) 8) 8)

tomek1950
09-10-2007, 21:18
"Concordia res parvae crescunt, discordia maximae dilabuntur".
W zgodzie małe rzeczy rosną, w niezgodzie nawet największe upadają.

lewakk
09-10-2007, 21:28
PO i PIS jednak w koalicji!!!!!!!


Natomiast PO… Cóż, można odnieść wrażenie jakby w jej sztabie pierwsze skrzypce grali szpiedzy Kaczyńskiego. Platforma bowiem ze wszystkich sił stara się pomóc swoim przeciwnikom. Najpierw kopiuje pomysły rywali (co oczywiście jest wyśmiewane, jako dowód miałkości). Potem – w dniu debaty Kaczyńskiego z Kwaśniewskim – pojawia się niedorzeczny pomysł wielkiej koalicji, który wielu antypisowskich czy antykomunistycznych wyborców PO mógł jedynie wystraszyć. Jednych i drugich jednocześnie! To istne Himalaje nieudolności.

Potem Tusk długo i namolnie domaga się debat ze sobą, co ustawia go w roli jękliwego petenta. W końcu pojawiają się gigantyczne i pewnikiem bardzo drogie billboardy, na których obok fizjonomii liderów partii widnieje hasło o potrzebie "cudu gospodarczego". Cudu! Cud jest potrzebny, bo politycy PO nie wystarczą? To chyba najdroższe w historii wyznanie, że jest się do niczego.

Dwa lata temu PO dała sobie wydrzeć pewne już zwycięstwo, przegrywająca finiszu właśnie w propagandowym starciu. Wydawałoby się, że po takiej nauczce obecna kampania powinna być perfekcyjna i przemyślana w najdrobniejszych szczegółach. W dodatku tym razem, wydawałoby się, Platforma powinna mieć ułatwione zadanie, bo przecież ogromna większość Polaków ma dość PiS i marzy o zakończeniu epoki bliźniaków. Nic prostszego, jak wyciągnąć do nich rękę.

Ale jest chyba jeszcze gorzej niż przed poprzednimi wyborami. Jak pomysły – to głupie, jak inicjatywy to niedorzeczne. Propagandowo PO jest zawsze krok, albo kilka za PiS-em, ale przede wszystkim – i to jest najgorsze – z kampanii liberałów bije jakaś przedziwna niewiara w samych siebie.

W pewnym sensie POPiS już istnieje. Istnieje, bowiem PO i PiS współpracują na rzecz zwycięstwa wyborczego partii Kaczyńskich. Jego efektem będzie rezygnacja albo pogonienie Donalda Tuska. Kiedy to już nastąpi, pozbawiona głowy partia z przetrąconym kręgosłupem chętnie da się utulić Jarosławowi Kaczyńskiemu. On przecież ma takie dobre serce.


http://wiadomosci.wp.pl/felieton.html?kat=64756&wid=9275512&rfbawp=1191833369.956&ticaid=149c6



Zadziwiająca zbieżność, u nas na forum i spółka też współpracuje na rzecz wygranej PIS :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

lewakk
09-10-2007, 21:39
Gratuluje wyborcom LID kandydata na premiera, Kwas znów był niedysponowany:):):):)..., staje sie to już normą, może łatwiej będzie zapomnieć o wstydzie głosowania na tych ludzii:):) a z drugiej strony lekarstwa bierze, kampania, savoir-vivre trzeba trzymac, tłumy biją brawo nad poliglocką umiejętnością, choć co w ojczystym języku mówi tego juz nikt nie rozumie....., ale to są wyższe sfery..., chyba ze dwie strony pewien dyskutant chwaił sie że stac go na "Platonka" co już sprowadza go do filozofii...

p.s. Podobno Borówka przeprosił za kopiowanie pomysłów PIS, on sie nie zniża do PO co pożycza pomysły..., mówiąć "mordo Ty moja" chcia powiedzieć "moczymordo moja"

Tomek_J
09-10-2007, 22:23
> Tomek_J : Lewuś, weż do serca słowa swego wielkiego wodza: "spieprzaj, dziadu
Przemilczamy zwykłe chamstwo ??
Moraliści od siedmiu boleści.... :lol:

TAK ! Bogusiu/Lewusiu (* niepotrzebne skreślić),
TAK, MASZ RACJĘ ! Wreszcie jesteśmy zgodni ! ALLELUJA ! :)
Zgadzam się z tobą !
Takiego chamstwa waszego wielkiego wodza, pozującego na moralistę, nie powinno się przemilczać !
Cieszę się, naprawdę się cieszę, że wreszcie powiedziałeś szczerze co naprawdę myślisz o K.

09-10-2007, 22:43
Powiedz to "swoim". Nikt nikogo do niczego nie przekona, gdyż każdego poglądy powstaly na bazie indywidualnego doświadczenia oraz rodzinnej tradycji.
Gdyby ktoś miał wątpliwości, zmodyfikowaby swe poglądy, jeśli ich nie ma szuka ewentualnie potwierdzenia w otoczeniu, że dobrze myśli.


Bardzo dziwne jest dla mnie to co napisałeś. Moje poglądy na ten przykład cały czas ewoluują, między innymi za sprawą rozmów z innymi, wymiany pogladów (bo część tych wymienionych sobie przyswajamy), a wątpliwości dla mnie świadczą o inteligencji, a nie braku poglądów :o :roll:
Gdybym nie miała wątpliwości i nie zmieniała zdania, zaczęłabym się bać o siebie...

tomek1950
09-10-2007, 22:57
Ja po wyborach powstanie oalicja PiS + LiD to chyba jedna wyjadę.

Tedii
09-10-2007, 23:06
Chyba literka K w klawiaturze Tobie nie gra.
Nowa klawiatura 12,00zł.

tomek1950
09-10-2007, 23:09
Chyba literka K w klawiaturze Tobie nie gra.
Nowa klawiatura 12,00zł.

Zgadza się, ale teraz jestem zdala od cywilizacji i z laptopem.

Tomek_J
09-10-2007, 23:13
dodajmy do tego jeszcze TOmka_J który każdą stronę okrasza przekleństwami

Wątek ma obecnie stron 40 (słownie: czterdzieści). W wątku tym - sprawdziłem ! - użyłem słów "z pogranicza" czterokrotnie. Raz napisałem, że od lat pitolisz jak potłuczony, raz zacytowałem ci Sapkowskiego: "chędoż się bucu" i 2 razy użyłem "d..." w takiej właśnie wykropkowanej wersji. Wg mnie żadne z tych słów nie jest przekleństwem, aczkolwiek niektóre mogą być traktowane jako wulgaryzmy. Nawet jednak jeśli wszystkie te 4 przypadki potraktujemy jako strrraszne przekleństwa, ni cholery nie pasuje to do stwierdzenia, że każdą z 40 stron nimi okraszam. Więc stwierdzam, że tradycyjnie demagogicznie łżesz w sposób typowy dla politykierskiego oszołoma. Nauczyłeś się tego od twoich duchowych wodzów ?

Tomek_J
09-10-2007, 23:17
Kwas znów był niedysponowany:):):):)..., staje sie to już normą, może łatwiej będzie zapomnieć o wstydzie głosowania na tych ludzii

Większym wstydem jest mimo wszystko głosowanie na PIS(s)

tomek1950
09-10-2007, 23:24
Kwas znów był niedysponowany:):):):)..., staje sie to już normą, może łatwiej będzie zapomnieć o wstydzie głosowania na tych ludzii

Większym wstydem jest mimo wszystko głosowanie na PIS(s)

Zgadzam się.

boguslaw
09-10-2007, 23:34
Bardzo dziwne jest dla mnie to co napisałeś. Moje poglądy na ten przykład cały czas ewoluują, między innymi za sprawą rozmów z innymi, wymiany pogladów (bo część tych wymienionych sobie przyswajamy), a wątpliwości dla mnie świadczą o inteligencji, a nie braku poglądów
Gdybym nie miała wątpliwości i nie zmieniała zdania, zaczęłabym się bać o siebie
Moze to oznaczać tylko jedno: jesteś młoda i Twoje poglądy dopiero się krystalizują i modyfikujesz je pod wpływem własnej intuicji i racjonalnych argumentów.

BABA.
Żeby coś móc prawidłowo ocenić, trzeba to osobiście przeżyć.
Młodzież, która nie przeżyla komuny, okresu pierwszych lat transformacji, uformowana doktrynami pochodzącymi z GW (przypomianm, że Michnik należał do czerwonego harcerstwa, PZPR i stał w opozycji wobec wypaczeń socjalizmu a nie był przeciwnikiem socjalizmu, stąd jego jowialna zażyłość z tymi, których uznał za nowoczesną lewicę, mająćą być gwarantem ,że "upiory" polskiego nacjonalizmu nigdy nie powstaną) młodzież , która nie przeżyła odwołania rządu Olszewskiego, nigdy nie zrozumie istoty sporu pomiędzy Tuskiem a Kaczyńskim.

Poglądy wiekszości obecnych w tym wątku wydają się być "betonowe" i od dawna bardzo, bardzo krańcowe i jednostronne.
Dlaczego tak jest, należy się zastanowić.....
A przecież w PO jest sporo ludzi o bardzo dwuznacznej przeszłości z Tuskiem na czele.

A racja i prawda służąca większości zawsze są pośrodku...... Zawsze.

Zochna
09-10-2007, 23:38
Kwas znów był niedysponowany:):):):)..., staje sie to już normą, może łatwiej będzie zapomnieć o wstydzie głosowania na tych ludzii

Większym wstydem jest mimo wszystko głosowanie na PIS(s)

Zgadzam się.

ja tez się zgadzam 8)

boguslaw
09-10-2007, 23:43
Jest taki znamienny fragment w filmie "Nocna zmiana", który warto
byłoby stale mieć przed oczami patrząc na Tuska.
Otóż w gabinecie Wałęsy licząc głosy za odwołaniem mówi cyt: "według mojej wiedzy (!) (zmitygował się po sekundzie i szybko dodał) i wszystkich tu obecnych,(SLD) będzie głosować za odwołaniem" koniec cyt;
Już wówczas niechcący ujawnił niezwykle silne związki z SLD.

boguslaw
09-10-2007, 23:43
Jest taki znamienny fragment w filmie "Nocna zmiana", który warto
byłoby stale mieć przed oczami patrząc na Tuska.
Otóż w gabinecie Wałęsy licząc głosy za odwołaniem mówi cyt: "według mojej wiedzy, (!) (zmitygował się po sekundzie i szybko dodał)i wszystkich tu obecnych,(SLD) będzie głosować za odwołaniem" koniec cyt;
Już wówczas niechcący ujawnił niezwykle silne związki z SLD, znając plan polityczny niby to opozycyjnej postkomuny...


Tomek pisze:

Ja po wyborach powstanie oalicja PiS + LiD to chyba jedna wyjadę

Tomek1950. Naprawdę bierzesz coś takiego pod uwagę?

Tomek_J
10-10-2007, 00:02
Młodzież, która nie przeżyla komuny, okresu pierwszych lat transformacji, uformowana doktrynami pochodzącymi z GW (...) młodzież , która nie przeżyła odwołania rządu Olszewskiego (...)

No widzisz ! Ta dzisiejsza młodzież !... :D:D:D


Poglądy wiekszości obecnych w tym wątku wydają się być "betonowe" i od dawna bardzo, bardzo krańcowe i jednostronne.
Dlaczego tak jest, należy się zastanowić.....

Tu się nie ma co zastanawiać, jeśłi o mnie chodzi, to sprawa jest prosta: nie lubię kłamstwa, politycznych oszołomów, taniej demagogii, bigoterii, mówienia mi, co mam myśleć, fałszywego patosu, malowania trawników na zielono, stawiania sobie pomników, wygórowanego mniemania o sobie, fałszowania rzeczywistości i indoktrynacji światopoglądowej.

Powyższe zdanie jest strasznie długie... Zgrabniej, a równie treściwie byłoby powiedzieć: nie lubię K.

retrofood
10-10-2007, 00:33
Żeby coś móc prawidłowo ocenić, trzeba to osobiście przeżyć.
Młodzież, która nie przeżyla komuny, okresu pierwszych lat transformacji, uformowana doktrynami pochodzącymi z GW (przypomianm, że Michnik należał do czerwonego harcerstwa, PZPR i stał w opozycji wobec wypaczeń socjalizmu a nie był przeciwnikiem socjalizmu, stąd jego jowialna zażyłość z tymi, których uznał za nowoczesną lewicę, mająćą być gwarantem ,że "upiory" polskiego nacjonalizmu nigdy nie powstaną) młodzież , która nie przeżyła odwołania rządu Olszewskiego, nigdy nie zrozumie istoty sporu pomiędzy Tuskiem a Kaczyńskim.

Czytam, czytam i ... chyba odmłodniałem. Nie, to jednak tylko znowu zamydliło mi oczy. No bo piszą, że odmienną opinię mają tylko małolaty ...

Bo ja przeżyłem komunę, okres pierwszych lat transformacji i pamiętam, że raczej niewielu było takich, którzy za PRL-u spędzili tyle lat w pierdlu co Michnik. Był też Jacek Kuroń - stały więzień, ktorego środowisko PiS ochrzciło agentem (kurcze, komuna swoich więziła). Dopiero po fali, która przetoczyła się w społeczeństwie, krzykacze, którzy w tym czasie mieli ciepłe posadki, a ich jedyną walkę z komuną stanowiło puszczenie bąka 1 maja wieczorem - zamknęli buźki.
I najważniejsze. Ja pamiętam stanowisko paryskiej "Kultury" i Jerzego Giedroycia, oraz Jana Nowaka Jeziorańskiego. Znacznie bliższy ich poglądom był i jest Michnik. I pomiatanie tym chorym (nie psychicznie!) człowiekiem, to ta sama maniera, ktora każe Kaczyńskiemu mówić na Tuska "pomocnik"
W ogóle ta śmietanka PiS-u to biega na wyścigi do radia Maryja, ale gdyby zapytać, czy coś zapamiętali z nauk Jana Pawła II to stawiam dolary przeciwko orzechom, że nikt nic nie pamięta.
Ale to tacy katolicy, jak i te moherowe berety, które krzyczały: powiesić prokuratora!! (pamietacie?).
To jest ich charakterystyczny przejaw miłości bliźniego.

Tomek_J
10-10-2007, 00:59
niewielu było takich, którzy za PRL-u spędzili tyle lat w pierdlu co Michnik (...)

