PDA

Zobacz pełną wersję : Ile kosztuje ogrodzenie działki siatką o dlugości ok 300m ?



Lotosowa
08-12-2006, 20:44
Pytanie jak w temacie ;)

fotograf
08-12-2006, 21:05
Pytanie jak w temacie ;)

siatka 1,60 wysokości - bez podmurówki - 40 zł za metr na gotowo

Krzysztofik
08-12-2006, 21:41
Fotograf... nie zmieniaj profesji.
Siatka kosztuje około 200 PLN za 25m.
Cena dotyczy siatki "hipermarketowej" lub powlekanej od producenta.
Słupki można kupić od 5 do 30 PLNów za sztuke.
Reszta dotyczy robocizny.
Robocizna polega na: sam zawijam rękawki i w jedną sobote robie 100 metrów ogrodzenia(tzw. system gospodarczy).
W tym dniu nie ide na siłownie ani na "kosza".
System pseudo gospodarczy: macie tu chłopaki 4000PLN-ów zróbcie mi z tym płotem porzadek.

fotograf
08-12-2006, 22:16
Fotograf... nie zmieniaj profesji.
Siatka kosztuje około 200 PLN za 25m.
Cena dotyczy siatki "hipermarketowej" lub powlekanej od producenta.
Słupki można kupić od 5 do 30 PLNów za sztuke.
Reszta dotyczy robocizny.
Robocizna polega na: sam zawijam rękawki i w jedną sobote robie 100 metrów ogrodzenia(tzw. system gospodarczy).
W tym dniu nie ide na siłownie ani na "kosza".
System pseudo gospodarczy: macie tu chłopaki 4000PLN-ów zróbcie mi z tym płotem porzadek.

siatke zakładałem powlekaną - jak policzyłem koszt słupków i siatki to zdecydowałem sie zlecić to firme, która 280 metrów zrobiła mi w 4 dni za 40 zł za metr na gotowo - było to niewiele drożej od kosztu materiałów i dodatkowo zamiast vatu 22% zapłaciłem 7% - w tym była też brama budowlana 4,5 metra

Goni_Mnie_Peleton
08-12-2006, 22:29
Ok 350 m , siatka z podmurowka prefabrykowana , plus brama z furtka na slupkach klinkierowych , cena ok 22 tys PLN.

Krzysztofik
08-12-2006, 23:01
To by sie zgadzało..materiały około 2500 do 3000 za 100 metrów( z podmurówką), reszta robocizna.

A&M
09-12-2006, 17:21
Ja za 150 metrów siatki (h 1,5) na podmurówce 50cm w ziemi, 30cm nad ziemią plus 25m ogrodzenia tymczasowego z bramą zapłaciłem 19tys. Ogrodzenie wykoanała mi firma w tydzień.

pozdrawiam

zezo
09-12-2006, 17:48
ja dziękuję jakie kwoty wymieniacie aż mnie z nóg ścieło :o :o

150 m siatki za 19 000 zł, horror, :o :o a ja właśnie mam coś koło 150 m do grodzenia, ale tyle kasy to nie dam, nie wiem co ma tyle kosztować??

właśnie się zatanawiam ile mnie będzie kosztować i wychodzi:
słupek co 2,5m czyli potrzeba 60 słupków po około 20 zł daje kwotę 1200 zł, siatka ogrodzeniowa średnio po 10 zł daje mi kwotę 1500 zł, linki naciągi nie wiem ile ale zakładam jakieś 300 zł, cement piach trochę żwiru myslę żę 500 zł wystarczy, ja i paru kumpli jakaś wystawna imprezka za 300 zł no i jeszcze inne wydaki 200 zł mam więc 4000 zł :lol: :lol: ale tanio :lol:

uff :wink: oddetchnołem troszkę, :wink: a już myślałem że te moje żerdzie do końca mego istnienia bedą.

