PDA

Zobacz pełną wersję : Dom na dwa etapy---ktoś tak robił?



madziak1
11-12-2006, 15:52
Witam .
Jako ze mam ograniczone fundusze to.......
Podoba mi sie domek 117m2 .Parter 82m2 .I tak sie zastanawiam czy można by było wykonczyc i zamieszkać na samym parterez a poddasze wykończyć załużmy za 2lata .Na parterze jest wszystko co potrzebne by wygodnie żyć przynajmniej jak dla mnie (teraz gniote sie z meżem i córką w 1 pokoju)
Czy to ma sens ?Oczywiscie na poddaszu były by wstawione okna .Nie wiem co o tym myśleć.Czy ktoś tak robił??Pozdrawiam i bede wdzięczna za każdą radę :D

JoShi
11-12-2006, 16:27
Poczytaj wątek o mieszkaniu w niewykonczonym domu...

marcin_u
11-12-2006, 16:30
Witam .
Jako ze mam ograniczone fundusze to.......
Podoba mi sie domek 117m2 .Parter 82m2 .I tak sie zastanawiam czy można by było wykonczyc i zamieszkać na samym parterez a poddasze wykończyć załużmy za 2lata .Na parterze jest wszystko co potrzebne by wygodnie żyć przynajmniej jak dla mnie (teraz gniote sie z meżem i córką w 1 pokoju)
Czy to ma sens ?Oczywiscie na poddaszu były by wstawione okna .Nie wiem co o tym myśleć.Czy ktoś tak robił??Pozdrawiam i bede wdzięczna za każdą radę :D

Ja tak zamierzam zrobic..bo nie chce kredytów!
Chce zatrzymac sie na 2-3lata i skonczyc potem gore.Zaraz pewnie sie odezwie kupe osob ze tak sie nie da..ze to zycie na budowie i ze syf...ale ja wole w taki sposob niz np placic komus za wynajem i czekac az uzbieram na calosc.

JoShi
11-12-2006, 16:34
Tu masz adres do wątku o mieszkaniu w niewykończonym domu: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=82560

Może znajdziesz tam cis ciekawego.

madziak1
11-12-2006, 16:35
Super :D

madziak1
11-12-2006, 17:01
Niestety moze nie o takie 2 etapy mi chodziło ale dobrze wiedziec ze ludzie potrafia naprwadę w niewykonczonych pomieszczeniach mieszkac.
Ja myślałam o kompletnym wykonczeniu parteru a góre potem .
Już wyczytałam o częsciowym odbiorze domu :D

Zbigniew Rudnicki
11-12-2006, 18:38
Tak właśnie wykańczałem dom.
Na poddaszu pozostawało do wykończenia :
- podłogi
- drzwi
- glazura
- wyposażenie łazienki
- obłożenie betonowych schodów drewnianymi trepami
Natomiast była zamontowana barierka na balkonie i prowizoryczna barierka na schodach (wymaganie nadzoru budowlanego).
Dom w takim stanie kwalifikuje się do zgłoszenia do użytkowania (a nie do użytkowania częściowego).
Nie są to duże oszczędności, ale już mieszkając można stopniowo dalej wykańczać.