Szkoda Twego wysiłku na tłumaczenia, umysłowe lewaki i tak tego nie przyswoją.

Dropsiak
10-10-2007, 06:38
Powiedz to "swoim". Nikt nikogo do niczego nie przekona, gdyż każdego poglądy powstaly na bazie indywidualnego doświadczenia oraz rodzinnej tradycji.
Gdyby ktoś miał wątpliwości, zmodyfikowaby swe poglądy, jeśli ich nie ma szuka ewentualnie potwierdzenia w otoczeniu, że dobrze myśli.


Bardzo dziwne jest dla mnie to co napisałeś. Moje poglądy na ten przykład cały czas ewoluują, między innymi za sprawą rozmów z innymi, wymiany pogladów (bo część tych wymienionych sobie przyswajamy), a wątpliwości dla mnie świadczą o inteligencji, a nie braku poglądów :o :roll:
Gdybym nie miała wątpliwości i nie zmieniała zdania, zaczęłabym się bać o siebie...
Jak dla mnie należałoby po prostu odróznić dwie sprawy: poglądy i przekonania. Z kims kto ma poglady mozna dyskutować. Ktoś taki na ogoł ma watpliwosci i jesli padaja argumenty dopuszcza mozliwość modyfikacji pogladów.
Z kimś kto ma przekonania /patrz ten watek a chciazby strona/ dyskusja jest niemożliwa. Bo on ma takie i takie i już - nie poda więc argumentów. A reszta jest beee /tu mozna wstawic dowolne słowo, zwrot lub wyrażenie mniej lub bardziej eleganckie/ jesli mysli inaczej.
Bogusław w moim odczuciu ma przekonania. Dlatego dyskusja z nim nie jest możliwa, bo przecież wszyscy sa źli /mityczny układ/ a on jeden biedaczek ma tu rację .
I to jest obecnie moje przekonanie, oparte na tym co czytam teraz i na próbach dyskusji z nim jakiś czas temu.

Dropsiak
10-10-2007, 06:45
:D :D
A tak ogólnie to jak zwykle wesoło jest. Pan Ludwik i broni honoru Saby i listy pisze :D :
"Apeluję do Pana, by 21 października zacisnął Pan - jeśli trzeba - zęby i głosował na PiS" - pisze Ludwik Dorn w liście otwartym do polskiego wykształciucha.....
interia (http://fakty.interia.pl/raport/wybory_2007/news/niech-pan-zacisnie-zeby-i-glosuje-na-pis,991142)

ps. znaczy wykształciuch to facet :o :o :o :lol:

wilcza75
10-10-2007, 06:54
Młodzież, która nie przeżyla komuny, okresu pierwszych lat transformacji, uformowana doktrynami pochodzącymi z GW (przypomianm, że Michnik należał do czerwonego harcerstwa, PZPR i stał w opozycji wobec wypaczeń socjalizmu a nie był przeciwnikiem socjalizmu, stąd jego jowialna zażyłość z tymi, których uznał za nowoczesną lewicę, mająćą być gwarantem ,że "upiory" polskiego nacjonalizmu nigdy nie powstaną) młodzież , która nie przeżyła odwołania rządu Olszewskiego, nigdy nie zrozumie istoty sporu pomiędzy Tuskiem a Kaczyńskim.

co zdanie to kłamstwo
młodzież... uformowana doktrynami pochodzącymi z GW ? - to by się A.Michnik ucieszył stwierdzeniem, że to on formował młodzież polską
Michnik należał do czerwonego harcerstwa, PZPR i stał w opozycji wobec wypaczeń socjalizmu a nie był przeciwnikiem socjalizmu ostatnio któryś z komuchów z pis ?/kurski, dorn, maciarewicz - nie pomnę/ został skazany prawomocnym wyrokiem na przeproszenie A.Michnika za takie słowa - nigdy nie był w PZPR,
młodzież , która nie przeżyła odwołania rządu Olszewskiego, nigdy nie zrozumie istoty sporu pomiędzy Tuskiem a Kaczyńskim :o :o :o - o czym ty gadasz człowieku??? kogo wówczas, a zwłaszcza wśród młodzieży obchodził Olszewski i jego pokraczny rząd /przypomnij wyniki wyborów po jego odwołaniu/, oprócz tego, że bohaterów polskiej opozycji Moczulskiego, Wałęsę, Chrzanowskiego l wpisali na listę za agentów ci, którzy dzięki nim właśniie dorwali się do władzy.

bogusław, brak mi epitetów na określenie twojej podłości i małości, chociaż .......... bardzo dobrze , że to piszesz - trudno lepiej pokazać tworzenie fałszu - nieodrodny synu/bracie Kaczyńskich, Kurskiego, Zawiszy, Brudzińskiego, Gosiewskiego, a nawet ........ tak, niech mi ręka uschnie za tę obelgę - Maciarewicza

10-10-2007, 07:44
Korwin o niepełnosprawnej dziewczynce :o :o :evil: :evil:

http://wiadomosci.onet.pl/wybory2007/1620885,news.html

Jak się wyraził, "w klasach integracyjnych dzieci zdrowe przejmują schorzenia od chorych". Potem powiedział niepełnosprawnej dziewczynce: nie puściłbym swojego dziecka do klasy z dziećmi niepełnosprawnymi.
Słow polityka UPR słuchała działaczka Partii Kobiet, która stała obok niepełnosprawnej córki, poruszającej się na wózku inwalidzkim. Oburzona kobieta powiedziała, by Korwin-Mikke popatrzył jej córce w twarz i powtórzył swe słowa. – I on to zrobił. Podszedł do tej biednej dziewczynki i powiedział jej w twarz, że nie puściłby swego dziecka do jednej klasy z dzieckiem niepełnosprawnym – relacjonuje jeden ze świadków wydarzenia Łukasz Naczas, polityk SLD.

boguslaw
10-10-2007, 07:51
boguslaw napisał:
Wilcza75.
Tak jakoś, po niektórych Twoich dawniejszych wypowiedziach, przesyconych agresją i nienawiścią do inaczej od Ciebie myślącego ........


gdzie i kiedy ?


Właśnie :lol: :lol: :lol: :lol:

boguslaw
10-10-2007, 07:56
Baba
W niektórych sprawach mam poglądy w niektórych przekonania.
Jak każdy, :wink:

No może wilcza 75, który ma tylko przekonania. :P


młodzież , która nie przeżyła odwołania rządu Olszewskiego, nigdy nie zrozumie istoty sporu pomiędzy Tuskiem a Kaczyńskim

Dzisiejsza młodzież :lol: :lol:

2112wojtek
10-10-2007, 08:09
Wilcza mam podobne odczucia jak Ty.
PiS, to jest to samo co Samoobrona tylko, ze z miasta.
To są te same geby pelne narodowych frazesow,gotowe wytrzec soobie pysk przy byle okazji Polską,
bezkrytyczne powtarzanie glupot za wodzem, wiecowe okrzyki bez zadnej refleksji ,
patologiczny sposob pojmowania demokracji i prawa,
dojscie do glosu intelektualnych miernot i ludzi o marnej a i dwuznacznej czesto reputacji.
Metody wczesnego Gomułki, poglady podobne.
Wczorajszy wieco-spęd w Janowie byl tak obrzydliwy jak czerwone harcerstwo
i przekonania Bendera razem wzięte.
Wine za powstanie tego dziwoląga ponosi jednak komuna, postkomuna ale takze same wyksztalciuchy.
Te żabę trzeba bedzie chyba jednak zjeść.

retrofood
10-10-2007, 08:21
Skoncentrowaliście się na przekonywaniu nieprzekonywalnych, a czas płynie ... Dlaczego zaniedbujecie wątki dla samców i dla kobiet? Są o wiele milsze i chyba nawet bardziej sensowne.
Przecież dyskusja ze zwolennikami PiS-u jest w ogóle niemożliwa. Oni ślepo wierzą w wodza, który już dawno powiedział:
"Nikt nam nie udowodni, że czarne jest czarne, a białe jest białe"
I oni, posłuszni wodzowi, ślepo sie tego trzymają. Więc po co niszczyć klawiaturę po próżnicy?
Ot, co.

mTom
10-10-2007, 08:48
No to już mTom przeginasz pomału...
Bo chciałem poznać Twoje poglądy/przekonania?
Zadałem Ci pytanie w sprawie PiS i służby zdrowia. Jako lekarz powinieneś się na tym znać. Zero odpowiedzi.
Poprosiłem o zacytowanie tych punktów programu PiS, które do Ciebie jako do zwykłego Polaka najbardziej przemawiają i przekonują do tego, że będziesz na nich głosował. Zero odpowiedzi.
W zamian dostaję teksty, z których wynika ni mniej ni więcej, że jesteś święcie przekonany o własnej omnipotencji i nieomylności. Czy Ty umiesz w ogóle merytorycznie dyskutować? Nie uciekając się do wulgaryzmów, jak onegdaj?

Michnik za komuny siedział w więzieniu, tak samo Kuroń i Wałęsa. Ile lat spędził za kratkami J. Kaczyński? :wink: :roll:

boguslaw
10-10-2007, 08:49
Tak, Tak. To Wy macie monopol na prawdę. Reszta to ciemnogród.
No to bardzo mi miło być obywatelem Ciemnogrodu.
Wolę to niż Kogutkowo.

Pamiętajcie również, że nieodmiennie jestem za zlotym środkiem..... :wink:

Michnik popełnił poważny błąd, chcąc zatrzeć historię. Teraz to się mści.
Wydawało mu się, że może być animatorem zachowań całego narodu.


Ale co o Trusiu? Przegapiliście? No to przypomnę.... :P


Jest taki znamienny fragment w filmie "Nocna zmiana", który warto
byłoby stale mieć przed oczami patrząc na Tuska.
Otóż w gabinecie Wałęsy licząc głosy za odwołaniem mówi cyt: "według mojej wiedzy, (!) (zmitygował się po sekundzie i szybko dodał)i wszystkich tu obecnych,(SLD) będzie głosować za odwołaniem" koniec cyt;
Już wówczas nieopatrznie ujawnił niezwykle silne związki z SLD, znając plan polityczny niby to opozycyjnej postkomuny...

boguslaw
10-10-2007, 08:55
Nie udawaj, że nie wiesz, że komuna eliminowała prawdziwych ideowców.
Gdyby nie to, nie dochodziłoby nieustannie do kolejnego kajania się za błędy i wypaczenia.

tomek1950
10-10-2007, 09:30
http://bi.gazeta.pl/im/9/4552/z4552569N.jpg

mTom
10-10-2007, 09:31
Wystarczy zestawić te dwa zadania ze sobą...

Tak, Tak. To Wy macie monopol na prawdę. Reszta to ciemnogród.

Nie udawaj, że nie wiesz, że komuna eliminowała prawdziwych ideowców.
Przy okazji mam pytanie - czyżby Jarosław K nie był ideowcem?

Ponawiam pytanie o program PiS i służbę zdrowia. Koniec lania wody, przejdźmy do konkretów.

boguslaw
10-10-2007, 10:19
Kaczyńscy są za mlodzi by być represjonowanymi przez system.
Poza tym wydawali sie być mało groźni, nawet w 1989 roku :D
Zostali zlekceważeni przez agenturę i nie dość wcześnie wyeliminowani.


Zadałem Ci pytanie w sprawie PiS i służby zdrowia
Sprawy idą w dobrym kierunku, choć z nieuzasadnionymi oporami.
Religa jest dość dobry, lecz jego siła przebicia zwiększyla się dopiero po proteście.
Sośnierza zawsze uważałem za doskonałego menadżera OOZ, lecz nie był w NFZ od początku rządów PIS. (Sośnierz jest synem prorektora Sląskiej Akademii Medycznej z lat 70 -tych)

Zaatakowanie słuzby zdrowia przez CBA uważam za kolosalny, niewybaczalny błąd polityczny. Poszli na łatwiznę, gdyż prawie każdy ordynator w Polsce bierze. Tak funkcjonuje system.
Albo wyższe płace i służba zdrowia w większym stopniu prywatna albo pozwalać pacjentom "dofinansowywać" system.

Patologia jednak polega na przerzucaniu pacjentów z praktyki prywatnej do państwowej służby zdrowia, czyli leczenie pacjentów prywatnych za pieniądze podatnika. Lekarze niższego szczebla pracują na kasę dla ordynatora.......

Zachowanie Kaczyńskiego i Śzczypińskiej podczas protestu, również bylo
niepotrzebnie zaogniające sytuację. Jeśli nawet zalożyć, że protest byl podstymul;owany przez opozycję, to tym bardziej należało z wiekszą starannością do niego podejść.

naLeśnik
10-10-2007, 10:22
Obawiam sie że żadna partia nie ma w swoim programie wyborczym konkretów !!
...liczą się tylko haki, zero merytorycznej dyskusji .... i tylko kilka kiełbas wyborczych....niestety, w zasadzie dotyczy to każdej z partii

Majka
10-10-2007, 10:31
byłam dzisiaj odebrać zaświadczenie o prawie... Tłum sie kłębił. Tłum wojowników podgrzewających się "przeciw". A wiecie przeciw komu?
- przeciw PO
- przeciw tym co pobudowali domy
- przeciw tym, którym sie udało, bo na to pracowali

oni się zmobilizowali, może ksiądz kazał, może radio. Idą na wybory.

PS. Stałam cicho, patrzyłam jak wymachiwali rękoma, oczy świeciły im się niezdrowo. Kto tak skłócił naród?

wilcza75
10-10-2007, 10:36
masz rację Leśniku, problem tylko w tym, że Polaków/większości/ kompletnie nie interesują programy

naLeśnik
10-10-2007, 11:00
....PS. Stałam cicho, patrzyłam jak wymachiwali rękoma, oczy świeciły im się niezdrowo. Kto tak skłócił naród?
to zależy, naród skłócił "układ" tak pewnie powiedzą zwolennicy Prezesa, a przeciwnicy powiedzą że Kaczyński....nie ma żadnej szansy na kompromis


masz rację Leśniku, problem tylko w tym, że Polaków/większości/ kompletnie nie interesują programy..ale nas program powinien interesować, tylko gdzie sie o nim dowiedzieć?? .....zawsze łatwiej w kampanii pokazać, że jednak doktor G brał łapówki niż przedstawić program jak tego unikać :-?

boguslaw
10-10-2007, 11:19
Stałam cicho, patrzyłam jak wymachiwali rękoma, oczy świeciły im się niezdrowo. Kto tak skłócił naród?

