PDA

Zobacz pełną wersję : CZY DAWAĆ COŚ POD PRÓG ..?



dodi
13-12-2006, 05:40
Hey

Mają mi montować drzwi zew. z progiem aluminiowym, próg ten ma staną na wylewce, jak wiadomo będzie duże przeciąnie w tym miejscu (mostek), i zastanawiałem się nad położeniem pod niego styrodury do samej podłogi, jednak boję się że ze względu na brak sztywości takiego progu z czasem styro pod nim sie "ubije" i prog siądzie.Jezeli byłyby to próg drewniany to wiem że nie byłoby problemu. Czy jest jakieś sensowene rozwiązanie?

Muszę szybko coś wymyśleC ,dziś ma być montaż 8)

dodi

Graczyk
13-12-2006, 06:24
No więc ja jeszcze nie mam tego problemu ale już zastanawiałem się jak go rozwiązać i za namową mojego kierbuda damy taką specjalną listwę podprogową. Jest to element plastikowy wysokości 5 cm i szerokości jakieś 3 składający się z kilku poprzecznych komór.
Podobno jest to element każdego systemu okienno-dzwiowego tylko że drogi i prawie nikt z dostawców go nie daje. Podpiera on cały próg na równej długości, zapobiega przemarzaniu bo można w te komory wstrzyknąć piankę i wielokrotne następowanie na próg nie powoduje odkształceń.
Poszukaj w necie a znajdziesz.

dodi
13-12-2006, 06:38
a jak zamierzasz (ta listwe) obstawić?

dodi

bwojtek
13-12-2006, 08:59
dodi
Zostaw pod progiem jakieś 3 cm luzu. Jeżeli to drzwi jednoskrzydłowe to podeprzyj próg w 2-3 miejscach klockami drewnianymi a jeszcze lepiej z pcv a pozostałą przestrzeń wypełnij pianką.