PDA

Zobacz pełną wersję : folie okienne-jak kleić?



araman
11-12-2006, 12:43
Czy ma ktoś jakieś doświadczenia w przyklejaniu folii okiennych. Chciałbym na jednym oknie nakleić folie matową ( daje efekt piaskowania) wiem że są takie z własnym klejem ale pani u której zamawiałem folie mówiła coś że to sie klei na mokro. Niestety nie było człowieka który się tym zajmuje aby powiedział coś więcej. Czy forumowicze mogą coś doradzić?

wodzio
11-12-2006, 12:48
niestety nic nie doradzę ale ten temat też mnie interesuje, jestem ciekawy ile to kosztuje i jaka firma to produkuje. Ciekaw jestem też jaki efekt daje takie zmatowienie (czy nic z zewnątrz nie widać)

MARKOG
11-12-2006, 12:53
ja ma oklejone do połowy okno w łazience - pryskasz płynem do mycia szyb dość obficie by nie powiedziec bardzo (ma byc cała powierzchnia mokra, przykładasz folię płyn powoduje że się slizga po szkle a nie przykleja i wyciskasz bąbelki powietrza oraz płyn najlepiej gumową pacą do fugowania- wszystkie bąbelki poietrza musisz w ten sposób usunąc. I to wszystko :)

jea
11-12-2006, 12:56
Czy ma ktoś jakieś doświadczenia w przyklejaniu folii okiennych. Chciałbym na jednym oknie nakleić folie matową ( daje efekt piaskowania) wiem że są takie z własnym klejem ale pani u której zamawiałem folie mówiła coś że to sie klei na mokro. Niestety nie było człowieka który się tym zajmuje aby powiedział coś więcej. Czy forumowicze mogą coś doradzić?

Pogadaj z tymi co kleją folie w samochodach. :wink:

araman
11-12-2006, 13:19
ja ma oklejone do połowy okno w łazience - pryskasz płynem do mycia szyb dość obficie by nie powiedziec bardzo (ma byc cała powierzchnia mokra, przykładasz folię płyn powoduje że się slizga po szkle a nie przykleja i wyciskasz bąbelki powietrza oraz płyn najlepiej gumową pacą do fugowania- wszystkie bąbelki poietrza musisz w ten sposób usunąc. I to wszystko :)
Tak też myslałem- z tego wynika że woda rozpuszcza jakiś klej? no bo chyba nie samo przyleganie dwóch gładkich powierzchni. Wydaje mi się że takie folie są trwalsze od tych które mają warswę kleju i papier który się odrywa przy naklejaniu. Czy ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia?

Talbot
11-12-2006, 13:26
Przykleiłem na okno w łązience folię na mokro. Trzyma już prawie rok i nie zamierza odpadać.
Woda, czy płyn do mycia nie rozpuszcza żadnego kleju, po prostu dwie gładkie powierzcnie do siebie przylegają na zasadzie adhezji bodajże.
Generalnie mogę polecić.

krzysztofh
11-12-2006, 13:30
Najlepiej używać czystej wody to nie silikon.
Klej jest na folii. Jak będziesz kleił na sucho to zamkniesz bomble powietrzne i tak zostanie bo ten klej jest mocny.
Kontakt z wodą powoduje że klej nie przywiera do mokrych powierzchni. Usuwając powietrze razem z wodą powodujesz że klej łapie do szyby.

MARKOG
11-12-2006, 13:30
potwierdzam to była najzwyklejsza matowa folia do okien z odrywanym papierem od tyłu. Po prostu jak nie dasz płynu i przykleisz to raz - już nie masz szans przesunąć, dwa wżyciu nie wyciśniesz tych bąbelków co tam zostały. Zresztą tak samo przykleja się folie samochodowe.

araman
11-12-2006, 13:43
Przykleiłem na okno w łązience folię na mokro. Trzyma już prawie rok i nie zamierza odpadać.
Woda, czy płyn do mycia nie rozpuszcza żadnego kleju, po prostu dwie gładkie powierzcnie do siebie przylegają na zasadzie adhezji bodajże.
Generalnie mogę polecić.

Ale wcześniej oderwałeś jakis papier lub coś podobnego? Moze moje pytania są dziwne ale folia dopiero do mnie jedzie i jeszcze nie wiem jak wygląda.

I.W.
11-12-2006, 17:08
Ale wcześniej oderwałeś jakis papier lub coś podobnego? Moze moje pytania są dziwne ale folia dopiero do mnie jedzie i jeszcze nie wiem jak wygląda.
Jest folia "właściwa" a zamiast papieru jest też folia tylko przezroczysta i bardzo cienka. Trzeba to umiejętnie rozdzielać zeby nie pozałamywać bo zostaną kreski i w trakcie spryskiwać wodą z małą ilością płynu . Spryskać wodą też czystą szybę nałożyć folię (mokrą - bez obawy nie złapie od razu) i szpachelką z miękkiego plastiku (powinna być w zestawie w foliach sam. z allegro są) wygładzać wyciskając wodę z pod folii. Po jakimś czasie poprawić tam gdzie trzeba jak już trochę woda odparuje. tak samo klei się folie samoprzylepne na papierze -te co z nich są litery na tablicach reklamowych itp. Przezroczyste folie te tansze lubią sie jednak rysować podczas przesuwania szpachelki.