Media.
Divide et impera..................

wilcza75
10-10-2007, 11:20
bogusławie i lewakku, wierzę w waszą ideowość, przeczytajcie proszę co poniżej i wskażcie fałszywe tezy
http://www.matka-kurka.net/post/?p=1099
apeluję tylko o odrobinę powagi, a nie twierdzenie, że w kwestii światopglądu UE narzuca Rumunii długość ogórków :roll:

Krzysztofik
10-10-2007, 11:27
........ale nas program powinien interesować, tylko gdzie sie o nim dowiedzieć?? .....


O,tu: :wink: http://www.po.org.pl/index.php/oplatformie/program
I tu :wink: http://www.pis.org.pl/article.php?id=10178

kroyena
10-10-2007, 11:52
Kolega bogusław raczył coś naklikać o przewadze POpleczników.

Chciałbym przeprowadzić malutki dowó niewprost zaprzeczajacyc tej tezie.

Sam jestem tego dowodem, dlatego ten dowód jest niewprost. :roll: :lol:

Otóż kolego bogusławie, (bo od więc nie zaczyna sie akapitu), od uwolnienia wyborów, głosowałem na partię o nazwie Unia Wolności, ponieważ wybory były wolne, a na dodatek partia ta reprezentowała poglądy liberalne polegajace mniej więcej na tym, że staramy się przynajmniej trzymać linię ideową, ci którzy pracują powinni mięc lepiej niż ci, którzy myślą, że pracują. Jednym słowem mówiono o podatkach o tworzeniu nowych mniejsc pracy i o pracy jako takiej, starając sięuświadomić lud ciemny, że bez pracy nie ma kołaczy. Partia ta od zarania swojego istnienia skazana była na mniejszość, gdyż kraj cały jest podzielony na czerwonych i białych. Ale była reprezentatywna dla myślących nie poprzez cwaniactwo, a poprzez wybicie się na własnej pracy.
Ponieważ zarówno czerwoni, jak i biali :o :( :o , doszli do wniosku, że na pracy nie mozna się dorobić elektoratu, zaczęo rozdawać nasze/moje pieniądze tym, którzy nie tylko nie mogą, ale nie mają zamiaru pracować za złotowki. Ponieważ UW nie chciała głosić takich prawd to wydzielili się z niej jacy-tacy PO-wiacy, gzdie takich dwóch, jak ich trzech to żadnego by niebyło i w niespełna rok podcieli partię "wmiarę uczciwych" staruszków. Tłamsząc ich poza próg. Ciekawym wydaje się fakt, że Po będąc ideową spadkobierczynią UW nie pozyskało największego nazwiska tej partii (inicjały L.B. nazwisko znane postującemu 8) ).
Nie mając alternatywy piszący te słowa został POplecznikiem z braku wyboru.
Próbkowanie przez piszącego zabawy jajami poprzez PiSanki, skończyła się tragicznie. Głos oddany w wyniku socjotechniki TVN w drugiej debacie (piszący ma alergie-jako umysłowy- na próby manipulacyjne) na obecnego Prezydenta miłościwie nam panujacego, zaowocował pierwszym zdaniem, które ów elekt wygłosił zarac po ogłoszeniu wyników. Przypominam, że zdanie to było hasłem równie kultowym, jak stylizowane obecnie "spieprzaj dziadu", a brzmiało jak meldunek o wykonaniu zadania.
Ponieważ Prezydent-humanista z ograniczeniami odnośnie pełnienia służby wojskowej nie powinien był składać meldunków. Powinien był jak menżczisna pokazać jaja, Ony tymczasem zachowuje się jak ubezwłasnowolniony. Ony President Najjaśniejszej. Fuj (można też wymienić na inną spółgłoskę głębokojęzykową, jak kto woli :roll: )! Niezależny President suwerennego Państwa skłąda meldunek jakiemuś przewodniczącemu o wykonaniu zadania zamiast powiedzieć, że czeka nas wiele pracy by w Kraju Naszym, żyło się lepiej. Znaczy, że zasiadł na stolcu i to wszystko co może i potrafi. No to wybaczcie kol. bogusławie, ale swiatopogląd zaczerpnięty z zarytego na pamęć scenariusza filmu o Księżycu.
Tak więc, schodząc na Ziemię, niestety osoby posiadajace i pracujące w tym kraju (pięknym, żyznym, a już nie bogatym) nie mają wiele alternatywy by nie zostać POplecznikami, aczkolwiek jakby mogli to by nimi nie byli.

Jakoś nie widać tych tytanów pracy politycznej, odPiSujących się grubą czerwoną krechą od czasów PRL, a jednocześnie straszących Twardymi na ulicach, obcinanymi rękami i beretami z miękkiej wełny zamiast rezystorami w klapie.

W ciągu dwu lat nie zrobili nic dla reformy masowego ciemnego luda, poza rozdaniem pieniędzy dla górnictwa (napisąłbym górników, gdybym miał pewność, że dostali [chociaż nie wiem jakim prawem ekonomicznym chyba nie wychodzi, ze ekumenicznym] tylko dołowi) i stoczniowców.

Mając głęboko dwie masowe reprezentacje inteligencji lekarzy i nauczycieli, nie mogę uznać PiSanek jako reprezentantów intelygencyi.
Jak sie komuś zabiera pieniążki, a chce się mieć więcej to trzeba produkować lekarzy masowo, bo inaczej nie bedzie miał kto na nas nawet nabywać doświadczenia zawodowego bez ciągłości pokoleniowej (to gorzej niż wojna, bo po wojnie to się ma chociaż dobrych chirurgów).
Jak się dzieciom najpierw filmy z lektur kręci to potem trzeba wystawić w TubieVirtualnejPremiera blondynkę, żeby powiedziała, że jak się więcej książek wpisze na listę to dzieci będą umiały czytać. Bo przecież tu chodzi o czytanie, a nie o myślenie i pogłębianie analizy bohatera. Np. Bohatera, który dwulinijkowego dowcipu nie umie powtórzyć i chce chowac babci beret. Bo przecież wszyscy wiemy, że w październiku wichury (a nie złota polska jesień) i babcia bez moherka nie wyjdzie do wyborów.

Jeżeli potrafisz kol bogusławie wytłuc w klawisze podobną antytezę dlaczego mam po bolenej utracie dziewictwa zostać PiSanką, a nie POplecznikiem to zapraszam. Zalecam jeno byście więcej wkładu własnego w posty włożyli, a mniej cycatów proszę. I oczywiście własne przemyślenia, oparte na pobieżnej lub dogłebnej analizie, a nie na czytaniu.

Pozostałe niedobitki, które nie należą do POpleczników także zapraszam, nawet Lewusia, jeno błagam Onego bez frazesów i haseł w stylu wykonanie zadania, przykuwanie do kaloryferów itp. Trochę dogłebniej. Nie musi być szybka riposta.

Możemy założyć, że jestem quasiniedokońcaprzekonanym na kogo i dlaczego, a nie dlaczego nie, bo dlaczego nie to sam sobie dopowiem.

markus_gdynia
10-10-2007, 12:59
Nie udawaj, że nie wiesz, że komuna eliminowała prawdziwych ideowców.
Gdyby nie to, nie dochodziłoby nieustannie do kolejnego kajania się za błędy i wypaczenia.

Dobrze, że przypomniałeś.
W końcu komuna tylko jednego z Wielkich Braci internowała, poza tym nawet na 48h nie chcieli ich zamknąć. Jacyś tacy mało ideowi wówczas byli, za to teraz nadrabiają z nawiązką.

Majka
10-10-2007, 13:03
Stałam cicho, patrzyłam jak wymachiwali rękoma, oczy świeciły im się niezdrowo. Kto tak skłócił naród?

Media.
Divide et impera..................

paskudne media. Same wymysliły te łże elity, wykształciuchów, spieprzaj dziadu, porównanie do zomo itp.
nieladnie, nieladnie.........

mTom
10-10-2007, 13:25
Kaczyńscy są za mlodzi by być represjonowanymi przez system.
Poza tym wydawali sie być mało groźni, nawet w 1989 roku :D
Zostali zlekceważeni przez agenturę i nie dość wcześnie wyeliminowani.

Michnik jest tylko o 3 lata starszy od braci... :roll: Od 1981 r. w więzieniu przebywał łącznie 6 lat.

Wracając do służby zdrowia, co sądzisz o powołaniu na wiceministra Gołdyni?

Skoro przyczynę problemów służby zdrowia (korupcja) upatrujesz w systemie, co PiS rękami Religi zrobił dobrego przez ostatnie dwa lata? Jako pacjent nie widzę niestety żadnej zmiany. Chyba, że na gorsze - o wiele dłużej czeka się np. na wizytę u specjalisty.

Które jeszcze elementy programu PiS zasługują na szczególną uwagę?

Dropsiak
10-10-2007, 14:02
........ale nas program powinien interesować, tylko gdzie sie o nim dowiedzieć?? .....


O,tu: :wink: http://www.po.org.pl/index.php/oplatformie/program
I tu :wink: http://www.pis.org.pl/article.php?id=10178
pierwszy nie otworzył mi się nawet po 15 min /cud gospodarczy wg po/ a drugi to wg mnie żaden program tylko zbiór życzeń and deklaracji.
Program rozumiem /moze błędnie/ jako zbiór celów krótko, średnio i długookresowych wraz z określeniem strategii dochodzenia do tychze. Nie wspominając np. o żródłach finansowania i terminach.
Na hasła to ja już się nie nabieram. :-?
Ludwika List do wykształciuchów (http://wiadomosci.onet.pl/1621155,135,item.html)
Ludwiczek jest jedyny w swoim rodzaju, nieprawdaż??
..

1950
10-10-2007, 14:28
STAŃCZYKU herbu Kroje
podpisuję się pod tym, tymi oto rencami

kroyena
10-10-2007, 15:09
Chcecie wiedzieć co myśleo służbie zdrowia.

To nie powinna być żadna służba, bo jej tylko nazwa pozstała.

Wytłumaczcie mi dlaczego w tym kraju, ktoś wyjeżdża na rozbiciu strasznego układu szarej strefy w służbie zdrowia.
Ktoś mi będzie w oczy wbijał, a w uszy wkładał że już teraz bedzie tak pięknie bo się ograniczy szarą strefę. NA co strajkują wszystkie szpitale.
Niech ten ktoś mi wytłumaczy dlaczego początkujący lekarz ma mniej zarabiać od pomocnika murarza.
Ludzie czy was pokręciło (żeby nie napisać pop...)?
Nie ma pieniędzy na służbę zdrowia?
Co wy dajecie sobie do głowy włożyć?
A gdzie RUM?
Ktoś pamięta jeszcze taka nazwę?
Dlaczego gostek ze Śląskiej Kasy Chorych poleciał na buzię jak tylko wprowadził statystyczne śledzenie pieniędzy które wydawał.
Niech mi jeden z drugim w telewizji jak Ziobro nie chrząka co mu ślina na język przyniesie.
W służbie zdrowia są pieniądze. Jak nie wierzycie to sobie przypomnijcie jaką wydajność i jakie pieniądze wyciąga zachodni kapitałz każdej kupionej państwowej firmy.
Szpitalami powinni zarządzać managerowie a nie ordynatorowie.
Wcale nie trzeba było kroić ubezpieczycieli (swoja drogą ciekawa sprawa, że niby nikt nie podnosi, poczekamy zobaczymy).
Dlaczego ja niby, którym w życiu odpukać nie spowodował żadnego wypadku, a jedynie kolizje mam płacić z moich pieniędzy za jakiegoś idiotę, który pod wpływem, albo bez wpływu nie potrafi kogoś zabić, a czyni z niego kalekę? Hę?
Dlaczego ubezpieczalnie nie forsują w odpowiedzi na pomysł zaszytego kardiologa Ustawy o odpowiedzialności osobistej jeżeli jest udowodniona wina delikwenta. Tzn. kierujący spowodował wypadek niech płąci z majatku własnego, za wyjątkiem niedostosowania prędkości do warunkó na drodze, bo za te powinien odpowiadać zarządca dróg.
Jakby taki przepis egzekwować w 24 h po opini biegłego to by było u nas o wiele bezpieczniej, a tak to tylko szukanie pieniędzy w obcej kieszeni a nie oszczędności.
Pisze tak ze świadomością, iż sam mógłbym paść ofiarą takiego zapisu. Ale jeżeli zapierdzielam po krajowej powyżej 90 i komuś przyp., albo wchodzę na trzeciego lub czwartego to jaka moja niewinność. Na pytam się jaka?

Tak więc niech ktoś nie waży siewyjeżdżać z hasłe że PiSak przyszywany, znaczy Religa wielkim reformatorem był. Bo jeżeli chciałby rzeczywiście reformować to zrobiłby reformę w kierunku odpowiedzialności i efekt byłby większy.

Kilka spektakularnych procesów np. BORowików wiozacych tego co nie umie prowadzić i byłoby wiadomo, że przepis równy dla wszystkich.

Efekt mniej wypadków na drodze, mniej: operacji, rekonwalestencji (czy jakoś tak), kalek i pogrzebów. Efekt dodatkowy mniej potrzebnych lekarzy, których i tak coraz mniej. Eekt superdodatkowy jest kasa sama sięznalazła jezeli nie trzeba jej szukać.
A PEŁNA SUPREMA TO DODATKOWA DYWIDENDA Z UBEZPIECZALNI, KTÓRE MIAŁYBY SUPER ZYSKI.


PS. Niech teraz ci co mi udowadniali pół roku temu, ze jak bedę jeździł cały rok na światłach to będę bezpieczniejszy pokarzą statystyki z przed 2 lat roku i bierzące. Może w coś uwierzę i przestanę twierdzić, że zapalenie świateł to był skok na moją kasę w postaci spalenia kilkuset ton paliwa wiecej w skali roku w Polsce.

kroyena
10-10-2007, 15:12
A tak mało orto klikam bo się spieszę. :oops:

Dropsiak
10-10-2007, 15:40
Kroyena masz zupełna rację :-?
ps.kalkulatorek wyborczy (http://wybory2007.wp.pl/kalkulatorq.html?ticaid=149bc)
polecam dla rozrywki :D

boguslaw
10-10-2007, 15:52
kroyena.
Z większością Twojego wywodu zgadzam się. Również pokładałem wielkie nadzieje w Unii Wolności.
(Świadczenia extra dla górników powinny ograniczać się do górników dołowych, Karty czipowe w służbie zdrowia powinny obowiązywać od lat)
Wiele kwestii widzimy podobnie.
Jednakże i PIS i PO ma coś do zaoferowania ludziom, dlatego też racja jest w symbolicznym już "PO-PIS-ie".

