PDA

Zobacz pełną wersję : Yton czy Silka 20cm ?



bendzamin
09-12-2006, 16:35
Drodzy forumowicze które materiał byscie polecili na sciany nosne zewnetrzne i wewnetrzne do budowy domku jednorodzinnego.
Sciana ma byc dwuwarstwowa 24 cm szer +ocieplenie.
Powiem szczerze Silka przeraza mnie jedynie ich ciezar, natomiast Ytong delikatność tych bloczków, który materiał bedzie lepszy?

pozdrawiam

j-j
09-12-2006, 17:01
Wg mnie nie opłaca się kupować ytonga po to aby go ocieplać.

pzdr

ESKIMOS
09-12-2006, 18:54
Powiem szczerze Silka przeraza mnie jedynie ich ciezar, natomiast Ytong delikatność tych bloczków, który materiał bedzie lepszy?

Beton komórkowy. :D

Witos
09-12-2006, 19:00
Sciana ma byc dwuwarstwowa 24 cm szer +ocieplenie.
Powiem szczerze Silka przeraza mnie jedynie ich ciezar, natomiast Ytong delikatność tych bloczków, który materiał bedzie lepszy?

pozdrawiam

Silka 18 i 20 cm wełny

demex
10-12-2006, 20:27
Sciana ma byc dwuwarstwowa 24 cm szer +ocieplenie.
Powiem szczerze Silka przeraza mnie jedynie ich ciezar, natomiast Ytong delikatność tych bloczków, który materiał bedzie lepszy?

pozdrawiam

Silka 18 i 20 cm wełny

Jak znaldziesz dobrą ekipę to tak. A jak nie pewna, to lepiej Silka 25 i wełna 15.

e.kala
10-12-2006, 21:58
bendzamin zdecyduj się :wink:

silka i ytong są w podobnej cenie, jedno i drugie musisz ocieplić jak dasz 24cm, silka bardziej nasiąkliwa a ytoung bardziej kruchy, nie izoluje akustycznie pomieszczeń. Możesz ściany nośne zrobić z ytounga, a działowe z silki.

Silka nie jest aż taka ciężka, murarze sobie poradzą. W porównaniu z ytongiem na pewno trudniejsza w cięciu i obróbce.

Ja też długo myślałam nad materiałem na ściany, a teraz coraz częściej sądzę, że nie jest to takie ważne, na zewnątrz będzie ocieplenie, w środku tynk :roll:
Warto jednak budować z materiałów na pióro- wpust, ściany są równiutkie.
Uważam, że podstawa to dobrzy wykonawcy

bendzamin
16-12-2006, 13:33
powiem szczerze ze nie moge sie zdecydowac ani na silke jak równiez na ytonga. Może i prawda zeby nawet sie tym nie przejmowac tylko wziasc zwykly beton komórkowy i ocieplic styro i dac sobie spokój.

j-j
16-12-2006, 14:35
powiem szczerze ze nie moge sie zdecydowac ani na silke jak równiez na ytonga. Może i prawda zeby nawet sie tym nie przejmowac tylko wziasc zwykly beton komórkowy i ocieplic styro i dac sobie spokój.

no nareszcie mądra decyzja, ja tez tak będę miał :).

pzdr

Sp5es
17-12-2006, 08:57
Silka i styropian, Na silikacie nie ma potrzeby stosowania droższej wełny.