PDA

Zobacz pełną wersję : Fachowcy"doradcy" z forum na start!!!



niktspecjalny
09-12-2006, 10:53
Wiem ,że mnie zaraz skrytykujecie ale mimo to chce sie z wami podzielic pewną refleksja.Jak kazdy na tym forum mam problemy z budowaniem i jak każdy czasami nie mam odpowiedzi na zadane pytania.Wiem ,że trzeba szukać odpowiedzi az do skutku co jest w 100% prawdą i niejako dodatkowa nauką .Niezaprzeczalna racja bo to jest kwintesencja tego znakomitego forum ludzi z pod znaku,"Muratora".Fakt i tyle.

Pytam wiec...czy istnieje taka opcja,żeby pogrupować i ułożyć w jakiś logiczny ciąg tych wszystkich ,którzy odpowiadają lub wykazują chęc tejze podpowiedzi i wreszcie tych którzy mają w swoich wypowiedziach argumenty nie do przebicia.Wiem ,że zaraz powiecie lenie ....wynocha!!! skoro nie chcecie troszke poszukać.Ok to tez rozumie.Chodzi mi tylko o ułatwienie sobie tego szukania czyli np.klikam na jegomościa a po otwarciu pojawia mi się np. "exspert od spraw fundamentów".Jest nasz czat i np. tam pytam go a nie czekam w nieskończoność aż ktoś zlituje sie i na chwile odejdzie np .od psych24 i rzuci mi na pożarcie tekst typu: zanim zapytasz poszukaj odp...lub masz problem podobny do mojego ja też czekam....lub, (co mi się podoba)zapytaj x on to Ci wytłumaczy.

Jeżeli chociaż w 1% coś w tym jest to powidzcie prosze co takiego w tym moim spostrzeżeniu widzicie?

gorąco pozdrawiam :D

Acent
09-12-2006, 10:59
Widzisz tutaj chodzi o wymianę doświadczeń (róznych zresztą) Ludzie tutaj piszacy tylko w niwielkim procencie sa z wykształcenia budowlańcami.Większość piszacych swoją mądrość opiera na doświadczeniach z własnej budowy i zna się po trochu na wszystkim :lol:

niktspecjalny
09-12-2006, 11:04
Widzisz tutaj chodzi o wymianę doświadczeń (róznych zresztą) Ludzie tutaj piszacy tylko w niwielkim procencie sa z wykształcenia budowlańcami.Większość piszacych swoją mądrość opiera na doświadczeniach z własnej budowy i zna się po trochu na wszystkim :lol:


ale ja właśnie o takich myśle .Tak jak w temacie.To mają być ludzie którzy buduja swoje domki dzieki doświadczeniom z forum . :)

niktspecjalny
09-12-2006, 11:06
Masz racje i zgadzam sie i jezeli taki udzieli mi odpowiedzi wcześniej to unikne np jakijś "fuszerki".

adam_mk
09-12-2006, 11:14
W pewnym sensie Twój postulat jest zrealizowany poprzez "przyklejenie" niektórych, bardzo często pojawiających się i ciągle tych samych problemów.
W tych innych, mało standartowych podejściach chętnie pomożemy.
Po to jest to forum, choc ostatnio jakby trochę mniej czytelne przez tę komplikację z poprawianiem tego, co było całkiem dobre.
Adam M.

niktspecjalny
09-12-2006, 11:25
W pewnym sensie Twój postulat jest zrealizowany poprzez "przyklejenie" niektórych, bardzo często pojawiających się i ciągle tych samych problemów.
W tych innych, mało standartowych podejściach chętnie pomożemy.
Po to jest to forum, choc ostatnio jakby trochę mniej czytelne przez tę komplikację z poprawianiem tego, co było całkiem dobre.
Adam M.

masz racje ale jak dobrze wiesz czasmi siedzimy przed kompem wertujemy posty "przyklejone"i denerwujemy sie ,że nie możemy znaleźć tego co wytłumaczy nam problem.Komunikując się bezpośrednio z osobą "exspertem" to jest to.
Ale oczywiście ja tak myśle.

Acent
09-12-2006, 11:33
W pewnym sensie Twój postulat jest zrealizowany poprzez "przyklejenie" niektórych, bardzo często pojawiających się i ciągle tych samych problemów.
W tych innych, mało standartowych podejściach chętnie pomożemy.
Po to jest to forum, choc ostatnio jakby trochę mniej czytelne przez tę komplikację z poprawianiem tego, co było całkiem dobre.
Adam M.

masz racje ale jak dobrze wiesz czasmi siedzimy przed kompem wertujemy posty "przyklejone"i denerwujemy sie ,że nie możemy znaleźć tego co wytłumaczy nam problem.Komunikując się bezpośrednio z osobą "exspertem" to jest to.
Ale oczywiście ja tak myśle.
Watpię czy na podstawie wlasnej budowy i bez wykształcenia budowlanego ktoś odwazy nazwać się ekspertem w danej dziedzinie.

niktspecjalny
09-12-2006, 11:38
ok to niech nazywa sie "człowiek z doswiadczeniem z własnego podwórka".Może być??