A jaką masz gwarancję, że gdy PO się dorwie do wladzy będzie "normalniej"?

Czy jesteś za koalicją PO- LiD?

tomek1950
10-10-2007, 16:01
Dropsiak, fajny kaluratorek. :D
Nie przypuszczałem nawet, że aż tak daleko mi do PiSu :D

boguslaw
10-10-2007, 16:03
Media.
Divide et impera..................


paskudne media. Same wymysliły te łże elity, wykształciuchów, spieprzaj dziadu, porównanie do zomo itp.
nieladnie, nieladnie.........

Nie wymyśliły, lecz z rzuconego mimochodem tekstu, poprzez tysiące powtórzeń, uczyniły oś sporu politycznego.
Moim zdaniem całkiem sztuczną.
Najlepszy dowód to to, że sama argumentujesz przy pomocy tych nieszczęsnych całkowicie marginalnych, epizodycznych sformułowań.
To media i katolickie i lewicowe i prawicowe podgrzewają nieustannie nastroje, prezentując poglądy ekstremalne i formułując ekstremalne postawy,
narzucając je ogółowi.
Nazywa się to ładnie "walką polityczną"
Pogoń za sensacją, za newsem, wyprzedzenie konlkurencji w wywoływaniu emocji i podgrzewaniu atmosfery, epatowanie opinii publicznej co bardziej agresywnymi tekstami.
Ale przecież my wszyscy tacy nie jesteśmy.
Ani PIS nie jest taki jak go przedstawiają media, ani PO też nie jest taka.
Prezentuje się przerysowane, karykaturalnie zniekształcone fakty lub wręcz formuluje sie tezy, do których dopasowuje się fakty.
Wiele bardzo istotnych zdarzeń politycznych wręcz zostalo wykreowanych przez media.

Czy naprawdę trudno to dostrzec? :roll:

10-10-2007, 16:08
Oj, mi też bardzo do nich daleko ;) Kalkulatorek fajny :)

PO 90%, PiS 25%, reszty nie pamiętam ;)

boguslaw
10-10-2007, 16:08
Kalkulatorek faktycznie fajny
Wyszedł mi PIS-75%- PO 65 % .............-LiD 25%
Zatem prawidłowo.......

Barbossa
10-10-2007, 16:33
Liga Prawicy Rzeczpospolitej - 80% zbieżnych odpowiedzi
reszta w burakach
cóż lubię JKM :D

Majka
10-10-2007, 16:50
kalkulatorek tak mi wyszedł

forma Obywatelska - 80% zbieżnych odpowiedzi

Pozostałe partie:

* Lewica i Demokraci - 70%
* Samoobrona RP - 60%
* Polska Partia Pracy - 60%
* Polskie Stronnictwo Ludowe - 55%
* Liga Prawicy Rzeczpospolitej - 50%
* Prawo i Sprawiedliwość - 20%
*

a jak wam dokładnie wyszło? :lol:

Dropsiak
10-10-2007, 17:34
U mnie 73% PO
zaraz potem Liga Prawicy Rzeczpospolitej 63% :D
PiS na drugim biegunie 25%

Mirek_Lewandowski
10-10-2007, 17:44
Liga Prawicy Rzeczpospolitej - 80% zbieżnych odpowiedzi
reszta w burakach
cóż lubię JKM :D
Lubisz, piszesz...
JKM raczył stwierdzić, że w klasie integracyjnej dzieci zdrowe zarażają się niepełnosprawnościa..
http://wiadomosci.wp.pl/kat,,statp,UHJ6ZWdssWQgcHJhc3k%3D,wid,9281870,wiad omosc.html
No cóż, lubić to trudno, można tylko współczuć. Niepełnosprawności. Umysłowej. W stopniu znacznym.

Zochna
10-10-2007, 17:54
niepokoi mnie te 45 % na koncu :roll:
musze to przemyslec ;)

Platforma Obywatelska - 85% zbieżnych odpowiedzi

* Lewica i Demokraci - 55%
* Liga Prawicy Rzeczpospolitej - 55%
* Samoobrona RP - 50%
* Polska Partia Pracy - 50%
* Polskie Stronnictwo Ludowe - 45%
* Prawo i Sprawiedliwość - 45%

Zochna
10-10-2007, 18:01
JKM raczył stwierdzić, że w klasie integracyjnej dzieci zdrowe zarażają się niepełnosprawnościa..


Korwinowi sie pogarsza , niestety ..jak juz cos walnie ... :roll:
ech .. a ja we w mlodosc to na UPR glosowalam :roll:

tomek1950
10-10-2007, 18:06
Mój wynik:

PO 85
LiD 65 :o :oops:
PPP 45
SO 45 :o
LPR i PSL po 40
PiS 35 aż tyle? :oops:

boguslaw
10-10-2007, 18:08
Jest taki znamienny fragment w filmie "Nocna zmiana", który warto
byłoby stale mieć przed oczami patrząc na Tuska.
Otóż w gabinecie Wałęsy licząc głosy za odwołaniem mówi cyt: "według mojej wiedzy, (!) (zmitygował się po sekundzie i szybko dodał)i wszystkich tu obecnych,(SLD) będzie głosować za odwołaniem" koniec cyt;
Już wówczas nieopatrznie ujawnił niezwykle silne związki z SLD, znając plan polityczny niby to opozycyjnej postkomuny...

Ponieważ w kalkulatorku wychodzi PO a później LiD, jako zbliżone programowo, zatem wiekszości z Was tak jak Tuskowi, jest jednak bardzo bliziutko do farbowanej postkomuny... :lol:

tomek1950
10-10-2007, 18:13
JKM miałem okazję poznać jeszcze w czasach PRLu. Rozmawiałem z nim wielokrotnie. Jego pomysły oceniam różnie. Jedne fajne inne "od czapy", ale ta ostatnia wypowiedź o niepełnosprawnych i powtórzona do niepełnosprawnego dziecka jest... poniżej wszelkiego poziomu. Chamstwo i tyle. Innego określenia nie znajduję.

Dropsiak
10-10-2007, 18:21
Jest taki znamienny fragment w filmie "Nocna zmiana", który warto
byłoby stale mieć przed oczami patrząc na Tuska.
Otóż w gabinecie Wałęsy licząc głosy za odwołaniem mówi cyt: "według mojej wiedzy, (!) (zmitygował się po sekundzie i szybko dodał)i wszystkich tu obecnych,(SLD) będzie głosować za odwołaniem" koniec cyt;
Już wówczas nieopatrznie ujawnił niezwykle silne związki z SLD, znając plan polityczny niby to opozycyjnej postkomuny...

Ponieważ w kalkulatorku wychodzi PO a później LiD, jako zbliżone programowo, zatem wiekszości z Was tak jak Tuskowi, jest jednak bardzo bliziutko do farbowanej postkomuny... :lol:

Oto przykład Bogusławowej logiki -ilustracja jak na dłoni.

Widocznie jestem za młoda by ją docenić, ale.....wcale nie żałuję :P

Zochna
10-10-2007, 18:32
Ponieważ w kalkulatorku wychodzi PO a później LiD, jako zbliżone programowo, zatem wiekszości z Was tak jak Tuskowi, jest jednak bardzo bliziutko do farbowanej postkomuny... :lol:

coz za wnikliwa analiza i przemyslane wnioski :lol:
Z logiki i matematyki raczej dwoja.

u mnie w zbieznosciach
PIS i LID more less na tym samym poziomie (45/55) -
a Plaforma daleko z przodu 85 % :lol:

Barbossa
10-10-2007, 18:37
Liga Prawicy Rzeczpospolitej - 80% zbieżnych odpowiedzi
reszta w burakach
cóż lubię JKM :D
Lubisz, piszesz...
JKM raczył stwierdzić, że w klasie integracyjnej dzieci zdrowe zarażają się niepełnosprawnościa..
http://wiadomosci.wp.pl/kat,,statp,UHJ6ZWdssWQgcHJhc3k%3D,wid,9281870,wiad omosc.html
No cóż, lubić to trudno, można tylko współczuć. Niepełnosprawności. Umysłowej. W stopniu znacznym.
wiesz co @#$#@%^ , ja Ciebie nie obrażam, więc hamuj swe paluchy
a reszta niech pojmie że " lubić" to bardzo szerokie pojęcie

retrofood
10-10-2007, 18:40
http://paradowska.blog.polityka.pl/

" ... pisze o rozpływaniu się w kampanii rozpoczętych tematów, to bardzo trafne spostrzeżenie. Mnie na przykład niesłychanie niepokoi, że tak bardzo rozpływa się sprawa afery CBA w resorcie rolnictwa, spapranego przez Macierewicza raportu o WSI (przy okazji polecam: ciekawie pisze o tym Sikorski w swojej książce “Strefa zdekomunizowana”, gdzie właściwie przyznaje, choć nie wprost, że to rozwiązywanie WSI było błędem i nie zostawia suchej nitki na Macierewiczu i jego obsesjach) i wielu innych afer z udziałem PiS, na przykład w Białymstoku, czy nawet przypomnianej ostatnio Fundacji Prasowej Solidarności. Tu jednak zawodzą dziennikarze, którzy dwa lata temu upajali się jakimiś akcjami Orlenu Cimoszewicza, choć sprawa była dęta, a teraz w sprawach co najmniej aferalnych czy nadużyć władzy milczą albo piszą półgębkiem. Tymczasem bez zwartego frontu medialnego niewiele się zrobi. Prokuratora Karczmarka mam za politycznie usłużnego, uważam, że Kornatowski nie nadawał się na szefa Policji, ale jednak fakt kompromitacji prokuratury, być może łamania procedur i prawa przy okazji postępowania z nimi, powinien być na czołówkach, a nie jest."

wilcza75
10-10-2007, 18:53
Platforma Obywatelska - 73%
* Lewica i Demokraci - 57%
* Polska Partia Pracy - 53%
* Liga Prawicy Rzeczpospolitej - 53%
* Polskie Stronnictwo Ludowe - 48%
* Samoobrona RP - 48%
* Prawo i Sprawiedliwość - 33%
chmmm nawet SO daleko przed PiS?

nie dziwi mnie więc uczulenie na widok/dźwięk/odór tej ekipy

tomek1950
10-10-2007, 18:55
Jest taki znamienny fragment w filmie "Nocna zmiana", który warto
byłoby stale mieć przed oczami patrząc na Tuska.
Otóż w gabinecie Wałęsy licząc głosy za odwołaniem mówi cyt: "według mojej wiedzy, (!) (zmitygował się po sekundzie i szybko dodał)i wszystkich tu obecnych,(SLD) będzie głosować za odwołaniem" koniec cyt;
Już wówczas nieopatrznie ujawnił niezwykle silne związki z SLD, znając plan polityczny niby to opozycyjnej postkomuny...

Ponieważ w kalkulatorku wychodzi PO a później LiD, jako zbliżone programowo, zatem wiekszości z Was tak jak Tuskowi, jest jednak bardzo bliziutko do farbowanej postkomuny... :lol:

Ponieważ PiSowi bardzo zależy na władzy, co udowodnili tworząc dwukrotnie koalicję z Samoobroną, nie będę zdziwiony jak powstanie koalicja PiSu z LiDem.

Mirek_Lewandowski
10-10-2007, 19:27
Liga Prawicy Rzeczpospolitej - 80% zbieżnych odpowiedzi
reszta w burakach
cóż lubię JKM :D
Lubisz, piszesz...
JKM raczył stwierdzić, że w klasie integracyjnej dzieci zdrowe zarażają się niepełnosprawnościa..
http://wiadomosci.wp.pl/kat,,statp,UHJ6ZWdssWQgcHJhc3k%3D,wid,9281870,wiad omosc.html
No cóż, lubić to trudno, można tylko współczuć. Niepełnosprawności. Umysłowej. W stopniu znacznym.
wiesz co @#$#@%^ , ja Ciebie nie obrażam, więc hamuj swe paluchy
a reszta niech pojmie że " lubić" to bardzo szerokie pojęcie

A niby gdzie ja Ciebie obraziłem?
Potrafisz czytać ze zrozumieniem?
To co napisałem pod linkiem dotyczy JKM, co z tekstu wynika jednoznacznie.
A kogo Ty lubisz, to Twoja sprawa.
Ps. Kiedyś też mi się wydawało, że lubię JKM

mTom
10-10-2007, 19:33
Jest taki znamienny fragment w filmie "Nocna zmiana", który warto
byłoby stale mieć przed oczami patrząc na Tuska.
Otóż w gabinecie Wałęsy licząc głosy za odwołaniem mówi cyt: "według mojej wiedzy, (!) (zmitygował się po sekundzie i szybko dodał)i wszystkich tu obecnych,(SLD) będzie głosować za odwołaniem" koniec cyt;
Już wówczas nieopatrznie ujawnił niezwykle silne związki z SLD, znając plan polityczny niby to opozycyjnej postkomuny...

Ponieważ w kalkulatorku wychodzi PO a później LiD, jako zbliżone programowo, zatem wiekszości z Was tak jak Tuskowi, jest jednak bardzo bliziutko do farbowanej postkomuny... :lol:
Pozwól drogi Bogusławie, że ja tego przez litość i po znajomości nie skomentuję. :D

Po tym jak pisowcy dogadali się z Lepperem (pomimo, że Jarek publicznie zapewniał, że raczej po jego trupie, a stosowny zapis był w dokumentach partyjnych), być może dogadają się nawet z SLD. Wszystko jak zwykle zależy od tych procentów... :wink:

Co do samego filmu, którym Bogusław się tak podnieca, chciałbym, żeby obecnie rozmowy koalicyjne odbywały się w świetle kamer. Dużo bym dał, żeby zobaczyć negocjacje Kaczyńskich z Lepperem i Giertychem.

