PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka powinna być grubość wylewki na stropie?



mario_pab
08-12-2006, 10:03
Jaka powinna być grubość wylewki na stropie na użytkowym poddaszu?

Proszę o porady

Pawel78
08-12-2006, 15:24
jeśli chodzi o szlichtę to warunki techniczne mówią o 3,5 cm ale lepiej 4cm

08-12-2006, 15:31
j.w. - minimum 3,5 cm

krzysztof11
08-12-2006, 16:05
również zgodze się z powyższymi wypowiedziami

3.5 - 4 cm

Cypek
08-12-2006, 16:10
5 i nic nie pęknie

daxima
08-12-2006, 16:25
A ja tak nieśmiało się zapytam czy to też przypadkiem nie jest uzależnione od ilości styro jaka idzie pod tą wylewkę :-?

vanderbobo
08-12-2006, 16:27
daj 5cm i nie będziesz się martwił o pękanie wylewki

08-12-2006, 16:51
A ja tak nieśmiało się zapytam czy to też przypadkiem nie jest uzależnione od ilości styro jaka idzie pod tą wylewkę :-?
a jaką ilościa /gruboscia/ styropianu chciałabyś izolowac parter od poddasza i w jakim celu ?

Acent
08-12-2006, 17:00
Izolacji akustycznej

daxima
08-12-2006, 18:09
Izolacji akustycznej

Dokładnie
Po prostu czytam i pytam z niewiedzy

pattaya
08-12-2006, 18:18
Daj tyle,żeby Ci nic nie wystawało ponad wylewkę.
Byłem ostatnio w domu,gdzie w każdej łazience widać rury to do wanny,to do brodzika.
Jak tu położyć płytki?
Jak zrobić płytki brodzik?

08-12-2006, 18:19
Dagbuilder,
wiec ile masz w projekcie tej izolacji akustycznej ? lub ile chcesz jej połozyc na stropie ?
/grubość w cm/

daxima
08-12-2006, 18:33
Ojej ale wam rozpętałam wątek
Jestem przed wielkim wkroczeniem na etap II czyli wykończeniówki i chciałam tylko się spytać ile zazwyczaj się daje. Lub ujmując to inaczej jak zazwyczaj się robi takie poddasza. Mam teraz mieszkanie dwupoziomowe na górze z tego co włąśnie pamiętam wylewka na stropie i parkiet ciągnie zimno że ch.... Wydawało mi się że akustyka i troszkę ocieplenia jest jak najbardziej naj . Więc jak najczęściej wygląda taka podłoga ???
Brzoza mój projekt już prawie w niego nie patrzę gwarantuję ci że takiego czegoś jeszcze nie widziałeś :( :(

pattaya
08-12-2006, 18:37
-Strop
- od 3-6 cm izolacji akustycznej(wełna lub styropian akustyczny)
-wylewka 4-6 cm

08-12-2006, 18:46
Dagbuilder, kto pyta - nie błądzi :)
... Brzoza mój projekt już prawie w niego nie patrzę gwarantuję ci że takiego czegoś jeszcze nie widziałeś :( :(
taki dobry ten projekt ? czy taki zły ? :roll:

Wydawało mi się że akustyka i troszkę ocieplenia jest jak najbardziej naj . Więc jak najczęściej wygląda taka podłoga ???
podejrzewam ze u Ciebie jak i u mnie poddasze będzie ogrzewane podobnie jak parter wiec nie widziałem sensu izolowac termicznie poddasza od parteru i Tobie również nie radze izolowac termicznie
jako izolacje akustyczną zastosowałem 3 cm styropianu i uwazam ze jest to wystarczająca grubość ...
przy tej grubości styropianu nie uwazałem za stosowne robic wylewki grubszej od 3,5 cm
mysle ze warunki techniczne podaja własciwa minimalna grubośc wylewki - u mnie to sie sprawdziło

pzdr

daxima
08-12-2006, 20:14
Projekt tragedia nad tragediami
Do tego stopnia że są szkice tych samych pomieszczeń jakby powyciągane z trzech projektów błędy błędy i piękny projekt ogrodzenia i szamba na pół zawartości.
Taki prezent sprawił mi małż i obarczył budową do tego wziął architekta z któym powinnam się spotkać w sądzie zrobił szybką adaptację w postaci pieczątki bo potrzebowaliśmy uzyskać pozwolenie. A w póżniejszym czasie miał zrobić zmiany jeśli będiemy potrzebować. Te co zrobił grożą katastrofą budowalną a jak chciałam później konkretne to mnie olał.
Ale mnie nerw poniósł i się rozgadałam.
pozdr

