PDA

Zobacz pełną wersję : wszystko na temat BRAASA za i przeciw- porównanioa.



pawilon79
12-12-2006, 16:17
dzien dobry zamierzam na dach położyć dachówkę BRAAS . czy ktos kład a moze kładzie taka. moze mi powiedziec czy jest dobra za przeciw. moze jakies inne rozwiązania proponujecie.

agnieszkakusi
12-12-2006, 16:27
To pytanie do Rezi.
:lol: :lol: :lol:
Mnie przekonał do Braasa. :wink:

Luc Skywalker
12-12-2006, 16:33
Rowniez myslalem o Braasie , ale Euronit jest rownie ladny i tanszy .

Maggie
12-12-2006, 16:40
Mam braasa celtycką ciemnoczerwoną od dwóch lat na domku letniskowym. Bez zarzutu, dobrze się kładła i ładnie wygląda.

Teraz na domu położę romańską grafitową z powłoką cisar (już zamówiona :) ). Jest co prawda trochę droższa od innych cementówek, ale podoba mi się wizualnie ze względu na lekki satynowy połysk i ciemny odcień szarości. Zobaczymy, czy ta powłoka rzeczywiście coś daje.

Firma jest już długo na polskim rynku, nie ma większych problemów z akcesoriami, co prawda ostatnio trochę dłużej się czeka na niektóre modele, ale pewnie zima rozładuje "korki".

Generalnie i braas jest dobry i euronit i jeszcze by się znalazły inne. Jakość z grubszsza jest porównywalna, więc jeśli akurat odcień i kształt braasa Ci się podobają, to można brać. :D

agnieszkakusi
12-12-2006, 16:40
Luc, to prawda. Euronit na nasz dach wychodził jakieś 1,5 tyś taniej. My jednak po "objechaniu" kilkudziesięciu dachów w naszej okolicy stwierdziliśmy, że tylko braas z powłoką novo. Zależało nam na matowej dachówce, a ta dachówka jest najbardziej matowa z matowych. :lol: :lol: :lol:

stiff
12-12-2006, 16:46
Podobno Braas jest dużo twardszy od Euronitu - tak powiedział znajomy który robi dachy - trzeba się bardziej namęczyć przy cięciu dachówki - nie wiem czy to plus czy minus. :wink:

Luc Skywalker
12-12-2006, 17:15
Mnie od Braasa odrzucilo to , ze z bliska widac nierowna powloke , pory .

slawwoj
12-12-2006, 18:30
Nie wiem jak w innych markach ale w Braasie drogie są akcesoria. Np. kominki wentylacyjne, które w dodatku są plastikowe.
Po za tym dachówczka - buzi dać :P
Ze strony Braasa mozna ściagnąć grubą instrukcje układania.

arkadiusz
12-12-2006, 18:45
dzien dobry zamierzam na dach położyć dachówkę BRAAS . czy ktos kład a moze kładzie taka. moze mi powiedziec czy jest dobra za przeciw. moze jakies inne rozwiązania proponujecie.

Ja mam dachowke BRASS. Ekipa skonczyla dach 2 tyg. temu. Jest sliczna. A kolor w sloncu cudny.

kasinka83
12-12-2006, 19:13
pytanie do Agnieszkakusi:
co to za powłoka novo? Nie słyszałam o takiej !
Wiem że Braas ma powłokę cisar.Jakaś nowość? :wink:

Świerzak
12-12-2006, 19:23
Agnieszkokusi!!

irytacja Twoja osobą jest doznaniem codziennym przy przegladaniu tego FORUM!!
własnie to jest Forum a nie Czat!! jak chyba Ci sie wydaje...
masz już którys tysiąc postów ale jakich!!
w jednym nabijasz sobie liczbe postów i świadomie o tym informujesz...w tym piszesz że jesteś przekonana do Brassa a w innym pytasz o Creatona..