Ciekawe co Kwas pił na tych Filipinach, że go tak zmogło. 8)

boguslaw
10-10-2007, 20:02
Niemiroffa...

lewakk
10-10-2007, 20:02
.....od lat pitolisz jak potłuczony, raz zacytowałem ci Sapkowskiego: "chędoż się bucu" i 2 razy użyłem "d..." w takiej właśnie wykropkowanej wersji. Wg mnie żadne z tych słów nie jest przekleństwem, aczkolwiek niektóre mogą być traktowane jako wulgaryzmy......

normalna merytoryczna dyskusja...

gdy jeszcze dodać
http://forum.muratordom.pl/patriotyzm-jest-jak-rasizm,t110131.htm

gdzie jedyne co Tomek miał do powiedzenia to przekleństwo...


na szczeście:
http://forum.muratordom.pl/kanalia-i-menda-niemyta,t109771.htm

Tomek jest wyławiaczem brzydkich zachowń, wrażliwiec denerwuje sie gdy ktoś brzydko mówi do drugiego człowieka....


to wszystko powoduje że nie dziwię się że mtomowi i spółce przeszkadza słownictwo Bogusława czy moje...., za to zachowania Tomka czy pewnego filozofa przyjmowane są jako pozytywna idealizacja pewnej klasy politycznej... :lol: :lol: :lol:

boguslaw
10-10-2007, 20:10
Ponieważ w kalkulatorku wychodzi PO a później LiD, jako zbliżone programowo, zatem wiekszości z Was tak jak Tuskowi, jest jednak bardzo bliziutko do farbowanej postkomuny...

Marginalizacja Rokity i jego ludzi w PO oraz odstawienie Millera i jego ludzi w LiD to czyszczenie przedpola przed koalicją PO-LiD.

boguslaw
10-10-2007, 20:13
tomek1950 Wysłany: Sro Paź 10, 2007 6:06 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Mój wynik:

PO 85
LiD 65



zochna


Platforma Obywatelska - 85% zbieżnych odpowiedzi

* Lewica i Demokraci - 55%




Majka


forma Obywatelska - 80% zbieżnych odpowiedzi

Pozostałe partie:

* Lewica i Demokraci - 70%


Ktoś tak zestawił odpowiedzi tworząc tę zabawkę, aby PO było blisko do LiD :lol:

lewakk
10-10-2007, 20:19
... którzy za PRL-u spędzili tyle lat w pierdlu co Michnik.

jaki piękny przykład hołdu dla idola :D :D :D świętego nie można ruszyć...

ale argument za czym to ma być??? :lol: :lol: :lol: :lol:

Za komuny tysiące siedziało jeszcze dłużej w pierdlu i co???

"przypomianm, że Michnik należał do czerwonego harcerstwa, PZPR i stał w opozycji wobec wypaczeń socjalizmu a nie był przeciwnikiem socjalizmu....."
ale to nic...

najgorsze jest to że Adaś założył gazetę za kasę dla całej solidarności???

a co w zamian, całowania i uściski z Kiszczakiem, Jaruzelem, siłą ciągnięcie ex PZPR z powrotem do władzy, sprzeciw wobec lustracji i jednocześnie zwalczanie poważnej cześci Solidarności.....

Nie wspominając że to jedyna gazeta która do dziś nie napisała prawdy o Charkowie...

Dropsiak
10-10-2007, 20:23
Fajna teoria /spiskowa/ tylko ze mój wynik ją obala.. :D
I ......ten Bogusia chyba tez :o :o

Kalkulatorek faktycznie fajny
Wyszedł mi PIS-75%- PO 65 % .............-LiD 25%
Zatem prawidłowo.......
logika logika.....

tomek1950
10-10-2007, 20:32
tomek1950 Wysłany: Sro Paź 10, 2007 6:06 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Mój wynik:

PO 85
LiD 65



zochna


Platforma Obywatelska - 85% zbieżnych odpowiedzi

* Lewica i Demokraci - 55%




Majka


forma Obywatelska - 80% zbieżnych odpowiedzi

Pozostałe partie:

* Lewica i Demokraci - 70%


Ktoś tak zestawił odpowiedzi tworząc tę zabawkę, aby PO było blisko do LiD :lol:


Bogusławie, UKŁAD to zrobił. Nalezy go wytropić! I ukarać.
Tego typu akcje są najważniejsze.

Ostatnio nasi negocjatorzy w sprawie elektrowni igalińskiej i mostu energetycznego pomiędzy Litwą i Polską deliatnie mówiąc "narobili smrodu".

lewakk
10-10-2007, 20:33
PO, to jest to samo co Samoobrona tylko, ze z miasta.
To są te same geby pelne liberalnych frazesow,gotowe wytrzec soobie pysk przy byle okazji Polską,
bezkrytyczne powtarzanie glupot za wodzem, wiecowe okrzyki bez zadnej refleksji ,
patologiczny sposob pojmowania demokracji i prawa,
dojscie do glosu intelektualnych miernot i ludzi o marnej a i dwuznacznej czesto reputacji.
Metody wczesnego Gierka, poglady podobne.
Wine za powstanie tego dziwoląga ponosi jednak komuna, postkomuna ale takze same wyksztalciuchy.
Te żabę trzeba bedzie chyba jednak zjeść

tomek1950
10-10-2007, 20:37
Lewak, a czemu nie piszesz o koalicji PiS Samoobrona? Co leżało u jej podstaw?

lewakk
10-10-2007, 20:48
Kaczyńscy są za mlodzi by być represjonowanymi przez system.
Poza tym wydawali sie być mało groźni, nawet w 1989 roku :D
Zostali zlekceważeni przez agenturę i nie dość wcześnie wyeliminowani.

Michnik jest tylko o 3 lata starszy od braci... :roll: Od 1981 r. w więzieniu przebywał łącznie 6 lat.



Święty wcześniej budował socjalizm z ludzką twarzą, bo okazało się że Stalin i partia z wierszy Szymborskiej takie piekne nie są, za to po 1989 walczył o powrót socjalizmu do polityki..., jakoś także poprzez całowanie generała i KIszczunia.....





Dobrze, że przypomniałeś.
W końcu komuna tylko jednego z Wielkich Braci internowała, poza tym nawet na 48h nie chcieli ich zamknąć. Jacyś tacy mało ideowi wówczas byli, za to teraz nadrabiają z nawiązką.

a jakoś dziwnie niektórzy chcą pisac na nowo historię:
http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=209&BackToCategory=10&ShowArticleId=61984

lewakk
10-10-2007, 21:25
Stałam cicho, patrzyłam jak wymachiwali rękoma, oczy świeciły im się niezdrowo. Kto tak skłócił naród?

Media.
Divide et impera..................

paskudne media. Same wymysliły te łże elity, wykształciuchów, spieprzaj dziadu, porównanie do zomo itp.
nieladnie, nieladnie.........

paskudne media. Same wymyśliły strasznych ludzi, porównania do Urbana, Gomułki, mochery....
nieładnie, nieładnie........

Najbardziej zabawne, jak niektórzy także na forum do siebie przypisują że są "wykształciuchami" sam ten fakt i brak zrozumienia tego słowa łątwo pokazuje że akurat nic z inteligencją to nie mają wspólnego :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ale podejrzewać niektórych o czytanie Sołżenicyna, wątpliwe, góra MAtka Kuraka i inne wybiórcze pisma zwalniające z myślenia to chyba najlepsze dla tych co tak chętnie biorą do siebie słowo "wykształciuch" :lol: :lol: :lol: :lol:



Niektóre komentarze z zeszłego tygodnia nasuwały przypuszczenie, że największą winą zbrodniarzy z Katynia było to, iż dali Kaczyńskim do ręki propagandową broń.

W moim prywatnym rankingu zacietrzewionej głupoty na pierwsze miejsce wysunęło się “Życie Warszawy”. Gazecie tej nie wystarczyły oświadczenia działaczy Rodzin Katyńskich czy Andrzeja Wajdy oskarżające prezydenta o chęć wykorzystania pamięci o masakrze w kampanii wyborczej. (Szanowny panie, jeśli wolno przy okazji spytać, dlaczego premiera pańskiego filmu w trakcie kampanii panu nie przeszkadzała, a uroczystość przy Grobie Nieznanego Żołnierza tak? Czy aby nie dlatego, że w tym drugim wypadku nie pan byłby główną gwiazdą?).

Żeby nie było już żadnych wątpliwości, “Życie Warszawy” zamieściło rozmowę z jakimiś nieszczęsnymi potomkami o tym, że dziadek żadnego pośmiertnego awansu od Kaczyńskiego nie potrzebuje, że oni mają to gdzieś i że ten gest rządzącego polityka uderza w rodziny pomordowanych, bo teraz trzeba będzie zmieniać stopnie wojskowe na nagrobkach, a to koszt, którego biednym ludziom nikt nie zwróci!

A ja, naiwny, myślałem, że “Gazety Wyborczej” w antykaczyńskiej zajadłości nie da się już przelicytować!

Komentując już pominę, że w sposób arcyniemądry zamieszanie wokół zapowiedzianej przez Kancelarię Prezydenta i odwołanej uroczystości, Wojciech Maziarski napisał w “Newsweeku”, że Kaczyńscy nie mają prawa do Katynia, bo tam mordowano “wykształciuchów”.

Maziarski jest jednym z licznych autorów, którzy uparcie udają, że nie rozumieją, iż to ukute przez Sołżenicyna słowo nie jest pogardliwym określeniem inteligenta, ale nazwą wyprodukowanej przez socjalizm pseudointeligencji mającej dyplomy, ale pozbawionej moralnych kwalifikacji do pełnienia funkcji narodowej elity. Gdyby ci z Katynia byli “wykształciuchami”, a nie inteligentami, Hitler i Stalin na pewno by ich nie wymordowali. Idę o zakład, że raczej by ich na wszelkie sposoby wspierali.
http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2007/10/10/prawo-do-katynia/

retrofood
10-10-2007, 23:15
przypomianm, że Michnik należał do czerwonego harcerstwa, PZPR i stał w opozycji wobec wypaczeń socjalizmu a nie był przeciwnikiem socjalizmu....
ale to nic...


Jeden już ma wyrok sądu za przypisywanie Michnikowi członkowstwa PZPR, ale dla agenta lewakka to nieważne. Za niego zaplaci Agencja, czy też Biuro.

Człowieku, odejdź stad, bo i tak poważnie nikt twoich wypocin nie traktuje. A plujesz na wszystkie strony tak, ze wkrótce możesz się utopić we własnej ślinie.
Powiedz tak szczerze: ile ci za to płacą?

2112wojtek
10-10-2007, 23:17
paskudne media. Same wymyśliły strasznych ludzi, porównania do Urbana, Gomułki, mochery....
nieładnie, nieładnie........

Najbardziej zabawne, jak niektórzy także na forum do siebie przypisują że są "wykształciuchami" sam ten fakt i brak zrozumienia tego słowa łątwo pokazuje że akurat nic z inteligencją to nie mają wspólnego :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ale podejrzewać niektórych o czytanie Sołżenicyna, wątpliwe, góra MAtka Kuraka i inne wybiórcze pisma zwalniające z myślenia to chyba najlepsze dla tych co tak chętnie biorą do siebie słowo "wykształciuch"



Urzekła mnie twoja historia.
Taka przaśna i luddyczna filozofia małorolnego parobka.
Sokrates pszenno buraczany, probujacy Solzenicymen przeciwstawiac apriori dialektyczne sofismaty Lykofrona.
Ot,Tiltia vulgaris fastigata
G.wno z tego pewnie zrozumiales, więc i z Solżenicyna tez nic nie pojąłeś,chociaz sie na Niego powolujesz prostaczku.

retrofood
10-10-2007, 23:23
Przestańmy temu płatnemu agentowi odpowiadać. Tak kłamie, że nie zasługuje na odpowiedzi

Barbossa
11-10-2007, 07:08
Przestańmy temu płatnemu agentowi odpowiadać. Tak kłamie, że nie zasługuje na odpowiedzi

piszesz o 2112wojtek ?
jest agentem? oj nieladnie tak o wspólforumowiczu pisać

mTom
11-10-2007, 08:16
Przestańmy temu płatnemu agentowi odpowiadać. Tak kłamie, że nie zasługuje na odpowiedzi

piszesz o 2112wojtek ?
jest agentem? oj nieladnie tak o wspólforumowiczu pisać
Nie rżnij. Zadajesz to (dowcipne w swoim mniemaniu) pytanie już któryś tam raz. :lol: :lol: :lol:

mTom
11-10-2007, 08:19
:o :o :o :o :o :o

Tego jeszcze w kampanii wyborczej nie było. Poseł Józef Cepil kandyduje do Sejmu z listy PiS-u, ale w Busku-Zdroju i okolicy wiszą jego plakaty także jako kandydata Samoobrony.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4565521.html

Barbossa
11-10-2007, 09:22
[quote="mTom
Nie rżnij. Zadajesz to (dowcipne w swoim mniemaniu) pytanie już któryś tam raz. :lol: :lol: :lol:[/quote]

a nie powinno być "w twoim" :roll:

mTom
11-10-2007, 11:36
Jedną ręką rząd obniża podatki, by drugą je podwyższać.

Podatki 2008: za mieszkanie, psa i świeże powietrze

Nie ma końca marsz w górę maksymalnych stawek podatków i opłat lokalnych. Co gorsza, w 2008 r. te stawki wzrosną znacznie bardziej niż rok wcześniej.

Z obwieszczenia ministra finansów (Monitor Polski nr 47) "w sprawie górnych granic stawek kwotowych podatków i opłat lokalnych w 2008 r." wynika, że więcej niż w tym roku mogą zapłacić m.in. właściciele budynków mieszkalnych lub ich części.

Maksymalna stawka (gminy mogą uchwalić u siebie niższą) pobieranego od nich podatku wzrośnie z 57 do 59 gr za m kw. powierzchni użytkowej, a górna stawka podatku dla budynków lub ich części związanych z działalnością gospodarczą podskoczy z 18,60 zł do 19,01 zł za m kw.