08-12-2006, 20:34
no ładnie ...
Ci architekci zapisani do Izb Inzynierów Budownictwa to miała byc smietanka, elita i nowa jakość ... tak kadzili ...
a kto wie czy oni jakis moczymordów z pod kiosków z piwem nie pozapisywali do tych swoich IZB ... :-?
trzeba by na wszelki wypadek sprawdzic gdzie ten ananas ubezpieczony i na jaka kwota go ubezpieczyli - w razie jakiejs katastrofy ...
kierownik budowy niech mu zadaje pytania w Dzienniku Budowy i trzeba go o tych pytaniach informowac - zeby sie nie wyłgał - listem poleconym - za potwierdzeniem odbioru, a dowód nadania listu zachowac ...


pzdr

daxima
08-12-2006, 20:50
jeszcze gorzej pan stary wyga szycha od lat w sądownictwie jako orzecznik w sprawach budowlanych
Jakbym się z nim kłóciła w życiu bym nie rozpoczęła budowy A ja po prostu musiałam
I musiałam wziąść papirek że się zrzeka odp od dalszych zmian jak i odp od mojgo projektu.
Wziełam chłopaczka co mi wyrysował te małe ale istotne zmiany i tyle
Jeden wielki burdel
Powinnam te wypowiedzi w końcu przenieść do działu projektów
z wielkim ostrzeżeniem przed KB projekt Kraków
E co tam stodoła już stoi najgorsze poza mną.

08-12-2006, 21:17
... Jeden wielki burdel ...
faktycznie - mysle podobnie - to jeden wielki burdel z tymi Izbami
grupa starych pryków obwołała sie jedyną w Polsce grupa do reprezentowania inzynierów i techników budownictwa ... uzurpuja sobie prawo, na wyłacznośc zrzeszania i wymuszaja na zastraszonych adeptach składki na ubezpieczenie
jakby adepci sami nie potrafili sie ubezpieczac ...
powstała podobna sitwa jak Izby u lekarzy ... pacjent u nich nie znajduje racji
to towarzystwo wzajemnego popierania sie
NIK powinien sie zając tym towarzystwem ...juz dawno

msobanie
08-12-2006, 21:42
Witam,
Wracajac do tematu,
Mam niewykonczone poddasze i chce sobie zrobic jedna extra lazienke przy sypialni. Trzeba podciagnac kanalize tak ze 2 metry - rura fi 100 zapewne.
Jak dam 5 styro (lub welny) + 5 wylewki to moze byc malo (spadek 2% to 2 cm na metrze, czyli 4 cm na 2 metrach), plus rura setka.
Zaczyna sie robic grubo ...
Nie za bardzo usmiecha mi sie podloga na legarach, mam wrazenie ze bedzie sie uginac, skrzypiec itp. Poza tym wysokie te legary musialyby byc.
Jakies pomysly?
Pozdrawiam
Mirek

Acent
09-12-2006, 08:06
Genialny pomysl z tymi pytaniami .Archtekt cię i tak oleje jego izby też a ty zostaniesz z upstrzonym dziennikiem i będziesz odbierać dom przez 5 lat.(nadzór poprosi o wyjasnienie o co z tymi pytaniami chodzi).