" ... i tak qr...a do zaj....nia.." jak to było w filmie..

kobiety tego forum łaczcie sie... i zadajcie lub odpowiedźcie logicznie na jedno pytanie :)

maszket
12-12-2006, 19:25
witam
co do brasa to leży już sobie na dachu ponad dwa lata i jak narazie to nic się z nim złego nie dzieje może to za sprawą powłoki lumino niewiem, nam sie podoba

wartownik
12-12-2006, 19:46
witam
co do brasa to leży już sobie na dachu ponad dwa lata i jak narazie to nic się z nim złego nie dzieje może to za sprawą powłoki lumino niewiem, nam sie podoba

Powloka polimerowo-akrylowa Lumino - to dzieki niej masz ciagle ladne dachowki .
Czyzby Celtycka ?

maszket
12-12-2006, 19:53
zgadza się celtycka

agnieszkakusi
12-12-2006, 20:11
Swierzak, po pierwsze jeśli zaczynasz krytykować to zobacz KIEDY zadałam pytanie o dachówkę Creatona. DATA POSTU - jeśli nie rozumiesz. To nie moja wina, że ostatnimi czasy KTOś do tego postu wrócił. Ktoś, nie ja. Tak samo jak KTOś wrócił do postu, w którym napisałam, że właśnie stuknłą mi "tysiączek" W związku z tym, że to forum budowlane od początku zadawałam innym forumowiczom pytania odnośnie dachówki, bk, więźby itp. Chyba, że pomyliłam forum :roll: Tak jak każdy budujący mam dylematy z czego budować, co jest lepsze. I od tego jest to forum. Nie nabijam sztucznie postów, bo g....mnie obchodzi czy jest tam tysiąc czy dwa tysiące. A przekonana do Braasa jestem, bo taką właśnie dachówkę zakupiłam. Czy zrobiłam dobrze, nie wiem czas pokaże.
Wiesz, to forum nie jest Twoja własnością i zawsze możesz je zmienić. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

agnieszkakusi
12-12-2006, 20:15
Kasinka, z tego co dowiedziałam się w hurtowni to jest to chyba jakaś "starsza" powłoka. Dachówka jest jasno grafitowa, bardzo matowa i właśnie ten mat sprzedający określił jako powłokę novo. Nie spotkałam się nigdy z taką nazwą i powtarzam to, co powiedział mi hurtownik. Jak chcesz mogę podać na priva adres hurtowni.

pawilon79
12-12-2006, 20:23
popieram cie agnieszkakusi.
po to jest to forum, kazdy moze pytac o co chce i miec zdaie jakie mu sie podoba.
nikt nie chce popełniac błędów bo one kosztują a pytania nic. więc pytajmy o co chcemy i ile chcemy. jak sie kolesiowi nie podoba niech sie.....i cos tam
pozdrawiam.
po za tym koles wszedł na ten temat i nic nie napisał na temat tego postu. to co on tu robi po co pisze nie na temat.

agnieszkakusi
12-12-2006, 20:31
Pawilon79, dzięki... musiałam wyjść z pieskiem na spacer co by ochłonąć i nie napisać trochę dobitniej co myślę...zimno jest :wink:

prosciu
12-12-2006, 21:20
ja też byłem z psem na spacerze:)

a wracając do tematu mamy brassa czarną podwójne s :lol:
prezentuje sie wspaniale
co do cen to wszystko zależy od hurtowni
mieliśmy kilkanaście róznych opcji i padło na brassa
a założenia początkowe byly grafit- czarny cementowa

zgadzam sie co do dachówki wentylacyjnej plastik
- cały dach piękny a tu takie feee.......
dobrz że od ogrodu i lekko zasłania ją komin

agnieszkakusi
12-12-2006, 21:26
My chcemy wpuścić wentylacje w kominy i nie kupowaliśmy tych kominków. Mój mąż nie chciał nawet o nich słyszeć :lol:

stuk
12-12-2006, 22:14
Mi skończyli układać Braas-a 3 tyg. temu, bardzo ładna dachówka, równa, solidnie wykonana, pięknie wygląda, łatwa do docinania. Mam podwójne-s lumino czerwone. Polecam Braasa.

krys1
12-12-2006, 22:21
Zainteresowanych dachówką cemetową Brassa najchętniej zaprosiłabym na spacer po osiedlu Zielony Gród w Tarnowie Podgórnym. To nowe osiedle a dachy wyglądają jakby miały kilkadziesiąt lat. Wszystkie pokryte cementowym Brassem pozarastały mchami i wyglądają koszmarnie, jakby były brudne, psują ogólny efekt osiedla.

agnieszkakusi
13-12-2006, 06:15
Krys, myślę, że to zależy też od koloru dachówki. Jeździlismy z mężem i oglądaliśmy dużo dachów. Bardzo rzadko widzieliśmy mech na grafitowych i brązowych dachówkach. Nie wiem od czego jest to zależne. :roll:

krys1
13-12-2006, 08:54
Te u nas są czerwone i może ten mech widać wyraźniej. O takie dachówki trzeba napewno jakoś dbać, czyścić czy impregnować ale komu się chce skakać po dachach?

mozetakamozenie
13-12-2006, 12:37
Cześć . Ja mam Brassa już 3 lata na dachu i poprostu BOMBA jest prześliczny , wszystkomający dach z dachówką Brassa.

stuk
13-12-2006, 12:48
Nie trzeba dbać, kładziesz i zapominasz. A jak są sprzyjające warunki (dużo cienia, jakieś tam drzewa), to każda dachówka może porosnąć mchem. Mówisz osiedle, a te "brzydkie dachy" nie są akuraty od północy,albo w wiecznym cieniu? Zresztą różnie mogło być, a dawniej jak braas nie miał powłoki lumino/cisar to był pewnie bardziej skłonny do porastania, tak jak ceramika naturalna lubi dużo bardziej porastać mchem niż angoba czy glazura.

darials
13-12-2006, 17:47
mamy na razie na na placu celtycką ceglaną!!
za 2-3 dni ma być na dachu i też się obawiamy o zarastanie mchem!! w pobliżu las i kika-kilkanaśnie drzew na działce, pożyjemy zobaczymy!!
z premedytacją zdecydowaliśmy się na chyba najdroższą cementową zrzekając
się najtańszej ceramicznej robena!!

z tym mchem to czas pokaże czy nasze obawy były płonne

wartownik
13-12-2006, 18:30
Co wy sie tak tego mchu boicie ? Przeciez na Braasie umycie mchu raz na pare lat to zaden problem , przy okazji jakis przeglad techniczny obrobek itp.

Świerzak
13-12-2006, 19:29
pawulon.. czy jak ci tam....
nie jestem twoim kolesiem i chyba nie będe.. nie masz tyle postów co ja!!.. co wieczór biorę przykład z koleżanki i napie....lam NOWE!!!


moje pytanie na dziś:
jaki kolor gniazdek elekktrycznych będziecie mieli w swoich domach... prosze o za i przeciw..

agnieszkakusi
13-12-2006, 19:33
Swierzak, Ty masz chyba trochę problemy z samym sobą... :roll: :roll: :roll: :roll: Trochę się nad sobą zastanów.

wartownik
13-12-2006, 19:38
Swierzak , ty tez cos bierzesz ? Jak nie , to moze zacznij :roll:

Rezi
13-12-2006, 19:38
pawulon.. czy jak ci tam....
nie jestem twoim kolesiem i chyba nie będe.. nie masz tyle postów co ja!!.. co wieczór biorę przykład z koleżanki i napie....lam NOWE!!!


moje pytanie na dziś:
jaki kolor gniazdek elekktrycznych będziecie mieli w swoich domach... prosze o za i przeciw..
wlazłeś na forum aby leczyc swoje kompleksy czy masz uraz młodzieńczy do kobiet ?

Świerzak
13-12-2006, 19:44
rezi... nie mam kompleksów.. ale sądząc po twoim zdjęciu... NIE..NIE .. NIE CIĄGNE DALEJ TEJ GŁUPIEJ GADKI..

Rezi
13-12-2006, 20:01
wieć postaraj się okazac więcej ogłady towarzyskiej i okarz więcej szacunku forumowiczom.

ps. kiedy wróciłes z wysp ?

agnieszkakusi
13-12-2006, 20:01
ręce opadają. :o

Marzin
13-12-2006, 20:18
Zainteresowanych dachówką cemetową Brassa najchętniej zaprosiłabym na spacer po osiedlu Zielony Gród w Tarnowie Podgórnym. To nowe osiedle a dachy wyglądają jakby miały kilkadziesiąt lat. Wszystkie pokryte cementowym Brassem pozarastały mchami i wyglądają koszmarnie, jakby były brudne, psują ogólny efekt osiedla.
Dokładnie! Z tego właśnie powodu upadł u nas pomysł czerwonej dachówki cementowej. Przy tym, czym ludzie palą w piecach ( i nie tylko) dachówki takie po kilku latach wyglądają ......syfiaście! Producent dachówki nie ma tu raczej większego znaczenia.

