PDA

Zobacz pełną wersję : LUDZIE! WPUSZCZAĆ CZY NIE ?



dodi
12-12-2006, 19:02
:) Mam jutro rano zamówić blaszane parapety zew. sa one zakończone plastikowymi zaślepkami. Czy takie parapety należy "wpuszczać" w szpalete????

POMOCY BO NIE BĘDĘ SPAĆ !

dodi

Rezi
12-12-2006, 19:14
wpuszczać

długi
12-12-2006, 19:22
Rezi mieć rację :D

dodi
12-12-2006, 19:39
Rezi jak zwykle przybywa z pomocą :) a jeszcze mi powiedz jak głeboko, myślałem po 4 cm na każdą strone czy to dobrze?

Rezi weże coś doradź 8)

dodi

Rezi
12-12-2006, 19:52
http://rezulak.pl/inne/parapet_przekroj.jpg

Rezi
12-12-2006, 21:11
Czy takie parapety należy "wpuszczać" w szpalete????

na głębokość nakładek plastikowych
na rysunku powyżej zaślepka jest linią pogrubioną

dodi
12-12-2006, 21:16
Thx wielkie !!

Czyli biorąc pod uwagę grubość nakładek to około 1,5-2cm, ale zastanawiam się co by się stało gdybym wpuścił je po 4cm a nakładke dał "estetycznie" tylko na wystającą część..


dodi

Rezi
12-12-2006, 21:28
u mnie tak wlasnie jest, ze parapet wraz z plastikowym brzegiem sa wpuszczone na ok 2 -3 cm w ocieplenie. Dzieki temu jest takjak mowisz. Woda ktora sie ewentualnie pojawi na glifie, moze swobodnie wplynac na parapet, bez neibezpieczenstwa zaciekania. Z woda tak juz jest, ze jak ma jakas szpare, to nawet jak jest ta szpara zasilikonowana, to po jakim czasie sie taki uszczelniacz od klei od jednej ze stron i woda sie pod niego dostanie. Najgorzej przy kominie, bo wtedy przecieka dach przy kominie, dlatego zawsze sie powinno wcinac w komin obrobke blacharska. I tak samo wg mnie jest z parapetem. Zreszta jak dla mnie to jest tez calkiem estetyczne rozwiazanie.
Pozdrawiam


sadwa rodzaje zakonczen takich parapetow - te co widac na zdjeciu powinny byc wpuszczone w sciane tak by zewnetrzna plaszczyzna glifu w calosci nachodzila na koncowke - dlaczego - opisal to juz Jankes
sa tez takie koncow ktore wpuszcza sie doslownie na 2-4 mm - wrecz montuje przed struktura na styk do sciany a pozniej wyrownuje to warstwa elewacyjna

od siebie dodam ze do uszczelnienia użyj nie silikonu al uszczelniacz pouliretanowy sikaflex 11