PDA

Zobacz pełną wersję : Hurtownia na cały dom



malinus11
11-12-2006, 00:33
Witam,
rozpoczynam budowa w roku 2007 i prosiłbym Państwa o poradę.
Chciałbym wybrać jedna hurtownie do kompleksowej obsługi budowy . Jak w takim wypadku sie negocjuje ceny ? czy podpisuje się jakąś umowe z tą hurtownia ? Czy jest możliwość kupienia części materiałów np. w marcu z odbiorem w sierpniu ?, mój wykonawca chciałby do tej hurtowni dzwonić i zamawiać towar - jak w takiej sytuacji negocjuje się ceny i skąd inwestor wie ile zapłaci ? I ostatnie pytanie :> czy ktoś z Was miał okazje współpracować z hurtownia Zambet SA z Pułtuska ?
Wiem że troche dużo tych pytań - ale lepiej zawsze zapytać doświadczonych inwestorów :wink:
Pozdrawiam serdecznie
Piotrek

jabko
11-12-2006, 05:51
Ja miałem około 15% upustu na wszystko co brałem.

Jednak nie uwiązywałem się na 100% do jedenj hurtowni.
Ale tego że niektóre rzyczy kupiłem gdzie indziej to nikt nie musi wiedzieć.

Darek Rz
11-12-2006, 07:32
Witam

Umów się z jedną (jeśli już bardzo chcesz ) ,ale miej "w kieszeni" numery telefonów do kilku innych hurtowni i zawsze dzwoń przed zakupem do kilku . Mnie duża hurtownia gdzie chciałem brać wszystko już na początku zaczęla oszukiwać na cenach i jak zorientowałem sie że chcą więcej niż gdzie indziej nic tam już nie kupilem . Musisz być czujny bo hurtownie często robia podchody sprzedając na początku materiały po kosztach , a kiedy już "mają" klienta zaczynają odbijać sobie wcześniejsze straty -kiedy już klient przestaje kontrolować ceny wierząc że kupuje najtaniej .

pozdrawiam

bladyy78
11-12-2006, 07:43
Posprawdzaj ceny w hurtowniach i wybierz ta najtansza i z nimi negocjuj ja tak robilem przy budowie swojego domu. Dostalem upust 15 % naszczescie jednak w miare szybko sie zorientowalem ze bez upustu i w cenach znacznie lepszych taki sam towar moge kupic w leroy merlin. Od pewnego czasu takze u nich mozna jeszcze negocjowac ceny. Teraz juz jak jade to tylko do marketu. Kiedys byłem ich przeciwnikiem teraz jestem zwolennikiem :wink: .

yama
11-12-2006, 08:29
tak jak poprzednicy mówią dodam tylko że hurtownia musi zapewnić darmowy transport odroczenie spłaty i zwrot nadwyżki towaru
tak naprawde to interesuje cie kilka rzeczy na początek
beton , bloczki materiał na ściany stal i ew, więżba dachowa
nie jest tego dużo żeby sprawdzić ceny
kupowałem cały towar w aglo betonie w NDMazowieckim i to było tak ze dzwoniłem do pani Kasi i zamawiałem np palete cementu czy worek kleju i już oczywiście wszystko trzeba kontrolować i zapisywać , ceny niższe niż w innych hurtowniach
to co jest ważne to taka dbałość o klienta , bo nie sztuka przywieść 10palet cegły tylko dowieść brakujące 200 szt dla murarzy którzy akurat czekają i tracą pieniądze
z tego czego chce budować rozmawialiśmy z zimie i ceny zimowe były ustalone , a umówiliśmy sie tak że jak producent zadzwoni i że podnosi ceny to ja kupie te ze składu po starych cenach
tam gdzie brałem mają własną betoniarnie i z miejsca dostałem najniższe ceny w okolicy , a beton pierwsza klasa
popytaj tez sasiadów którzy ostatnio budowali , a wiele sie dowiesz o lokalnych hurtowniach

bladyy78
11-12-2006, 17:55
w cenach znacznie lepszych taki sam towar moge kupic w leroy merlin
a co z jakością sprzedawanych tam towarów ?? nie miałeś jeszcze żadnej reklamacji ??
Jakosc materiałów budowlanych typu cement. cegła wapno, wełna mineralna, beton komurkowy to jakosc jest identyczna jak na składach budowlanych a cena nizsza. Jedyny mankament jest tylko taki ze trzeba miec swój transport albo zapłacic za transport w markecie na składach towar dowioza gratis.W marketach jeszcze jest jeden plus mozna u nich zwrócic niewykorzystane materiały. Elektoranarzedzia tez tam kupowałem i wcale nie sa gorszej jakosci od tych kupionych w sklepach firmowych, ostatnio bylem w autoryzowanym serwisie makit na przegladzie mojej piły kupionej w markecie i spotkałem tam znajomego i wiec spytałem sie go czy te pily co sa w marketach odbiegaja jakoscia od tych co sprzedaja w sklepach firmowych i powiedzał ze do marketów jak i do sklepów firmowych idzie ten sam towar. Wiec nie wierzcie w propagande która rozsiewaja składy lub mniejsze sklepy dla których markety sa ogromna konkurencją.

