PDA

Zobacz pełną wersję : Prosze o pomoc.



niktspecjalny
12-12-2006, 17:03
Do dnia dzisiejszego miałem nadzieje ale tak jak w piosence Maryli.....Iskierka zgasła.Pisałem już w innym poście o problemach z przyłączem wodnym.Na dzień dzisiejszy wygląda to tak.... dla przypomnienia:
1.Mapa do celów projektowych
2.Uzgodnienie warunków w ZBWIK na w/w przyłącze
3.Adaptacja tego przyłącza w projekcie
4.Projekt tego przyłącza
5.ZUT
6.Starostwo Powiatowe-pozwolenie na budowe.
7.Umowa z ZBWIK na wykonanie przyłącza(koszt 2600 zł)
8.przewiert pod drogą
9.brak rury ,która jest w projekcie
10.Interwencja w dyrekcji ZBWIK-co z tą rurą
11.Propozycja dyrekcji (dobudowanie brakującego odcinka wodociagu i mój udzial finansowy w tym przedsiewzięciu 700 zł.
Moje pytanie......????
Czy w/w instytucja jest na prawie żądając ode mnie pieniedzy za coś czego ktoś nie dopatrzył.

prosze o pomoc ponieważ we czwartek udaje się do dyrektora na rozmowe.

pozdrawiam :cry: :cry: :cry:

Barbossa
12-12-2006, 20:44
zapłać gminie te siedem stówek albo powiedz papa przyłączu;
i daj na mszę za problemy na takim poziomie finansowym

Tedii
13-12-2006, 00:03
Też miałem co innego na mapach i projektach a co innego w ziemi.
I po co ten cały cyrk z geodetami,projektami,mapami itd.
Ekipa z wodociągów na głupiej nawiertce straciła cały dzień,bo musieli zmienić cały osprzęt.Resztę robili w pośpiechu i tak już zostało.Do d... I do dzisiaj czekam aby poprawili.
Jak rura była naniesiona na mapach to tam miała być.A jeśli jej niema to znaczy że ktoś ją podpieprzył.Ich sprawa.

niktspecjalny
13-12-2006, 05:54
zapłać gminie te siedem stówek albo powiedz papa przyłączu;
i daj na mszę za problemy na takim poziomie finansowym

dlaczego gminie??to po pierwsze.Po drugie pod nickiem masz fajne zdanie a wydaje sie sadzić po soczystości twojej rady,że powinno być....zanim podpowiesz zastanów sie co mówisz.
Nie dziękuje ci bo i za co?Jeżeli 700zł to dla ciebie nie jest problem , winszuje ci poczucia bogactwa i takiej stopy finansowej,nauczono mnie na tym forum szanowania ludzi ,ich wypowiedzi a przez to także pieniedzy które bez sensu uciekają nam przez palce....... nawet takie male. :( :( :( :evil:
Na msze dam ale wtedy jak przyjde po rozmowie z P dyrektorem ZBWIK.

niktspecjalny
13-12-2006, 06:26
Też miałem co innego na mapach i projektach a co innego w ziemi.
I po co ten cały cyrk z geodetami,projektami,mapami itd.
Ekipa z wodociągów na głupiej nawiertce straciła cały dzień,bo musieli zmienić cały osprzęt.Resztę robili w pośpiechu i tak już zostało.Do d... I do dzisiaj czekam aby poprawili.
Jak rura była naniesiona na mapach to tam miała być.A jeśli jej niema to znaczy że ktoś ją podpieprzył.Ich sprawa.




Jak rura była naniesiona na mapach to tam miała być.A jeśli jej niema to znaczy że ktoś ją podpieprzył.Ich sprawa.
[/quote]

to wina inwentaryzacji i niekompetencji urzędników.Ale jak ich ugryźc ,żeby było na moje??

pozdr.

Artur K.
13-12-2006, 07:36
Nie ugryziesz. Aby było na Twoje i wykonali całość bez Twego udziału finansowego nie masz co liczyć. Jak znam życie, dostaniesz odpowiedź że brak finansów, to nie jest przewidziane w najbliższym roku itp. Jak wpłacisz im część kwoty to już są zobowiązani do jak najszybszego wykonania zadania.
Idź na rozmowę i targuj się - może udz Ci się zbić cenę o połowę, czego Ci bardzo życzę.

Barbossa
13-12-2006, 07:53
dlaczego gminie??to po pierwsze.Po drugie pod nickiem masz fajne zdanie a wydaje sie sadzić po soczystości twojej rady,że powinno być....zanim podpowiesz zastanów sie co mówisz.
Nie dziękuje ci bo i za co?Jeżeli 700zł to dla ciebie nie jest problem , winszuje ci poczucia bogactwa i takiej stopy finansowej,nauczono mnie na tym forum szanowania ludzi ,ich wypowiedzi a przez to także pieniedzy które bez sensu uciekają nam przez palce....... nawet takie male. :( :( :( :evil:
Na msze dam ale wtedy jak przyjde po rozmowie z P dyrektorem ZBWIK.

ok nie gmina tylko ZBWiK co niezmienia faktu, że najpewniej Cię oleją, chyba że jeszcze ktoś skorzysta z tego, że pociągną ten kawałek rury
to po pierwsze

po drugie:
pod nickiem jest napisane "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"
nie wiem do której części mojej wypowiedzi to można odnieść, proszę o pomoc

po trzecie:
jak ja napiszę (albo lepiej ktoś kto ma z 1,5k postów) że Ty jesteśna prawie i jak na nich nakrzyczysz to Ci zrobią przyłącze - poczujesz się lepiej?

po czwarte:
gdzie w mojej wypowiedzi brak szacunku?

po piąte
niestety Twój nick wskazuje co znaczysz dla takich firm, przykro mi

niktspecjalny
13-12-2006, 09:06
dlaczego gminie??to po pierwsze.Po drugie pod nickiem masz fajne zdanie a wydaje sie sadzić po soczystości twojej rady,że powinno być....zanim podpowiesz zastanów sie co mówisz.
Nie dziękuje ci bo i za co?Jeżeli 700zł to dla ciebie nie jest problem , winszuje ci poczucia bogactwa i takiej stopy finansowej,nauczono mnie na tym forum szanowania ludzi ,ich wypowiedzi a przez to także pieniedzy które bez sensu uciekają nam przez palce....... nawet takie male. :( :( :( :evil:
Na msze dam ale wtedy jak przyjde po rozmowie z P dyrektorem ZBWIK.

ok nie gmina tylko ZBWiK co niezmienia faktu, że najpewniej Cię oleją, chyba że jeszcze ktoś skorzysta z tego, że pociągną ten kawałek rury
to po pierwsze

po drugie:
pod nickiem jest napisane "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"
nie wiem do której części mojej wypowiedzi to można odnieść, proszę o pomoc

po trzecie:
jak ja napiszę (albo lepiej ktoś kto ma z 1,5k postów) że Ty jesteśna prawie i jak na nich nakrzyczysz to Ci zrobią przyłącze - poczujesz się lepiej?

po czwarte:
gdzie w mojej wypowiedzi brak szacunku?

po piąte
niestety Twój nick wskazuje co znaczysz dla takich firm, przykro mi



po piąte
niestety Twój nick wskazuje co znaczysz dla takich firm, przykro mi[/quote]

wybacz ,że nie bede prowadził polemiki z Toba ponieważ nie to jest tematem tego postu.Cytowana wypowiedz Twoja zresztą,,, to troszku nieładne odniesienie sie do mojego nicku.Nadmienie ,że na papierach posługuje sie imieniem i nazwiskiem danym na chrzcie.Staraj sie nie obrażać innych ...Znam to i już zapłaciłem za to frycowe.

:( :( :(

niktspecjalny
13-12-2006, 09:11
Jeżeli uda mi się coś załatwić to pierwszy dowiesz się Ty.

pozdr cieplutko. :D

Barbossa
13-12-2006, 09:32
-ale chociaż jednego się nauczyłeś - stosowania.... :D

- a co do uwagi o nicku to tylko chodziło o to, że gdy nie jesteś Kimś to najpewniej nie wskórasz nic, a nie o obrażenie

- znam takie przypadki, gdzie nic się nie dało załatwić, bo nie i tyle


Jeżeli uda mi się coś załatwić to pierwszy dowiesz się Ty

a ja postaram się pierwszy Ci pogratulować

niktspecjalny
13-12-2006, 09:55
-ale chociaż jednego się nauczyłeś - stosowania.... :D

- a co do uwagi o nicku to tylko chodziło o to, że gdy nie jesteś Kimś to najpewniej nie wskórasz nic, a nie o obrażenie

- znam takie przypadki, gdzie nic się nie dało załatwić, bo nie i tyle


Jeżeli uda mi się coś załatwić to pierwszy dowiesz się Ty

a ja postaram się pierwszy Ci pogratulować

powiem Ci ,że wójt w mojej gminie obiecał osobiscie zając sie tym problemem.Po wyborach chce się wykazac.

a co do uwagi o nicku to tylko chodziło o to, że gdy nie jesteś Kimś to najpewniej nie wskórasz nic, a nie o obrażenie.Z tego o czy mówiłeś wcale to nie wynikało ale mniejsza o to.... za chwile pod nickiem będziesz mial adekwatniejszy podpis.

:D :D pozdro.

niktspecjalny
15-12-2006, 09:09
-ale chociaż jednego się nauczyłeś - stosowania.... :D

- a co do uwagi o nicku to tylko chodziło o to, że gdy nie jesteś Kimś to najpewniej nie wskórasz nic, a nie o obrażenie

- znam takie przypadki, gdzie nic się nie dało załatwić, bo nie i tyle


Jeżeli uda mi się coś załatwić to pierwszy dowiesz się Ty

a ja postaram się pierwszy Ci pogratulować


Tak jak obiecałem pisze na goraco .Dzisiaj P. Barbossa wojt gminy w której sie buduje po rozmowach z dyr.ZBWiK oznajmił mi ,że dodatkowych kosztów nie bede ponosił z tytułu pomyłki jakiegos tam urzedasa.Na dodatek obnizono mi o 125 zł koszt umowy z ZBWiK.Nieodpłatnie gmina weźmie to moje przyłącze w swoje posiadanie.Na koniec...rure "fi"80 położą na długości 35m i zakończą ja hydrantem.Przyszłość i mój upór dały efekt.Ciesze sie ,że taki jest finał i dziwie sie ,że nikt nie podpowiedział mi ,żebym najpierw udał sie do wójta i poprosił o pomoc

pozdrawiam :)

Barbossa
15-12-2006, 09:16
gratuluję z uwagami :D


Ciesze sie ,że taki jest finał i dziwie sie ,że nikt nie podpowiedział mi ,żebym najpierw udał sie do wójta i poprosił o pomoc

-no zobacz jacy samolubni ludzie są na świecie i forum

-w pełni pogratuluję jak to fizycznie się spełni

niktspecjalny
15-12-2006, 13:56
gratuluję z uwagami :D


Ciesze sie ,że taki jest finał i dziwie sie ,że nikt nie podpowiedział mi ,żebym najpierw udał sie do wójta i poprosił o pomoc

-no zobacz jacy samolubni ludzie są na świecie i forum

-w pełni pogratuluję jak to fizycznie się spełni

Przed świetami t/j 18.12.2006 zaczynaja prace ,żeby skończyć przed Nowym Rokiem.

w pełni pogratuluję jak to fizycznie się spełni

obiecuje ,że również dowiesz sie jak nr1.

gorąco pozdrawiam i życze spokojnych świat.

niktspecjalny
18-12-2006, 10:48
Barbossa jak obiecałem pisze.Przyjechałe z działki i chłopcy cos kopią .Wiem kto zawinił w tej sprawie.Gmina która taniej chciala zrobic ten wodociąg i zatrudniła firme ,która wygrała przetarg i po kosztach zrobiła fuszerke.Nic to wazne ,że kopią .Jade zaraz zobaczyć z jakim skutkiem.

pozdr :D

Barbossa
18-12-2006, 12:58
Ty chyba pisałeś do Św Mikołaja, to nie fair :D

18-12-2006, 17:45
NS - gratuluję załatwienia sprawy i konsekwencji :)
Z całej historii wynika smutna prawda - tak dalece się przyzwyczailiśmy do niekompetencji urzędasów, że niemal za pewnik przyjmujemy, że trzeba ICH robotę zrobić za SWOJE pieniądze, a później chodzi człowiek w glorii obrotnego człowieka, bo COŚ wogóle załatwił ;). Sama się na tym łapię ;), a ich trzeba ganiać i cisnąć.
Tylko czasem się już nie chce, a powinno...

niktspecjalny
18-12-2006, 17:50
NS - gratuluję załatwienia sprawy i konsekwencji :)
Z całej historii wynika smutna prawda - tak dalece się przyzwyczailiśmy do niekompetencji urzędasów, że niemal za pewnik przyjmujemy, że trzeba ICH robotę zrobić za SWOJE pieniądze, a później chodzi człowiek w glorii obrotnego człowieka, bo COŚ wogóle załatwił ;). Sama się na tym łapię ;), a ich trzeba ganiać i cisnąć.
Tylko czasem się już nie chce, a powinno...

świeta racja.Nic dodać nic ujać.

niktspecjalny
18-12-2006, 17:51
Ty chyba pisałeś do Św Mikołaja, to nie fair :D
jakbyś zobaczył tych co przyjechali to robić to byś mikołajowi nawsadzał :D :D