PDA

Zobacz pełną wersję : Kominek czy może... piecyk w ceramice?



Pavel&
08-12-2006, 09:38
Och człowiek chciałby mieć wszytstko na raz;) Widziałem niedawno piękne piecyki kaflowe, małe palenisko, śliczny kształt. Zaaaastanawiam się właśnie co ew. wybrać.
Ehhh pewnie są i minusy i plusy.
Z takiego piecyka nie można rozprowadzić ciepła po domy ale jak nie jest to priorytetem?

Czy ktoś z Was posiada praktyczne doświadczenie z takimi piecykami?
Jakie są za i przeciw obu rozwiązań?;)

NOTO
08-12-2006, 12:34
Posiadam kozę Dovre.
Mam tak zbudowany dom że ciepło samo idzie mi po schodach na górę.
Oczywiście nie jest to podstawowe ogrzewanie - ale OK.
Moim zdaniem gdy nie jest to podstawa to zwracaj uwagę na wizualizację.
Ale pamiętaj że małe palenisko wymaga drewna lub brykietów o odpowiednich wymiarach.

Pavel&
08-12-2006, 15:37
Słuszna uwaga o wymiarach paliwa.
Czy przez to, że piecyk jest z kaflami to stygnie długo/dłużej niż wkład?
Przy woborze głównym czynnikiem decydującym będzie estetyka i wygląd. Myślicie, że takie maleństwo może dodać uroku salonikowi?

Mikazuu
08-12-2006, 16:17
Ooooo, mi także marzy sie piec kaflowy. Widziałam coś takiego w piśmie wnętrzarskim, ale .... zgubiłam je!!!!!! :( Fakt jest taki, że wyglądało to doskonale!

Szukałam w necie i wiem, że kafle to nie problem, sa ich setki wzorów i kolorów. Ale zastanawia mnie wykonanie - czy taki piec musi postawić zdun?

A co do nagrzewania i oddawania ciepła przez kafle, to z tego co pamiętam z domu mojej kochanej Babci, ktora miała taki piec, długo po wygasnięciu ognia jeszcze oddawał ciepło.

Może ktoś powie coś więcej w temacie piecy kaflowych, spsobów ich dziłania itp. Pomóżcie doświadczeni!!!!

Pavel&
08-12-2006, 16:18
Czy nie są boskie?;) http://www.tapis.pl/piece-piecyki-romotop/
Siena II jest super;) Oczywiście tylko z tylnim podłączeniem.
Ceny także sobie ale można gogrzebać za podobnym wzornictwem.

I raczej właśnie myślę o takich piecykach wolnostojących niż o wielkich kaflowych piecach.

pattaya
08-12-2006, 19:23
Kiepska jakość.
Poszukaj wśród firm Hark,Max Blank,Supra,Austroflamm,Vermont Castings.