PDA

Zobacz pełną wersję : Czym gruntować przed malowaniem?



Inwestor128
08-12-2006, 08:57
Mam problem z wykonawcą, który twierdzi, ze ściany rzed malowaniem najlepiej zagruntować rozcieńczona farba, którą potem będzie malowane pomieszczenie.
Zdecydowałem się na PERFEKTE z KABE i jak zaleca producent, do gruntowania zakupiłem BUDOGRUNT. No i wykonawca jęczy, że będą plamy, że będzie widac, że będzie trzeba poprawiac itd.
Tynki są gipsowe, na etapie szlifowania.

Co myślicie?

sebo8877
08-12-2006, 09:05
i wykonawca chce zrobić najlepiej, najrzetelniej.

Tak jak twierdzi powinno sie wykonywać. Z racji na koszty mało kto tak robi, najczęściej na surowe gładzie ludzie kładą rozcieńczona farbe emulsyjną, lub gruntują gruntami specyfikowanymi pod farby.

Ze swojej strony gratuluję rzetelnego wykonawcy.

Sebo8877

monka
08-12-2006, 09:49
Sebo8877 mam tynki gipsowe maszynowe i chciałabym pomalować je jakąś farbą akrylową lub silikonową, jeszcze się nie zdecydowałam :roll: czy to znaczy że powinnam je zagruntować rozcieńczoną farba akrylową lub silikonową? :roll:
zawsze myślałam że robi się to jakimś specjalnym gruntem

Teska
08-12-2006, 10:01
Sebo8877 mam tynki gipsowe maszynowe i chciałabym pomalować je jakąś farbą akrylową lub silikonową, jeszcze się nie zdecydowałam :roll: czy to znaczy że powinnam je zagruntować rozcieńczoną farba akrylową lub silikonową? :roll:
zawsze myślałam że robi się to jakimś specjalnym gruntem

monka zwykle farby to mozna rocienczona farba...

pisalam ci mam lateksowa tikkurille i pod nia ma byc spejcalny zalecany grunt przez producenta po to aby farba na scianie sie nie zwazyła :oops:

fracek
08-12-2006, 13:51
Witam. Z tego co wiem kazdy producen proponuje podklad wlasnej firmy chodzi oczywiscie o wieksze zyski.Grunt ma za zadanie na gladzi zmniejszyc jej wchlanialnosc oraz przyczepnosc wlasciiwej farby i do tego nadaje sie zwykla farba akrylowa.Zabieg taki stosuje sie przede wszystkim na duzych powierzchniach pod lateks ( zmniejszenie kosztow ).Acha rzeczywiscie stosowanie unigruntow pod lateks moze powodowac specyficzne palamy.