Dobrze ,że nikt nie wpadł na pomysl załozenia samorządu urzędników.

pzdr[/quote] :lol:

09-12-2006, 08:50
no ładnie ...
Ci architekci zapisani do Izb Inzynierów Budownictwa to miała byc smietanka, elita i nowa jakość ... tak kadzili ...
a kto wie czy oni jakis moczymordów z pod kiosków z piwem nie pozapisywali do tych swoich IZB ... :-?
trzeba by na wszelki wypadek sprawdzic gdzie ten ananas ubezpieczony i na jaka kwota go ubezpieczyli - w razie jakiejs katastrofy ...
kierownik budowy niech mu zadaje pytania w Dzienniku Budowy i trzeba go o tych pytaniach informowac - zeby sie nie wyłgał - listem poleconym - za potwierdzeniem odbioru, a dowód nadania listu zachowac ...
__________________________________________________ ___________

Genialny pomysl z tymi pytaniami .Archtekt cię i tak oleje jego izby też a ty zostaniesz z upstrzonym dziennikiem i będziesz odbierać dom przez 5 lat.(nadzór poprosi o wyjasnienie o co z tymi pytaniami chodzi).

Dobrze ,że nikt nie wpadł na pomysl załozenia samorządu urzędników.

pzdr :lol:
druga część /pod kreską pogrubiona / została "wkomponowana w moja wypowiedz - licze Acent ze zrobiłes przez pomyłke (z braku umiejetności technicznych) a nie celowo - bo nie sa to moje słowa

ad meritum - autor planu adaptacji jest uczestnikiem procesu budowlanego i zobowiązany ustosunkowac sie do pytan jakie kieruje do niego kierownik budowy i w przypadku kiedy to "oleje" to Nadzór budowlany /jak nie prokuratura/ dobierze mu sie do d ...py wczesniej czy później szczególnie dlatego, ze

...Te co zrobił grożą katastrofą budowalną a jak chciałam później konkretne to mnie olał....

chronienie takich becwałów którzy pozapisywali sie do izb /inzynierów, lekarskich czy innych/ powinno sie juz dawno skończyc ...
gość wzioł kase za projekt, jest ubezpieczony od błedów w działalnosci zawodowej i nie ma powodu mu odpuszaczac !
ten wyjatkowy "cwaniaczek - projektant" wcisnał Dagbuilder papierek w którym napisał ze sie zrzeka odpowiedzialności od jej projektu ...:o
a takim papierkiem mozna sobie tyłek podetrzec

podejrzewam ze cała "działalność" tych Izb projektantów ... lekarzy i całej podobnej sitwy jest skierowania na zastraszanie ...
- inwestorów - aby nie domagali sie poprawek w projekcie - nawet za cene katastrofy budowlanej - bo 5 lat Ci nie odbiora domu ...
- pacjentów - nie dochodź czy masz zaszyte nozyczki w brzuchu /zaszyte podczas operacji/ bo jak bedziesz podskakiwał ... domagał ich wyjęcia czy odszkodowania to moze sie zdarzyc ze ci sie pawulonu przez pomyłke wstrzyknie ...

:-?
pzdr

Acent
09-12-2006, 09:38
Rzeczywiscie wykazałem sie brakiem umiejetności technicznych.Przepraszam.
Ja nie piszę że nie należy dochodzić swoich praw .Sam próbowałem scigać mojego architekta i w innym watku opisałem jak się to skończyło.
Prawo w naszym kraju jest wadliwe i na etapie ustanawiania i egzekwowania i to jest fakt. Są ludzie którzy są tego świadomi i zamiast sądzić się przez całe życie zatrudniają kolejnego architekta aby wyprostował to co poprzedni spieprzył.Kosztowo wychodzi tak samo a przynajmniej maja szansę zamieszkać za dwa lata i wywiazać sie np z umowy kredytowej .
Twoje rady brzmią jak rady typowego urzednika zza biurka.
Postawienie znaku równości lekarz= przestępca pozostawiam bez komentarza.
Pozdrawiam i zdrowia życzę ( bo przecież za rogiem czai się doktor z pawulonem)

