PDA

Zobacz pełną wersję : Wielkość kotłowni na ekogroszek i składu paliwa



krupol
08-12-2006, 10:05
Witam forumowiczów

Mam taki problemik, mianowicie zamierzam wybudować dom około 115 m2 ogrzewany kotłem na ekogroszek. Piwnicy nie będzie, piec (myślę że około 17-20KW) i skład paliwa będzie się znajdował w pomieszczeniu gospodarczym za garażem o wymiarach podłogi 2,6x3,5m = 9,1m. Dom będzie przyzwoicie zaizolowany więc myślę że rocznie spale 3-4 ton węgla. Pomieszczenie grzewcze będzie za garażem z wejściem od garażu i od zewnątrz - więc muszcze zostawić jakąś szerokość tego pomieszczenia na przejście (przejście to oddzialać będzie piec od węgla.
Proszę o jakieś sugestie czy starczy mi miejsca w tym pomieszczeniu na piec (będzie przylegał do krótszego boku od strony domu), przejście (po środku pomieszczenia) i skład węgla (od strony krótszego boku od zewnątrz-przeciwlegle do pieca).
Jescze raz proszę o uwagi.

Pozdrawiam

pawelurb
08-12-2006, 11:43
wazne jest żeby obok kotła od strony zasobnika było tyle miejsca żeby można wyjąć z niego w razie czego podajnik i ślimak bez demontazu calego kotla. w praktyce okolo 1 metra luzu powinno być.

AManys
08-12-2006, 13:54
Mam podobny problem z tą tylko różnicą, że na kotłownię mam przewidziane osobne pomieszczenie o wielkości 4m2. Nie miałem za bardzo, gdzie umiejscowić składu węgla i rozważam taką ewentualność, że wykonam kanał w garażu na ok. 4 tony węgla, a pod sufitem puszczę szynę na wyciągarkę elektryczną z wysięgnikiem.

Napisz co myślisz o tym pomyśle Pozdrawiam