PDA

Zobacz pełną wersję : Rury wentylacyjne -ocieplać ??



Darek Rz
09-12-2006, 22:46
Witam

Właśnie zbliżam się do "zamknięcia" sufitu łazienki płytami K/G . Zanim to zrobię planuję wykonać prostą instalację wentylacyjną składająca sie z kominka wentylacyjnego na dachu . Po wejsciu takiego kominka do wnętrza domu planuję rozgałęzić rurę wentylacyjną na 2-3 odnogi i zakończyć je kratkami wentylacyjnymi w suficie podwieszanym . Nie wiem jeszcze czy zamontuję tam wentylatorek -przwdopodobnie tak .
Pytanie 1 - czy tak będzie dobrze 8)
Pytanie 2 - wyczytalem gdzieś że rury takie trzeba ocieplać wełną bo następuje skraplanie i zawilgocenie wełny poddasza. Jeśli trzeba ocieplać to jak to zrobić ,bo samo owinięcie rury wełną jakoś do mnie nie przemawia (jak wełna na rurze będzie wilgotna to i wełna "poddasza" się zamoczy :evil: .

pozdrawiam

adam_mk
10-12-2006, 02:07
Ocieplenie rury będzie skuteczne, jeżeli powietrze zawarte w wełnie nie będzie mogło migrować. Trzeba taką SZCZELNĄ rurę tą wełną na jakieś 5cm z zewnątrz owinąć a potem całość choćby taką supercienką folią do pakowania (stretch). Mnie zdało egzamin.
No, są jeszcze maty lamelowe. Dobre, praktyczne, droższe. Nawet z podkładem klejowym.
Adam M.

Darek Rz
10-12-2006, 08:26
Witam

dzięki za odpowiedź .

pozdrawiam