Wzrosty kwotowo nie są duże, ale procentowo znacznie wyższe niż w 2007 r. Dla porównania z początkiem tego roku stawka podatku od m kw. domu czy mieszkania wzrosła w porównaniu z 2006 r. o 1 gr, a od budynków związanych z działalnością gospodarczą o 17 gr. Z początkiem przyszłego roku wzrosną odpowiednio o 2 i 41 gr. Podobnie to wygląda w przypadku innych podatków i opłat lokalnych.

mTom
11-10-2007, 13:59
Ostatnio dużo mówi się o byłym prezydencie i jego niefortunnych filipińskich eskapadach. Swego czasu Ziobro tropił także sprawę jego wykształcenia.
Dla równowagi weźmy wiec na tapetę prezesa NBP. Otóż podaje on, że zaposiadł m.in. "magisterium nauk ekonomicznych SGH w Warszawie", a także stopień MBA z Uniwersytetu Wisconsin-La Crosse. Problem w tym (jak podaje prof. Widacki), że z tym magisterium to nie do końca jest prawda...
Prześledźmy jaką logiką kierował się Skrzypek podając dane o swoim wykształceniu. Swego czasu został wysłany przez Lecha Kaczyńskiego na stypendium dla pracowników administracji publicznej w USA. Przy okazji wydębił tam jakiś papierek, że szkolenie to jest równoważne z MBA. Po powrocie do Polski wydębił drugi papierek wskazujący, że MBA (którego przecież nie ma - nie figuruje nawet w spisie absolwentów za ostatnie 25 lat) jest równoważne magisterium SGH (sic!). Sprawa magisterium w momencie wybory na prezesa NBP zniknęła z jego dossier - widać dziennikarze węszyli. Teraz pojawiła się znowu, gdy niebezpieczeństwo minęło.
Kompetencje, kompetencjami, ale sprytu to mu na pewno nie brakuje. 8) :D

ponury63
11-10-2007, 14:05
może on powinien być raczej z LiS-em ? ;)


Dropsiak, dzięki za kalkulatorek kiełbaski wyborczej :D
w najśmielszych snach nie przypuszczałbym, że bliższe moim odpowiedziom będą czcze obietnice [czytaj: kłamstewka ;)] wszystkich, tylko nie pisiaków :lol:
ale skoro LiD chce szybkiego wejścia do strefy Euro ;)

oto mój wybór - by żyło [mi] się lepiej ;)
http://images29.fotosik.pl/100/48eacedb335817f0.jpg



mam też komputerowy model układu ;)
duuuży obrazek, więc tylko link
http://img254.imageshack.us/img254/2742/ukadmr6.png

źródło chyba stąd - www.ooops.pl/blog
albo stąd - http://phaet.mylog.pl
nie pamiętam, narobili tych stron, cholery mozna dostać ;)

a w najnowszej Polityce jest ładny zbiorek "Mleczko na wybory"
no i sporo mądrego do czytania
naprawdę warto ;)



oj, Jola będzie zła ;)

http://img.interia.pl/hostessy/501_11920106296955m.jpg

http://komiks.interia.pl/fakty/

boguslaw
11-10-2007, 15:34
Majka pisze:

....PS. Stałam cicho, patrzyłam jak wymachiwali rękoma, oczy świeciły im się niezdrowo. Kto tak skłócił naród?

Pisałem media. Muszę jednak to stwierdzenie rozszerzyć.
Media są emanacją potrzeb niektórych typów oraz emenacją charakterów dziennikarzy, a oni są tacy jak spora część naszego społeczeństwa, ta część, ktora uzurpuje sobie prawo m.in. do pouczania innych.....


wojtek 2112 wyrzygał się na oczach wszystkich i jakoś nikt nic, :o
okazał swoją domniemaną wyższość nad innym forumowiczem !!!, który zacytował tylko bardzo celną wypowiedź Ziemkiewicza. :o
Nikt poza Barbossą jakoś na to nie zareagował?


Taka przaśna i luddyczna filozofia małorolnego parobka.
Sokrates pszenno buraczany, probujacy Solzenicymen przeciwstawiac apriori dialektyczne sofismaty Lykofrona.
Ot,Tiltia vulgaris fastigata
G.wno z tego pewnie zrozumiales, więc i z Solżenicyna tez nic nie pojąłeś,chociaz sie na Niego powolujesz prostaczku.

Pewnie Majka, jak to pisał, oczy świeciły mu niezdrowo.....
I kto tu jest pospolitym prostakiem i chłopkiem roztropkiem? :roll:

bratki
11-10-2007, 17:49
Wiem, że nie lubicie wstawek bez komentarzy, ale czyż to nie mówi samo za siebie? Poplułam się ze śmiechu :lol: :lol: :lol:

Sanepid będzie szukał tajemniczej choroby tropikalnej pochodzącej z Filipin, na którą miał zapaść były prezydent Aleksander Kwaśniewski - podaje portal gazeta.pl, powołując się na Radio TOK FM.
- To jest nasz obowiązek - mówi Główny Inspektor Sanitarny Andrzej Wojtyła.
[...]

A to może oznaczać nawet kwarantannę dla wszystkich, którzy zetknęli się z Aleksandrem Kwaśniewskim. O chorobie będzie musiał też opowiedzieć lekarz, który ją stwierdził i przepisał leki byłemu prezydentowi.


http://wiadomosci.onet.pl/1622203,11,item.html

tomek1950
11-10-2007, 18:09
Taka tropikalna "franca" musi być szalenie zaraźliwa. Trzeba izolować wszystkich z którymi się spotykał.
W trakcie telewizyjnej debaty podali sobie z Kaczyńskim ręce. :o :wink: :D
Ciekawe jak długa musi być taka kwarantanna? Rok, dwa?

Dropsiak
11-10-2007, 18:19
Taka tropikalna "franca" musi być szalenie zaraźliwa. Trzeba izolować wszystkich z którymi się spotykał.
W trakcie telewizyjnej debaty podali sobie z Kaczyńskim ręce. :o :wink: :D
Ciekawe jak długa musi być taka kwarantanna? Rok, dwa?
:D :D
Zapewne na tę myśl w prostocie ducha Główny Inspektor Sanitarny Andrzej Wojtyła nie wpadł. A na pewno chciał dobrze...

ponury63
11-10-2007, 18:29
w dobrych szpitalach są takie specjalne stroje
w tym stroju ręce są umieszczone na stałe z tyłu
pewnie po to by nikt ich nie dotykał, nie całował itp.
to jest słuszne rozwiązanie, bo przecież na tych ręcach na pewno są filipińskie zarazki !

kwarantanna może być nawet niedługa, ot, dwa tygodnie od dziś... ;)


a może to tylko nawrót choroby ? :roll:
"Jarosław Kaczyński z grupą najbliższych mu współpracowników od ponad 16 lat aktywnie funkcjonuje w obrocie gospodarczym pomnażając i w pełni kontrolując oraz wykorzystując do celów politycznych przejęty de facto nieodpłatnie (...) od Skarbu Państwa i wniesiony do wykreowanych przez niego podmiotów gospodarczych ogromny majątek" - czytamy w raporcie.
>>> PO: Jak uwłaszczyli się ludzie Kaczyńskiego (http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,4569304.html)

2112wojtek
11-10-2007, 18:43
wojtek 2112 wyrzygał się na oczach wszystkich i jakoś nikt nic, :o
okazał swoją domniemaną wyższość nad innym forumowiczem !!!, który zacytował tylko bardzo celną wypowiedź Ziemkiewicza. :o
Nikt poza Barbossą jakoś na to nie zareagował?


Taka przaśna i luddyczna filozofia małorolnego parobka.
Sokrates pszenno buraczany, probujacy Solzenicymen przeciwstawiac apriori dialektyczne sofismaty Lykofrona.
Ot,Tiltia vulgaris fastigata
G.wno z tego pewnie zrozumiales, więc i z Solżenicyna tez nic nie pojąłeś,chociaz sie na Niego powolujesz prostaczku.

Pewnie Majka, jak to pisał, oczy świeciły mu niezdrowo.....
I kto tu jest pospolitym prostakiem i chłopkiem roztropkiem? :roll:

Zapewne jako czlowiek wielkiej kulury , obiektywnosci, spokoju i roztropnosci,
przez nieuwage jedynie nie odnotowales dlaczego i do czego moja odpowiedz sie odnosila i czemu byla w takiej a nie innej formie.
Nie manipuluj, bo sie upodabniacie do siebie nie tylko pogladami ale takze sposobem prowadzenia dyskusji.
Moja, tak bulwersujaca Cie, forma nie miala nic wspolnego z trescia wypowiedzi Ziemkiewicza, ale odnosila sie do tresci i formy wypowiedzi Twojego ulubienca i byla adekwatna do jego chamstwa czego nie byles uprzejmy zauwazyc ani zacytowac.
Uwazalem Cie za czlowieka , z ktorym w przeciwienstwie do podmiotu Twojego oburzenia, mozna dyskutowac na poziomie wyższym niz budka z piwem.

Skoro jednak nie razi Cie absolutnie dosyc czesto stosowane , swobodne slownictwo wspomnianego Barbosy a tak mocno dotknela Cię moja wypowiedz , pozwol , ze przeprosze Twoją wrazliwość.
Nie wymagaj jednak ode mnie zebym z pospolitym gburem rozmawial slownictwem innym niz jego.

mTom
11-10-2007, 19:04
Uwazalem Cie za czlowieka , z ktorym w przeciwienstwie do podmiotu Twojego oburzenia, mozna dyskutowac na poziomie wyższym niz budka z piwem.
I tu się różnimy, niestety.

swobodne slownictwo wspomnianego Barbosy
A Barbarossę zostaw w spokoju, jemu samoloty latają nad głowami, co go strasznie wkurza. :wink: :D

Tak na marginesie... zastanawiam się czy ktoś z Was wie jakie poglądy w ogóle ma nasz Boguś? :roll:

Barbossa
11-10-2007, 19:07
już mnie mdli od tego tekstu "manipulacja" odmienianego przez co można;
poniekąd wydaje mi się, że szczyty buractwa taz zarzucanego Waszemu ulubieńcowi, osiągnęliście sami i to z bezpiecznym zapasem dla tej osoby
i 2112wojtku - dwa s

2112wojtek
11-10-2007, 19:09
[A Barbarossę zostaw w spokoju, jemu samoloty latają nad głowami, co go strasznie wkurza. :wink: :D

:

Zeby byla jasnosc, mnie ani poglady ani slownictwo Barbossy w ogole nie dokuczają nawet jesli oba są dosadne.

Juz poprawiam jest 2s - przepraszam

tomek1950
11-10-2007, 19:15
kwarantanna może być nawet niedługa, ot, dwa tygodnie od dziś... ;)





Oj, Ponury, pesymistą jesteś. :wink: W niektórych tropikalnych chorobach izolacja chorego jest na całe życie. Trąd.

ponury63
11-10-2007, 19:44
kwarantanna może być nawet niedługa, ot, dwa tygodnie od dziś... ;)



Oj, Ponury, pesymistą jesteś. :wink: W niektórych tropikalnych chorobach izolacja chorego jest na całe życie. Trąd.
dla chorego opty ;) 2 tygodnie i po bólu ;)

no chyba że mówimy o kwarantannie zakończonej niepomyślnie :(

retrofood
11-10-2007, 19:47
A Barbarossę zostaw w spokoju, jemu samoloty latają nad głowami, co go strasznie wkurza. :wink:

O matko, to ile on ma głów????????????????????

boguslaw
11-10-2007, 20:03
Mnie nie muszisz przepraszać 2112wojtek.
Odnotowałem meritum i nadal uważam, że nikt nie ma prawa bluzgać jadem na drugiego w ten sposób, bez wzgledu na formułowane przez niego tezy.

Co do Barbossy, jest to z pewnością ciekawy, kolorowy człowiek z dobrą dozą dystansu a jego sarkazm i swoiste poczucie humoru nie są podszyte agresją i złośliwością. :wink:

Barbossa
11-10-2007, 20:10
uważaj bo "urosnę" :D
niestety dwóch Muszkieterów, raz czy dwa, wyprowadziło mnie z równowagi,
ale wtedy napisane słowa zmuszony jestem podtrzymać, chociaż z ich brzmienia nie jestem dumny

lewakk
11-10-2007, 21:00
"przypomianm, że Michnik należał do czerwonego harcerstwa, PZPR i stał w opozycji wobec wypaczeń socjalizmu a nie był przeciwnikiem socjalizmu....."
ale to nic...





przypomianm, że Michnik należał do czerwonego harcerstwa, PZPR i stał w opozycji wobec wypaczeń socjalizmu a nie był przeciwnikiem socjalizmu....
ale to nic...


Jeden już ma wyrok sądu za przypisywanie Michnikowi członkowstwa PZPR, ale dla agenta lewakka to nieważne. Za niego zaplaci Agencja, czy też Biuro.

Człowieku, odejdź stad, bo i tak poważnie nikt twoich wypocin nie traktuje. A plujesz na wszystkie strony tak, ze wkrótce możesz się utopić we własnej ślinie.
Powiedz tak szczerze: ile ci za to płacą?

Wyszło szydło z worka 8) 8) 8)
Zastanawiam się kim jest ten koleś, by ż tak manipulować???
Być aż tak drobiazgowym, by z cytatu wyciąć cudzysłowie, przypisac komuś nie jego slowa w celu obrzucenia go błotem????
Po prostu metody rodem z lat powojennych.....

Jaki język, jaka nienawiść???

Gdzież łowcy forumowi manipulacji

Ale może czego się nie robi w obronie świętego Adama...., tegoż który tworzył gazetę dla Solidarności i który potem z wielką częścią jej walczył.
Dziś kandydat PO na posła powiedział, przytoczę wazne słowa, Kaczyński byłby najlepszym premierem w 1992...., zdecydowanie się zgadzam, jestesmy tu gdzie jesteśmy bo wtedy nie było takiego premiera i chwała Radkowi Sikorskiemu za te słowa!!!!! Ale dlaczego nie było takiego premiera wtedy, ponieważ tacy jak Swięty Adaś zrobili wszystko by tą część Solidarności odrzucić w imię uczłowieczenia komuszków i jak najszybszego doprowadzenia ich z powrotem do władzy co Adasiowi udało się z preziem Generałem i w 1993 udało sie komuszków do władzy przywrócic..., abyła szansa ale taki Tuuusio razem z tymi samymi komuszkami nocnym przewrotem obalili rząd Olszewskiego...
ten sam Adaś promował twórców wierszy o Stalinie co potem Nobla dostali by wykształciuchy mogły sobie ją za patronkę wziąść....

http://pl.youtube.com/watch?v=qLLh2Jepn1Y

Panie Sikorski gratulacje!!!!

lewakk
11-10-2007, 21:09
wojtek 2112 wyrzygał się na oczach wszystkich i jakoś nikt nic, :o
okazał swoją domniemaną wyższość nad innym forumowiczem !!!, który zacytował tylko bardzo celną wypowiedź Ziemkiewicza. :o
Nikt poza Barbossą jakoś na to nie zareagował?