09-12-2006, 10:22
Twoje rady brzmią jak rady typowego urzednika zza biurka.
...
moze ostre słowa padły - ja równiez przepraszam
ale ciągłe odpuszczanie i namawianie do uległości dla partaczy /a takich wypadków złego, niedbałego projektowania czy figuranctwa w nadzorze było opisywanych na forum juz sporo/ - mnie denerwuje
zanim doszło do powołoania tych sławetnych Izb - piano peany na ich cześć, ich zwolennicy mało sie niz zachłysneli w wyliczaniu korzysci jakie z tego powodu będzie miał inwestor
miało byc dzieki Izbom - drogo ale lepiej - kazdy bład miał skutkowac wykluczeniem z Izby delikwenta a ubezpieczyciel bez zbednych ceregieli miał wypłacac odszkodowania za błędy ...
tak argumentowali zwolennicy Izb, a okazało sie ze to był tylko pic na wode,
w izbach zasiadło towarzystwo starych tetryków które zamiast pietnowac partactwo swoich podopiecznych i wyrzucic parszywe owiec poza społeczność uczciwych budowlańców zajmuje pierdzeniem w stołki i osłanianiem swoich starych kumpli i znajomych ...
jednym słowem sitwa - która trzeba rozgonic na cztery wiatry, a nie chowac głowe w piasek,udawac ze nic złego sie nie dzieje i straszyc ze jak ktos podskoczy tej sitwie to go uziemia przy odbiorze ...


pzdr

Acent
09-12-2006, 10:38
Tutaj sie z tobą zgadzam :D Samorzady to głównie posady ,ograniczenie dostępu do zawodu ,tępienie konkurencyjności i żródło wielu patologii.Wszystko wynika ze złego prawa....
Sam mam obowiązek nalezeć do odpowiedniej izby ( :lol: ) i wcale nie jestem ztego powodu szczęśliwy i zadowolony.

Pawel78
09-12-2006, 22:51
Wracając do tematu warunki mówią o grubości minimalnej 3,5cm i wytrzymałości podkładu w mieszkaniach 12MPa( w garażu 20MPa). Natomiast przy ogrzewaniu podłogowym warunki producentów mówią o grubości 5cm.
Jeśli nie ma ogrzewania podłogoego to wystarczy 3,5 nie ma sensu dawać więcej bo można przeciążyć strop a to nie jest już dobre.

10-12-2006, 16:01
...Jeśli nie ma ogrzewania podłogoego to wystarczy 3,5 nie ma sensu dawać więcej bo można przeciążyć strop a to nie jest już dobre...

zgadza sie ...
kazdy dodatkowy cm nie tylko kosztuje więcej ale i stanowi niepotrzebny balast dla stropu i ław fundamentowych
... Samorzady to głównie posady ,ograniczenie dostępu do zawodu ,tępienie konkurencyjności i żródło wielu patologii.Wszystko wynika ze złego prawa ...
no własnie, to wynik złego prawa
ustawa dopusciła tylko "grupe wybrańców" zapisanych do Izb do wykonywania zawodu więc niektórzy dlatego, ze nie maja zadnej konkurencji i odstawiaja takie numery ze w głowie sie nie miesci ...
opisuje je Dagbuilder i Nikola, opisuja inni ...
a ja zaplacilam 1000 zl plus 300 za kosztorys ,
kierownik gdyby nie robil kosztorysu to nawet by sie nie zjawil na budowie , mam ochote go rozszarpac ,
aha jak sie go zapytalam czy przyjedzie na budowe to sie mnie spytla ze po co ona ma mnie narazac na koszty dojadu przeciez budowlancy wiedza jak budowac , poprostu rece mi opadly ...

http://forum.muratordom.pl/posting.php?mode=quote&p=1513098

poniewaz w Izbach nie liczy sie jakość a ilość ... takich własnie pseudo - budowlanców widzimy
wystarczy zapłacic kase i jest "przyzwolenie - pieczatka" Izb stwierdzajacą ze sie juz wkupili, ze mogą juz chałturzyc, projektowac, adaptowac i nadzorowac

dlatego potem nie dziwia pytania typu "Jaka powinna być grubość wylewki na stropie?" - bo jesli tego / przykładowo/ nie ma w projekcie a kierownik - figurant na budowie nie bywa wogóle ...

takie mamy "wspaniałe" prawo - skrzeczy polska rzeczywistość :-?

