PDA

Zobacz pełną wersję : czy jest sens jechać na targi



qwert
11-12-2006, 09:23
jestem na etapie projektowania. czeka mnie wybór w zasadzie wszystkiego, okien, drzwi, pieca, ....

zastanawiam się nad wyjazdem na targi. najbliższe duże będą w Poznaniu, 500km, następne , bliżej, mniejsze w Gliwicach, 200km.

czy jest sens jechać? czy wiedza tam zdobyta jest pomocna,czy to zawracanie głowy i lepiej korzystać z rad miejscowych przedtwicieli producentów i firm budowlanych? :evil:

kaczorek.
11-12-2006, 09:33
jak masz czas i pieniądze - jedz- zawsze dowiesz sie czegos nowego

qwert
11-12-2006, 09:38
w sumie to mam i to i to. ale mój architekt twierdzi,że można ale robią tam wodę z mózgu i wiedza uzyskana,może być nikła.

kaczorek.
11-12-2006, 09:57
wiadomo... to są targi producenci zachwalaja swoje ... ich technologia jest najlepsza a inne sa beee - normalka jak na targach ;)

ale są pewne plusy większość materialow w jednym miejscu mozna praktycznie wszystko dokladnie obejzec sprawdzic pomacać ;)

AldonkaS
11-12-2006, 10:01
Byłam na targach:
1) 3 razy w Gliwicach - porazka - z roku na rok gorzej :evil: :evil: :evil: ,
2) 2 razy w Rybniku - trochę lepiej, ale nic specjlanego,
3) 2 razy w Katowicach (teraz to niem gdzie będą) - mieli fajne ogródki - reszta porażka.

Generalnie - strata czasu - wg mojej opinii.

MARKOG
11-12-2006, 10:11
Lepiej poczytaj w tym czasie forum muratora - stare i nowe wątki - na pewno więcej się dowiesz niz na targach. Byłem pare razy we Wrocławiu na targach (ale jestem z Wrocławia więc nic mnie tonie kosztowało) i o ile pamietam z przed kilku/nastu lat wszystkie targi w Hali Ludowej jako tako wyglądały był zapełniony nie tylko środek ale i zewnętrzne korytarze i wszystkie sale. To te ostatnie są coraz mniejsze -kilkanaście stoisk nie mówiąc już że np jak sie budowałem dostałem wycene na okna dużo droższą niż potem poszedłem do tej samej firmy z wolnej stopy (co prawda z wyceną konkurencyjnej firmy) - żenada. Cóż internet robi swoje i ludzie więcej dowiadują sie teraz z netu niż z wystaw w przeciwieństwie do kilkunastu lat wczesniej gdy dostęp do netu był ograniczony. Te 500km to juz na pewno szkoda twojego zdrowia, czasu i pieniędzy - bez sensu.
PS Targi we wrocławiu są 2 razy do roku Tarbud wiosna i Tarbud jesień a ja chociaz mieszkam we Wrocławiu przed budową w trakcie i po byłem tam tylko 1 raz (kilka razy byłem dużo dużo wczesniej za "dobrych czasów").

qwert
11-12-2006, 10:40
wasze opinie zgodne są z opinią architekta.

też twierdzi,że szkoda czasu.

dzięki za opinie, nie jadę.

sebo8877
11-12-2006, 12:11
Ja na tragach skorystałem - wywalczyłem b.dobrą oferte na blachodachówkę

sebo8877

Marzin
11-12-2006, 13:11
Przyjedź na Budmę do Poznania. To są targi! Zobacz na www.budma.pl

Kilka osób z grupy wielkopolskiej ma zamiar się tam wybrać. Szkoda tylko, że masz trochę daleko.

krys1
13-12-2006, 09:17
Warto! Zwłaszcza do Poznania! Byliśmy w zeszłym roku i w tym też pójdziemy.