Taka przaśna i luddyczna filozofia małorolnego parobka.
Sokrates pszenno buraczany, probujacy Solzenicymen przeciwstawiac apriori dialektyczne sofismaty Lykofrona.
Ot,Tiltia vulgaris fastigata
G.wno z tego pewnie zrozumiales, więc i z Solżenicyna tez nic nie pojąłeś,chociaz sie na Niego powolujesz prostaczku.

Pewnie Majka, jak to pisał, oczy świeciły mu niezdrowo.....
I kto tu jest pospolitym prostakiem i chłopkiem roztropkiem? :roll:

Bogusławie, ależ pewnie im zaimponował, zapewne poczuli się jak u siebie w domu, ten język, ten styl....


Bogusławie, nie przeszkadzajmy im w przypisywaniu sie do wykształciuchów, to takie zabawne :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

lewakk
11-10-2007, 21:24
już mnie mdli od tego tekstu "manipulacja" odmienianego przez co można;
poniekąd wydaje mi się, że szczyty buractwa taz zarzucanego Waszemu ulubieńcowi, osiągnęliście sami i to z bezpiecznym zapasem dla tej osoby
i 2112wojtku - dwa s

każdy ma "ulubieńca" na jakiego sobie zasłużył

Barbossa, najważniejsze jest że dają dużo ubawu :lol: :lol: :lol: Pomiędzy wielokrotnymi zarzekaniami i akcjami by olewać moją osobę i nie dyskutować z Lewakku..., jestem ciągle podmiotem troski i opieki....., nasilenie przejawia sie głównie w momentach absolutnego braku argumentów, rozbrajajęce jest że po zarzucaniu mi że wklejam, nagle ta sama osoba wkleja wielki tekst:):):)..., naprawdę staram sie dorównac im w buractwie ale wykształciucha nic nie pokona, oni sobie wzięli za zaszczyt bycie kimś rodem z Sołzenicyna....., ale z innej strony im więcej Retrofordzia, mtoma, wojtusia, dropsa tym coraz większą mam pewność że są to podstawieni agenci Kaczek który chcą zniechęcić od głosowania na inne partie niż PIS :D :D :D :D

Zaczynam natomiast mieć obawy, że nerwy przedwyborcze tak ich poniosą że już nigdy nie dam rady tyle tak zaburaczyć...

lewakk
11-10-2007, 21:39
na żywo na polsacie, w sondażu najwięcej ludzi chce koalicji PO i PIS..., nic się nie zmieniło od dwóch lat, naród mądry....

Tomek_J
12-10-2007, 00:27
na żywo na polsacie, w sondażu najwięcej ludzi chce koalicji PO i PIS..., nic się nie zmieniło od dwóch lat, naród mądry....

Ale się zmieni 21-go :)

Dla rozlużnienia nastrojow - z Onetu:

pan Olek był chory
i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor:
co ci jest Oleczku?
popiłem jak zwykle, czepiają się dranie,
zmyśl mi pan chorobę, wtedy drań przestanie.
znam ja Oleczku te twoje wybryki,
zmyślę ci chorobę: cierpisz na tropiki.
a jak się nawalisz, to mów że przyczyna
jest nie w tobie przecież, lecz na Filipinach!!!!

Tomek_J
12-10-2007, 00:36
wykształciucha nic nie pokona

"Wykształciuch" - to brzmi dumnie ! :)

W przeciwieństwie do "lewaka"

Dropsiak
12-10-2007, 11:28
:o :o :o
Kolejna wpadka medalowa??? :-?
Czy też profesjonalne poprawianie relacji z Niemcami??
Żołnierze Podziemnego Państwa Polskiego, uczestnicy Powstania Warszawskiego są zbulwersowani decyzją prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który odznaczył pośmiertnie Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski oficera Wehrmachtu i członka NSDAP Wilhelma Hosenfelda. Oburzenia, zwłaszcza uzasadnieniem tej skandalicznej decyzji, nie kryje również nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla Irena Sendlerowa, która od śmierci uratowała 2,5 tys. żydowskich dzieci. Funkcjonariusz niemieckiego kontrwywiadu został uhonorowany za rzekome ratowanie Polaków i Żydów, choć nie ma na to niezbitych dowodów. Wiadomo natomiast, że szybko awansował w strukturach okupacyjnej armii, a izraelski Yad Vashem odmówił przyznania mu tytułu Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata....
To nie GW a Nasz Dziennik (http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=po&dat=20071012&id=po01.txt) :o :o :o :-?

http://www.tvn24.pl/-1,1524567,wiadomosc.html - tez w klimacie :roll:

12-10-2007, 11:40
List wykształciucha do Dorna ;)

Szanowny Panie Marszałku,
Dziękuję za list skierowany m.in. do mnie. Nie gniewam się za złośliwe intencje towarzyszące określeniu „wykształciuch”. Gdy Louis Leroy wymyślił słowo „impresjonizm”, też chodziło mu o skrytykowanie kumpli Moneta, ale ci przyjęli tę etykietkę - i jeśli dziś pamiętamy Leroya, to właśnie jako „tego faceta na el, który chciał być pogromcą impresjonistów”.
Owszem, jestem wykształciuchem. Pochodzę z rodziny inteligenckiej i odebrałem uniwersyteckie wykształcenie, ale zerwałem z etosem inteligencji. Jak trafnie Pan to podsumował, uważam że jest on „beznadziejnie nieprzystosowany” do kapitalistycznej III Rzeczpospolitej.
Myli się Pan jednak twierdząc, że odrzucając inteligenckie korzenie, znalazłem się w „aksjologicznej próżni”. Przyjąłem po prostu aksjologię europejskiej klasy średniej. Ta grupa społeczna ma w swoim dorobku coś nieskończenie lepszego od inteligenckich przegranych powstań i mętnych poematów - stworzyła Unię Europejską, najfajniejsze imperium w dziejach ludzkości, dzięki któremu całe pokolenia zaznały bezprecedensowego pokoju i dobrobytu.
Sam Pan sobie zresztą przeczy podkreślając, że w aksjologii wykształciucha wysoko ceniony jest sukces (to w końcu mówimy o pustce aksjologicznej czy po prostu o aksjologii innej niż inteligencka?). Rozumiemy jednak pojęcie „sukcesu” inaczej, pozwolę sobie wyjaśnić tę różnicę.
Dla wykształciucha sukcesem jest załatwienie jakiejś sprawy od początku do konca. Dla inteligenta takiego jak Pan, sukcesem jest poniesienie porażki z odpowiednio nadętą miną oraz wymyślenie barwnego usprawiedliwienia. Powiedzmy, jako wykształciuch oceniam ministra Polaczka jako nieudacznika za jego kompromitację w sprawie autostrad A1 i A2. Dla Pana to człowiek sukcesu, bo udało mu się wymyślić usprawiedliwienie (nie przewidział otóż biedaczek, że tak bardzo zdrożeją usługi budowlane).
Tak samo różnimy się w ocenie Pańskich partyjnych kolegów odpowiadających za Eureko, Rospudę, ekstradycję Mazura, szczyt w Brukseli czy ostatnią wojnę dorszową. Kiedy Pan pisze, że Pańska partia „usuwa bariery”, to chodzi Panu znów o znaczenie inteligenckie - że chcieliście, nie wyszło, ale to przecież nie Wasza wina.
Panie Marszałku, jak Pan trafnie zauważył w liście, życie wykształciucha w 3RP jest ciężkie. Błędnie Pan jednak diagnozuje to, co nam najbardziej przeszkadza. „Bariery układów” to drugorzędna sprawa, naprawdę nie każdy biznes robi się z państwem. Wie Pan, co najbardziej zatruwa życie wykształciuchowi?
Samorządowiec, który nie umie zorganizować przetargu na budowę mostu, w związku z czym wykształciuch kawał życia spędza w korkach. Fachowiec, który nie dotrzymał terminu i nie zmieścił się w kosztorysie. Adwokat, który przegrał sprawę przez głupie przeoczenie. Miernota, która by wygryźć lepszego konkurenta, wyjęła haka ze spleśniałej teczki.
Tuszę, że rozpoznał Pan na powyższej liście swoich partyjnych kolegów. Jeśli nie, to proponuję wybrać się z suką Sabą na spacer po warszawskim Moście Północnym, a niechybnie zrozumie Pan, dlaczego 21 października zacisnę zęby i zagłosuję, byle tylko odsunąć Was od władzy na dobre.
Z okazji wyborów uruchomił Pan swojego bloga, który na razie składa się z jednej notki - listu do mnie - za to w dwóch egzemplarzach. Coś ktoś źle kliknął i się dwa razy wysłało. Nie wątpię, że odpowiedzialna za to osoba z Pańskiego sztabu jakoś to Panu usprawiedliwiła.
Z całego serca życzę dalszych sukcesów w sensie inteligenckim.

http://wo.blox.pl/html

2112wojtek
12-10-2007, 12:28
:D :D
Drobne wyjaśnienie, ktore z powyzszego tekstu jednoznacznie jednakze nie wynika.
Okreslenie "wyksztalciuch" nie jest wymyslone przez tow. Dorna, ale przez Sołżenicyna i oznaczalo "umysłowego", ktory lizał tyłek panującej aktualnie wladzy.
:)
Dorn nie pierwszy raz strzelił wiec sobie elegancko w kolanko, bo przecież naszej obecnej wladzy, jakoś nikt z wykształconej opozycji nie sprawdza organoleptycznie końcówki ich pisowskiej okrężnicy .
Albo minister nie czytał , albo nie chwycil sensu książki , w kazdym razie dokopał niechcacy samemu sobie i wszystkim pisowskim apologetom po liceum, ale oni pewnie i tak tego nie chwytają, wiec bezkrytycznie i z radoscia przyjeli nowe slowo, nazywajac przeciwnikow tym okresleniem , ktore wg genezy wyrazu im samym sie należy.

ponury63
12-10-2007, 13:26
wynikałoby z tego [tudzież innych faktów], że pomieszanie pojęć i naginanie aż trzeszczy to coś jak specialite de la maison tej partii :P

a zatem dobrze odbieram, że jakie propisowe na Forum pisanie, taki też i cały PiS ;)
C.B.D.U. :D



:o :o :o
Kolejna wpadka medalowa??? :-?
Czy też profesjonalne poprawianie relacji z Niemcami??
więc chyba pan prezydent nawet w sprawach historycznych nie ma dużo wyczucia
>>> http://blog.rp.pl/blog/2007/10/05/igor-janke-katynskim-grobom-potrzebna-jest-cisza/
[od kilku dni bardzo cieszą mnie te dosadne komentarze ;)]


cóż, przykro mi, ale nie mogę dać plusa :(
takie rzeczy to tylko w erze
w nowej erze ;)
jeszcze 10 dni :lol:

mTom
12-10-2007, 13:28
Albo minister nie czytał , albo nie chwycil sensu książki , w kazdym razie dokopał niechcacy samemu sobie i wszystkim pisowskim apologetom po liceum, ale oni pewnie i tak tego nie chwytają, wiec bezkrytycznie i z radoscia przyjeli nowe slowo, nazywajac przeciwnikow tym okresleniem , ktore wg genezy wyrazu im samym sie należy.
Niestety, obawiam się, że Dorn liczył na to, iż mało kto wychwyci sens i załapie. Trzeba było dokopać pewnej grupie społecznej, to to na gorąco i pod wpływem emocji uczynił. Teraz dorabia ideologię, by jeszcze raz zaistnieć w mediach. Ten Niemiec, pisowski spec od marketingu politycznego, tak im pewnie doradza - gadać byle co, byle dużo, zakładać blogi z jednym wpisem... 8)

Barbossa
12-10-2007, 16:54
JKM raczył stwierdzić, że w klasie integracyjnej dzieci zdrowe zarażają się niepełnosprawnościa..
http://wiadomosci.wp.pl/kat,,statp,UHJ6ZWdssWQgcHJhc3k%3D,wid,9281870,wiad omosc.html
No cóż, lubić to trudno, można tylko współczuć. Niepełnosprawności. Umysłowej. W stopniu znacznym.
o integracyjnej tam chyba mowy nie było

to jak to jest z JKM ? (http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=9290651&rfbawp=1192203825.807)

boguslaw
12-10-2007, 18:11
"List wykształciucha...." to demagogia do kwadratu i epatowanie publiczności grą słów, gdy tymczasem dobrze wiadomo o co chodzi.
Czynienie osi podziału z określenia rzuconego złośliwie przy okazji mało istotnego komentarza, to właśnie nic innego jak sztuczne antagonizowanie
społeczności i dzielenie na równych i równiejszych.
To własnie jest namacalny dowód zadufania w sobie, pychy i arogancji.
Tymczasem różnic tych nie ma.
Każdy wie jak powinna wyglądać normalność, gdyż wszyscy żyjemy w tym samym czasie i w tym samym otoczeniu, obserwujemy ten sam zewnętrzny świat i nasz własny grajdoł.
Różnimy się brzemieniem przeszłości i bezpośrednim interesem grupowym.
Stawanie jednego czy drugiego prawdziwego intelektualisty jednoznacznie po czyjejkolwiek stronie głównego sporu politycznego jest według mnie karkołomnym i mocno podejrzanym działaniem.
Nikt naprawdę mądry i rozważny dobrowolnie nie skacze do kotłujacej się gnojówki....
Można się tylko ubrudzić.

mTom
12-10-2007, 18:26
"List wykształciucha...." to demagogia do kwadratu i epatowanie publiczności grą słów, gdy tymczasem dobrze wiadomo o co chodzi.
No to wyjaśnij o co chodzi.
Zamiast stosować retorykę Kaczyńskiego w stylu - wiem, ale nie powiem; jest to oczywista oczywistość itd.
Być może wreszcie załapię czy i jakie Ty masz w ogóle poglądy.

wilcza75
12-10-2007, 19:41
minęło pół godziny debaty Tusk-Kaczyński
nie mogę uwierzyć, na wyjeździe Polska wygrywa z PiS-em 3:0

chyba po przerwie będą zmiany w składzie

Barbossa
12-10-2007, 19:50
minęło pół godziny debaty Tusk-Kaczyński
nie mogę uwierzyć, na wyjeździe Polska wygrywa z PiS-em 3:0

chyba po przerwie będą zmiany w składzie

co najwyżej POlska

kuleczka
12-10-2007, 20:03
Jak dla mnie, punkty dla Tuska.
Uśmieszek Kaczorka, konsekwentnie zanika.

