PDA

Zobacz pełną wersję : KIEDY PODPISAC UMOWE Z FIRMą BUDOWLANA



pawilon79
08-12-2006, 15:58
dzien dobry mam pytanie.
zamieżam zacząć budować późną wiosną .a dokładnie gdzies w połowie maja.
główne finanse bedą z kredytu którego jeszcze nie mam.
kredyt zamierzam załatwiać własnie na początku maja. nie wiem kiedy mam iść do jakieś firmy budowlanej.
POWIEDCIE JAK MAM TO ZAłATWIC. CZY MOGE TERAZ GADAC Z FIRMą JAK JESZCZE NIE MAM KREDYTU.

acca5
08-12-2006, 16:06
kredyt załatwiaj od lutego, chyba,że masz juz wszystkie potrzebne papierki. Umowe podpisz już i zaklep terminy.

pawilon79
08-12-2006, 17:10
niestety tez tak bym chciał. ale mam taką prace że wróce najprędzej poczatek maja.
czy w miesiąc uda mi sie wszystko załatwic z kredytem.
i w jaki sposób oni go wypłacają.

acca5
08-12-2006, 18:08
jak chcesz, generalnie w transzach, pierwsza to wielkość wzieta z nieba- według twoich potrzeb. Ja mam w PKO BP. jest to różnie w róznych bankach.

pawilon79
08-12-2006, 18:23
dzieki bardzo . zobacze jak bedzie . poprostu musze pochodzic i sie po pytac

kabietka
08-12-2006, 18:38
Zaklepuj ekipę bo może się okazać że kredyt masz a domku nie ma kto wybudować :( Tylko broń Cię panie Boże od dawania jakichkolwiek zliczek-zadatków na poczet rozpoczęcia budowy :)

Pozdrawiam.

bartosz01
08-12-2006, 19:55
Kabietka ma rację, umowę z firmą trzeba już teraz, bo na wiosnę będzie i droże i trudniej.
i co do tych zaliczek to też świnta racja!

lkmiec
08-12-2006, 21:13
a ja mam odmienne zdanie - jezeli masz dobra, sprawdzona, polecona ekipe, to czym predzej podpisuj umowe, dawaj zaliczke i wpisuj wyysokie kary umowne za odstapienie..

slyszalem juz o kilku przypadkach, gdzie firmy zwracaly 2krotnosc zaliczki i uciekaly, bo ktos inny im wiecej zaplacil, a bez zaliczki mozna tym bardziej zostac na lodzie!!

Pozdrawiam

Jola_K
08-12-2006, 23:13
a ja mam odmienne zdanie - jezeli masz dobra, sprawdzona, polecona ekipe, to czym predzej podpisuj umowe, dawaj zaliczke i wpisuj wyysokie kary umowne za odstapienie..
ja w tym tygodniu podpisalam umowe z firma budowlana, na budowe i dostawe materialow, nalezalo tez w ciagu 7 dni wplacic 15% zaliczki
kary za odstapienie tez sa

o naprawde dobra ekipe na naszym terenie jest trudno, ja szukalam od pol roku :roll:
dla nas byl to ostatni moment na podpisanie umowy, by ruszyc na wiosne
rozpoczecie budowy 1.04.2007

kabietka
09-12-2006, 08:12
a ja mam odmienne zdanie - jezeli masz dobra, sprawdzona, polecona ekipe, to czym predzej podpisuj umowe, dawaj zaliczke i wpisuj wyysokie kary umowne za odstapienie..

slyszalem juz o kilku przypadkach, gdzie firmy zwracaly 2krotnosc zaliczki i uciekaly, bo ktos inny im wiecej zaplacil, a bez zaliczki mozna tym bardziej zostac na lodzie!!

Pozdrawiam[/quote]

Ja jestem sceptyczna co do dawania zaliczek i pocieszania się tym ze wpiszę kary umowne za odstąpienie.Co jak firma odstąpi a ty będziesz musiał się włóczyć przez lata po sądach??
Uważam że należy wszystkie aspekty sprawy rozważyć!!
Moja ekipa z wyprzedzeniem 1 roku była zamawiana i nie wpłacałam żadnej zaliczki ani nie podpisywałam żadnej umowy wstępnej.Po prostu w określonym czasie przyszli na budowę i wybudowali nasz domek :D


Ale w zyciu jak to w życiu są budowlańcy i budowlańcy :D

Pozdrawiam

Jola_K
09-12-2006, 10:55
Moja ekipa z wyprzedzeniem 1 roku była zamawiana i nie wpłacałam żadnej zaliczki ani nie podpisywałam żadnej umowy wstępnej.Po prostu w określonym czasie przyszli na budowę i wybudowali nasz domek :D


Ale w zyciu jak to w życiu są budowlańcy i budowlańcy :D

Pozdrawiam

ty mialas szczescie :)

firma o ktorej ja pisalam do duza firma budowlana, majaca kilka ekip i budujaca kilka domow jednoczesnie, specjalizuja sie w duzych "trudnych" domach
ta umowa dla nich i dla nas jest gwarancja ze ktoras ze stron nie zrezygnuje
w naszym przypadku naprawde sie ciesze z tej umowy bo to firma na ktorej mi bardzo zalezalo

oczywiscie wolalabym bez zaliczek, ale nie dalo sie.... :(


pozdrawiam

kabietka
09-12-2006, 12:23
Moja ekipa z wyprzedzeniem 1 roku była zamawiana i nie wpłacałam żadnej zaliczki ani nie podpisywałam żadnej umowy wstępnej.Po prostu w określonym czasie przyszli na budowę i wybudowali nasz domek :D


Ale w zyciu jak to w życiu są budowlańcy i budowlańcy :D

Pozdrawiam

ty mialas szczescie :)

firma o ktorej ja pisalam do duza firma budowlana, majaca kilka ekip i budujaca kilka domow jednoczesnie, specjalizuja sie w duzych "trudnych" domach
ta umowa dla nich i dla nas jest gwarancja ze ktoras ze stron nie zrezygnuje
w naszym przypadku naprawde sie ciesze z tej umowy bo to firma na ktorej mi bardzo zalezalo

oczywiscie wolalabym bez zaliczek, ale nie dalo sie.... :(


pozdrawiam




To prawda miałam szczęście zarówno do murarzy jak i do dekarzy.
Wykończeniówka przede mną i mam nadzieję że to szczęście mnie nie opuści :lol:


Szkoda że busujesz tak daleko bo moich dekarzy poleciłabym z czystym sumieniem :D

Pozdrawiam :D