A&M
09-12-2006, 17:57
To była najtańsza oferta. Sam nie chciałem robić, bo nie mam kolegów, którzy mogliby mi pomóc, a jeśliby nawet chcieli, to najpierw by zaczęli od imprezki i kontynuowaliby ją podczas prac.
Ja chciałem na podmurówce. Na prefabrykatach cena wynosiła ok 13-15tys
Dla porównania podam, że miałem też wycenę 60m za 10tys.

pozdrawiam

A&M
09-12-2006, 17:59
A i jeszcze jedna sprawa podmurówka jest zbrojona.



pozdrawiam

zezo
09-12-2006, 18:07
A&M bardzo mnie zaskakujesz tymi cenami, a technologia też jak dla mnie trochę dziwna :o :o
No nie wiem jaka ta podmórówka, może z klinkieru, jeżeli robiłeś ogrodzenie z siatki na normalnej betonowej podmurówce o szerokości kilkunastu cm to powiem tak dla mnie SZOK, :o :o

A&M
09-12-2006, 18:12
Niesety tu gdzie mieszkam takie są ceny (Wawa). Zebrałem chyba z 10 ofert.

pozdrawiam

zezo
09-12-2006, 18:27
ja wiem że ceny w twoim regionie są strasznie wygórowane, ale wydaje mi się ze troszkę cię stukneli na kasie, musisz poczytać jak i co się robi, co ile kosztuje, jak egzekwować swoje prawa, podpsywać umowy które są obwarowane odpowiednimi zapisami.

Jednym słowem długa i ciężka droga przed tobą, życzę ci powodzenia w dążeniu do celu :wink: :wink:
Powodzonka

A&M
09-12-2006, 19:03
W porównaniu z innymi "zobili" mnie na cenie najmniej. Jednak ekipa była super. Początkowo coś mówili o jakiś schodkach - nierówny teren - ale trochę kręciłem nosem i tak pokombinowali, że żadnych schodków nie ma. Robota "paliła" się im w rękach. Po kilku godzinach wykopali już cały rów - ja jak kopałem miejsce pod piaskownicę córci to machałem łopatą ze dwie godziny.
Fakt, że przy ogrodzeniu nie przykładałem się najmocniej. Przy wyborze ekipy do budowy domu poświęciłem dużo więcej czasu. I już na początek jestem do przodu jakieś 80k PLN plus lepszy materiał. W umowie też udało się upchać wszystkie zgłoszone przeze mnie poprawki. Jeszcze będą negocjował gwiazdkowy upust :wink:

pozdrawiam

slawwoj
09-12-2006, 19:33
Niedawno skończyłem;

ogrodzenie z siatki 1,60 z grubego drutu chyba 3.2, około 50 słupków, 120 mb z robocizną i materiałem 6 tys. zł.

Eltom
09-12-2006, 19:40
Właśnie skończyłem. 140m ogrodzenia = 2500 zł plus wszystkie soboty od początku października ;)

zezo
09-12-2006, 20:40
A&M napisał

porównaniu z innymi "zobili" mnie na cenie najmniej.
Nie ma się z czego cieszyć, :evil: to ty ich miałeś zrobić :wink:


Jeszcze będą negocjował gwiazdkowy upust
i to mi się podoba tak trzymaj :wink: :wink: a może jeszcze kilka procen na Nowy Rok :lol: :lol:

powodzonka życzę

Lotosowa
09-12-2006, 20:51
Dziekuję za odpowiedzi!
Ceny kosmiczne.
Czy próbował ktoś z was zrobić ogrodzenie z żywotnika zamiast standardowego płotu z drutu? Wydaje się to zdecydowanie tańsze i ładniejsze, co Wy na to?

AldonkaS
10-12-2006, 11:58
Bardzo podobaja mi się powyższe posty (czyt. czym taniej tym lepiej - licytacja na calego :):):)).
Ja w tym roku robiłam (tzn. mój chłop z ojcem + 3 wynajętych gości) płot (z 3 stron, na fron nie mam na razie kasy, ca. 20 000,00PLN - niestety).
Dane płotu:
110mb siatki (150 cm wysoka, bekaert 2,8mm grubość, siatka oczko 5x5) do tego słupki (narozne bekaerta, reszta niestety polska - bo tańsza), druty naciągowe i cala reszta (obejmy, druty, kapselki, itp.) + podmurówka betonowa prefabrykowana (25cm wysoka) + piach, żwir, cement i calość ca. 6000,00PLN.

