PDA

Zobacz pełną wersję : wjazd na działkę, obniżenie krawężnika



cekja
09-12-2006, 15:33
Witam.
Czy mogę sam dokonać obniżenia krawężników na odcinku wjazdu na moją działkę. A może należy to uzgadniać z Zarządem Dróg, jako właścicielem. W tej chwili pobudowałem ogrodzenie i w miejscu wjazdu krawężnik ma wysokość około 12 cm. A może to "drogowcy" mają wykonać :-? . Proszę o rady.

sailor_ro
09-12-2006, 15:55
Wedlug mnie nie powinienes przerabiac kraweznika samodzielnie,Straz Miejska sie przyczepi i bedzie problem(a zawsze ich pelno tam gdzie nie trzeba).
Po drugie jesli budowales dom,to powinien twoj architekt(jesli to on dokonywal uzgodnien),zalatwic sprawe wjazdu.Jesli bylo to uzgodnione,a drogowcy zrobili inaczej,to oni powinni sprawe zalatwic,natomiast jesli kraweznik byl tak przed budowa,wjazd masz uzgodniony,to powinienes zawiadomic ze zamierzasz zrobic to i to,oni wydadza ci jakies warunki techniczne i bedziesz mogl przystapic do wykonania.
Tak mi sie przynajmniej wydaje.

bladyy78
09-12-2006, 16:29
Samemu nic nie rób, napisz piszmo do zarzadcy tej drogi i popros o obnizenie kraweznika. Oni cos Ci odpisza. Tymczasowo mozesz sobie zacementowac spadek przy krawezniku.