Pawel78
12-12-2006, 11:52
No i tu się z wami nie zgadzam. Należę do izby mimo bardzo młodego wieku, i nie miałe problemu aby się dostać. Często inwestor chce zaoszczędzić i dlatego zatrudnia kierownika figuranta, a wystarczy dorzucić kase i będzie częściej. Więc widać ,że chodzi tylko o kase.

Acent
12-12-2006, 12:01
No i tu się z wami nie zgadzam. Należę do izby mimo bardzo młodego wieku, i nie miałe problemu aby się dostać. Często inwestor chce zaoszczędzić i dlatego zatrudnia kierownika figuranta, a wystarczy dorzucić kase i będzie częściej. Więc widać ,że chodzi tylko o kase.
Masz szczęscie ,że nie jesteś prawnikiem,notariuszem lub komornikiem.W życiu często chodzi o kasę :D Przekonasz się :D Chodzi o to żeby nie wydawac jej bez sensu na kogoś kto jest patałachem z błogosławieństwem izb...

Pawel78
12-12-2006, 12:19
Niestety nie zawsze po skończeniu szkoły wychodzi się kompetentnym pracownikiem. Ale wyjątki są w każdej branży. I przykro mi że masz problemy z moim kolega po fachu.

Acent
12-12-2006, 12:33
Twój kolega po fachu szkołę skończył dawno.Może zbyt dawno :wink: Rzecz nie w tym jak dawno ktoś skończył studia tylko w jego podejsciu do zawodu.Zdolna i rzetelna osoba potrafi się rozwinąc bardzo szybko .Dlatego powstaly samorzady ,aby równać szanse :wink: To w którą stronę pozostawiam bez odpowiedzi....

12-12-2006, 14:41
No i tu się z wami nie zgadzam. Należę do izby mimo bardzo młodego wieku, i nie miałe problemu aby się dostać...

a kto mówi ze Izby robia jakies wstręty tym którzy im dolę odpalają ?
oni zyja jak alfonsi - z cudzej pracy przeciez i kazda duszyczka jest dla nich dobra ... :lol:
problem sie zaczyna jesli ktos im zgłasza nierzetelność pełnionych usług
np opisuje to Dakmar


Po zerwaniu umowy z firmą, odmówili mi wydania dziennika bo podobno prawo budowlane zabrania :lol:

Efekt moich działań:
kierownikowi budowy prokurator postawił zazuty bezprawnego zagarnięcia dokumentów i poświadczenia nieprawdy w dzienniku

a co na to słynne Izby ?

W IZBIE chcieli abym dostarczył dowodów- obłęd
Powiedziałem aby przyjechali i sobie zobaczyli. Usłyszeli ode mnie, że to ich problem, to oni wpisali na listę człowieka "niegodnego"
Czekam na ich reakcję, jeżeli nie będzie to doniose na nich :lol:
Myślę, że mnie może już być tylko lepiej. Staram się tłumaczyć żonie, że mogło być gorzej ...

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1280862&highlight=izby#1280862

zamiast wezwac do wyjasnienia kierownika budowy i pozbawic go prawa wykonywania zawodu po błedach jakie popełnił - oni jaja sobie robia z inwestora i kaza dostarczyć dowodów (sic!)
tam dach był do rozbiórki i brak izolacji piwnic (o ile dobrze zrozumiałem posta) a to mozna stwierdzic na miejscu
Ci jacarze w izbach chcieli zeby im dom na miejsce dostarczyc bo im sie tyłków zza biurka ruszyc nie chciało :evil:
domy moga sie walic ...byle składeczka systematycznie kapała ...
Izby to jakas parodia stworzona dla ciepłych posadek dla starych pryków
a w zapowiedziach było lukrowo i cukierkowo ... mieli dbac aby byle szumowiny nie zapisywały sie do IZB ! :evil: