PDA

Zobacz pełną wersję : Czy teraz płyty gipsowe ?



dareks
12-12-2006, 08:07
Mokrych prac do wiosny nie przewiduję. Jestem na etapie kończenia ocieplenia poddasza wełną mineralną.
I w związku z tym mam pytanie :
Czy zakończyć prace na przyklejeniu folii na stelażach pod płyty, czy przykręcać płyty gipsowe ?
Budowlaniec mówi, że przykręci płyty bez gipsowania połączeń, reszta w przyszłym roku. Płytom się nic nie stanie nawet gdy dom nie będzie ogrzewany.
Aha, jeszcze jedno:
twierdzi również, że do przyklejenia folii wystarczy dwustronna taśma do przyklejania wykładzin (jest tańsza).

Heath
12-12-2006, 08:13
Co do taśmy do folii to ma rację.
Co do kładzenia płyt przed pracami mokrymi i zostawiania ich w nieogrzewanym domu opinie są podzielone. Całkiem niedawno toczyła się zażarta dyskusja na ten temat. jedni twierdzą że od wilgoci płyty powygina i pokruszy, inni znowu położyli płyty przed wylewkami i nic się nie stało. ja osobiście poczekam do czasu zrobienia wylewek.

Leszko
12-12-2006, 08:15
Mokrych prac do wiosny nie przewiduję. Jestem na etapie kończenia ocieplenia poddasza wełną mineralną.
I w związku z tym mam pytanie :
Czy zakończyć prace na przyklejeniu folii na stelażach pod płyty, czy przykręcać płyty gipsowe ?
Budowlaniec mówi, że przykręci płyty bez gipsowania połączeń, reszta w przyszłym roku. Płytom się nic nie stanie nawet gdy dom nie będzie ogrzewany.
Aha, jeszcze jedno:
twierdzi również, że do przyklejenia folii wystarczy dwustronna taśma do przyklejania wykładzin (jest tańsza).

Budowlaniec mówi, że przykręci płyty bez gipsowania połączeń, reszta w przyszłym roku. Płytom się nic nie stanie nawet gdy dom nie będzie ogrzewany.

śmiało można, chyba że będziesz dawał profile co 60 cm to nie polecam!

że do przyklejenia folii wystarczy dwustronna taśma do przyklejania wykładzin (jest tańsza).[/quote]

ileż można zyskać do poniesionych wydatków na budowie proporcjonalnie do taśmy!!!!!!!!

dareks
12-12-2006, 08:24
Sprostuję. Tynki, wylewki są już zrobione. Myślałem raczej o płytkach itp. Wątpliwości jakie mam to wilgoć w domu w porze zimowej.

Heath
12-12-2006, 08:28
jeżeli masz ocieplony dom i założone okna to luz. 8)

dareks
12-12-2006, 08:31
jeżeli masz ocieplony dom i założone okna to luz. 8)
Tak jak piszesz.
Dzięki.