12-10-2007, 20:16
Donald był wielki :D

lewakk
12-10-2007, 20:16
Wielkie gratulacje dla Donalda Tuska i JArosława Kaczyńskiego.
Stworzyli naprawdę bardzo dobre widowisko...

Pierwszą część zdecydowanie wygrał TUSk.
Zagraniczną Kaczyński o niebo lepiej od Tuska..

3 część remis z plusem dla Kaczki za dogryzienie że obecnie w Warszawie jest jeden bezpartyjny urzędnik a za czasów Lecha byli sami bezpartyjni

plus też za jasną i prostą deklarację że PIS może rządzić z PO gdy Tusk zabełkotal że nie wie z kim rządzić..., no i śmiech na sali gdy Tusk powiedział że kocha Polskę:):):)

Lepsze dogryzienia w trakcie Kaczyńskiego
Zauważmy Tusk rozpoczął z wielkim uśmiechem, rozluźniony a w pod koniec debaty ten uśmiech znikł....

moim zdaniem
1 seria 2-0 TUSK
2 seria 1-0 Kaczyński
3 seria 1-0 Kaczyński

reasumując zwolennicy Tuska będą mówili że wygrał Tusk i odwrotnie
Ale gratulacje należą się obu, o niebo lepsza debata niż poprzednia!!!!

mTom
12-10-2007, 20:19
Tym razem Jaro wtopił. :cry:

lewakk
12-10-2007, 20:41
Mnie zastanawia jedna rzecz: ostatnio publikowane są sondaże, w których poparcie dla PiS różni się o 10% .........
I jeszcze jedna prawidłowość: im źródłu bliżej do GW i tvn, tym PO ma się lepiej. Wg Wprost i Rzepy PiS rządzi samo :roll: .

Ciekawe te słowa zwłaszcza wobec faktu że to wyborcza pierwsza podała sondaż w którym PIS objął prowadzenie...., i to wyborcza najczęsciej PIS stawia na 1 miejscu....

pozostaje pytanie, czy autorka słów celowo rżnie głupa??? czy po prostu jest oderwana od rzeczywistości???

Na poparcie słów Baby z dziś:
Dziennik PO 39%, PIS 33%
http://wiadomosci.onet.pl/wybory2007/1622885,news.html

Wyborcza:
PIS 36%, PO32%
http://bi.gazeta.pl/im/8/4570/m4570608.jpg

mTom
12-10-2007, 20:53
Skoro bawimy się w sondaże. Wyniki tuż po debacie.
75:25 - interia.pl
78:15 - wp.pl
87:8 - gazeta.pl
89:11 - onet.pl
Czyli zwycięstwo Kaczora... Donalda. Nawet abstrahując od tego, że mohery trzymają się z dala od piekielnego internetu. :wink:

12-10-2007, 20:57
Lewakk - dziękuję, że zauważyłeś moją skromną uwagę sprzed kilku dni i nawet usiłowałeś jej użyć ;)

wilcza75
12-10-2007, 21:02
ulubieniec 8) lewakka na gorąco:
Skąd w Tusku tyle brutalności, przykro było patrzeć jak się znęcał nad słabszym!
Dobrze, zgoda mówiłem dokopać. Tak nie wypieram się zachęcałem, żeby zmasakrować. Owszem nawoływałem, daj mu popalić Donald, ale na litość Boską, na rany Chrystusa, po co rozkładać na łopatki i jeszcze kopać, po co leżącym skakać, dlaczego zmasakrowane ciągać za nogę po podłodze. Jedyne co usprawiedliwia Donalda, to fakt, że posprzątał na koniec po sobie i wyniósł `przeciwnika' ze studia.

Matka_Kurka 2007-10-12 21:12

lewakk
12-10-2007, 21:13
Skoro bawimy się w sondaże. Wyniki tuż po debacie.
75:25 - interia.pl
78:15 - wp.pl
87:8 - gazeta.pl
89:11 - onet.pl
Czyli zwycięstwo Kaczora... Donalda. Nawet abstrahując od tego, że mohery trzymają się z dala od piekielnego internetu. :wink:

Gratuluje Donaldowi wygrania w sondażach internetowych!!!!!

Do moherów blisko ostatnio Donaldowi.
Te sondaże dokladnie obrazuja przekrój czytelników.
Wskaż mi mtom jakikolwiek sondaż internetowy na tych portalach gdzie wygrał PIS, albo Lech Kaczyński dwa lata temu, często na tych portalach są sondaże partyjne, a wyniki typo PO 40%, LID 30% PIS 15%, a czy realne bedą takie same???
Może zróbmy na Rozbrat sondaż a LID wygra :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Te wyniki dokładnie pokazują to co powiedziałem wcześniej zwolennicy Tuska beda mówić że wygrał Tusk i odwrotnie.....


a w polityce realnej jest tak jak mówi Kaczyński:

o koalicji w Warszawie:
Konrad Piasecki: A za to on mówi - Stwórzmy koalicję,. Skoro chcecie odsunąć PiS od władzy, to stwórzmy w radzie miasta koalicję SLD-lewica-demokraci-Platforma.

Donald Tusk: Nie jest celem Platformy tworzenie koalicji z SLD.

Konrad Piasecki: Dlatego, że nie przekroczyliście jeszcze takiego mentalnego Rubikonu?

Donald Tusk: Nie przekroczymy tego mentalnego Rubikonu.
Cztery miesiące po tych wypowiedziach mamy następującą sytuację: koalicja PO i SLD jest faktem, obie partie współrządzą miastem i wielu działaczy partyjnych z obu ugrupowań ma satysfakcję z posad w miejskich spółkach.

Dziś Donald Tusk może sobie powiedzieć: "Kłamaliśmy rano, kłamaliśmy wieczorem. Żeby wygrać".

Za czasów Lecha Kaczyńskiego normą byli bezpartyjni urzędnicy, za czasów PO i LID

TAK RZĄDZI PLATFORMA OBYWATELSKA DONALDA TUSKA

Jacek Pużuk, mazowiecki baron SLD, został członkiem zarządu Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej – dowiedział się „Wprost”.

To spłata długów za poparcie, którego lewica udziela PO w radzie Warszawy. Pużuk ma pensję wysokości prawie 15 tys. zł brutto, służbowy samochód i służbową kartę płatniczą. - Nie widzę w tym żadnej niezręczności. Moją kandydaturę zgłosił wydział nadzoru właścicielskiego ratusza. Wyboru dokonała rada nadzorcza spółki - mówi Pużuk.

Jak ustalił „Wprost", w ramach spłacania sojuszowi politycznych długów posadę wicedyrektora departamentu opłat środowiskowych w urzędzie marszałkowskim województwa mazowieckiego dostał też wiceszef stołecznych struktur SLD Dariusz Klimaszewski.
http://www.wprost.pl/ar/?O=107222


Joanna Fabisiak, jedna z najbliższych współpracowniczek prezydent Warszawy, załatwiła partyjnym znajomym intratne zajęcia w miejskich urzędach. - Mogłam dać więcej posad swoim ludziom, a nawet załatwić coś dla siebie - mówi.

Ostatnio do beneficjentów dołączyli bielańscy politycy PO skupieni wokół posłanki Joanny Fabisiak, liderki Platformy w tej dzielnicy. Na burmistrza Bielan PO namaściła Zbigniewa Dubiela. Z panią poseł znają się jeszcze z połowy lat 90. z pracy w samorządzie Żoliborza. Oboje działali w Międzyparafialnym Komitecie Wyborczym. Przewodniczącym rady dzielnicy został z kolei Michał Sikorski, który do PO wszedł w grupie byłych polityków ZChN pod wodzą Arkadiusza Urbana. To były dyrektor Pragi-Północ, który w tej niezamożnej dzielnicy zasłynął z wydawania publicznych pieniędzy na luksusy: auta, wyposażenie gabinetu, zagraniczne wojaże.

Ustaliliśmy, że 31-letni Michał Sikorski dostał jeszcze od miasta etat dyrektora pionu handlowego w SPEC, spółce podlegającej prezydentowi Warszawy. - Konkursu na to stanowisko nie było, ale był wakat - mówi Sikorski. Ile zarabia w SPEC, w którym pensje na kierowniczych stanowiskach sięgają 12 tys. zł? - Nie powiem, na pewno dużo mniej niż prezes - odpowiada.

Przejęcie kontroli w bielańskim kole PO przez Joannę Fabisiak zbiegło się z nominacjami lokalnych działaczy Platformy do rad nadzorczych spółek miejskich. Można w nich zarobić na rękę przeszło 2 tys. zł miesięcznie, a pracy nie ma wiele, bo rady zbierają się z reguły raz w miesiącu.

http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,4232232.html


Po objęciu rządów pani prezydent przystąpiła do porządków w spółkach komunalnych. Z rad nadzorczych zniknęli ludzie z rekomendacji PiS. Ich miejsce zajęli głównie prominentni działacze Platformy.

- Za naszych czasów, choć tak powszechnie krytykowanych, zjawisko kolesiostwa nie było aż tak powszechne. Teraz w spółkach miejskich wszystko odbywa się po znajomości. Wracamy do najgorszych praktyk z czasów rządów AWS czy SLD - przekonuje jeden z wpływowych "piskorczyków".

Jako przykład podaje posła PO Andrzeja Halickiego, który od niedawna robi za speca od stołecznych basenów. - Kiedy Łukasz Abgarowicz zostawał szefem rady nadzorczej Warszawianki, był przynajmniej radnym Mokotowa. Halicki to kandydat z kosmosu, nawet nie wiadomo, czy potrafi pływać - ironizuje nasz rozmówca.

W nowych radach nadzorczych znalazła się większość burmistrzów z PO. Burmistrz Białołęki Robert Radzik wszedł do rady spółki Gminna Gospodarka Komunalna Ochota, burmistrz Bemowa Jarosław Dąbrowski i burmistrz Woli Marek Andruk nadzorują Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Burmistrz Ursynowa Tomasz Mencina i wiceburmistrz Woli Urszula Anna Kierzkowska weszli do rady Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Burmistrz Włochów Ludwik Rakowski zajmuje się problemami Szybkiej Kolei Miejskiej. Wiceburmistrz Woli Marek Lipiński zasilił radę Przedsiębiorstwa Budowlano-Usługowego "Dźwigar". Robert Soszyński, burmistrz Mokotowa i przewodniczący sejmiku Mazowsza, dogląda spraw Pałacu Kultury i Nauki. Niegdyś był wicedyrektorem PKiN, w czasach gdy pałacem rządził zatrzymany pod zarzutem korupcji Paweł Bujalski.

Wtajemniczeni twierdzą, że największy wpływ na obsadę rad nadzorczych miało dwoje posłów PO - Joanna Fabisiak i Andrzej Halicki (związany z sekretarzem generalnym partii Grzegorzem Schetyną).
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,3985387.html


- Konkursów na stanowiska w urzędzie marszałkowskim albo nie ma, albo są fikcyjne, bo rozstrzyga je zarząd województwa złożony z urzędników z rekomendacji PO i PSL - żalą się pracownicy Struzika.

Czy wśród 450 stanowisk kierowniczych podlegających urzędowi marszałkowskiemu jest choć jedno dane osobie bezpartyjnej? - pytamy wicemarszałka Kozłowskiego.

- Tak, jest takie! Wiceszef w biurze kontroli - mówi. A jeszcze inne? - dopytujemy. - Nie pamiętam, ale zastanowię się - odpowiada wicemarszałek. I dodaje: - Poszła wieść, że bierzemy władzę w województwie, więc koledzy z PO przynoszą mi CV swoich znajomych, polecają. To naturalne.
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,4338528.html


Tak będzie wyglądała Polska gdy PO obejmie rządy!!!!

mTom
12-10-2007, 21:16
Sztab PiS widać newsletter porozsyłał... :wink: 8)
Tak czy siak, przegrana jest przegraną. :lol: :lol: :lol:

12-10-2007, 21:31
Długie - czyli sprawa poważna ;)

lewakk
12-10-2007, 21:33
Sztab PiS widać newsletter porozsyłał... :wink: 8)
Tak czy siak, przegrana jest przegraną. :lol: :lol: :lol:

newsletter powszechnie dostępny na stronach stołecznej gazety wyborczej, nawet oni nie są w stanie ukryć totalnego zawłaszczenia partyjniactwem w Warszawie..., ale przecież wyborcom PO to nie przeszkadza:):)

Przegrany, to bedzie ktoś po 21 października.

Obaj wypadli świetnie, a Kaczyński wypunktował świetnie słabe strony Donalda, choćby te fatalnbe rządy w Warszawie, a co z drugiej strony, skrajna manipulacja i demagogia o cenach, choćby jabłek...., ludzie co rząd ma do cen jabłek, nawet dziecko wie że obecne ceny są spowodowane niskimi zbiorami spowodowanymi klęską mrozu, ale chyba tylko "wykształciuchy" łapią się na takie "fakty" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
a może rząd PO będzie ręcznie sterował cenami jabłek???? :o :o 8)

a najbardziej wymowny był sam TUSK, na początku pełny uśmiech, pełen luz pod koniec debaty i to i to znikło...

wilcza75
12-10-2007, 21:41
lewakk wpada w panikę.... ,ale spokojnie kolego nie rozpaczaj jeszcze, Polska prowadzi, ale jeszcze nie wygrała, na razie Pis stracił jeden, no może dwa zęby, a do wybicia zostało mu jeszcze pięć

a na poważnie,
dobrze pamiętam debatę Wałęsa-Miodowicz z XI 1988r. , większość znajomych, w tym nizej podpisany, nie dawało Lechowi większych szans w starciu z doświadczonym aparatczykiem partyjnym. Ba, to sam Miodowicz w swojej bucie i pewności swych przewag wywołał Lecha na ring... a jak to się skończyło - doskonale wszyscy wiemy, a lewakk niech poczyta sobie w podręcznikach historii

Najważniejsza jednak jest odpowiedź na pytanie dlaczego Wałęsa zmiażdżył Miodowicza, wszak nie był bardziej bystry, wymowny czy przystojny, ani nie miał za sobą sztabu wyborczego, po stronie Lecha było tylko jedno - MIAŁ RACJĘ. W tamtej debacie wygrała prawda, dobro, wygraliśmy my Polacy i nasza przyszłość. Oby tak się stało 21 X :roll: :)