STAQ
12-12-2006, 09:11
Ja na początku przeleciałem wszystkie hurtownie. Później rozpocząłem rozpytywanie o ceny tego co idzie na początku i jest w dużych ilościach: pustaki, cement, wapno. Zacząłem od wyjściowo najdroższej i dotarłem do najtańszej. A później obrałem sobie jedną i strasząc jedną hurtownie drugą doszedłem do minimum kwot i tego się później trzymałem że mam tak ustalone ceny. Natomiast równolegle tą samą metodą rozpytywałem o następne materiały. Tym sposobem miałem ciągłą kontrolę nad możliwymi wydatkami i tak dopasowanych do mnie sprzedawców (którzy o mnie walczyli0 że dowieżienie materiału np 0,5 t cementu w ciągu 30 min to nie był problem.
STETY NIESTETY ALE CAŁY CZAS TRZEBA TRZYMAĆ RĘKĘ NA PULSIE - sam się przekonałem że "kochajmy się jak bracia, liczmy się jak żydzi" - cały czas kontrola nad cemami jest jak najbardziej wskazana i targowanie się - bo a nuż mają jakąś promocje lub coś można jeszcze uskubać z ceny

DJ Rydzyk
12-12-2006, 14:32
do marketów jak i do sklepów firmowych idzie ten sam towar. Wiec nie wierzcie w propagande która rozsiewaja składy lub mniejsze sklepy dla których markety sa ogromna konkurencją.

Dokładnie. Po prostu market bierze TIR'a albo dwa towaru, a sklep kilka opakowań. Zatem i ceny dla marketu (sieci marketów) są inne - i po doliczeniu przez sieć swojej marży, cena nadal jest lepsza niż w byle sklepiku.
Zresztą często sklepikarze się w marketach zaopatrują ;)
Tyle, że i towar w markecie jest różny. Możan i kupić badziewie "noname" jak i markowy, porządny sprzęt. Tu już trzeba oglądać, macać, myśleć..

Meequ
14-12-2006, 21:51
w cenach znacznie lepszych taki sam towar moge kupic w leroy merlin
a co z jakością sprzedawanych tam towarów ?? nie miałeś jeszcze żadnej reklamacji ??

Taa, Np Porotherm mieli tanio jak szukałem...póki nie doliczyłem kosztów transportu.
Bo 40 palet nawet Starem bez HDS`a nie weźmiesz

pyrka
31-12-2006, 14:17
Niektóre artykuły są robione specjalnie na zamówienie marketów i nie kupicie ich nigdzie indziej. Np. umywalka Atlantic firmy Cersanit sprzedawana w Castoramie. Nie ma jej w ogóle w ofercie Cersanitu a w markecie jest. Moje pytanie skierowane bezpośrednio do producenta z prośbą o wyjaśnienie, pozostało bez odpowiedzi. Albo tzw. wylewka samopoziomująca Masa Fix to niby jest to samo co Renogrunt firmy Kreisel (ten sam atest techniczny dla obu wyrobów), ale sprzedawana jest pod tą nazwą tylko w Leroy Merlin po cenie niższej niż Renogrunt. Wanna stalowa emaliowana w hurtowni po 30% rabacie była o 20% droższa niż w markecie. Hurtownicy twierdzą, że marketowa ma cieńszą warstwę emalii. A jak jest na prawdę?

04-01-2007, 10:12
mpoplaw napisał

inaczej producenci nie robili by serii limitowanych pod zmienioną nazwą, za którą nie odpowiadają
jak to za którą nie odpowiadają? Przecież jest gwarancja

qdlaty
05-01-2007, 08:42
Umów się z jedną (jeśli już bardzo chcesz ) ,ale miej "w kieszeni" numery telefonów do kilku innych hurtowni i zawsze dzwoń przed zakupem do kilku . Mnie duża hurtownia gdzie chciałem brać wszystko już na początku zaczęla oszukiwać na cenach i jak zorientowałem sie że chcą więcej niż gdzie indziej nic tam już nie kupilem . Musisz być czujny bo hurtownie często robia podchody sprzedając na początku materiały po kosztach , a kiedy już "mają" klienta zaczynają odbijać sobie wcześniejsze straty -kiedy już klient przestaje kontrolować ceny wierząc że kupuje najtaniej.

Dokładnie ja tak miałem.
Super ceny na początku, potem tragedia finansowa.
A jak przestałem brać (bo za drogo), to nie przyjeli zwrotów (a mieli przyjąć) w ramach rewanżu.

Stropy i drewno na więźbę wziąłem już w innej hurtowni.

Q.