Jak chcesz mieć jakąś porządną siatkę (nie z marketu za 10PLN/mb - bo ta to po dwóch zimach nadaje się najczęściej do wymiany :(:(:( ) - to kup bekaerta lub coś firmowego o grubości drutu min. 2,5mm (czym grubszy drut tym lepiej), a i nie zapomnij o tym że drut powienien byc ocynkowany - jak ja kupowałam swój (a chcialam trochę oszczędzić) to pojechałam po kilku budowach i popytalam i... kupiłam tą droższą siatkę (wiele firm robiących siatki, tylko pisze, że drut jest ocynkowany).
I jeszce jedna uwaga - sprawdź jak wyglądają zagięcia drutu w siatce (miejsca w oczkach) - nie powinno być sladu przecięcia powłoki nylonowej (niestety w tych tańszych to standard :(:(:().

Hubik_1975
11-12-2006, 12:20
Dołączam do przeglądu kosztów ogrodzenia - siatka 89mb na podmurówce, materiały około 3500zł. (siatka ocynkowana powlekana, naciągi, karabińczyki, słupki stalowe, deski na szalunek, beton z betoniarki), robocizna (kopanie, szalowanie, wylewanie podmurówki ok. 30cm ywsokości, montaż słupków, rozciąganie siatki, spawanie co drugi słupek, naciągi) 26zł/mb - jakieś 2300zł. Razem około 6000zł wyszło. Frontu z klinkieru nie liczę, bo to poza tematem i zupełnie inna bajka jeśli chodzi o koszty :)
pozdrawiam,
H.W.

Krzysztofik
11-12-2006, 17:14
Hubik...wyszło taniej bo siatke miałeś tylko powlekaną, a nie pozłacaną :wink:
Do tego robił to jakiś tani robotnik a nie superfachowiec :D

Jola_K
11-12-2006, 17:43
powiedzcie kobiecie :oops: na jakiej glebokosci powinien byc "wkopany" murek a na jakiej slupek, rozne glebokosci znalazlam "w literaturze" forumowej... :roll:

(oczywiscie sama kopac nie bede, lecz chce sobie juz teraz obliczyc przyblizony koszt)

zezo
11-12-2006, 19:02
Jola_K napisała

powiedzcie kobiecie na jakiej glebokosci powinien byc "wkopany" murek a na jakiej slupek, rozne glebokosci znalazlam "w literaturze" forumowej...
może tak więcej konkretów, jaki murek??

powiem jak ja zamierzam zrobić:
kumpel ma takie ręczne wiertło o średnicy 110 mm, wywierci się taką dziurkę :wink: na głębokości 50 - 60 cm w tę dziurkę wsadzi się :oops: słupek troszkę wyżej niż głębokość tej dziurki, rozrobi się wiaderko betonu, trochę kamieni + beton i po kłopocie, słupek oprawiony, co do mureczka pod siatką to się zrobi parę sztychów szpadlem coś w rodzaju literki V tak głeboko jakieś 15 cm i następne 10 nad gruntem, szerokość 10 -15 cm cm zaleje się betonem i po robocie, oczywiście zaraz ktoś napisze że za płytko że minimalna głebokość to 80 cm a najlepiej 100 cm, a tak fachowo to dziurę trzeba rąbnąć na 120 cm oczywiście jakieś zbrojenie jest konieczne, :o
ale ja zrobie tak jak napisałem wyżej
dziurka, słupek, troszkę betonu i po temacie

:wink: :wink:

Goni_Mnie_Peleton
11-12-2006, 20:18
Jola_K napisała

powiedzcie kobiecie na jakiej glebokosci powinien byc "wkopany" murek a na jakiej slupek, rozne glebokosci znalazlam "w literaturze" forumowej...
może tak więcej konkretów, jaki murek??