mdzalewscy
13-12-2006, 20:22
+ dla Braasa to powłoka CISAR, rewelacja w miejscach narażonych na porastanie, brud, według mnie Euronit nie dorównuje Braas cisar, ale faktycznie nie które elementy jeśli są w PCV to jest problem........... natomiast podstawowy Euronit jest porównywalny,a może nawet ciót lepszy od Braasa podstawowego... Euronit też wprowadził nową dachówkę, chyba "Perła" się nazywa, odpowiednik Braasa Lumino

yama
13-12-2006, 20:55
My chcemy wpuścić wentylacje w kominy i nie kupowaliśmy tych kominków. Mój mąż nie chciał nawet o nich słyszeć :lol:
witam
sory ale czy mąż podjął tą decyzje świadomie tzn z technicznej strony ?
mi sie nie podobały dachówki went. i co z tego , maja być i koniec dyskusji
tak jak kominkki wentylacyjne czy odpowietrzniki kanalizy są po to zeby grzyby nie rosły i nie waliło szambem

mam w projekcie trzy odpowietrzenia fi 120 :o pewnie dało by rade je włożyć do luftów kominowych albo zmniejszyć ich srednice tylko czy warto odwalać maniane za trzysta złoty?


PS dodatki brasa na mojej celtyckiej wyglądają super

agnieszkakusi
13-12-2006, 20:58
Yama, tak jest to ustalone z kierownikiem budowy. To znajomy i wiemy, że dobrze doradza. Nie robi fuszerki.

yama
13-12-2006, 21:11
ok przytoczyłem tylkko zalecenia jakie są w moim projekcie

krys1
13-12-2006, 22:36
Nie trzeba dbać, kładziesz i zapominasz. A jak są sprzyjające warunki (dużo cienia, jakieś tam drzewa), to każda dachówka może porosnąć mchem. Mówisz osiedle, a te "brzydkie dachy" nie są akuraty od północy,albo w wiecznym cieniu? Zresztą różnie mogło być, a dawniej jak braas nie miał powłoki lumino/cisar to był pewnie bardziej skłonny do porastania, tak jak ceramika naturalna lubi dużo bardziej porastać mchem niż angoba czy glazura.

Oczywiście, dużo bardziej są zarośnięte od północy. Po przeczytaniu waszych wypowiedzi wiem, że nic nie wiem i aż głupio się odzywać. Czuję się jakbym jeszcze w pieluchach chodziła bo myślałam, że jak dachówka cementowa to już dno i będzie zarastać, a tu się okazuje, że mają różne powłoki. Ale wybaczcie ja dopiero zaczynam.

agnieszkakusi
14-12-2006, 06:26
Krys, nie martw się. Tu wszyscy na początku czuja się jakby byli w pieluchach. Ale to forum pomaga dorosnąć :lol:

krys1
14-12-2006, 07:48
Krys, nie martw się. Tu wszyscy na początku czuja się jakby byli w pieluchach. Ale to forum pomaga dorosnąć :lol:

Dzięki za słowa otuchy. Jesteście jak rodzina, i poklepie ktoś po plecach i nosa podetrze.

agnieszkakusi
14-12-2006, 07:59
i dopieprzy tak, że w pięty pójdzie...patrz wyżej :wink:

krys1
14-12-2006, 08:53
i dopieprzy tak, że w pięty pójdzie...patrz wyżej :wink:

Widziałam, ale nie chciałam zagęszczać atmosfery. Z okazji zbliżających się Świąt chciałam życzyć wszystkim cierpliwości i tolerancji dla poglądów innych.

agnieszkakusi
14-12-2006, 08:55
oj tak...przyda się.. :wink:

kabietka
14-12-2006, 10:25
Ja jestem już od kilku dni szczęśliwą posiadaczką dachu z dachówką Braasa kasztanowy - powłoka Cisar .Dach wygląda super!!!
Dopiero za jakiś czas będę mogła powiedzieć czy wybór był trafny czy nie :D

Pozdrawiam :D

prystelka
26-02-2007, 17:41
kabietka, pochwal sie fotką dachu... :roll:

JACKIE P
27-02-2007, 00:46
a u mnie braas cementowy leży..... - na dachu, bez problemów.

kabietka
27-02-2007, 10:44
kabietka, pochwal sie fotką dachu... :roll:

OK mam jedno zdjęcie :O)

http://images22.fotosik.pl/4/a92280a889fe8020.jpg (www.fotosik.pl)

agnieszkakusi
27-02-2007, 11:16
a ja własnie dostałam telefon, że dojeżdżają z dachówką na budowę :wink: