PDA

Zobacz pełną wersję : czy komin systemowy trzeba czymś wykończyć???



michall.m
08-12-2006, 08:43
słuchajcie przepraszam, że nie szukam takiego wątku, ale potrzebuję pilnej odpowiedzi od użytkowników kominów systemowych Schiedel, czy ja muszę od razu czymś ten komin obłożyć (chodzi mi o to co nad dachem), czy mogę kiedy chcę? Czy to ma jakiś wpływ na komin poza estetycznym? Napiszcie proszę jak to jest i czym wykończyć w środku (dom drewniany), a czym ponad dachem?
Ania

adwalk
08-12-2006, 10:10
Wykończenie nad dachem ma chronić pustaki komina przed wodą.
Przejście komina przez dach trzeba uszcelnić obróbką bo inaczej woda po kominie będzie lała się do domu.
Najrozsądniej wykonać to wszystko od razu podczas stawiania komina.
Ja jestem zwolennikiem obmurowania komina nad dachem pełną cegłą klinkierową. Ale inne sposoby też są dobre.
Jedyna co odradzam to płytki na klej.

Wewnątrz domu komin otynkować, obłożyć płyta gipsowokartonową.... Tak jak resztę ścian, termin wykonania dowolny.

Kamil1967
08-12-2006, 17:52
słuchajcie przepraszam, że nie szukam takiego wątku, ale potrzebuję pilnej odpowiedzi od użytkowników kominów systemowych Schiedel, czy ja muszę od razu czymś ten komin obłożyć (chodzi mi o to co nad dachem), czy mogę kiedy chcę? Czy to ma jakiś wpływ na komin poza estetycznym? Napiszcie proszę jak to jest i czym wykończyć w środku (dom drewniany), a czym ponad dachem?
Ania
Ja zakupiłem komin z Leiera i w instrukcji jest opisane jak należy komin wykończyć.
Poza tym poniżej link z forum
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=78817&view=next&sid=ff66c5163b2031c0754fb00e05667235
A u mnie obłożyłem komin cegłą pełną klinkierową. Obłożenie jest na całej wysokości komina, oczywiście klinkier tylko na zewnątrz, drutami stalowymi nawiązano obłożenie do konstrukcji komina.
Mozna zajrzec do dziennika na zdjęcia.
:D

michall.m
09-12-2006, 08:01
Dzięki chłopaki :D
Ania