Sp5es
09-12-2006, 13:40
Widzę że brakuje też punktu widzenia ze strony radzącego.

Klient zainteresowany poradnictwem wali po raz 20 ty temat wiecznie wałkowany, bo nie ma czasu przeczytać wyników wychodzących z wyszukiwarki - na interesujący go temat.

np " Z czego budować - cegła czy gazobeton? Pomóżcie !!"

Ekspert ma za to mieć czas po raz 20 ty to samo pisać, co da się bez kłopotu przeczytać. Takiemu facetowi też zabiera się czas, a trzeba pamiętać, że to praca dobroczynna.

Inna sprawa - temat jest nietypowy lub coś nie jest jednoznacznie jasne. I pytanie eksperta ma zdecydowany sens.

Sugerowałbym mimo wszystko - najpierw poszukać, poczytać , potem pytać się co nie jasne.

Kiedy widzi się zapytanie j.w. a forumowicz ma 2 post w historii, myślę , że nie jest obrazą skierować go przy tej klasy pytaniu - do wyszukiwarki po archiwum. W końcu nie musi każdy od razu na to wpaść, a odesłanie nie ma nic wspólnego z nonszalncją radzących. Jakby nie było jest to prosta metoda na załatwienie i rozwiązanie problemu z interesującego tematu.


Wilk syty i owca cała.

mc
09-12-2006, 13:58
Pomysł mnie się podoba.
Mielibyśmy kogoś w rodzaju inspektora nadzoru i to różnych specjalności,a na dodatek za friko.

adam_mk
09-12-2006, 16:24
Wydaje mi się, że wiele tu jest winna kiepska wyszukiwarka.
Właśnie dlatego, że niemożliwe jest często, proste dotarcie do potrzebnych informacji po raz setny wpisywane są te same pytania.

"Mielibyśmy kogoś w rodzaju inspektora nadzoru i to różnych specjalności,a na dodatek za friko."

Tak? za friko i z ZEROWĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - tak!

Własnego rozumu nic nam nie zastąpi. Trzeba myśleć, bo to nie boli (jak już zdecydowaliśmy się brać za budowanie własnymi łapami!).

Pozdrawiam Adam M.

zezo
09-12-2006, 16:32
Powiem tak
Jest kilku forumowiczów którzy mają duży zasób wiedzy w temacie budowanie, ale odpowiedzcie sobie sami, jeżeli forumowicz X jest ekspertem w tematyce Y a my zalejemy go pytaniami, jak biedak się tylko zaloguje a tu mu wyskoczy 100, 200 lub np.1000 :o :o pytań z jego dziedziny to jak myślicie odpowie czy nie? :evil: :evil:
ja myślę że nie będzie miał najmniejszych chęci odpowiadać,
A co do samego forum, to zgadzam się z adam_mk wyszukiwarka jest do bani.

Marzin
09-12-2006, 18:17
Niktspecjalny, sam pomysł jest dobry, ale jak piszą inni, ekspertowi znudzi się jego praca po kilunastu pytaniach poruszających ten sam temat. Takie doświadczenia mam z forum motoryzacyjnego, gdzie np opisywałem dokładnie jak zrobić to czy tamto, a potem dostaję priva z pytaniem, jak coś zrobić, co trochę wcześniej opisywałem, bo jednemu z drugiem czytać się nie chce!

jareko
09-12-2006, 18:44
.... jak dobrze wiesz czasmi siedzimy przed kompem wertujemy posty "przyklejone"i denerwujemy sie ,że nie możemy znaleźć tego co wytłumaczy nam problem.Komunikując się bezpośrednio z osobą "exspertem" to jest to.
kazdy z nas podaje swoj priv i mozna napisac. Ale tez zrozumcie nas - jak zdarza sie dzien gdy czlowiek majacy na lbie swoja prace zalewany jest pytaniami a pozniej ponagleniami o odpowiez to czasem ma sie juz dosc tego forum. Jest watek szukam dobrych okien (porusze swoja dziedzine) ale zbyt rozbudowany i powtarzajace sie w nim pytania. Stad pomsl mego watku - odpowiedzi na wasze watpliowsci. Takie kompedium wiedzy o oknach w oparciu o Wasze maile. I czy to cos zmienilo? Szlag czlowieka trafia gdy leniwiec zamiast przeczytac to co ma na stronie zadaje pytanie na ktore godzine czy dwie wstecz udzielilem odpowiedzi innemu
A juz maile w stylu "..... czekam i zastanawiam sie dlaczego niei traktujesz mnie powaznie" sa juz ponizej wszelkiej krytyki. Zwlaszcza gdy takie ponaglenie jest wyslanie w kilka godzin po zadaniu pytania
Uszanujcie nas czasem. Oprocz pracy mamy takze jak Wy rodziny a doba ma tylko 24 godziny

jareko
09-12-2006, 18:46
Sugerowałbym mimo wszystko - najpierw poszukać, poczytać , potem pytać się co nie jasne.
Kiedy widzi się zapytanie j.w. a forumowicz ma 2 post w historii, myślę , że nie jest obrazą skierować go przy tej klasy pytaniu - do wyszukiwarki po archiwum. W końcu nie musi każdy od razu na to wpaść, a odesłanie nie ma nic wspólnego z nonszalncją radzących. Jakby nie było jest to prosta metoda na załatwienie i rozwiązanie problemu z interesującego tematu.
:) :) i zamiast zmiany szty graficznej Forum moze watro byloby Szaowna Redakcjo popracowac nad ulepszeniem wyszukiwarki a chocby dokladna instrukcja jej obslugi ?