powiem jak ja zamierzam zrobić:
kumpel ma takie ręczne wiertło o średnicy 110 mm, wywierci się taką dziurkę :wink: na głębokości 50 - 60 cm w tę dziurkę wsadzi się :oops: słupek troszkę wyżej niż głębokość tej dziurki, rozrobi się wiaderko betonu, trochę kamieni + beton i po kłopocie, słupek oprawiony, co do mureczka pod siatką to się zrobi parę sztychów szpadlem coś w rodzaju literki V tak głeboko jakieś 15 cm i następne 10 nad gruntem, szerokość 10 -15 cm cm zaleje się betonem i po robocie, oczywiście zaraz ktoś napisze że za płytko że minimalna głebokość to 80 cm a najlepiej 100 cm, a tak fachowo to dziurę trzeba rąbnąć na 120 cm oczywiście jakieś zbrojenie jest konieczne, :o
ale ja zrobie tak jak napisałem wyżej
dziurka, słupek, troszkę betonu i po temacie

:wink: :wink:

Koniecznie musisz zaprezentowac na forum zdjecia , rok po , dwa lata po ....
potem juz chyba nie bedzie co fotografowac :wink:

zezo
11-12-2006, 20:25
Goni_Mnie_Peleton a jak myślisz ile razy, ile lat można fotografować jedno i to samo ogrodzenie? :wink: :wink:

a tak na poważnie to dajesz mi do zrozumienia że moje ogrodzenie zimy nie przetrzyma? :lol: :lol: może jeszcze odpowiesz mi dlaczego tak ma być jak myślisz? :o :o
będę wdzięczny a wyjaśnienie :wink: :wink:

MateuszCCS
11-12-2006, 20:29
rozbieralem w tym roku slupki montowane 10 lat temu taka technologia .... Koparka JCB musiala sie ostro nameczyc przy wyrywaniu 8)

Goni_Mnie_Peleton
11-12-2006, 20:32
Zezo sam juz pisales , dlaczego to moze byc prowizorka :wink:
No ale jak twoje ogrodzenie przetrwa kilka zim i bedzie ok , to opatentujesz pomysl na swoje zezowate podmurowki i staniesz sie slawny :wink:

zezo
11-12-2006, 20:42
Goni_Mnie_Peleton
zastanawiam się dlaczego zawsze znajdzie się ktoś taki uszczypliwy jak Ty, :o :oops:
sensownej odpowiedzi nie udzieliłeś ale uszczypliwości to ci nie brakuje,
może więc wyjaśnisz jak należy zrobić ogrodzenie tak SUPERDOBRZE, w/g ciebie wielkiego znawcy, z przyjemnością poczytam fachowych rad :wink:

jaro'71
12-12-2006, 09:14
Ja za 150 metrów siatki (h 1,5) na podmurówce 50cm w ziemi, 30cm nad ziemią plus 25m ogrodzenia tymczasowego z bramą zapłaciłem 19tys. Ogrodzenie wykoanała mi firma w tydzień.

pozdrawiam

To dokładnie tyle, ile ja mam zapłacić za postawienie domu :lol: , tyle że Ty z materiałem :wink:

dhr
14-03-2007, 19:10
Czytam, czytam i normalnie nie wierze... Szok :o
Może ja żyję w innej Polsce (albo założe firme budującą ogrodzenia :roll: )

Właśnie zakupiliśmy materiał na 180 mb ogrodzenia, wys. 1,50m, siatka fi 2,8 powlekana, oczko 6x6cm. Oto ile zapłaciliśmy:
- siatka 1260,-
- słupki stalowe powlekane 72 szt 1525,-
- drut naciągowy 0,35 za 1mb
- napinacze 5,- szt
- 12 podpórek ale gdzieś mi się zawieruszyło ile za nie zapłaciliśmy
- 7 x pręt 8,85 za szt
- robocizna: mąż + dwaj ojcowie
- do tego dochodzi piasek i cement

Koszt: PLN 2930,- + cement, piasek i podpórki.

Trochę jeszcze do tych 19.000,- brakuje :lol:
Materiał kupiliśmy w kilku punktach (bo w każdym z nich jedna rzecz była tańsza ale za to inne już kilkakrotnie droższe).

Ale i tak uważam, że jak na takie zwykłe ogrodzenie z siatki to te 3000 to dużo :roll: