PDA

Zobacz pełną wersję : Elewacja na ścianie 1W i 2W--różnice w kosztach



Jerry304
12-12-2006, 12:47
Mam w projekcie ściany 1W-pth50 ,materiał drogi ale pozwala ponoć zaoszczędzić na kosztach elewacji.Wiadomo odpada styropian .Interesuje mnie czy elewacja na ścianie jednowarstwowej jest tańsza tylko o koszt styropianu czy są jeszcze jakieś inne oszczędności ? Pozdr.

Rezi
12-12-2006, 14:12
różnica wyłacznie w cenie styropianu

pozostałe składniki są takie same ( siatka klej wyprawa cieńkowarstwowa )

Duży Boban
12-12-2006, 14:40
Mam w projekcie ściany 1W-pth50 ,materiał drogi ale pozwala ponoć zaoszczędzić na kosztach elewacji.Wiadomo odpada styropian .Interesuje mnie czy elewacja na ścianie jednowarstwowej jest tańsza tylko o koszt styropianu czy są jeszcze jakieś inne oszczędności ? Pozdr.

Mając ściane 1W lub 3W możesza zastosować tani tynk cementowo-wapienny. W przypadku ściany 2W musisz dać tynk cienkowarstwowy (w zasadzie nie musisz ale jest to najczęściej spotykane rozwiązanie) - cały system konkretnego producenta z klejami, siatkami, gruntami, kołkami. Zresztą nawet stosując tynk cienkowarstwowy na ścianie 1W też oszczędzasz na koszcie kleju do styropianu, kołków, listw i tańszej robociźnie.

Jerry304
12-12-2006, 18:58
Mając ściane 1W lub 3W możesza zastosować tani tynk cementowo-wapienny. Nareszcie coś taniego - tani tynk- jak to brzmi , poezja :P Porównywał ktoś może koszty? Pozdr

Rezi
12-12-2006, 19:10
tynk c-w będzie pękać

12-12-2006, 19:46
Mając ściane 1W lub 3W możesza zastosować tani tynk cementowo-wapienny. Nareszcie coś taniego - tani tynk- jak to brzmi , poezja :P Porównywał ktoś może koszty? Pozdr
koszty moga byc rózne zalezne od regionu
- inaczej zapłacisz robocizne jesli wynajmiesz firme, inaczej jesli to będzie to tzw ekipa, inaczej "wolny strzelec" - Polak, a inna stawke weżmie Ukrainiec, podobnie piasek jesli mieszkasz w poblizu dostawcy zapłacisz taniej a w duzej odległosci - drożej
jesli masz własny materiał na wykonanie rusztowań - taniej, itp. itd. ...
u mnie dzieki tynkom wapienno - cementowym sciana trzywarstwowa okazała sie tansza od dwuwarstwowej

Jerry304
13-12-2006, 21:23
tynk c-w będzie pękaćNaprawdę? Dlaczego?

Duży Boban
14-12-2006, 07:52
tynk c-w będzie pękaćNaprawdę? Dlaczego?

Jak się robotę schrzani to nawet nadproża pękają. Są tysiące domów z tradycyjnymi tynkami i nie pęka.

krzysztof.ka
14-12-2006, 11:04
tynk c-w pęka bo jest słabszy od tynku cementowego! i nie zależy to od wykonania roboty tylko od właściwości wapna ! wszysto zależy jaki mocny będzie tynk c- w!