mariobros35
09-12-2006, 18:48
Dokładnie mazin :) :) :)

Mały
09-12-2006, 19:28
Wtrącę swoje trzy grosze:
Mianowicie tytuł zyskuje się dzięki forumowiczom, a nie ze względu na "nieomylność" - wszyscy jesteśmy ludźmi i babole zdarzają się każdemu (to jeśli chodzi o "najlepszego doradcę").
Co do segregacji - juz pisałem że fajnie byłoby posegregować forum na tematy np: "Hydraulika", " Prace murarskie" , "Elektryka" , "Dachy" itp. zdecydowanie ułatwiłoby to poruszanie się po forum.
A i w takim wypadki nie do konca byłoby potrzebne segregowanie doradców.

Potrzebujesz hydraulika walisz do działu "Hydraulika|", tynkarza - "Prace murarskie", elektryka - "Elektryka", dekarza - "Dachy", itd.

wartownik
09-12-2006, 19:34
Popieram podzial na tematy .

adam_mk
09-12-2006, 19:42
Faktycznie! Dom składa się z oddzielnych części :lol:
fundamenty/piwnice
ściany
dachy
instalacje
Forum też by mogło! :lol:
Adam M.

Marzin
09-12-2006, 19:58
W sumie racja, bo dział "Wymiana doświadczeń" to w sumie na innych forach nazywa się Hyde Park. Czyli mydło i powidło :-?

Podział na tematy to jest to!

Prosty przykład, właśnie przystępuję do etapu budowy dachu, zanim wejdzie cieśla, warto byłoby coś wiedzieć, ale jak pomyślę, że mam w tym celu przeszukiwac te ponad 600 stron wymiany doświadczeń, to robi mi się sałbo...

zezo
09-12-2006, 20:28
Podział na tematy
To powinno być zrobione już dawno, ale ludzie kto to ma zrobić
KTO?

Szanowenj redakcji to już sie nawet pisać nowych tematów w muratorze nie chce, jak czytałem artykuły kilka lat temu to teraz sa poddawane lekkiej obróbce i od nowa to samo, po 4 letniej prenumeracie muratora doszedłem do wniosku że już więcej makulatury zbierał nie będę.

A tak szczerze to na forum jest JEDEN WIELKI BAJZEL, wyszukiwarka dno kompletne :evil: :evil: ale my piszemy o tym a nikt nic sobie z tego nie robi, tak więc drodzy forumowicze życzę dużo cierpliwości przy dążeniu do wiedzy budowlanej.

Barbosa
09-12-2006, 20:48
Podział na tematy
To powinno być zrobione już dawno, ale ludzie kto to ma zrobić
KTO?

Szanowenj redakcji to już sie nawet pisać nowych tematów w muratorze nie chce, jak czytałem artykuły kilka lat temu to teraz sa poddawane lekkiej obróbce i od nowa to samo, po 4 letniej prenumeracie muratora doszedłem do wniosku że już więcej makulatury zbierał nie będę.

A tak szczerze to na forum jest JEDEN WIELKI BAJZEL, wyszukiwarka dno kompletne :evil: :evil: ale my piszemy o tym a nikt nic sobie z tego nie robi, tak więc drodzy forumowicze życzę dużo cierpliwości przy dążeniu do wiedzy budowlanej.

mocne, ale na temat

DJ Rydzyk
10-12-2006, 12:47
:) :) i zamiast zmiany szty graficznej Forum moze watro byloby Szaowna Redakcjo popracowac nad ulepszeniem wyszukiwarki

Zmiana szaty graficznej forum to popierdółka - zmiana styli, podmiana grafik, dopracowanie wyglądu. O ile admin/grafik cokolwiek robił w tym kierunku (oprócz głównych banerów ;) ) , a nie poprzestał na podmianie gotowych schematów :lol: Chociaż wrzawa podniesiona wokół tych czynności godna była lepszej sprawy ;)
A żeby zaingerować w mechanizm wyszukiwarki, to się już trzeba znać. O co tutejszych adminów nie podejrzewam ;) Nikt dla "widzimisię" użyszkodników ;) babrał się w (nie swoim na dodatek) kodzie nie będzie. Zwłaszcza gdy forum też jest wzięte z gotowca a nie pisane przez dział informatyki "Muratora".
Proponuję zapomnieć o tym pomyśle - wyszukiwarka będzie działać tak, jak działa.

jareko
10-12-2006, 14:27
...wyszukiwarka będzie działać tak, jak działa.
w sumie nie dziala najgorzej - kwestia wprawy :)
ja tam co chce znajduje bez klopotu :lol: