PDA

Zobacz pełną wersję : dwa piece na jednym przewodzie spalinowym



BaB
08-12-2006, 20:25
Witam

Mam w piwnicy kocioł CO z podajnikiem na groszek, a na parterze kuchnie węglową. I kocioł i piec kuchenny podłączone są do tego samego przewodu spalinowego w kominie. Pytanie moje brzmi,czy w trakcie normalnej pracy kotła CO, mogę sporadycznie (dwa razy do roku na święta:)) skorzystać z kuchni węglowej? Czy nie będzie to miało negatywnego wpływu na pracę kotła CO?

Dziękuję i pozdrawiam.
BaB

PS
Przepraszam, że pisze drugi raz ten temat ale ten dział bardziej mi do niego pasował.

beton44
08-12-2006, 21:11
NIE

BaB
08-12-2006, 21:18
NIE

To odpowiedź na pierwsze czy na drugie pytanie?

beton44
08-12-2006, 21:36
NIE

TAK

a przypadkiem nie kopci ci KOCIOŁ w piwnicy???


i kominiarz nic przeciwko temu nie ma???

BaB
08-12-2006, 22:13
a przypadkiem nie kopci ci KOCIOŁ w piwnicy???


i kominiarz nic przeciwko temu nie ma???

Może nie do końca się dobrze wyraziłem ale kuchni węglowej nie używam, tylko na święta chciałem sobie w niej rozpalić. Wyjście z tej kuchni do komina jest zamknięte cegłami luźno włożonymi. Ale teraz wszystko jasne dalej będzie nie używana.

Dziękuję za odpowiedź:)

beton44
08-12-2006, 22:27
ewentualnie...

wygasić kocioł / zamknąć drzwiczki itp / ew. założyć komin luźno cegłami...

wyjąć cegły przy piecu... popalić w nim sobie...zgasić.... założyć komin cegłami...

rozpalić w kotle/ czy też pod kotłem...

BaB
08-12-2006, 22:33
OK. Wiem już o co chodzi. Jeszcze raz dziękuję.

ewoo
10-12-2006, 15:04
Kocioł C.O. ma dmuchawę która można tak określić tłoczy spaliny do komina. Jeśli dodatkowo podłączysz kuchnię do komina nie wyłączając kotła C.O. to nie chcę cie straszyć ale mogą to być twoje ostatnie święta. Tlenku węgla ani nie widać ani nie czuć. Jeśli musisz używać kuchni to zrób jak radzi beton44 z tym że jak będziesz zamykał cegłami wejście do komina to uszczelnij je aby przez szczeliny nie wydostawały się spaliny.

Tedii
10-12-2006, 21:43
Z tego co mi kominiarz mówił wynika że: każdy piec MUSI mieć OSOBNY komin.
I w pobliży OSOBNY szyb wentylacyjny z kratką.

BaB
11-12-2006, 14:39
Wszystko jasne. Dzięki.